×

طولانی ترین پروازهای دنیا

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۹/۲
دسته بندی حمل و نقل
طولانی ترین پروازهای دنیا
پرواز یکی از معمول ترین شیوه های سفر است و مسافرها اغلب این گزینه را ترجیح می دهند اما آیا تابحال 17 ساعت نشستن در صندلی هواپیما را تصور کرده اید؟ شاید چندان جالب نباشد و احساس ناخوشایندی داشته باشید. همه سفرها به چند ساعت ختم نمی شوند و ممکن است بیش از ده ساعت در انتظار اتمام پرواز بنشینید. در ادامه طولانی ترین مسیرهای بدون توقف را معرفی می کنیم، قبل از سفر سری به ایران هتل آنلاین بزنید تا با تخفیف های ویژه بتوانید هتل های مشهد، کیش، هتل های اصفهان و یا دیگر شهرها را رزرو نمایید، با ما همراه باشید:

10 - شهر ژوهانسبورگ (در ایالت ترانسوال آفریقای جنوبی) - آتلانتا، شرکت هواپیمایی دلتا
مسافت: 8439 مایل
مدت زمان سفر: 16 ساعت و 25 دقیقه
گفتنی است که تقریبا ده مسیر طولانی پرواز در دنیا وجود دارد و هفت مورد از این پروازها به فرودگاه آمریکایی وصل می شوند. مسیر پروازی به سوی آتلانتا یکی از شلوغ ترین مراکز هواپیمایی دنیا محسوب می شود، در طول سال گذشته بیش از 107 میلیون مسافر از این مسیر گذر کرده اند.
پرواز DL200 هر شب ساعت 20:10 از شهر آتلانتا در ایالت متحده امریکا به سوی شهر ژوهانسبورگ (17:35 به وقت محلی) راهی می شود این پرواز 15 ساعت و 25 دقیقه طول می کشد. دور برگشت پرواز DL200 به سوی ایالت متحده امریکا، به خاطر وجود ترافیک زیاد خطوط جت یک ساعت بیشتر طول می کشد. شرکت هواپیمایی دلتا چندان به راحتی مسافرها نپرداخته و فضای زیادی برای پاهای مسافران وجود ندارد، ارتفاع صندلی ها بین 31 و 32 اینچ بوده و تقریبا 18 اینچ عرض هر یک می باشد.
  
9 - شهر سان فرانسیسکو - سنگاپور، شرکت هواپیمایی سنگاپور و یونایتد ایرلاینز
مسافت: 8446 مایل
مدت زمان سفر: 16 ساعت و 35 دقیقه
شرکت هواپیمایی سنگاپور و یونایتد هر دو با هم در مقام نهم طولانی ترین پروازهای بدون وقفه جهان قرار دارند، هر دو از فراز اقیانوس آرام عبور می کنند و با رقابت از سان فرانسیسکو به سنگاپور پرواز می کنند. هر دو شرکت هواپیمایی روزی دوبار، در اواسط صبح و شب هنگام در این مسیر خدمت می کنند، با این وجود شرکت هواپیمایی سنگاپور برای مسافران پنج دقیقه طولانی تر از رقیب خود خدمترسانی می کند. گفتنی است که برنامه های پرواز به طور مشخص انعطاف پذیرند و زمان سفر را مدت بیشتری تخمین می زنند تا صحت آمار افزایش یابد و یا علت این پنج دقیقه ممکن است به فضای صندلی ها مربوط باشد که زمان نشست و برخاست مسافر تغییر می یابد، شرکت یونایتد از هواپیمای بوئینگ 787-9 استفاده می کند و شرکت هواپیمایی سنگاپور از هواپیمای ایرباس A350-900 بهره می برد. اگر در انتخاب یکی از این گزینه ها شک دارید دقت کنید که در کلاس اقتصادی هر دو مورد فضا برای پاهای مسافران 32 اینچ است اما هواپیماهای شرکت سنگاپور اندکی عریض تر می باشند.

8 - شهر نیویورک فرودگاه جان اف کندی - مانیل (پایتخت فیلیپین)
مسافت: 8520 مایل
مدت زمان سفر: 16 ساعت و 45 دقیقه
اگر ترجیح می دهید از شهر ناآرام و شلوغ نیویورک به سوی شهر پر ازدحام و شلوغ دیگری مانند مانیل به راحتی سفر کنید بدون اینکه قدمی راه روید یا کشتی سوار شوید، می توانید با این پرواز در مدت 16 ساعت و 45 دقیقه خود را به پایتخت فیلیپین برسانید. این مدت زمان کم نبوده و برای اینکه حوصله تان سر نرود به قدر کافی وقت دارید تا بتوانید کتاب جنگ و صلح تولستوی را مطالعه کنید که تقریبا 561093 کلمه دارد.
گفتنی است که هواپیمای A350-900، تنها انتخاب در شرکت هواپیمایی فیلیپین می باشد اما این هواپیما جادار بوده و تقریبا 33 اینچ در بین صندلی ها فاصله وجود دارد.

7 - فرودگاه بین المللی دالاس فورت ورث - سیدنی، شرکت هواپیمایی کانتاس
مسافت: 8557 مایل
مدت زمان سفر: 17 ساعت
شرکت هواپیمایی کانتاس 6 بار در طول هفته مسافران را از نیو ساوت ولز به سوی تگزاس می برد و این سفر هوایی 17 ساعت طول می کشد. این زمان به قدری طولانی است که مسافران می توانند به طولانی ترین آلبوم جهان سه مرتبه گوش کنند (طولانی ترین آلبوم جهان رکورد چهار و نیم ساعته دارد).
هواپیمای A380 یکی از لوکس ترین هواپیماها می باشد که با نام سوپرجامبو معروف شده است و در خدمت مسافران این مسیر قرار دارد. بدون شک این گزینه مورد علاقه ی مسافران نیز می باشد؛ مسافران لحظات بلند شدن هواپیما از سطح زمین را احساس نمی کنند، از میزان تلاطم و تکان هواپیما بخاطر برخورد با چاله های هوایی کاسته می شود، و همیشه فرودی آرام در انتظار گردشگران است؛ با وجود ویژگی های منحصر به فرد شرکت های هواپیمایی علاقه ی زیادی به استفاده از A380 ندارند. به دلیل فروش و استقبال کم شرکت های هواپیمایی ایرباس تولید این هواپیما را متوقف خواهد کرد. فضای صندلی ها تقریبا 31 اینچ می باشد که فاصله ی کمی به شمار می رود.

6 - شهر هیوستون - سیدنی، شرکت هواپیمایی یونایتد
مسافت: 8596 مایل
مدت زمان سفر: 17 ساعت و 15 دقیقه
گفتنی است که نام سیدنی همچنان در این لیست به چشم می خورد و زندگی در مکانی که با سایر قسمت های جهان فاصله دارد امتیازاتی نیز به همراه دارد. گفتنی است که هواپیمای UA101 این بار از یکی دیگر از شهرهای ایالت تگزاس، شهر هیوستون راهی سیدنی می شود، این هواپیما 4 بار در طول هفته مسافران را جابجا می کند و این سفر طبق برنامه ی پرواز 17 ساعت و 15 دقیقه طول می کشد. 17 ساعت زمان کمی نبوده و برای مسافران خسته کننده خواهد بود.
هواپیمای بوئینگ 787 دریم لاینر در مسیر هیوستون به سیدنی پرواز می کند، پنجره های بزرگ و نورهای زیبای ال ای دی از ویژگی های این هواپیما است و مصرف سوخت آن نیز مقرون به صرفه می باشد.

5 - شهر لس آنجلس - سنگاپور، شرکت هواپیمایی سنگاپور
مسافت: 8769 مایل
مدت زمان سفر: 17 ساعت
شرکت هواپیمایی سنگاپور ده بار در طول هفته از شهر لس آنجلس به سوی شهر آسیایی سفر می کند، هواپیمای A350-900ULR در این مسیر پرواز می کند. واژه ی ULR مخفف برد فوق العاده طولانی است و مدل این هواپیما ارتقا یافته ی ورژن A350-900 می باشد که در سال 2005 میلادی پرواز کرد؛ این هواپیما در گستره 11 هزار مایل تقریبا تا بیست ساعت بدون وقفه می تواند پرواز کند. خدمات این شرکت هواپیمایی از نظر گردشگران مثبت می باشد.

4 - شهر آوکلند نیوزیلند - دبی، شرکت هواپیمایی امارات
مسافت: 8823 مایل
مدت زمان سفر: 17 ساعت و 5 دقیقه
این سفر از پرواز به استرالیا نیز دشوارتر می باشد مگر اینکه از امریکا به سوی نیوزیلند سفر کنید، مشخص است که کشور نیوزیلند در همسایگی شرقی قرار دارد و نزدیک تر نیز می باشد. شاید تعجب کنید پروازهای شهر آوکلند در میان چهار پرواز طولانی جهان رکورد دارند و دو مورد از لیست را به خود اختصاص داده اند. یکی از شرکت های هواپیمایی که مسافران را در این مقصد جابجا می کند EK449 می باشد و هواپیمای A380 مسافت 8823 مایلی را پرواز می کند. گفتنی است که شرکت هواپیمایی امارات یکی از کاربران مخصوص هواپیماهای لوکس سوپرجامبو می باشد و 112 هواپیمای لوکس در این شرکت خدمت رسانی دارند که در مسیرهای طولانی بدون وقفه بکار می روند.

3 - شهر پرت استرالیا - فرودگاه هیترو لندن، شرکت هواپیمایی کانتاس
مسافت: 9009 مایل
مدت زمان سفر: 17 ساعت و 20 دقیقه
عبور از موانع و طی کردن مسیر 9 هزار مایلی اولین سرویس دهی پرواز بدون وقفه از استرالیا به سوی بریتانیا محسوب می شود که توسط شرکت هواپیمایی کانتاس در سال 2018 میلادی رقم خورد. راه اندازی این مسیر موفقیت بزرگی بود، و در پرواز QF10 میانگین بار مسافر 94 درصد بود که میزان قابل توجهی می باشد. هواپیمای بوئینگ 787 دریم لاینر با 236 صندلی و با کلاس های مختلف اکونومی، پریمیوم اکونومی و بیزنیس کلاس در این مسیر پرواز می کند و در هر پرواز تقریبا 14 صندلی خالی باقی می ماند. توانایی حمل بار مسافر تا به این حد رویای دیگر شرکت های هواپیمایی به شمار می رود. طبق گزارش انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی میانگین حمل بار در سال 2017 میلادی 81.4 درصد در سطح جهان بوده است در حالیکه شرکت های هواپیمایی همچون امارات و اتحاد به ترتیب رکوردهای بالاتری با 77.2 در صد و 78.5 درصد ثبت کرده اند.
 
2 - شهر آوکلند نیوزیلند - دوحه، شرکت هواپیمایی قطر
مسافت: 9032 مایل
مدت زمان سفر: 17 ساعت و 50 دقیقه
شرکت هواپیمایی قطر به مدت کوتاهی از 5 فوریه 2017 تا 11 اکتبر 2018 میلادی رکورد اولین پرواز طولانی بدون وقفه جهان را داشت و گردشگران زیادی را با این سرویس به سوی نیوزیلند جابجا می کرد اما شرکت هواپیمایی سنگاپور توانست از این شرکت قطری جلو زده و عنوان برتری را کسب نماید.
 
1 - شهر نیوآرک - سنگاپور، شرکت هواپیمایی سنگاپور
مسافت: 9534 مایل
مدت زمان سفر: 18 ساعت و 45 دقیقه
پرواز 19 ساعته و انتظار طولانی برای همه گردشگران کسل کننده است اما این روش بهتر از جابجایی و تغییر و سیله نقلیه و خستگی بوده و به همین خاطر است که این پرواز روزانه توسط شرکت هواپیمایی سنگاپور مسافران را جابجا می کند. در هواپیمای مسیر نیوآرک کلاس اکونومی وجود ندارد چرا که این پرواز دور نیمی از دنیا می گردد پس کرایه ارزانی نیز ندارد. شرکت هواپیمایی سنگاپور تنظیماتی در هواپیمای A350-900ULR انجام داده است و تنها کلاس بیزنیس و پریمیوم اکونومی به ترتیب با 67 و 94 صندلی در هواپیما وجود دارد و در کل 161 مسافر نهایت ظرفیت آن می باشد. گفتنی است که این روش در مصرف سوخت کم نیز کمک می کند.

آیا رکورد طولانی ترین پرواز جهان دوباره شکسته خواهد شد؟
سرویس های فوق العاده طولانی بدون وقفه بهره زیادی ندارند. اگرچه پرواز سنگاپور به سوی نیوآرک در بین سال های 2004 و 2013 میلادی ارائه می شد اما به دلیل هزینه ی بالای سوخت مصرفی صندلی های کلاس اکونومی برچیده شد. با وجود کنسل شدن اکثر پروازهای طولانی جهان، شرکت هواپیمایی کانتاس در نظر دارد که اولین رکورد جهان را به نام خود ثبت کند و پروازهای مستقیمی از لندن به سوی سیدنی را به مدت 20 ساعت تا سال 2022 میلادی راه اندازی نماید. پروژه ی سانرایز یا طلوع یکی از برنامه های اصلی ایرلان کانتاس می باشد و این شرکت هواپیمایی طبق برنامه های آینده خود می خواهد به هر شهری که انتخاب کرد سفر بدون وقفه داشته باشد. شرکت کانتاس توانسته ایرباس و بوئینگ را به چالش کشد تا هر دو جت های خود را پیشرفته تر و مجهز نمایند تا در مسیرهای طولانی بدون وقفه بکار گرفته شوند. احتمالا ورژن بوئینگ 777 یا ورژن ایرباس A350 در پروازهای لندن به سیدنی پرواز می کنند، هرچند پرواز در مسیرهای بریتانیا به ملبورن و از استرالیا به پاریس، ریو، کیپ تاون و نیویورک نیز پیشنهاد شده اند و ممکن است توسط این شرکت هواپیمایی راه اندازی شوند.

طولانی ترین پرواز داخلی دنیا
بارها این سوال را در آزمون ها شنیده اید! شرکت هواپیمایی هاوایی در سال جاری توانست پرواز مسیر طولانی 5095 مایلی را در خاک امریکا هدایت کند. پرواز 89 سرویس مستقیم از هونولولو به شهر بوستون در زمان تقریبا ده ساعت رفت و بخاطر وزش بادهای شدید در مدت زمان 11 ساعت برگشت را ثبت نمود.
با وجود پروازهای موفقیت آمیز شرکت هاوایی این موفقیت از لحاظ فنی به ایر استرال تعلق گرفت، ایر استرال با خدماتی از پاریس به سوی بخش فرانسوی رئونیون که در خارج از مرزهای فرانسه قرار دارد توانسته مسیر 5809 مایلی را در مدت 11 ساعت طی کند و رکورد طولانی ترین پرواز داخلی را ثبت نماید.

طولانی ترین پروازهایی که ثبت نشدند!
پرواز مسیر نیوآرک - سنگاپور طولانی ترین خدمات هوایی برنامه ریزی شده دنیا محسوب می شود اما شرکت های هواپیمایی دیگری نیز وجود دارند که توانسته اند در مسیرهای طولانی تر با هواپیماهای تجاری پرواز کنند.
در سال 2005 میلادی شرکت هواپیمایی بین المللی پاکستانی با 27 مسافر از هنگ کنگ به سوی لندن و بر فراز اقیانوس آرام پرواز کرد که یکی از خطرناک ترین مسیرها بوده و از تلاش های رکورد جهانی محسوب می شود. آماده سازی چنین پروازی به دقت بسیار زیادی نیاز داشت، بسیاری از صندلی های هواپیما برداشته شدند تا فضای کافی برای تجهیزات حمل شده در قسمت عقبی فراهم گردد و قسمت جلوی هواپیما خالی مانده بود. این پرواز مسافت 13422 مایلی را در طول 22 ساعت و 22 دقیقه طی نمود و هنوز هم این طولانی ترین رکورد پرواز به شمار می رود.

برچسب ها