×

چادگان اصفهان

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱۹
دسته بندی ایرانگردی
چادگان اصفهان
هرگاه نام استان اصفهان به گوشمان می خورد، فرهنگی غنی، هنر و معماری اصیل ایرانی، برایمان تداعی می‌شود. زمانی که قدم به این استان پهناور می‌گذاریم، گوشه گوشه آن ما را محو زیبایی خود می کند. کافی است که کمی در این استان تماشایی به گشت و گذار بپردازیم آن هنگام است که به بهشتی بکر به نام چادگان اصفهان برخواهیم خورد و ما را مجذوب تصاویر ناب که مجموعه‌ای از درختان سر به فلک کشیده و رودخانه های پرآب است خواهد کرد. برای رسیدن به شهرستان چادگان و تنفس اکسیژن خالص، کافی است از طریق سایت ایران هتل آنلاین قبل از شروع سفر از بین هتل های اصفهان هتل مورد نظر خود را که مطابق با سلیقه تان است را رزرو نمایید و با خیالی آسوده، سفری هوشمندانه را آغاز و تجربه کنید.

معرفی چادگان اصفهان

آنگاه که قدم به شهر پر از جاذبه چادگان می گذاریم، بعد از لذت بردن از زیبایی‌های بصری این منطقه زیبا، استراحت زیر سایه درختان بی شمار بسیار مطلوب بوده و آب و هوای مطبوع و دلنشین قدم های ما را در این شهر به زمین می چسباند و حسی پر از شادابی و نشاط را به روح و جسممان منتقل می‌کند. نسیم خنک و ملایمی که در این منطقه، گونه هایمان را نوازش می کند، آرامشی مثال زدنی را به تک تک سلول هایمان روانه خواهد کرد. مناظر رویایی که در شهر چادگان مقابل چشمانمان ظاهر می شود، همگی چادگان را بر سر زبان‌ها انداخته و آن را به شهرتی روز افزون رسانده است. اگر آرزوی تماشای مناظر سرسبز و جنگلی آن هم از بالا، در سر می پرورانید پس قدم به شهر چادگان بگذارید؛ چراکه به دلیل قرار گرفتن این شهر بر روی تپه های کوچک، لذت دیدن جنگل های سرسبز و درختان انبوه از بالا برایتان میسر شده است. از برکت زاینده رود، رودخانه‌های متعددی در این شهر شکل گرفته اند که هر کدام درختان سر به فلک کشیده بسیاری را سیراب کرده و باعث رشد و شکل‌گیری مزارع و باغات بی شماری شده اند و هر کدام نقش بسزایی در ساختن تصاویر رویایی از شهر چادگان ایفا می کنند.

معنای واژه چادگان و اطلاعات تاریخی درباره آن

چادگان از دو واژه چاد که به زبان ترکی به معنای دره و شکاف است و گان که یک صفت نسبی می باشد، تشکیل شده است. دلیل نامگذاری شهر به این نام آن است که این بهشت رویایی میان دره ای کوچک واقع شده و به همین دلیل با نام خود یعنی چادگان، بسیار همخوانی دارد. چادگان از گذشته دور بر سر زبان ها بوده و از آبادانی خوبی برخوردار است. یکی از اقوامی که از این طبیعت بکر و آب و هوای بی نظیر استفاده کرده‌اند، ترک زبانان دوره شاه عباس اول بوده که در این منطقه زندگی می کرده اند. قبل از آن ها نیز در زمان هخامنشیان، گروهی دیگر لذت زندگی رویایی در چادگان را تجربه کرده اند. وجود مفرغ های بی شمار، ظروف سفالی و ستون های سنگی خبر از قدمت طولانی این شهر می دهند.

مجموعه های تفریحی و اقامتی چادگان

به مرور زمان و با ورود گردشگران بسیار به شهر چادگان، این شهر تبدیل به منطقه ای توریستی و تفریحی شد که همه ساله میزبان گردشگران بی شماری است. به همین دلیل مسئولان این شهر، به فکر راه اندازی مجموعه های تفریحی و اقامتی برای رفاه حال گردشگران شده‌اند. ویلاهای بسیار لوکس با امکانات مختلف، باشگاه سوارکاری، اسکله های قایقرانی با قایق های موتوری و پدالی، یک دستگاه اتوبوس دریایی که برای گردش در آب های رودخانه های این شهر مهیا شده است، سکوهای نشیمن خانوادگی که در حاشیه زاینده‌ رود ساخته شده اند، تله کابین هایی که با عبور از مناظر بسیار جذاب لحظات شیرین و به یادماندنی را برایتان خواهد ساخت، رستوران های متعدد با غذاهای لذیذ، پارک بادی و باند فرودگاهی از امکانات متعدد این شهر توریستی می باشد.
چادگان اصفهان

موقعیت مکانی چادگان

مجموعه ای بکر با جاذبه های متنوع که چادگان نام دارد، در غرب شهرستان اصفهان واقع شده است. برای رسیدن به این شهر دیدنی باید از سمت اصفهان از شهرستان نجف آباد و تیران عبور کرده و سپس خود را به چادگان برسانید.

کلام پایانی

چادگان علاوه بر مناظر طبیعی و جنگل گونه که دیدنش روح آدمی را به پرواز در می‌آورد، از داشتن بناهای تاریخی نیز بی‌نصیب نمانده و تمام سلیقه های گردشگری را در بر گرفته است. یکی از این بناهای تاریخی بسیار دیدنی، خانه معظم الملک میرپنج می باشد که بازدید از آن لذت حضور در این شهر زیبا را برایتان چند برابر خواهد کرد. البته این نکته را باید اضافه کرد که خانه معظم الملک تنها بنای تاریخی و جاذبه چادگان نیست؛ برای دیدن تمام جاذبه های رویایی و هیجان انگیز این سرزمین زیبا همین حالا کوله سفر خود را ببندید.

مقالات مرتبط