×

کرایه ماشین در جزیره کیش

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۹/۹/۲۹
دسته بندی راهنمای سفر
کرایه ماشین در جزیره کیش
حتما شما هم آوازه ماشین های لوکس مناطق آزاد را شنیده اید. ماشین هایی لوکس و مدرن که به وفور در خیابان های مناطق آزاد یافت می شود. یکی از این مناطق آزاد که از قضا بسیار پرطرفدار است جزیره کیش است. کیش جزیره شهر مرجانی و رویایی ایران، شهری است که در میان تمام شهرهای ایران نه تنها از لحاظ ماشین های لوکسی که در آن تردد می کنند سرآمد است بلکه از فرهنگ رانندگی بسیار بالایی برخوردار است.

اگر شما هم دوست دارید طعم رانندگی با یک ماشین به روز و البته گران بها را تجربه کنید اما توانایی مالی آن را ندارید بهتر است سری به جزیره بزنید تا علاوه بر بازدید از جاهای دیدنی کیش و تجربه انواع تفریحات در کیش، یک سفر ایده آل را در کنار یک سواری لوکس با هزینه ای پایین تجربه کنید.
 
اگر می پرسید قیمت کرایه ماشین در جزیره کیش چگونه است؟ نگران نباشید هزینه کرایه ماشین در جزیره کیش نسبت به مدل ماشینی که رنت می کنید هزینه قابل قبول و مناسبی است. سواری با خودروهای بی ام و، بنز، مازراتی، لامبورگینی، هیوندای، پورشه و .... که در اغلب شهرها فقط برای قشر خاصی مهیاست در کیش برای تمامی مسافرین یک گزینه برای لذت بردن بیشتر از جزیره-گردی است. اگر به فکر یک سواری به یاد ماندنی در جاده جهان جزیره مرجانی هستید از همین الان به فکر کرایه خودرو در جزیره کیش باشید.
کرایه ماشین در جزیره کیش
جابجایی در جزیره
حالا که به فرودگاه جزیره رسیده اید، بسته به سفری که برنامه ریزی کرده اید ممکن است ترانسفر رایگان هتل، شما را تا محل اقامت تان برساند ولی اگر هتل مورد نظرتان چنین امکاناتی ندارد باید یک تاکسی در فرودگاه کرایه کنید تا شما را به محل اقامتتان برساند. اگر هتلی رزرو نکرده اید طبیعتا باید وقتی را صرف گشت و گذار در بین هتل ها کرده و یا به گزینه ای که راننده تاکسی به شما معرفی می کند بسنده کنید اما در این میان انتخاب هوشمندانه تری نیز وجود دارد، برنامه ریزی قبل از آغاز سفر! کافی است سری به ایران هتل آنلاین زده و از لیست تمام هتل های جزیره کیش مناسب ترین هتل را انتخاب کرده و با کمترین قیمت از امکان رزرو آنلاین هتل استفاده کنید و به جای نظر راننده تاکسی از نظر هزاران مسافری که قبل از شما در هتل اقامت کرده اند، استفاده کنید.
حالا به محض رسیدن به جزیره فقط باید خود را به هتل برسانید و مطمئن باشید که بهترین هتل را انتخاب کرده اید. در میان شش ناوگان تاکسیرانی جزیره هزینه ترانسفر از فرودگاه تا هر هتلی که مد نظرتان باشد 15000 تومان است و به خاطر داشته باشید برخلاف تمام شهرها، مسافربری شخصی در کیش وجود ندارد. جابجایی در خود جزیره نیز هزینه ای معادل 7000 تا 10000 تومان دارد و این هزینه شامل مسافت های کوتاه و بلند است البته نرخ تاکسی های خطی معتدل تر است. بنابراین می توان گفت که با توجه به وسعت کوچک جزیره، کیش از لحاظ هزینه تاکسیرانی جزو شهرهای گران محسوب می شود. اما همیشه یک راه حل بهتر نیز وجود دارد.
می توانید یک ماشین لوکس و مدرن کرایه کنید تا از همان فرودگاه در اختیار شما قرار گرفته و تا آخر سفر شما را در جزیره گردی همراهی کند تا هم رانندگی با یک وسیله مدرن را تجربه کنید و هم از دردسرهای پیدا کردن تاکسی رهایی پیدا کرده و در نهایت در هزینه هایتان صرفه جویی کنید به خصوص اگر با خانواده و یا دوستان تان سفر می کنید.
کرایه ماشین در جزیره کیش
لذت رانندگی در جزیره
زمانی که وارد جزیره می شوید اولین نکته ای که توجهتان را جلب می کند خودروهای به روزی است که در سرتاسر جزیره به چشم می خورند. اینجا خبری از خودروهای رایج در سایر شهرهای ایران نیست. ماشین های لوکسی که جزو تازه ترین مدل های تولید شده هستند گاه حتی در سیستم تاکسیرانی نیز به چشم می خورند.
حضور این حجم از ماشین های لوکس حتما شما را به یاد قیمت های نجومی چند صد میلیونی تا چند میلیاردی می اندازند اما حتما به خاطر دارید که جزیره کیش یک منطقه آزاد است و این ماشین ها بدون پرداخت گمرک و نزدیک به قیمت اصلی خود در جزیره خریداری می شوند که تفاوت بسیاری با قیمت این خودروها در شهرهای دیگر دارد. ماجرا به همین جا ختم نمی شود با کمی گشت و گذار در جزیره متوجه نظم موجود در رانندگی می شوید.
اغلب مسیرها روان است و هنوز از حجم دیوانه وار ماشین های سایر شهرها خبری نیست. همه با سرعتی معمولی در حال حرکتند و صدای لایی کشیدن و یا بوق زدن های ممتد و موسیقی های آزار دهنده اصلا به گوش نمی رسد. نکته جالب تر اینکه اینجا خبری از چراغ قرمز و یا ایست های مکرر نیست. موتور سیکلت هایی پر سروصدا از غایبین سیستم حمل و نقل جزیره اند، گرچه چند سالی است که سر و کله موتورهای برقی پیدا شده اما خوشبختانه تعداد زیادی را شامل نمی شوند.
حالا که چشمتان به جمال ماشین های لوکس روشن شده و هوس نشستن پشت فرمان یکی از همین ماشین ها به سرتان زده است، نگران نباشید. کیش بهترین شهر ایران برای کسب این تجربه است. کافی است سری به موسسات اجاره خودرو در کیش زده و بسته به هزینه ای که مد نظر دارید ماشین مورد علاقه تان را کرایه کنید آن هم بدون راننده و به صورت بیست و چهار ساعته! هزینه اجاره بسیاری از این خودروها در قبال قیمتشان آنقدرها هم بالا نیست. رانندگی با ماشین های لوکس حالا چند سالی است که یکی از پرطرفدارترین جاذبه های جزیره است.
کرایه ماشین در جزیره کیش
نحوه اجاره ماشین در جزیره کیش
برای اجاره ماشین در جزیره بهتر است پس از قطعی شدن زمان سفر ابتدا به یکی از سایت های معتبر رنت خودرو مراجعه کرده و بر اساس هزینه ای که مد نظر دارید، ماشین مورد نظر را انتخاب کنید تا بتوانید دید درستی از هزینه ها داشته باشید. هزینه اجاره خودرو از مدلی به مدل دیگر و از شرکت به شرکت دیگر و از فصلی به فصل دیگر متفاوت است. اغلب گردشگران ماشین را برای چند روز اجاره می کنند اما امکان اجاره ماهیانه نیز وجود دارد.
پس از هماهنگی با شرکت مربوطه و پرداخت هزینه اجاره، طبق توافق صورت گرفته ماشین در فرودگاه، هتل محل اقامت و یا شرکتی که ماشین اجاره کرده اید، به شما تحویل می گردد.
در زمان تحویل خوردو اجاره نامه ای ما بین شما و شرکت مربوطه با مضمون نام اجاره کننده، مدت زمان اجاره، مدل ماشین، مشخصات فنی، کد ملی و .... امضا می شود. بهتر است اجاره نامه را در هنگام رانندگی در جزیره به همراه داشته باشید. کارت ملی و گواهینامه و یا در صورت سفر از کشورهای دیگر پاسپورت و گواهینامه بین المللی مدارکی هستند که به هنگام عقد قرارداد اجاره باید به همراه داشته باشید. یک فقره چک که مبلغ آن بسته به مدل ماشین و شرکت دهنده متفاوت است نیز به عنوان ضمانت نزد شرکت از شما دریافت می شود.
در صورت همراه نداشتن چک باید مبلغ ضمانت را به صورت نقدی در شرکت به امانت بگذارید. به هنگام تحویل خودرو چک یا مبلغ به امانت گذاشته شده عودت داده می شود. حالا که ماشین را تحویل گرفته اید، موقع لذت بردن از جزیره است.
کرایه ماشین در جزیره کیش
قوانین اجاره ماشین در جزیره کیش
حالا که قصد اجاره یا رنت ماشین در جزیره کیش را دارید بهتر است ابتدا دید کاملی از قوانین اجاره خودرو داشته باشید تا بدون هیچ مشکلی از اقامت تان در جزیره لذت ببرید. بیشتر مشکلات گردشگران در زمینه رنت خودرو، ناشی از نداشتن اطلاعات کافی در این حوزه است.
نکته اول اینکه، تامین بنزین ماشین به عهده شماست. نکته بعد اینکه، علاوه بر وجه ضمانی که به هنگام اجاره خودرو گرو می گذارید بسته به ارزش ماشینی که رنت می کنید مبلغ 200 الی 300 هزار تومان نیز بابت خلافی احتمالی ماشین نزد موسسه به امانت می گذارید.
یکی از دلایل رنت ماشین از موسسات مجاز این است که، بسته به شرکت اجاره دهنده خودرو، دو روز تا یک هفته بعد از عودت ماشین در صورت عدم خلافی می توانید به راحتی وجه پرداختی را پس بگیرید اما در صورت کار با مراکز غیرمجاز این پروسه ممکن است شما را دچار دردسر کند.
کرایه ماشین در جزیره کیش
هرگونه خسارت احتمالی وارده به ماشین همانند تصادفات و یا صدمه به بدنه و ... بر عهده فرد اجاره کننده است اما در صورت عودت ماشین بدون صدمه، مدارک ضمان در لحظه تحویل خودرو به شما عودت داده می شود. در صورت بروز مشکل فنی برای خودرو به راحتی می توانید با همان شرکت اجاره دهنده تماس حاصل نموده و بدون پرداخت هزینه در اسرع وقت خودرو را تعویض نمایید.
اگر یک رانندگی ایمن داشته باشید مطمئن باشید بدون کوچکترین دردسری از رانندگی خود نهایت لذت را خواهید برد اما اگر دچار مشکلی در این زمینه شدید می توانید به مدیریت حمل و نقل منطقه آزاد کیش مراجعه کنید.
در برخی از فصول که جزیره شلوغ تر است و گردشگران بیشتری در آن حضور دارند قیمت اجاره خودروها افزایش پیدا می کند بنابراین بهتر است هوشمندانه سفر کنید و قبل از آغاز سفر با مراجعه به سایت ها اقدام به مشاهده قیمت ها و رنت خودرو کرده، هزینه ها را مدیریت کنید.
کرایه ماشین در جزیره کیش
قوانین رانندگی در جزیره
در همین ابتدای امر بهتر است به خاطر داشته باشید مبلغ جریمه حاصل از تخلفات رانندگی در جزیره دو برابر نرخ معمول در سایر شهرهای ایران یا به عبارتی سرزمین اصلی است! رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی کیشوندان و مسافرین جزیره، سبب شده تا رانندگی در این جزیره مرجانی کوچک، خود تبدیل به یک جاذبه دلپذیر شود. برخی از تخلفات خارج از مرزهای جزیره جزو تخلفات رانندگی محسوب نمی شود اما در کیش قوانین کمی متفاوت تر است. از جمله قوانین خاص و بامزه جزیره که اتفاقا تاثیر جالبی بر زیبایی های بصری جزیره و نظم موجود در آن می-گذارد این است که ماشین شما باید تمیز و عاری از هر گونه آلودگی باشد، بنابراین با توجه به شرایط آب و هوایی جزیره هر دو تا سه روز یکبار باید ماشین تان را به کارواش ببرید.
علاوه بر تمیز بودن وسیله نقلیه شما باید مراقب عمر ماشین خود نیز باشید! چرا که نمی توانید بیشتر از 15 سال از یک ماشین در جزیره استفاده کنید البته این قانون برای تاکسی های جزیره به هفت سال کاهش پیدا می کند. بنابراین همیشه خدا در جزیره ماشین های سرپا و البته به روز جلوی چشمانتان رژه می روند.
کرایه ماشین در جزیره کیش
بر اساس قانون سوم، فرقی نمی کند چه ماشینی زیر پایتان باشد. آرامش جزیره و همه ساکنان دائمی و موقت آن باید حفظ شود. اگر قصد تردد در جزیره را داشته باشید بر طبق سرعت مجاز اعلام شده نمی توانید با سرعتی بالاتر از 50 کیلومتر بر ساعت در خیابان های کیش به گشت و گذار بپردازید. مطمئنا محدودیت سرعت سبب می شود تا علاوه بر رانندگی از زیبایی های اطراف نیز نهایت استفاده را برده و سفری ایمن داشته باشید.
شاید نبود چراغ نه چندان محبوب قرمز رنگ از دیگر نکات جذاب جزیره کیش باشد. سال ها رعایت قانون و تمکین از قوانین وضع شده سبب شده تا بر سر هیچ چهارراهی چراغ قرمز حضور نداشته نباشد. دیربازی است که رعایت حق تقدم در میدان ها و چهارراه ها کاملا برای مردم جا افتاده و رعایت آن امری بدیهی است. اگر در جزیره راننده ای این امر ساده را رعایت نکند حتما جزو مسافرین تازه وارد جزیره است. امیدوارم این سنت پسندیده حالا حالاها در جزیره برقرار بمانید و پای هیچ چراغ قرمزی به جزیره کیش باز نشود.
حالا که در ماشین اجاره ای خود مشغول لذت بردن از رانندگی تان هستید یادتان باشد بوق زدن در جزیره ممنوع است. علاوه بر بوق زدن نمی توانید با هر صدایی از پخش ماشین مشغول رانندگی شوید چرا که ایجاد آلودگی صوتی ممنوع است و شما باید به حریم بقیه افراد نیز احترام بگذارید. همین قوانین ساده و البته همراهی مردم با آن سبب این آرامش و سکوت دلپذیر در جزیره شده است.
کرایه ماشین در جزیره کیش
ممنوعیت استفاده از تلفن همراه به هنگام رانندگی، ممنوعیت بیرون ریختن زباله از ماشین، ممنوعیت پارک کردن در معابر اصلی و ورودی مراکز خرید و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از دیگر عواملی است که سبب شده تا کیش، یک که نه چند سر و گردن از بقیه شهرها بالاتر باشد. به همین دلیل است که اجاره خودرو در کیش کار عاقلانه ای است چرا که علاوه بر صرفه جویی قابل توجه در هزینه های جابجایی، سهولت دسترسی و در اختیار بودن وسیله نقلیه در هر ساعت شبانه و رانندگی با یک ماشین به روز و پیشرفته، شما را از لذت رانندگی در یک جامعه متمدن، قانون مند و پیشرفته برخوردار خواهد کرد.
 
هزینه اجاره خودرو در کیش از چه قیمتی آغاز می شود؟
اگر قصد کرایه یک ماشین اسپرت و یا کلاسیک در جزیر کیش را دارید، گزینه های بسیاری برای انتخاب پیش روی شما قرار دارد. هزینه رنت خودرو برای یک روز هم اکنون از 250.000 تومان آغاز شده و تا 25.000.000 تومان ادامه پیدا می کند. مبلغ ودیعه نیز بسته به ماشینی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. شما می توانید مبلغ ودیعه را به صورت چک و یا نقدی پرداخت کنید.
تصادف با ماشین اجاره ای
به هنگام رانندگی در جزیره حتما حواست تان را جمع کنید. این اتومبیل ها اغلب قیمت های نجومی دارند. اما اگر در طی رانندگی با این اتومبیل ها تصادفی رخ دهد تنها بخشی از هزینه توسط بیمه پرداخت می شود و باقی هزینه ها اعم از افت قیمت ماشین و تعمیر بر عهده اجاره کننده است. همچنین در روزهایی که ماشین در تعمیرگاه به سر می برد شما باید نیمی از اجاره بهای روزانه برای ماشین را پرداخت کنید.
 
به هنگام رانندگی حتما گواهینامه رانندگی و اجاره نامه خودرو را نیز به همراه داشته تا رانندگی بدون دردسری داشته باشید. همه خودروهای اجاره ای دارای یک کد و نشان مخصوص هستند که برروی شیشه جلو و عقب ماشین قرار می گیرد.