×

تفاوت پیاده روی و راهپیمایی |راهنمای مبتدیان 2

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۲۹
دسته بندی انواع سفر
تفاوت پیاده روی و راهپیمایی |راهنمای مبتدیان 2
 در ادامه ی مقاله ی پیشین می خواهیم به توصیف راهپیمایی یا همان پیاده روی طولانی مدت بپردازیم با ایران هتل آنلاین همراه باشید. 
راهنمای راهپیمایی
 راهپیمایی چیست؟
یک سفر مانند پیاده روی است اما طولانی تر، دشوارتر و خیلی بیشتر درگیر است. و طولانی تر، فقط چند ساعت بیشتر طول نمی کشد. یک سفر معمولاً دو روز یا بیشتر است. در حقیقت، برخی از سکونها می توانند طول چند هفته داشته باشند. علائم شلوغی نیز شدیدتر است و به توانایی جسمی و روانی بیشتری نیاز دارد.
از آنجا که روزها به طور همزمان پیاده روی می کنید، لازم است که به اندازه کافی مناسب باشید تا در طول سفر آن را انجام دهید و از نظر ذهنی به اندازه کافی قوی باشید تا خود را تحت فشار قرار دهید. در حالی که پیاده روی یک فعالیت تفریحی است، پیاده روی یک فعالیت چالش برانگیز است که تمام راه را به شما سوق می دهد.
 
چه نوع مسافری برای رفتن به راهپیمایی مناسب است؟
تورهای مسافرتی برای مسافرانی که در تلاشند تا خودشان را تحت فشار قرار دهد ایده آل است، در عین حال هنوز یک ماجراجویی را تجربه می کند. این نوع مسافر به اندازه مقصد نهایی از سفر لذت می برد. آنها متمرکز و متعهد باقی می مانند و هدف نهایی را بدون در نظر گرفتن وضعیت فعلی در ذهن نگه می دارند و در حالی که یک تریکر ممکن است خسته شود، آنها به راحتی صبح از خواب بیدار می شوند که آماده انجام این کار دوباره هستند.
trekking
رفتن به تور راهپیمایی (پیاده روی طولانی) چگونه است؟
قبل از اینکه یک تور مسافرتی را شروع کنید، بگزار کننده گان تور باید آنچه را که می خواهید در آن انجام دهند را در نظر بگیرند. برخلاف یک تور پیاده روی، مسیر طولانی و چالش برانگیز است. شما برای ساعت ها و روزها ی متمادی روی یک زمین دشوار، قدم می زنید، به احتمال زیاد کمپ می زنید، و در بسیاری موارد، شما باید آماده باشید تا هر روز صبح و شب، اردوگاهتان را مستقر کنید.
بسته به نوع سفرتان، باید برای هوای متفاوت آماده شوید. برخی از معروفترین سفرهای جهان از آب و هوای گرم شروع می شوند و راه را در باران، باد، برف و خاک می گذرانند. با یک سفر، امکانات بی پایان است - بنابراین آماده شوید تا مسیر سختی را در پیش رو داشته باشید، از جمله رفتن به دستشویی در فضای باز و استحمام در رودخانه ها، اما مطمئناً یکی از با ارزش ترین تجربه های جهان را برای خودتان رقم خواهید زد.
 
بهترین مسیر های جهان برای رفتن به راهپیمایی (پیاده روی طولانی) چیست؟
ده‌ها راهپیمایی وجود دارد که احتمالاً درباره آنها شنیده‌اید، اما هرگز تصور ای را که روزی ممکن است بروید نکرده اید. در اینجا گزینه های انتخابی ما برای مسیر هایی که پیشنهاد می شود در آن راهپیمایی کنید را ذکر کرده ایم.

مسیر اینکا، پرو
این مسیر باستانی به سرعت تبدیل به یکی از معروفترین مسیرهایی راهپیمایی در سرتاسر جهان شده است. این مسیر از دره مقدس تا تمام طول ماچو پیچو، بیش از 2000 متر بالاتر از سطح دریا منتهی می شود. منظره از بالا قطعاً نمادین است اما خود را برای روزهای طولانی و خطر ابتلا به بیماری در ارتفاع آماده کنید.
فاصله: 43 کیلومتر
زمان: سه تا چهار روز (گزینه های مختلف تور وجود دارد، اما رایج ترین سفر چهار روزه است)
 
کوه کلیمانجارو، تانزانیا
Kilimanjaro در ارتفاع 5،895 متری، بلندترین کوه آفریقا و یکی از مشهورترین قله های جهان است. این جاده تقریباً از هر اکوسیستمی عبور می کند، از مزارع برفی گرفته تا بیابان ها و جنگل های گرمسیری.
توجه به این نکته ضروری است که این سفر بسیار دشوار است و کمتر از نیمی از افرادی که سفر را شروع می کنند،  به قله می رسند.
فاصله: 51 - 72 کیلومتر (بسته به اینکه کدام مسیر را طی می کنید)
زمان: پنج تا هشت روز
تریل جان مویر
تریل جان مویر، کالیفرنیا، ایالات متحده
جان مویر که یکی از معروف ترین مسیرهای پیاده روی در آمریکا محسوب می شود، تقریباً کاملاً در بیابان قرار دارد. این مسیر زمین های زیادی را پشت سر می گذارد و از پارک ملی Kings Canyon و پارک ملی Sequoia عبور می کند - مسلما برخی از زیباترین مناظر آمریکا ست. به هر حال خود را آماده کنید، اما این یک مسیر طولانی است و برای پیاده روی در این مسیر به مجوز احتیاج دارید، بنابراین خوب آماده شوید.
فاصله: 340 کیلومتر
زمان: سه هفته اگر تمام سفر را طی کنید
شیلی
W Circuit - Torres del Paine، شیلی
این منطقه در منطقه پاتاگونیا شیلی واقع شده و بین کوه Andes و استپهای پاتاگونیا واقع شده است، این سفر برای هرکسی که واقعاً می خواهد شگفتی های طبیعی را تجربه کند مناسب است. این سفر با توجه به یخچالهای طبیعی و دشتهای طلایی خود، طبیعت را در بهترین حالت خود، از جمله گواناکهای همیشه شایان ستایش نشان می دهد.
فاصله: 100 کیلومتر
زمان: چهار تا شش روز بسته به مسیر
trekking
اردوگاه پایگاه اورست، نپال
مونت اورست نشان بارز موفقیت برای هر کوهنوردی است، کوه اورست در لیست علاقه مندی های هر ماجراجویی یک امتیاز محسوب می شود. با این حال، شما می توانید هیمالیا را بدون اینکه تمام مسیر را به بالاترین قله جهان با Trest Camp Base Base طی کنید بروید. با صعودتان به صدر جهان و یکی از بهترین راهپیمایی های جهان، این مسیر قطعاً باید در لیست علاقه مندی هایتان قرار داشته باشد.
فاصله: هر مسیر 62 کیلومتر
زمان: 13 روز
 
قبل از رفتن به پیاده روی باید چه چیزهایی را بدانم؟
قبل از رفتن به راهپیمایی، انجام کارهایی در خانه مهم است. متأسفانه، این کاری نیست که فقط بیدار شوید و تصمیم به انجام آن بگیرید. بلکه نیاز به برنامه ریزی، تهیه و تحقیق دارد. موارد زیر را قبل از سفر بعدیتان در نظر بگیرید:
 
بدنتان را آماده کنید. تمام راهپیمایی ها طولانی و دشوارند. بدن شما باید آماده شود به جاده بزنید، به پیاده روی های کوتاه بروید و غذاهای سالم بخورید تا برای سفرتان آماده شوید. بعداً از خودتان تشکر خواهید کرد.
 
تحقیقات زیادی انجام دهید، به خصوص اگر این نخستین تور مسافرتی تان است. شما باید در مورد آب و هوا، زبان، غذا و… اطلاعات زیادی کسب کنید و با در نظر گرفتن این موضوع، وقت زیادی بگذارید تا همه چیز را کاملا بفهمید.
 
برای AMS برنامه ریزی (بیماری ارتفاع زدگی). برخی از مسیر های راهپیمایی شامل ارتفاعات زیادند و احتمالا بدنتان آماده نخواهد بود. مهم است حداقل مدت دو روز را به سازگاری بدنتان اختصاص دهید. مهمتر از آن، در صورت گرفتار این بیماری شدن، قرص Diamox باید در لیست بسته بندیتان باشد.
 
بیمه مسافرتی بگیرید. راهپیمایی ها بسیار خطرناک تر از پیاده روی هستند. اگر چیزی درست پیش نرود، ممکن است خودتان را در یک وضعیت دشوار قرار دهید. از ریسک کردن خودداری کنید و مطمئن شوید که تحت پوشش هستید - به خصوص با بیمه درمانی مسافرتی.
 
چادرتان را به خوبی بشناسید. تنها چیزی که نمیخواهید یک چادر معیوب یا عدم آگاهی و اطمینان از تجهیزاتتان است. قرار است شما آن را هر شب تنظیم کنید بنابراین طریقه ی باز کردن و جمع کردن آن را بیاموزید.
 
نکات پیاده روی را مرور کنید. در اکثر موارد، آنچه که باید قبل از پیاده روی بدانید، قبل از راهپیمایی نیز صدق می کند. از به اشتراک گذاشتن برنامه هایتان گرفته تا نکاتی که برای پیاده روی نیز باید قبل از سفر بررسی شود.
trekking
برای رفتن به راهپیمایی چه چیز هایی باید بسته بندی کنم؟
مانند پیاده روی، وسایل لازم برای راهپیمایی، بسیار بستگی به مکان مقصد و تورتان دارد. اگر با یک شرکت گردشگری یا راهنمای سفر هستید، اغلب آنها وسایل کمپینگ را در اختیارتان قرار می دهند. با این حال، برخی از مسیرها وجود دارد که به همه ی آن ها احتیاج خواهید داشت. تحقیقاتتان را انجام دهید و بدانید که دقیقا چه چیزی را باید به همراه ببرید.
تقریباً همه موارد موجود در لیست بسته بندی برای پیاده روی را نیز باید به همراه داشته باشید.
 
تمامی موارد مورد نیاز برای پیاده روی
دارو های مورد نیاز (با پزشکتان مشورت کنید)
باتوم پیاده روی
کیسه خواب - روی یک کیسه خواب با کیفیت سرمایه گذاری کنید، وقتی دارید یخ می زنید خوابیدن سخت است!
تشک برای خواب
لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله شامپو، صابون، خمیر دندان - به یاد داشته باشید چندین روز در آنجا خواهید بود.
یک چادر عالی
حوله خشک سریع
اجاق گاز و سوخت
کاسه و ظروف
تصفیه آب
قطب نما
تعداد زیادی جوراب اضافی
کفش رودخانه ای یا دمپایی، زیرا بعد از یک روز طولانی، می خواهید کفشی متفاوت بپوشید تا به پاهایتان استراحت دهید.
فندک و کبریت
گوش گیر ها
صرفنظر از اینکه کدام ماجراجویی را انتخاب کنید، پیاده روی و راهپیمایی هر دو، روشی شگفت انگیز و بی نظیر برای تجربه یک کشور، فرهنگ و مناظرش است. شگفتی های شگفت انگیزی را خواهید دید، چیزهای جدیدی را تجربه خواهید کرد خودتان را به چالش خواهید کشید. اگر این اولین تجربه ی پیاده روی یا راهپیماییتان است، ممکن است با سرگرمی جدید و شگفت آوری مواجه شوید.

عبارات و کلمات
آتش Blaze
یک علامت رنگی، به یک درخت رنگ شده، یا به طول 4 اینچ به عرض 2 اینچ میخ رنگ شده است.
Cache
مکانی است که شما قبل از سفری طولانی، تجهیزات، مواد غذایی و سایر وسایل را ذخیره می کنید.
قعر Col
پایین ترین نقطه در خط الراس بین دو قله.
FKT
"سریعترین زمان شناخته شده" رکورد دار در طی کردن بخشی از مسیر در کمترین زمان ممکن است.
کلبه Hut
یک پناهگاه ثابت با چهار دیوار و سقف که بسته به اندازه می تواند هر تعداد کوله گردان را در خود جای دهد.
NPS
سرویس پارک ملی در ایالات متحده.
SAR
سرویس جستجو و نجات.
Scree
زمینه ای از سنگهای شل، کوچکتر از اندازه سر شما. پیاده روی روی این سطح می تواند بسیار مشکل با