×

برترین مقاصد گردشگری از دید تاریخ و فرهنگ

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۲۴
دسته بندی سفرهای پیشنهادی
برترین مقاصد گردشگری از دید تاریخ و فرهنگ
چه یک کوچ نشین دیجیتالی باشید که مدام در سفر هستید و یا فردی باشید که سالی یکبار مسافرت می رود، بیشتر ماها فکر می کنیم در سفرهای خارج از کشور لذت بردن خودمان مهم ترین و عادی ترین بخش سفر محسوب می شود. و بیشتر اوقات می توانیم از طریق وسایل حمل و نقل ازجمله اتوبوس، قطار، هواپیما، کشتی و ... به هرجای این دنیا برویم و از بین گزینه های متعدد هر کدام را که دوست داریم انتخاب کنیم. یکی از مهم ترین موارد در سفر رزرو هتل می باشد. برای اطلاع از رزرو هتل های تبریز به سایت ایران هتل آنلاین مراجعه کنید.
اما همیشه هم اینطور نبوده است. در طول تاریخ، از رومیان باستان گرفته تا هیپی های دهه 1970 مفهوم تعطیلات با پیشرفت تکنولوژی، تکامل یافته است. آیا نیکان ما در اطراف آسیای جنوب شرقی با کوله پشتی پیاده سفر می کردند و یا در نیوزیلند پرش از ارتفاع انجام می دادند؟ ما برای پیدا کردن برترین مقاصد گردشگری در طول تاریخ، کتاب های تاریخی زیادی تهیه کرده ایم.
برترین مقاصد گردشگری رومیان باستان: ویلاهای حومه شهر
رم باستان به عنوان جاییکه در چند مورد پیشگام است جایی است که مفهوم تعطیلات در آن با واژه لذت بردن شروع شد ) یعنی رفتن به تعطیلات و خرد کردن مقدار زیادی غذا در دهانشان. این افراد می دانستند چگونه اوقات خوشی سپری کنند(.
تعطیلات بیشتر مختص افراد ثروتمند بود ) برای مدت زیادی در طول تاریخ همیشه اینگونه بوده است( و رومی های بیشتر به ویلاهای حومه شهر می رفتند، در واقع می توان گفت مشابه همان چیزی است که امروزه انجام می دهیم یعنی وقتی می خواهیم در تپه های توسکانی یا جنوب فرانسه به تنهایی از سفر در محیطی دنج لذت ببریم.
بهترین روستاها در توسکانی در سال 2017 :
کورتونا، سان جیمینگانو، لوکا، مونته پولسیانو، بارگا و سوورتو
برترین مقاصد گردشگری دهه 1800 در اروپا و آفریقا
دوره تحولات عظیم با انقلاب صنعتی همراه بود و برای همین روش های زیادی برای سفر وجود داشت. برای مثال، دهه 1830 شروع فعالیت قطارهای بخار در آمریکا بود که آمریکایی ها را قادر ساخت برای تعطیلات به سواحل فلوریدا و کالیفرنیا بروند. اگرچه این روش فقط برای ثروتمندان بود اما تا دهه 1900 تعداد زیادی از مردم از عهده گذران تعطیلات کوتاه می آمدند.
در این دوره سرانجام با استفاده از کشتی بخار رفتن به مکان های دور از دسترس نیز ممکن شد. در این شرایط، مسافران می توانستند به مصر بروند و اهرام مصر را ببیند و حتی می توانستند به بالای آن نیز صعود کنند که امروزه غیر قانونی است، می توانستد به آفریقا بروند و سوار گورخرها شوند که امروزه توصیه نمی شود و همچنین قبایل بومی را از نزدیک ببینند. مسیر نیویورک به لندن یک مسیر پرطرفدار بود و 9 روز طول می کشید.
زنان سفر خود را آغاز کردند، گرچه بسیار محدود بود و اغلب مجبور به سفر با مردان بودند اما هنوز هم در ابتدای بسیاری از کتاب های راهنما در مورد آن ها نوشته شده است. گفته می شود ماری شلی فرانکنشتاین از سفرهایش به سوییس و از مقدمه کتابی که در ژنو نوشته شد، الهام گرفت.
بهترین شهرها در اروپا و آفریقا در سال 2017:
لندن بریتانیا، پاریس فرانسه، رم ایتالیا، کیپ تاون آفریقای جنوبی، اسااوریای مراکش و لاموی کنیا
برترین مقاصد گردشگری دهه های 1920 و 1930 در کاراییب
اینجا مکانی بکر است. سال 1928 برای اولین بار پرواز تجاری از آلمان به نیوجرسی آمریکا انجام شد. تا مدتها بعد هنوز پرواز به عنوان روشی برای سفر مورد قبول واقع نشد.
در دهه های 20 و 30، بیشتر مردم برای سفرهای دسته جمعی به خارج از قایق ها و قطارها استفاده می کردند. با افزایش میزان مسافرت ها، نظر عموم مردم دستخوش تغییر شد و آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست بین مردم محبوب شد، قبل ها با داشتن پوست رنگ پریده طبقه اجتماعی افراد بالاتر بود. مسافربرهای اقیانوس توسط تجار بکار گرفته شدند تا به خارج از کشور سفر کرده و با مشتریان خود ملاقات کنند، از سرگرمی ها تور لذت ببرند و مهاجران از طبقات پایین و گردشگران از طبقات اجتماعی بالاتر بتوانند به تعطیلات بروند.
دهه 1920 اغلب به عنوان شروع واقعی رفتن به تعطیلات برای همه اقشار مردم و نه تنها ثروتمندان در نظر گرفته می شود. هنری فورد نام بزرگی در تولید انبوه بود به این معنی که مردم دستمزدها بالایی دریافت می کردند و وقت و پول زیادی برای سفر به خارج از کشور داشتند و همچنین اتومبیل ها برای اقشار با هزینه مناسب مردم قابل دسترس بود.
نقاط محبوب گردشگری در دهه های 1920 و 1930 شامل بسیاری از مقاصد موجود در کاراییب مانند کوبا یعنی مکان مورد علاقه ی همینگوی، جاماییکا، ناسایو و مکزیک بود.
بهترین مقاصد گردشگری در کاراییب در سال 2017:
جزایر ویرجین انگلیس، گوادلوپ، سنت لوسیا، کوراکایو، جزایر ویرجین آمریکا و پورتوریکو
برترین مقاصد گردشگری دهه های 1940 و 1950 در کرشیکا، ساردینیا و پالما
در دوره پس از جنگ جهانی دوم پس از طغیان و بلاتکلیفی های پس از جنگ، خانواده به عنوان نماد امنیت و همبستگی در نظر گرفته شد.
هرچه پروازها تجاری تر و موفق تر می شدند مردم بیشتر می توانستند برای گشت و گذار به اروپا بروند و مقاصدی در دریای مدیترانه مانند کرزیکا، پالما، ساردینیا و کاستا براوا محبوب تر شدند.
امروزه سفر هوایی محبوب است و ما همچنان از شرایطی که در آن قرار داریم شکایت می کنیم، چه افراد پشتی های صندلی هایشان را در طول کل سفر باز کنند و راحت باشند و چه در صندلی های تنگ سفر کنند. اما در دهه 50، مسافرت هوایی پر زرق و برق ترین راه برای سفر بود یعنی آنچه که امروزه ما آن را سفر با سطح اجتماعی بالا و لاکچری در نظر می گیریم و بخاطر آن بهترین و شیک ترین لباس ها را می پوشیم.
یک بلیط رفت و برگشت از شیکاگو به شهر فینیکس با در نظر گرفتن نرخ تورم، حدود 138 دلار قیمت داشت که امروزه معادل 1168 دلار است. و بخاطر داشته باشید که آن زمان حقوق آمریکایی ها کمتر از میزان کنونی بود.
بهترین جزایر اروپایی در سال 2017:
سانتورینی یونان، ایشیا ایتالیا، جزایر هوار و دالماتیان کرواسی، کرت یونان، آزور پرتغال و جزایر اسکای و هبریدز اسکاتلند
برترین مقاصد گردشگری دهه های 1960 و 1970 در هند و نپال

سفر هوایی در دهه 60 پر طرفدارتر شد. صنعت سفر در دهه های 60 و 70 توسعه یافت. رشد ارز خارجی غیر بانکی برای مسافران روشی آسان فراهم کرد تا هنگام سفرهای خارجی قادر به دریافت ارز باشند و سفر راحتی داشته باشند. کارت های شناسایی برای سوار شدن به هواپیما سرانجام در دهه 1970 معرفی شدند و آسان ترین، محبوب ترین و گاها تنها راه برای رزرو تعطیلات بود.
از نظر مقاصد گردشگری، روپا همچنان مقصد محبوب بود اما مقاصد دیگر هم وارد عرصه شدند. سال 1968 زمانی بود که گروه بیتل ها به هند سفر کردند که با بدنامی برای آن ها به همراه بود و در این زمان بود که هند و کاتماندو در نپال یک مکان بزرگ مسافرتی بودند.
بهترین مکان های گردشگری درهند و نپال در سال 2017:
موننار در کرالای هند، چرراپونجی در مگالایای هند، آگومبه درکارناتاکا، منطقه آنناپورنا در نپال، کاتماندو در نپال، باکتاپور در نپال، پخارا در نپال
خاورمیانه نسبتا صلح آمیز بود و سفر با اتوبوس از اروپا از طریق ترکیه، سوریه، اردن و اسراییل کاملا ممکن بود که اکنون برای ما عجیب به نظر می رسد اما همه این ها بخش هایی از مکان های جالب برای گشت و گذار در دهه های 60 و 70 بودند. بخاطر جنگ ویتنام و حکومت مایو در چین، سفر به ویتنام و چین ممنوع بود.

برچسب ها