×

جاهای دیدنی توکیو

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
دسته بندی جهانگردی
جاهای دیدنی توکیو
توکیو به معنای واقع، یکی از زیبا ترین شهر های دنیا به حساب می آید. شگفتی های معماری و آثار هنری باستانی و خیره کننده ی موجود در این شهر، تنها بخش محدودی از جاذبه های پایتخت ژاپن را تشکیل می دهند. در این جا می خواهیم شما را با ده مورد از بهترین بناها و نواحی طبیعی این شهر آشنا کنیم. اما قبل از آن می خواهیم وبسایت ایران هتل آنلاین را به شما معرفی کنیم. شما همین حالا با بازدید از این سایت می توانید برای رزرو هتل در مشهد و یا رزرو هتل در شیراز و یا هر شهر دیگری که می خواهید، از تخفیف های استثنائی آن بهره مند شوید.
1- "قصر امپراطوری، Imperial Palace":
 Imperial Palace
کاخ سلطنتی توکیو محل سکونت امپراطور وقت ژاپن می باشد. بنای اصلی کاخ و هم چنین تمامی دیوار های کشیده شده در اطراف آن از قدیمی ترین سازه های موجود در شهر توکیو به شمار می روند و از دوران "ادو، Edo" هم چنان پا برجا هستند.
2- "اسطوره ی فردا، The Myth Of Tomorrow" اثر "تارو اوکاموتو، Taro Okamoto":
Taro Okamoto
این نقاشی صحنه های رعب آوری از انفجار بمب اتم در شهر های هیروشیما و ناگازاکی به تصویر می کشد. از این اثر با نام "نقاشی گمشده" نیز یاد می شود چرا که به مدت سال ها در یک هتل مکزیکی تعطیل شده بر جای مانده بود. چندین سال پیش این نقاشی خیره کننده به ژاپن بازگردانده شد و در ایستگاه قطار "شیبویا، Shibuya" نصب گردید.
3- کوهستان "فوجی، Fuji":
Fuji کوه فوجی مرتفع ترین قله در ژاپن می باشد و هم چنین یکی از نماد های اصلی این کشور به حساب می آید. به غیر از مواقعی که وضعیت آب و هوایی مناسب می باشد، تماشا کردن این کوهستان از داخل شهر توکیو کار دشواری است. پس برای تجربه ی زیبایی های این کوه مرتفع حتماً به مناطق کوهستانی همسایه یعنی "میتاکه، Mitake" سفری داشته باشید.
4- میدان "اوموته ساندو هاراجوکو، Omotesando Harajuku":
Omotesando Harajukuاین پلازای قدیمی در سال 2012 مورد بازسازی قرار گرفت و یکی دیگر از نام های آن "اوموهارا، Omohara" می باشد. معمار مشهور "هیروشی ناکامورا، Hiroshi Nakamura" وظیفه ی این ترمیم ها را بر عهده گرفته بود. او هدف اصلی خود از این کار را تبدیل این میدان شهر به یکی از بزرگ ترین جاذبه ی فرهنگی و هنری شهر می دانست. از تغییرات اساسی حاصل از این بازسازی می توان به پارک پشت بام و قرار دادن آثار هنری فراوان در نزدیکی دروازه های ورودی اشاره کرد که مجموعه ای از آیینه ها می باشد که به روش بسیار خیره کننده ای چیده شده اند.
5- "ریوگوکو کوکوگیکان، Ryogoku Kokugikan":
Ryogoku Kokugikan
به عنوان بزرگ ترین سالن کشتی گیری سومو ها در کشور، ریوگوکو کوکوگیکان یکی از اصلی ترین مراکز برای آشنایی با فرهنگ این ورزش سنتی باستانی می باشد. با اینکه سازه ی اصلی این بنا از زمان ساخت خود، 1909 میلادی، دست خوش تغییرات زیادی شده است، اما هنوز ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و تنها محل ممکن برای تماشای مسابقات نهایی کشتی سومو در توکیو به حساب می آید.
 
6- کتیبه های "هیان، Heian":
Heian
گالری اصلی حاضر در موزه ی ملی توکیو محل قرار گیری بسیاری از آثار هنری و تاریخی ژاپن می باشد که از دوران "جومون، Jomon" تا ادو بر جای مانده اند. یکی از جذاب ترین اتاق های موجود در این گالری، محل نمایش کتیبه های هزار ساله ی دادگاه امپراطوری می باشد. شما با بازدید از این موزه ی شگفت انگیز می توانید از نقاشی ها، نامه ها و آثار خوشنویسی پی به تاریخچه ی اعجاب آوری بر جای مانده ببرید.
7- "سانجا ماتسوری، Sanja Matsuri":
Sanja Matsuri
"سانجا ماتسوری یا "فستیوال سه معبد" یکی از بزرگ ترین مراسم های مذهب شینتو در ژاپن به حساب می آید و سالانه بیش از 2 میلیون نفر از مردم ژاپن را در ماه می به توکیو می کشاند. یکی از برنامه های رسمی این فستیوال راهپیمایی بزرگی می باشد که مردم با به دسته گرفتن معابد مینیاتوری کوچکی که نام این مراسم هم از آن ها گرفته شده است، در آن شرکت می کنند.
8- دروازه ی عظیم "میجی جینگو، Meiji – Jingu":
 Meiji – Jingu
این دروازه ی باستانی در محل ورود به معبد میجی ساخته شده است و با اینکه در طی سال های طولانی بسیار کهنه شده است هم چنان یکی از بزرگ ترین سازه های نوع خود در تمام خاک ژاپن به حساب می آید.
9- "سنسو جی، Senso-ji":
Senso-ji "سنسو جی" یکی از مهم ترین معابد بودایی در ژاپن می باشد که در بخش "آساکوسا، Asakusa" توکیو قرار گرفته است. تاریخ دانان بر این باورند که قدمت این پرستشگاه به 628 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد و یکی از قدیمی ترین بنا های موجود در شهر به شمار می رود.
10- "هاچیکو، Hachiko":
 Hachiko
این مجسمه ی ساخته شده از برنز درست در خارج از ایستگاه شیبویا و در ناحیه ای با نام "هاچیکو – می" قرار دارد و متعلق به سگی است که با وفاداری بی نظیر خود قلب تمامی مردم کشور را به تسخیر خود در آورد.