×

مجتمع تفریحی اقامتی آفتاب مشهد

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۴
مجتمع تفریحی اقامتی آفتاب مشهد
مشهد سرزمین ضامن آهو پایتخت معنوی ایرانیان و بسیاری از شیعیان جهان است. شهری که خواب ندارد و روز و شبش حالا دیگر تفاوت چندانی ندارد. قطارها، هواپیماها و جاده های منتهی به این شهر جذاب و دوست داشتنی همیشه خدا پر از حضور مسافرین و زائرینی است که خودشان را از گوشه و کنار ایران و شاید جهان به آغوش امام رئوف می رسانند. مشهد با داشتن 27 میلیون گردشگر در میان تمام شهرهای ایران نیز بی رقیب است. این کلان شهر بزرگ که شاید به جرات بتوان آن را خانه دوم هر ایرانی نامید حالا چندین سال است که گام های بلندی برداشته تا از پس میهمان ها داخلی و خارجی پرشمارش بربیاید. برج ها، مال ها، مجتمع های تفریحی، رستوران ها و جاهای دیدنی مشهد بسیاری از تغییرات نو که شاید هیچ کش فکر نمی کرد روزگاری ردپایش را در مشهد ببیند حالا کم کم از مشهد شهری متفاوت تر ساخته است. شهری که با محوریت امام رئوف و داشتن یک وجهه معنوی و مذهبی قوی تبدیل به یک قطب گردشگری قدرتمندتر شده و پای آدم های بیشتری را به این شهر معنوی بکشاند. یکی از همان پروژه ها که چند سالی است بحثش بر سر زبان ها افتاده و قرار است ظرفیت های گردشگری این شهر را بالا ببرد مجتمع تفریحی اقامتی آفتاب مشهد است. پروژه ای که حسابی سر و صدا کرده و چند سالی است کلنگ ساختنش به زمین خورده است. اگر قصد سفر به مشهد مقدس و رزرو هتل های مشهد را داشتید حتما سری به ایران هتل آنلاین بزنید.
مجتمع تفریحی اقامتی آفتاب مشهد
پارک طرق
پارک طرق یکی از بزرگترین و قدیمی ترین پارک های مشهد مقدس است که در ضلع جنوب شرقی در منطقه هفت این کلان شهر محبوب قرار گرفته است. پارکی وسیع با 164 هکتار وسعت که پر از انبوه درختان کهنسال و سرسبز همانند نارون، اقاقیا، زبان گنجشک، سپیدار، چنار، کاج سیاه، سرو، ارغوان و ... است و در مسیر ورودی مشهد آن هم از سمت تهران واقع شده است. این پارک اما در ذهن مسافرین بیشتر با عنوان کمپ مسافری شناخته می شود چرا که پارک طرق سالیان سال است که با سکوهای برپایی چادرهای مسافرتی و کلبه های چوبی حاشیه حاشیه بزرگراه کلانتری اش یکی از مکان های مورد علاقه مسافرین برای اقامت در مشهد بوده است. شهرداری مشهد هم در طی تمام این سال ها امکاناتی همچون حمام، سرویس بهداشتی، سکوهای برپایی چادر، کلبه های اقامتی، فروشگاه، زمین بازی و پارکینگ را برای اقامت راحت تر زائرین فراهم کرده است. پارکی با چشم انداز زیبا و جویی روان در میان آن که محیط فرح بخشی را در اختیار مسافرین مشهد قرار می داد. با گذر زمان اما گرد زمان بر تارک این پارک قدمی هم نشست و مشکلی همانند فاضلاب عبوری شهرک سیدی که در مجاورت پارک قرار داشت، گریبان گیر این پارک جنگلی محبوب شد. تا اینکه پارک بیشتر به یک بیغوله شباهت پیدا کرد. در این گیر و دار اما یکی از سرمایه گذاران و کارآفرینان مطرح مشهدی که در سطح جهانی نیز شناخته شده است پس از بازگشت به مشهد و مشاهده این وضعیت طرحی مبنی بر تصفیه این فاضلاب و بازگشت مجددش به پارک را مطرح می کند. طرحی که بنابر اظهارات خودشان در کشوری دیگر نیز پیاده سازی شده بود. قراردادها امضا می شود و کار تصفیه فاضلاب آغاز می گردد.
مجتمع تفریحی اقامتی آفتاب مشهد
در کنار تصفیه فاضلاب اما طرحی هم مبنی بر بازپیرایی این پارک قدیمی و سن و سالدار هم اجرا می شود. اما این طرح تصفیه فاضلاب جرقه ای را در ذهن این کارآفرین ایرانی روشن می کند تا علاوه بر ساخت تصفیه خانه یک مجتمع رفاهی و اقامتی با امکانات کامل در این پارک جنگلی و محبوب که بسیاری از مسافرین مشهد مقدس خاطره شب مانی و چادر زدن در آن را داشته اند ساخته شود. در این مجتمع تفریحی و اقامتی تمامی امکاناتی که یک گردشگر برای گذران اوقات خود نیاز داشت تعبیه می شد تا همه مسافرین و زائرین مشهد علاوه بر زیارت و فیض بردن از فضای معنوی این شهر مقدس، لحظات مفرحی را نیز تجربه کنند. طرحی که دچار کش و قوس ها فراوانی شده و نام حسین ثابت بکتاش را به عنوان سرمایه گذار این طرح بر سر زبان ها می اندازد، اما بالاخره کلید می خورد، آن هم با سرمایه گذاری بالغ بر هشتصد میلیارد تومان.
مجتمع تفریحی اقامتی آفتاب مشهد
مجتمع اقامتی و رفاهی آفتاب
بسیاری از مکان های تفریحی و مجتمع های لوکس مشهد در فاصله بسیار دوری از حرم مطهر قرار گرفته اند. عاملی که سبب می شود تا خیلی ها قید رفتن به چنین جاهایی را بزنند اما مجتمع آفتاب با قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی تهران به مشهد و ورودی شهر طبعا در دسترس تعداد بیشتری از زائرین قرار می گرفت و این اولین نکته مثبتی بود که شاید حساب این مجتمع اقامتی را از سایر رقبایش جدا می کرد. ایده ساخت این مجتمع تفریحی را حسین ثابت بکتاش کارآفرین مطرح ایرانی که اصالتی مشهدی دارد ارائه داده است.
مجتمع تفریحی اقامتی آفتاب مشهد
مردی که در کارنامه کاری اش از ساخت هتل در جزایر قناری تا ساخت هتل داریوش در جزیره کیش و همچنین نخستین دلفیناریوم کشور در جزیره کیش به چشم می خورد. خیلی ها نگران بودند که شاید این طرح مشهد را هم به شهری در شکل و شمایل کیش مبدل کند اما این کارآفرین باتجربه نشان داد که مشهد آنقدر ظرفیت گردشگری دارد که در سایه امام رئوف همیشه مشهد باقی می ماند و هیچکس نمی تواند ظرفیت معنوی این شهر را نادیده بگیرد. با ارائه طرح و تصویب شدنش 12 هکتار(120.000 متر مربع) از این پارک جنگلی در اختیار این سرمایه گذار قرار می گیرد تا در کنار رسیدگی به 88 هکتار باقیمانده پارک یک مجتمع تفریحی و اقامتی در پارک طرق ساخته شود. این مجتمع تفریحی و اقامتی از بخش های مختلفی تشکیل شده است.
مجتمع تفریحی اقامتی آفتاب مشهد
احداث یک هتل بین المللی، مجموعه ای فرهنگی شامل کتابخانه، فرهنگسرا، سالن های همایش، مجموعه ای مذهبی شامل مراکز آموزشی و مساجد، تالارهای پذیرایی، رستوران های مجلل، فست فودها، کافی شاپ ها، آکواریوم، باغ پرندگان، شهربازی کودکان، فضای سبز، مجموعه های ورزشی بزرگسالان همانند زمین گلف، سالن های بولینگ و ...، مجموعه های علمی و سرگرمی بزرگسالان در کنار همان تصفیه خانه از برنامه های مد نظر طراحان این مجتمع تفریحی و اقامتی بود. قرار است که این طرح عظیم طی 5 سال آینده به بهره برداری برسد. در فاز اولیه و پس از گوبرداری های صورت گرفته دیواری دور تا دور این مجتمع اقامتی و تجاری را فراگرفته که در ساخت آن از بناهای دوران هخامنشی الهام گرفته شده است. علاوه بر این یکصد اصله درخت نخل از شهرستان میناب به این پارک جنگلی انتقال داده شده است که باید ببینیم با توجه به آب و هوای سرد مشهد این نخل ها چطور می توانند در میان این پارک جنگلی سرسبز دوام بیاورند، رازی که انگار در دل مجتمع تفریحی اقامتی آفتاب مشهد پنهان است!
توریسم و گردشگری شاید شاه کلید واژه های قرن اخیر باشد. قرن بیست و یکم حتی با حضور قدرتمند غول های قدرتمند نفتی و ساختمانی در سراسر جهان روی گردشگری حساب ویژه ای باز کرده است. صنعتی جذاب که حالا حالاها جا برای رشد و بزرگ شدن دارد. راستش را بخواهید از نظر بسیاری از فعالان صنعت گردشگری ایران یکی از کشورهای منطقه است که از حیث ظرفیت-های گردشگری اش کشوری بی رقیب است. در این میان مشهد قطعا ظرفیت هایی متفاوت از سایر شهرهای ایران دارد که نیازمند توجهات بیشتری است.

برچسب ها