×

ییلاق سوباتان تالش- بهشت ایران

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱۸
دسته بندی ایرانگردی
ییلاق سوباتان تالش- بهشت ایران
یک روز صبح در یک بهار دل انگیز یا یک تابستان نفس گیر، کوله تان را بردارید و دست عشقتان را بگیرید و حتما ببریدش سوباتان، یا اگر به خودتان بابت کم توجهی به روحتان بدهکارید، یک سفر خودتان را تنها مهمان سوباتان کنید. بروید رشت و خودتان را به لیسار برسانید و با ماشین محلی های خونگرم و جذاب لیساری عازم سوباتان شوید. یک کلبه چوبی از مردم محلی کرایه کنید و شب را به صبح برسانید. صبح وقتی بارقه های نور و نسیم خنک در جانتان پیچید از خواب بیدار شوید، پنجره چوبی کلبه را باز کنید و چشم در چشم بهشت روزتان را آغاز کنید، شاید دخترکی را دیدید که با گله گوسفندی شاخدار سرگرم است، یا شاید در کلبه ای اقامت دارید که پنجره اش رو به یک دشت گل باز می شود، کلبه ای محصور در گل های بومادران و یا شقایق شاید هم داوودی.
ییلاق سوباتان
از کلبه بیرون بزنید، کمی چشم بچرخانید تا زن هایی را ببینید که اول صبح تنورشان را برپا کرده اند و بوی عطر نان محلی سوباتانیشان عقل و هوش هر رهگذری را می برد بنشینید، کنارش نان بخرید و بخورید یک چندتایی را هم بگذارید برای سوغاتی. بروید به صاحب کلبه بگویید که برایتان پنیر سرخ شده برای صبحانه آماده کنند. صبحانه را با عطر دل انگیز نان محلی و طعم بی نظیر یک صبحانه محلی صرف کنید و بعد با انرژی بزنید بیرون.
ییلاق سوباتان
ما بین کلبه های چوبی که بوی درخت بلوط می دهند و با سقف های شیروانی رنگی چشم نوازی می کنند گشتی بزنید، اینجا بدور از هر دکل مخابراتی روحتان را با این همه زیبایی بشویید، جلوی خورشید زیبای سوباتان روی بند بندازید. بگذارید نسیم خنک سوباتان بر روح و جانتان، روی صورتتان، لای موهایتان بپیچد و خستگی ها و دلمردگی ها را ببرد و توی دلتان برای روزهای خوش آینده جا باز کند. بیایید کمی پیاده روی کنیم، برویم تپه روبروی ییلاق آنجا که چمن زاری زیبا دارد و بنشینید و از منظره کوه های سربه فلک کشیده روبرویتان که همیشه خدا رویشان برف است لذت ببرید و چشم بچرخانید شاید گله اسبی وحشی برای چرا به تپه بیاید و از دیدن این همه زیبایی حیرت کنید.
ییلاق سوباتان
دست عشقتان را بگیرید کمی از سوباتان فاصله بگیرید، بروید دریاچه نئور و به او بگویید که نئور باستانی سال های سال است که آنجاست و عشاق فراوانی را به خود دیده است. چوب ماهیگیریتان را آورده اید؟ اینجا قزل آلای رنگین کمان طنازی می کند و نئور زیبا در این ارتفاع محصور در کوه ها جان می دهد برای ماهیگیری و لذت بردن از یک بعداز ظهر دل انگیزی سوباتانی.
ییلاق سوباتان
در مسیر حتما سری به بازار محلی سوباتانی ها بزنید. بنشینید در یک رستوران چوبی و کباب بره سوباتانی را امتحان کنید که مطمئنم مز ه اش تا ابد به یادتان خواهد ماند، قصاب جلوی چشمتان هر گوشتی را که بخواهید به سیخ می کشد.
ییلاق سوباتان
با رودخانه ورزان که از رودخانه لیسار جدا شده سفر کنید تا برسید به صخره ای که ورزان از آن پرواز می کند و با تمام وجود غرق در زیبایی این اعجاز الهی باشید. اینجا زمان خیلی زود می گذرد تا فرصت باقیست سری به آلچالق بزنید، شاید زنی را دیدید که کنار بوته های آلوچه کوتاه و بامزه سوباتان آلوچه می چیند. شانس بیاورید و از یکی از همین زنان با سلیقه سوباتانی لواشک یا رب آلوچه خوشمزه بخرید، حرفش هم با فضای ذهنمان بازی می کند و مزه اش را زیر زبانمان می آورد. اگر کمی چشم بچرخانید جنگل های تاریخی تالش را می بینید و اگر اهل جنگل نوردی باشید اینجا بهشت شماست. نمیدانم کی به سوباتان می رسید، اگر اوایل اردیبهشت است کم کم پونه ها لب جوی آب خودنمایی می کنند و عطرشان مدهوشتان می کند. اگر اواسط اردیبهشت به سوباتان می رسید، داوودی های زرد فرششان را روی دشت پهن می کنند و با روحتان بازی می کنند. اگر اواسط خرداد به سوباتان می رسید بنشینید و رقص شقایق ها را به نظاره بنشینید.
ییلاق سوباتان
آدم رمانتیکی هستید یا اهل هیجان، جزو هر دسته که هستید پاییز خیره کننده سوباتان را از دست ندهید. محلی ها دیگر کم کم برای کوچ مجدد از سوباتان آماده می شوند، از روزهای آغازین بهار که به سوباتان آمده بودند شش ماهی می گذرد حالا که زمستانی سخت در پی سوباتان است، در و پنجره خانه هایشان را قفل می کنند و تا بهار دیگر کوچ می کنند. اگر از مسیر تنگه زورمی که سال هاست مسیر کوچ اهالی سوباتان است عبور کنید آنقدر سرمست این همه زیبایی می شوید که قطعا گذر زمان را فراموش می کنید. سوباتان هزار رنگ در پاییز حیرت انگیز است. هوا کم کم رو به سردی می رود و در سوباتان خبری از هیاهوی قبل نیست اما به جرأت میتوان گفت این سکوت بر شکوه و زیبایی سوباتان می افزاید. اما بیایید سنت شکنی کنیم و وقتی سوباتان یکسره سفیدپوش شد سری به این ییلاق افسانه ای بزنیم. منظره کلبه های پوشیده از برف دردامنه کوه ها منظره بی بدیلی است، آنقدر چشم نواز که از دیدنش سیر نمی شوید. یک چای گل گاوزبان یا آویشن در این هوای سرد به روح و جانتان مزه می دهد.
ییلاق سوباتان
یک روز صبح حتما دست عشقتان را بگیرید و ببریدش سوباتان. میخواهد پاییز باشد یا زمستان، تابستان باشد یا بهار، بروید و سوباتان را زندگی کنید. گیلان پر از زیبایی است و اگر خواستید شبی را در رشت بگذرانید و به دنبال یک مکان مناسب برای اقامت یا رزرو هتل هستید، می توانید به هتل کادوس یا هتل پامچال بروید. اما اگر به دنبال گزینه های بیشتری هستید یا اطلاعات بیشتری می خواهید، قبل از اقدام به سفرتان سری به سایت ما بزنید. ایران هتل آنلاین لیستی از هتل های رشت با قیمت ها و امکانات مناسب در اختیار شما قرار می دهد و شما را در انتخاب بهتر یاری می دهد.