×

کار در سفر برای بک پکرها (بخش دوم)

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
دسته بندی راهنمای سفر
 کار در سفر برای بک پکرها (بخش دوم)
در قسمت دوم این راهنمای جامع، به سایر شغل هایی می پردازیم که مناسب سبک زندگی بک پکرها هستند. با ما همراه باشید و هوشمندانه سفر کنید.
 
20. مترجم
Be A Translator
آیا شما هم جز آن دسته از آدم های زرنگی هستید که یک زبان دیگر را به راحتی صحبت می کنند؟ یا استعداد فراگیری سریع زبان های دیگر را دارید؟ اگر جز این دسته افراد هستید، پس می توانید مترجم شوید و به صورت آنلاین یا آفلاین کار کنید تا مخارج سفرتان را تامین کنید. من هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم، چرا که تقریبا در زمینه زبان بی استعداد هستم.
 
21. کار در هاستل
Hostel Work
کار در هاستل یکی از بهترین رازهای بک پکرهاست. اگر چه کمی از این کار در وبسایت ها صحبت شده ولی هنوز هم جز اسرار مگو محسوب می شود. پس بگذارید من درباره ی این کار برایتان توضیح دهم: پیدا کردن کاری همراه با دستمزد در هاستل خیلی خیلی آسان است و کار در هاستل، یکی از بهترین کارها برای بک –کرهاست.
یکی از آسانترین کارهایی که می تواند در سفر پیدا کنید، همین کار است (کافیست از هاستلی که در آن اقامت دارید بپرسید که به کمک نیاز ندارند). خود هاستلی ها می دانند که این جمله چه معنی می دهد. کمک یعنی کنترل بخش پذیرش در شیفت نیمه شب تا صبح، جارو زدن زمین ها، یا مراقبت از بار.
اگر هاستل به دنبال کمک باشد، ممکن است دستمزد کمی هم به شما بدهد اما مطمئنا تختی مجانی و مقداری غذای مجانی گیرتان می آید. هاستل ها یکی از ارکان اصلی کار در سفر و روشی فوق العاده برای پس انداز کردن حین سفر هستند.
 
22. کار در بار
Bar Work
کار در بار، مانند کار در هاستل، از ابتدای چنین سفرهایی به بک پکرها کمک می کرده و می کند تا به سفرشان ادامه دهند. اغلب کار در بار در هاستل خواهد بود (همانگونه که در بالا گفتیم) ولی پیدا کردن کار در بارهای استاندارد نیز قانونی است. این کار در شهرهای فصلی اروپا متداول است (ولی من چنین چیزی را در آمریکای جنوبی، استرالیا، آسیا و به طور اساسی در همه جا دیده ام).
بهترین روش برای پیدا کردن کار در بار این است که به بارهای مختلف بروید و بپرسید که آیا به کمک نیاز دارند یا نه، و یا اگر با کسی در جایی در حال نوشیدن هستید، با متصدی بار وارد گفتگو شوید و کار را بگیرید. یک سوال ساده می تواند منجر به فرصت های بیشماری شود.
 
23. کارهای فصلی
Seasonal Jobs
این نوع کار در دسته بندی بزرگی قرار می گیرد که شامل تعداد زیادی شغل مختلف می شود. این لیست شامل: رستورانها، ساخت وساز، هتل ها، کشتی های کروز، قایق های ماهیگیری، اقامتگاه های اسکی، و ... می شود. اگرچه به تعداد زیادی از این شغل ها در همین مقاله اشاره کرده ایم ولی کارهای فصلی واقعا ارزش پرداخته شدن را دارند.
شما می توانید به دور دنیا سفرکنید، فصل ها را یکی پس از دیگری تعقیب کنید (که معمولا مساوی با آب و هوایی زیبا و شگفت انگیز هستند) و زمانیکه این کارها به شما نیاز دارند و بالاترین دستمزد را پرداخت می کنند، شما آنجا هستید.
 
24. ساخت و ساز
Construction
بک پکرها می توانند کاری قانونی در حوزه ساخت و ساز با دستمزدی معقول در استرالیا و نیوزیلند پیدا کنند. در سایر نقاط دنیا، پرس و جو از دیگران می تواند فرصت هایی را در اختیارتان قرار دهد. اگر در ساخت و ساز تجربه دارید، به توصیه من گوش کنید. بسیاری از هتل ها، مزارع و سایر جاها، به امید پیدا کردن مسافرانی شایسته و با صلاحیت، نیازهای خودشان را تبلیغ می کنند. شما در ازای این کار، غذا، جای خواب (و بسته به پروژه) مقداری پول دریافت خواهید کرد.
اگر شما تجربه لوله کشی و برق کشی دارید، می توانید با این کارها مقدار قابل توجهی پول در زمان کم بدست آورید و حتی بر اساس کارهایی که می توانید در پروژه های مختلف در سراسر دنیا انجام دهید، به کشورهای مختلف سفر کنید.

25. عکاس آزاد
Become A Freelance Photographer
اگر به عکاسی علاقه دارید، پس چرا از مهارتتان بیشترین استفاده را نکنید و از آن پول درنیاورید؟ ورود به حیطه عکاسی آزاد کار چندان آسانی نیست ولی اگر پشتکارش را داشته باشید و روی آثار خودتان هر روز کار کنید، ورود به چنین کاری کاملا امکان پذیر است.
شما می توانید با عکس گرفتن برای همیشه در سفر باشید. اگر واقعا در کارتان خوب باشید، حتی می توانید بر اساس نیاز کارفرمایتان به شما، کارتان را انتخاب کنید و به عنوان یک عکاس حرفه ای برای رسانه، یا حتی نشنال جگرافی عکاسی و سفر کنید.
 
26. حمل و نقل ماشین یا کاروان
Transport a Car or RV
گاهی اوقات، شرکتهای فروش یا کرایه ماشین و کاروان افرادی را استخدام می کنند تا ماشین ها را به مشتریان در مقصدهایشان تحویل دهند. شرکتهای کرایه ماشین اغلب با تعداد زیادی ماشین در یک محل مواجه هستند و می خواهند آنها را به جاهای دیگری ببرند که تقاضای بیشتری برای کرایه ماشین وجود دارد.شرکتهای فروش خودرو به ماشینی خاصی با ویژگی ها یا رنگی خاص نیاز دارند تا آنها را از سایر شرکت ها متمایز سازد.
اگرچه بیشتر شرکت ها به صورت تمام وقت با رانندگان حرفه ای کار می کنند ولی ممکن است شانسی برای سفرهایی یکباره وجود داشته باشد. ترفند چنین کارهایی این است که آن ماشینی را انتخاب کنید که مقصدش همانجایی باشد که شما می خواهید همان موقع بروید. شما نیاز به گواهینامه ای بدون جریمه و احتمالا گواهینامه ای مخصوص برای راندن کاروان دارید. شرکتهای حمل و نقلی مانند DAS Auto Shippers و RV Transport راننده استخدام می کنند.
 
27. سرپرست تور
Tour Director
سرپرستان یک تور را در کل سفرشان همراهی می کنند و اصولا کارشان این است که افراد حاضر در تور، اوقات خوبی داشته باشند. مثلا در تور فرهنگی 21 روزه ای که در آمریکای مرکزی اتفاق می افتد،سرپرست تور کل این مدت را در کنار افراد است، گروه را هدایت می کند، به سوالات جواب می دهد، با راننده اتوبوس سروکله می زند و از همه مهم تر، زمانیکه اوضاع بهم ریخت، راه حلی ارائه می دهد.
این کار یکی از کار در سفرهایی است که بیشترین تلاش را می خواهد ولی اگر فکر می کنید که توانایی اش را دارید، هزاران برگزارکننده تور وجود دارد که به دنبال سرپرستان جدید می گردند. اغلب از شما خواسته می-شود تا تورهای مختلفی را به کشورهای مختلف ببرید، که یعنی این کار یکی از کارهایی است که باید زیاد سفر بروید.
این صنعت بسیار رقابتی است اما به محض اینکه وارد آن شدید، از چپ و راست به شما کار پیشنهاد خواهد شد. من هم تجربیاتی در زمینه سرپرستی تورهای هیجانی دارم و انتخابی ناب بود... تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید، انرژی بی پایان است.
 
28. راهنمای تور
Travel Tour Guide
راهنمای تور، برخلاف سرپرست تور، تورهای کوتاه تری دارد (مثلا یک تور پیاده سه ساعته). در حالت ایده آل، راهنمایان تور در جایگاه خودشان، متخصص هستند اما گاهی اوقات، دانش آنها تنها کمی بیشتر از مقدار کافیست.
اگر تجربه یا مدرک راهنمای تور دارید، گرفتن چنین کاری آسان خواهد بود. اگر در اروپا زندگی می کنید، بدون داشتن مدرک، تقریبا به راحتی می توانید راهنمای تور در داخل اروپا شوید (تورهای پیاده روی رایگان، و...). در غیر این صورت، افراد زیادی در اینترنت وجود دارند که به ذات کارآفرینی خودشان توجه می کنند و در حالیکه در سفر هستند، تور شخصی خودشان را نیز شروع می کنند.
 
29. جنایتکار
Hitman
شوخی کردم. فقط می خواستم ببینم حواستان به مقاله هست یا نه.
 
30. مربی فیتنس
Fitness Instructor
مثل یوگا، اگر شما روی فرم هستید و می دانید که باید چطور ورزش کنید، می توانید با کمک کردن به بقیه و یاد دادن به آنها، پول دربیاورید. من عاشق راه های خلاقانه ای هستم که در زمان سفر من را روی فرم نگه دارند، پس حتما مسافران دیگری نیز هستند که با من هم عقیده و علاقه باشند.
ببینید که آیا هاستلتان به دنبال برگزاری فعالیت یا رویدادی هست که شما بتوانید با حرف زدن با بقیه و پخش تراکت برای کارتان تبلیغ کنید. به پارک یا ساحل بروید و با حرکاتتان، کولاک کنید. بالاخره هر چه باشد شما به نوعی یک مربی فیتنس دارای مدرک هستید.
 
31. ماساژور
Masseuse
بک پکرها بعد از یک روز طولانی سفر و پیاده روی و نوشیدن، ممکن است بخواهند خستگی و استرسشان را با ماساژ برطرف کنند. اگر شما یک ماساژ تراپیست دوره دیده هستید، این کار روشی عالی برای کار و سفر است.
 
32. سرآشپز حرفه ای
Professional Chef
اگر تجربه کار کردن در یک رستوران را داشته اید، پس می دانید که این شغل تا چه اندازه موقت و گذراست. کارکنان مرتب می آیند و می روند و افراد جدید جایگزین قبلی ها می شوند و دقیقا کارهای افراد قبلی را انجام می دهند. این صنعت دقیقا به همین روش کار می کند. اما چنین شرایط کاری به نفع مسافران است و احتمال دارد که کاری واقعی با دستمزد در آشپزخانه گیر بیاورید و بتوانید با آن پول به سفر بروید. اگرچه بیشتر احتمال دارد که چنین کار موقتی را حین سفر پیدا کنید.
اگر مهارتی در آشپزی دارید یا تجربه ای معقول در آشپزخانه دارید، می توانید با پرس و جو در آشپزخانه هتل ها، کشتی های کروز، قایق ها یا آسایشگاه ها ، کاری گیر بیاورید. همچنین با جستجو در سایت های WWOOF، HelpX، و Workaway مطمئنا می توانید شغلی در زمینه آشپزی بدست آورید که محل اقامت رایگان دارد.
 
33. ساخت و تعمیر جواهرات
Making and Selling Jewellery
کارهای در سفر را بپیچانید . تبدیل به یک کارآفرین سفری شوید. از آنجا که در سفر می توانید در هر چیزی بسازید و بفروشید، جواهرآلات مطمئنا جز اصلی کارهای هنرهای دستی بک پکرهاست و من افراد زیادی را دیده ام که در حین سفر، جواهرآلات می ساختند و میفروختند. احتمالا این کار یکی از بهترین کارهای موجود است.
فکر کنید. مواد اولیه ارزان و سبک وزن هستند، کاری هنرمندانه و بامزه است، و شما می توانید در شهرها فروشگاهی دائر کنید (به سبک اجراهای خیابانی) و پول دربیاورید. فروش جواهرالات دستساز در خیابان راهی برای میلیاردر شدن نیست اما می توانید محصولی معقول بسازید، و روشی عالی برای بدست آوردن پول کافی برای یک روز را به عیش و نوش گذراندن، است.
شما می توایند جواهرالاتتان را به صورت آنلاین در Etsy، eBay یا اینستاگرام بفروشید.
 
34. واردات جنس برای فروش
Importing Stuff to Sell
این روش مورد علاقه من برای پول درآوردن است که گاهی به آن روش "کوله ات را پر کن، بک پکر" هم می گویم. مثلا زمانیکه در کشورهای خارجی خرده ریزه های تزئینی فوق العاده ای پیدا می کنید که در کشور خودتان مردم عاشق آنها می شوند. مثل وسایل هیپی ها مانند سرقلیان، شلوار، جواهرالات و غیره. این وسایل اصیل و به شدت ارزان هستند.
پس زمانیکه شما از ان کشور خارج می شوید می توانید چپق صلح کار دست و اصیل هندیها را که با پرداخت تنها 75 سنت در بمبئی خریدید، به قیمتی بالاتر در فستیوالها یا بصورت آنلاین به فروش برسانید. این روشی عالی برای چند برابر کردن سرمایه گذاریتان است. بهترین قسمت ماجرا این است که اگر شما در این کار موفق بودید، می توانید با واردات مستقیم از کشوری که از قبل با تامین کننده کالا قرارداد بسته اید، به کارتان ادامه دهید.
برای اینکه بیشترین میزان درآمد را از این راه داشته باشید، باید مرتبا به سفر بروید و کوله ات را پر کنید. این تعریف دقیق شغلی است که به خاطرش باید به سفر بروید و مرتبا اینکار را تکرار کنید تا درآمد معقولی داشته باشید.
 
35. اجرای خیابانی موسیقی
Busking
بلدید ساز بنوازید؟ پس به اجراگر درونتان مراجعه کنید. اگرچه همیشه اینجور نیست ولی می توانید از اجرای خیابانی موسیقی (aka busking) پول خوبی دربیاورید. دفعه بعدی که از کنار یک اجراگر خیابانی رد شدید به جعبه ای که مردم در آن پول می اندازند، نگاهی بیندازید.
اگر نوازنده محل خوبی را انتخاب کرده باشد و به حد کافی استعداد داشته باشد، به میزان کافی پول در خواهد آورد. همچنین، به عنوان یک موسیقیدان می توانید در حین سفر، تدریس موسیقی کنید یا در بارها یا هاستل ها با گرفتن دستمزد، اجرا کنید. حتی ممکن است به شما تخت مجانی یا مقداری نوشیدنی نیز بدهند. پس در مقابل چند ساعت نواختن قطعه jammin’، چیز بدی گیرتان نمی آید.
 
36. پرستار در سفر
 Travel Nurse
همین الان، چند لحظه صبر کنید و به حرفم گوش کنید. اگر شما پرستارید یا می خواهید در آینده پرستار شوید، پرستار در سفر یکی از آن شغل های خیلی شگفت انگیزیست که می تواند نصیبتان شود. پرستاران در سفر معمولا برای 13 یا 20 ساعت کار در هفته در هر محلی که انتخاب کنند، استخدام می شوند و معمولا تمام هزینه های سفرشان پرداخت خواهد شد. اقامت هم معمولا شامل این موارد هست و به خاطر نیاز شدید و شرایط اضطراری، به پرستاران در حال سفر بیشتر از پرستاران معمولی پول می پردازند. این بهترین روش سفر و پس اندازی مقداری پول است.
 
37. مهماندار هواپیما
Flight Attendant
این روشی قدیمی ولی بدردبخور است. مهماندار هواپیما بودن مانند سابق جذابیتی ندارد ولی می خواهید هم کار کنید و هم سفر، این کار در سفر فوق العاده ای است. پرواز رایگان، توقف های طولانی برای گشت و گذار، و توانایی شما برای تغییر برنامه هایتان و داشتن چند هفته تعطیلی در ماه، چیزهایی زیادی برای دوست داشتن این کار هستند. این شغل یکی از بهترین کارهایی است که مستلزم سفر است و اگر توسط ایرلاین خوبی استخدام شوید، نه تنها مستلزم سفر است، بلکه پول نیز به شما پرداخت خواهد شد.
 
38. بازیگری در بالیوود
Be an extra in Bollywood
اگر چه این کاری که می خواهم بگویم آمادگی چندانی نمی خواهد ولی احتمال بدست آوردنش زیاد است. بالیوود پایتخت صنعت فیلمسازی هندوستان است و هر ساله دوبرابر هالیوود فیلم می سازد. تعداد زیاد فیلم ها یعنی نیاز شدید به بازیگر، مخصوصا برای بازیگران خارجی تا نقش های خارجی را پر کنند. هند یکی از کشورهای مورد علاقه من در دنیاست و چندین بار به آنجا رفته ام و تعداد زیادی را دیده ام که در حالیکه در بالیوود، رویای بازیگری خود را دنبال می کنند، کار و زندگی هم می کنند.
 
39. ویزای کار نیوزیلند و استرالیا
New ZealandAustralia Work Visa
بسته به اینکه اهل کدام کشور باشید، نیوزیلند و استرالیا دو تا از آسانترین کشورها برای گرفتن ویزای کار هستند. این ویزا به شما امکان استخدام در بیشتر صنایع را می دهد ولی احتمال پیدا کردن کار در صنایع غذایی، گردشگری یا کشت و زراعت بیشتر است.
همچنین، استرالیا اخیرا هزینه ویزایش را به 50 دلار کاهش داده است و محدوده سنی متقاضیان را از 30 به 35 افزایش داده است. این فرصتی عالی برای کسانیست که فکر می کنند برای تجربه یک سال زندگی در استرالیا، خیلی پیر شده اند. حالا دیگر همه چیز به شانس شما بستگی دارد که کار بک پکری جالبی گیرتان بیاید و به شما امکان پس انداز پول برای ماجراجویی های بیشتر را بدهد.
 
40. کار در مزرعه در استرالیا
Farm work in Australia
راز بک پکرها: با سه ماه کار در مزرعه در استرالیا می توانید ویزای یکساله بگیرید. عالی بنظرمیرسد، نه؟ ممکن است همینطور باشد ولی بهتر است مراقب باشید. اگرچه داستانهای زیادی درباره بک پکرهایی که در مزارع کار می کنند و دستمزد عادلانه ای می گیرند، شنیده می شود ولی تعداد زیادی دیگر نیز هستند که می گویند مورد استثمار قرار گرفته اند و دستمزد ناعادلانه ای به آنها داده شده است. حالا زیاد نترسید. اصل موضوع خیلی شگفت انگیز است ولی حتما قبل از رفتن به هر مزرعه ای، درباره اش تحقیق کنید.
 
41. فروش خانه به چند مالک برا استفاده در زمانهای مختلف
Sell Timeshares
کسی تا به حال به شما گفته که فروشنده خوبی هستید؟ آیا می توانید به خوک گِل بفروشید؟ یا به اسکیموها یخ بفروشید؟ یا حتی به من چمدان بفروشید؟ (خب حالا، معلومه که مسخره ست) پس فروش خانه به چند نفر که در مواقع مختلفی از آن خانه استفاده خواهند کرد (یا فروش هر چیز دیگری) راهی عالی برای شما برای کار و سفر همزمان است.
شرکتهای خارجی می خواهند بر اساس این روش به گردشگران خانه بفروشند ولی زمانیکه فروشندگانی استخدام کنند که بتوانند این شرکتها را به مشتریان بالقوه وصل کنند، سود بیشتری نصیبشان خواهد شد. با تمام این اوصاف، شرکت فروش ملک به چند مالک در یونان می خواهد فردی بریتانیایی را استخدام کند تا چنین ملک هایی را به بازدیدکنندگان بریتانیایی که در تعطیلات به یونان می آیند، معرفی کند. حالا متوجه شدید؟ این کار مناسب هر کسی نیست ولی کار خوبی برای کسانیست که در سفر هستند.
 
42. کار در اقامتگاه اسکی
Ski Resort Jobs
اگرچه قبلا به اقامتگاهها و کارهای فصلی اشاره کرده ام ولی اسکی نیاز به معرفی جداگانه دارد. اقامتگاههای پیست های اسکی تمایل زیادی به استخدام مسافران دارند (البته به صورت مخفیانه). دستمزد زیادی در کار نیست و احتمالا باید بیش از اندازه کار کنید اما اینجا کار کردن روش خوبی برای سخت کار کردن، اسکی بازی کردن و پیدا کردن دوستان مختلف است. بعلاوه، امکان اسکی کردن مزیت دیگریست که خودش به تنهایی بسیار جذاب است.
 
43. پوکر و پوکر آنلاین
Online Poker
ای کسانی که به دنبال هیجانید، مواظب باشید. این کار برای هر کسی مناسب نیست. ولی اگر در پوکر خوب هستید و می توانید مقررات مورد نیاز را رعایت کنید، بازی پوکر می تواند راهی عالی برای کسب درآمد و سفر کردن باشد...حتی به صورت حرفه ای!
من آپارتمانی در مدلین اجاره کرده بودم و با تعدادی بک پکر دیگر به صورت اتفاقی هم خانه شده بودم. یکی از این همخانه ایها، در حال سفر به دور دنیا بود و بودجه سفرش را از طریق بازی آنلاین پوکر بدست می آورد ( او سیستمی داشت که به او می گفت که تا چه اندازه ریسک کند و چقدر پول باید دربیاورد تا بتواند این سبک از زندگی اش را تامین کند).
 
44. تاتو آرتیست
Tattoo Artist
همیشه به هنرمندان با استعداد نیاز است و من با تعدادی تاتو آرتیست ملاقات داشتم که به دور دنیا سفر می کردند و خرج سفرشان را از طریق کار آزاد در هاستل ها و محل اجتماع بک پکرها درمی آوردند.
 
45. پیوستن به Peace Corp
Join the Peace Corp.
این کار مطمئنا یکی از شرافتمندانه ترین کارهای این لیست است و شایستگی این را دارد که درباره اش صحبت شود. Peace Corp بدون هیچ شوخی، تجربه ای متفاوت از کار از سفر است. این کار، تعهدی دو ساله دارد و شما خیلی محدود می توانید درباره محل اقامتتان نظر بدهید و تنها دو روز در ماه تعطیلی دارید. ولی اگر در مورد کمک به مردم خیلی جدی هستید، این کار می تواند تجربه ای برای کل دوران زندگیتان باشد. بعلاوه، اگر به دنبال شغل خاصی هستید، ذکر تجربه کارتان در Peace Corps در رزومه تان می تواند در برخی از صنایع، شرایط استخدام شما را تغییر دهد. دستمزد شما در Peace Corps چندان زیاد نیست ولی درآمدی خواهید داشت و آنقدری خواهید داشت که به مقصدی جدید سفر کنید.
آیا تا به حال، کار در سفر رویایی پیدا کرده اید؟
تعداد زیادی کار در سفر در دنیا وجود دارد. توصیه جدی من به کارهای دیجتال نومد است. کارهای مرتبط با دیجیتال نومد، دستمزد بالاتری دارند و تنها به لپی تاپی مناسب برای سفر و اتصال به وای فای نیاز دارید (آزادی عمل بی نهایت)!