×

نکات ضروری برای رانندگی در خارج از کشور

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
دسته بندی راهنمای سفر
نکات ضروری برای رانندگی در خارج از کشور
رانندگی در خارج از کشور روش مناسبی برای گشت و گذار در شهرهای بزرگ به شمار می رود. به خصوص زمانی که به قصد تجارت در حال سفر هستید این کار می تواند بهترین گزینه برای ملاقات با همکاران و رسیدن به محل قرار باشد . علاوه بر برخورد با مناطق نا آشنا ، ممکن است با زبانی نا آشنا نیز مسیرتان را جهت یابی کنید . اگر در سمتی از جاده رانندگی می کنید که به آن عادت ندارید ، این کار چالشی دوبرابر به حساب می آید . با ایران هتل همراه باشید تا از نکات مهم پیرامون رانندگی در خارج از کشور مطلع شوید: 
پیش از رفتن
چند کار است که می توانید قبل از سفر رفتن انجام دهید تا موقع رسیدن به مقصد کارتان آسانتر شود . مانند:
رزرو زود هنگام
رزرو ماشین اجاره ای را به لحظات آخر موکول نکنید . در بسیاری از کشورها ، ماشین های معمولی یا ماشین های خاص ( برای مثال ماشین های دنده اتوماتیک ) به صورت محدود در دسترس هستند . به محض اینکه سفر شما قطعی شد باید ماشین اجاره ای را رزرو کنید .
رانندگی در خارج
اسناد کاری را به ترتیب دریافت کنید

در بسیاری از کشورها برای رانندگی نیاز به مجوز رانندگی بین المللی دارید . حتی اگر این مجوز قانونا نیاز نباشد ، ممکن است آژانسی که ماشین اجاره می دهد آن را از شما بخواهد . در صورتی که شما توسط پلیس محلی متوقف شوید یا تصادف کنید ، این مجوز می تواند بسیار مفید واقع شود . هزینه این مجوز بیست دلار است و به مدت یک سال اعتبار دارد و در کشور ما از طریق مراجعه به مراکز اصلی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران قابل دریافت می باشد .
بیمه را مد نظر قرار دهید
قبل از رسیدن به مقصد ، در مورد بیمه تان فکر کنید . بسیاری از کشورها طرح بیمه اجباری دارند . بیشتر اوقات ، کارت اعتباری شما بیمه را تحت پوشش قرار می دهد و حداقل الزامات آن کشور را برآورده می کند . از قبل با شرکت بیمه تماس بگیرید تا از جزئیات پوشش بیمه مطلع شوید . اگر به هدف تجاری سفر می کنید ، شرکت شما احتمالا طرح بیمه سراسری دارد ، بنابراین قبل از سفر این موضوع را از محل کار پرس و جو کنید .
در جاده
وقتی در جاده اید ، چند مورد را در ذهن داشته باشید :
رانندگی در خارج
قوانین را بدانید

اگر اولین تجربه رانندگی شما در خارج باشد احتمالا با قوانین آشنا نباشید . آژانس اجاره ماشین باید یک نقشه محلی به همراه دفترچه علائم جاده ای آن کشور خاص را به شما بدهد .
مسیرتان را جهت یابی کنید
جی پی اس و تلفن های همراه ابزارهایی فوق العاده مفید برای مسافران هستند . با این وجود ، شما نمی توانید روی آنتن دادن تلفن همراه خود حساب باز کنید ، همینطور روی جی پی اس که در خارج نیز خوب کار خواهد کرد یا خیر . اگر نگران جهت یابی مسیرتان هستید ، از آژانس اجاره ماشین نرم افزار جی پی اس دریافت کنید . این راه روشی است خوب تا نقشه ای با تمام جزئیات به عنوان پشتیبان جی پی اس در ماشینتان داشته باشید .
مقاله مرتبط : 5 راه استفاده از GPS بدون دسترسی به اینترنت 
پایبند محدودیت ها باشید
در بسیاری از کشورها ، قوانین رانندگی در حالت مستی به طور قابل توجهی سخت است . اغلب یک نوشیدنی کافی است تا رانندگی شما به عنوان رانندگی در حالت مستی تلقی شود . اگر قصد رانندگی دارید ، بهتر است از خوردن شراب یا آبجو صرف نظر کنید .
زمان اضافی اختصاص دهید
رانندگی در خارج اغلب متفاوت از کشور خودمان است . برای رفتن به جایی که می خواهید زمان اضافی در نظر بگیرید . گاها محدودیت سرعت در کشورهای دیگر کمتر از حد انتظار شما هستند و این باعث می شود حرکت کردن در مکانی نا آشنا سخت شود . با این مسئله کنار بیایید و کمی زمان اضافی اختصاص دهید .

برچسب ها