×

هتل فرهیختگان زاهدان، اقامتگاهی مدرن و زیبا

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۵
هتل فرهیختگان زاهدان، اقامتگاهی مدرن و زیبا
هر روزه در سراسر جهان، هتل ها و اقامتگاه های لوکس و مدرنی ساخته می شود تا مسافران، دغدغه ای برای اسکان در شهرهای مختلف نداشته باشند. ایران نیز به عنوان یکی از مقاصد توریستی در جهان، دارای هتل های بی شماری در تمام نقاط خود است.
استان سیستان و بلوچستان، یکی از زیباترین استان های کشور است که در عین کمبود امکانات، دارای مناطق گردشگری بسیاری می باشد. زاهدان به عنوان مرکز این استان، شناخته می شود. هتل جهانگردی زاهدان، یکی از هتل های زاهدان است که ظاهری زیبا و متفاوت دارد. اما مراکز اقامتی دیگری نیز به تازگی در این شهر آغاز به کار نموده که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.
 
زاهدان کجاست؟
زاهدان یکی از بزرگترین شهرهای کشور است که در جنوب شرق ایران قرار دارد و به عنوان مرکز استان سیستان و بلوچستان شناخته می شود. در گذشته این شهر را با نام دزآب می شناختند. یکی از ویژگی های بارز این شهر، همجواری آن با کشورهای پاکستان و افغانستان است.
آب و هوای شهر زاهدان در اغلب روزهای سال گرم و خشک است. اما شب های این شهر بر خلاف روزهای آن، دمای کمی دارد. بیشترین بارش های استان سیستان و بلوچستان به این شهر اختصاص دارد.
هتل فرهیختگان زاهدان
شرایط استراتژیک جغرافیایی زاهدان، آن را به مکانی مهم از لحاظ نظامی و تجاری تبدیل نموده است. زاهدان دارای امکانات زیادی نظیر ایستگاه راه آهن و فرودگاه بین المللی است. این شهر راه آهن سراسری ایران را از طریق مرز میرجاوه به راه آهن پاکستان متصل می کند.
زاهدان دارای مختصات جغرافیایی به این شرح است: ۶۰ درجه و ۵۱ دقیقه و ۲۵ ثانیه طول شرقی، ۲۹ درجه و ۳۰ دقیقه و ۴۵ ثانیه عرض شمالی. طبق آخرین سرشماری در سال ۱۳۹۵، شهر زاهدان دارای ۵۸۷۷۳۰ نفر جمعیت است. اغلب مردم این شهر به زبان فارسی و گویش سیستانی صحبت می کنند. اما مهاجرین بلوچ، دارای گویش بلوچی هستند.
آبگوشت سیستانی، تاسووی، چلبک، تجگی و بورک از جمله غذاهای محلی زاهدان و سیستان و بلوچستان است. دودنی بافی، حصیربافی و خامه دوزی نیز از صنایع دستی مهم این شهر محسوب می شوند.
 
هتل فرهیختگان زاهدان:
هتل فرهیختگان یکی از هتل های زاهدان است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی این شهر، در راستای رفاه عموم مردم شهر و مسافران احداث گردیده است. این هتل همچنین امکانات و خدمات زیادی را در اختیار کارکنان و اعضای هیات علمی قرار می دهد.
هتل فرهیختگان زاهدان
هتل فرهیختگان زاهدان دارای ۲۶ سوئیت مجزا است و جمعا دارای ۸۵ تختخواب می باشد. کلینیک تخصصی یکی از مراکزی است که در این هتل قرار دارد. همچنین مسافرانی که قصد اقامت در این هتل زیبا را داشته باشند، می توانند از امکاناتی نظیر سونا، جکوزی و استخر استفاده نمایند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در مراسم افتتاح این هتل اعلام نموده است که هدف از احداث هتل فرهیختگان زاهدان علاوه بر ارائه خدمات به مسافران، افزایش در آمدهای غیر شهریه ای این دانشگاه نیز بوده است.
این هتل با به کار گیری کادر خدماتی مجرب و آموزش دیده، خدمات بسیار مناسبی را به مهمانان شهر زاهدان ارائه می دهد. قیمت مناسب برای اقامت در این هتل نیز یکی دیگر از ویژگی های بارز آن است. از این رو هتل فرهیختگان زاهدان به یکی از بهترین هتل های این شهر مبدل گشته است.