×

پارك ملی بمو زیستگاه زیباترین حیوانات و گیاهان در شیراز

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
دسته بندی ایرانگردی
    پارك ملی بمو  زیستگاه زیباترین حیوانات و گیاهان در  شیراز
گوشه به گوشه كشور  ایران  می تواند یكی از گزینه های سفر برای مسافران و گردشگران باشد. در هر فصلی می توان با سفر به یكی از مناطق خوش آب و هوای كشور لحظات شادی را برای خود به ارمغان آورد. كشور  ایران  به دلیل آب و هوای مناسب و چهار فصل خود، می تواند در هر فصلی از سال تنوع آب و هوایی خود را به رخ گردشگران بكشد. در كنار آب و هوای مناسب و منحصر به فرد، تاریخ و فرهنگ آن نیز عاشقان تاریخ و مناطق تاریخی را به سمت خود می كشد. در این مقاله گردشگری شما را با یكی از زیباترین مناطق طبیعی كشور كه در استان پر جاذبه و خوش آب و هوای "فارس" قرار گرفته است آشنا می كنیم. پارك ملی بمو استان فارس یكی از بزرگترین پارك های ملی در كشور می باشد كه در استان "فارس" و در نزدیكی شهر "شیراز" قرار گرفته است. با رزرو هتل در "شیراز" از بین بهترین هتل های شیراز می توان سفری پر ماجرا را به این شهر پر جاذبه آغاز كرد. هتل هایی همانند هتل بزرگ شیراز كه از زیباترین هتل های كشور به حساب می آید می تواند یكی از بهترین مكان ها برای اقامت در طول سفر به این استان باشد. در ادامه شما را با زیبایی ها و جاذبه های پارك ملی "بمو" بیشتر آشنا می كنیم.
 پارك ملی بمو
جغرافیای منطقه
در سفر به استان "فارس" به ویژه شهر "شیراز" می توان روزها به تفریح و گردش پرداخت. جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهر برای همگان آشنا می باشند. برای رسیدن به پارك ملی "بمو" در این شهر، باید به سمت شهر "مرودشت" حركت كرد. این پارك ملی در 10 كیلومتری شیراز و در مسیر "تخت جمشید" قرار گرفته است. منطقه ای وسیع در شمال شرق "شیراز" كه به دلیل همجواری با كوه "بمو" به این نام معروف شده است. این منطقه گردشگری كه بسیاری از گونه های حیوانات و پوشش های گیاهی را در خود جای داده است، حدود 50 هزار هكتار وسعت دارد. منطقه ای بكر كه از پر طرفدارترین جاذبه های این استان به شمار می رود.
پارك ملی بمو
پیشینه پارك ملی "بمو"
پارك ملی "بمو" حدود نیم قرن است كه به منطقه حفاظت شده و پارك ملی تبدیل شده است. وسعت بالای این منطقه در كنار تنوع حیوانات باعث شده است كه سال ها مورد توجه شكارچیان و علاقمندان به شكار گردد كه خوشبختانه با تبدیل شدن این منطقه به پارك ملی بیش از پیش مورد توجه و حفاظت قرار گرفته است. منطقه ای پر بارش و با آب و هوای سرد در زمستان و نسبتا گرم در تابستان كه این موضوع باعث تنوع پوشش گیاهی خاص این منطقه شده است.
پارك ملی بمو
پوشش گیاهی
پارك ملی "بمو" از چند نظر مورد توجه می باشد. یكی از ویژگی های این منطقه پوشش گیاهی آن می باشد. این پارك ملی حدود 300 گونه گیاهی را در دل خود جای داده است. از گیاهان كم نظیر كه فقط در این منطقه دیده می شود می توان به گیاهان مرتعی و درختچه های زیبایی كه در گوشه گوشه آن به چشم می خورد اشاره كرد. این تنوع پوشش باعث شده كه این پارك ملی انواع گونه های جانوری را در خود جای دهد. گیاهانی همچون انواع گون ها، درمنه كوهی، بادام های وحشی، گل بی مرگ، گاو چاق كن، انواع بنه، بومادران و بسیاری دیگر از گونه های گیاهی كه در این منطقه گرد هم جمع شده اند.
پارك ملی بمو
گونه های جانوری پارك "بمو"
در این منطقه حفاظت شده می توان تنوع بالایی از حیوانات و پرندگان را به نظاره نشست. حدود 100 گونه از انواع پرندگان در كنار 20 گونه مختلف از خزندگان و پستانداران در این پارك ملی دیده می شود. در این پارك ملی از انواع پلنگ های كم یاب گرفته تا بزهای كوهی، گوزن، روباه، گربه های وحشی، كفتار، پرندگانی هم چون عقاب و جغد و بسیاری از دیگر جانداران را می توان از نزدیك دید. تنوع بالای گونه های حیات وحش در این منطقه باعث شده كه همه ساله گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری برای بازدید از این منطقه به این استان سفر كنند.
پارك ملی بمو
جاذبه های منطقه "بمو"
همان طور كه اشاره شد یكی از ویژگی های این منطقه كه گردشگران را به سمت خود جذب می كند حیات وحش و پوشش گیاهی این پارك ملی می باشد. در كنار تمام این زیبایی ها می توان از ساعت ها پیاده روی و پرسه زدن در دل طبیعت این منطقه لذت برد. عكاسی و ثبت لحظات به یاد ماندنی نیز از دیگر تفریحات این منطقه می باشد كه بسیاری از عكاسان و علاقمندان به تصویر برداری را به سمت خود جلب می كند. در نزدیكی كوه "بمو" می توان لحظاتی را در كنار چشمه پر آب "فیلی" كه مهمترین مكان ها برای آبشخور حیوانات این منطقه می باشد سپری كرد. آب و هوای كم نظیر در كنار طبیعت و گونه های متنوع حیات وحش این منطقه، این پارك ملی را از جمله پارك های ملی پر طرفدار در بین گردشگران بشمار می آورد. سفر به "شیراز" در تمام ایام سال به ویژه فصل "بهار" می تواند از لذت بخش ترین سفر های هر گردشگری به شمار آید.