×

مرتفع ترين هتل جهان در دهكده كوچك در سوئيس

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۷/۲۳
مرتفع ترين هتل جهان در دهكده كوچك در سوئيس
 صحبت از كوه های آلپ واقع در كشور سوئیس معمولاً احساسی خوب و پرنشاط از تصاویر نوستالوژیك و خاطره انگیز آن را به ذهن متبادر می كند.قله های برفی، چوپان هایی با صورت های گل انداخته و قرمز، دكه های مثلثی شكل فروش شكلات و آسمان خراش های شیشه ای غول پیكر! خُب، شاید آخرین مورد فعلاً وجود نداشته باشد، اما می تواند در ادامه یك تصمیم بحث برانگیز برای ساخت آنچه كه تبدیل به مرتفع ترین ساختمان اروپای غربی در مكانی واقع در یك دهكده كوچك در سوئیس خواهد شد - و البته مرتفع ترین هتل جهان - تغییر نماید و پای به عرصه وجود بگذارد.
swiss tallest hotel
این آسمان خراش با نام برج 7132 با ارتفاع 381 متر و پوشش شیشه رفلكسیو، در طی سال 2019 میلادی تكمیل شده و ارتفاع آن برابر ساختمان معروف امپایر استِیت خواهد بود.
اگر روزی این آسمان خراش ساخته شود، هتل و مجتمع استخر لوكس این هتل شفاف و باریك، چشم اندازی فوق العاده و بی نظیر از مناظر طبیعی سوئیس را برای بازدید كنندگان فراهم خواهد آورد. این آسمان خراش در قیاس با رشته كوه های والس در جنوب شرق سوئیس كه سكونتگاه حدود 1000 انسان و بطور تخمینی محیط زیست همان تعداد گوسفند می باشد،‌ كوتاه به نظر می رسد. این بنا به ویژه در بخش طراحی انتقادهای نسبتاً زیادی را حداقل از طرف تیم های قدرتمند متخصص در این امور متوجه خود ساخته است.
swiss tallest hotel
سفارش ساخت برج 7132 - كه پس از كد پستی والس نام گذاری گردیده است - توسط مالكان مجتمع استخر آب گرم ترم والس واقع بر كوه های آلپ داده شده است كه ظرفیت میزبانی 1000 میهمان را در اتاق هایی با قیمت حداقل 250 دلار به ازای یك شب رزرو هتل دارا است.
ظاهر خیره كننده این برج كه طراحی آن توسط معماران شركت مورفوسیس ایالات متحده به انجام رسیده است، پس از یك رقابت بین المللی مابین تعدادی از پیشروترین طراحان سازه در جهان نهایی شد. با این حال قبل از اعلام نتایج، هیئت داوران با اعتراض به اینكه فرآیند انتخاب نتوانسته نگرانی ها را در نظر داشته و علامت سوال های مهمی در رابطه با مقیاس و طراحی پروژه باقی مانده اند، رقابت را با وقفه روبه رو كردند.
swiss tallest hotel
معمار اصلی این بنا به نام تام ماین اصرار دارد كه برج 53000 متر مربعی طراحی شده، كاملاً امكان تركیب شدن مناسب با محیط و شرایط روستایی پیرامون خود را دارد.
وی در یك سخنرانی بیان می كند كه: "برای هتل 7132 و مسیر ورودی آن، محیط باور نكردنی اطراف نیازمند كاهش اجسام مادی و حضور در طراحی است، یعنی مانند تمام كارهای قبلی ما، ارتباط با محل تبدیل به موضوعی بسیار مهم می شود. تا آنجا كه امكانپذیر باشد این هتل یك عمل مینیمالیستی خواهد بود كه محل را بازتعریف كرده و بازتابی شكسته از چشم انداز محیط پیرامون را برای بازدید كننده مهیا می نماید."
swiss tallest hotel
مالكان برجِ پیشنهادی گفته اند كه انتظار دارند هتل مزبور - كه دارای 107 اتاق و سوئیت میهمان و همچنین تعدادی رستوران، سالن رقص، نمایشگاه،‌ كتابخانه،‌ باشگاه، استخر و تسهیلات كسب و كار است - با قیمت های متناسب با خود، لقب یكی از پنج هتل برتر جهان را به خود اختصاص دهد. به هر حال از آنجائیكه این افراد به دنبال جلب نظر مسئولین برنامه ریز محلی هستند كه طبق گزارشات، بنا را در معرض رأی عموم قرار داده اند، چنین جاه طلبی های عظیمی می توانند باز هم پای به عرصه وجود بگذارند.