×

الیمالات لاویج ، جواهری در میان جنگل

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۲۶
دسته بندی ایرانگردی
الیمالات لاویج ، جواهری در میان جنگل
الیمالات جواهری در میان جنگل :
اگر بگوییم که الیمالات یک اثرهنری زیبا و بدیع است، بیهوده نگفته ایم. این دریاچه ی زمردین که در میان جنگل های منطقه نورواقع شده، دریاچه ای است که باشکوه فراوان درمیان درختان سربه فلک کشیده و آسمان آبی جلوه گری می کند، وبا زیبایی خیال انگیزخود، هر لحظه توانمندی خالقش را به رخ تماشاگر مبهوت می کشد. زیبایی وآرامش روح بخش این دریاچه، غنیمتی است گرانبها دراین دوران پرازدحام ومدرن.
دریاچه الیمالات
 موقعیت و طبیعت دریاچه:
این دریاچه درنزدیکی چمستان دردل جنگل کپشل شهرستان نورقرار گرفته، برای رسیدن به این دریاچه باید ازجنگل عبور کنیم. این مسیرکه همه ی زیبایی های طبیعت را درخود جا داده، مکان مناسبی برای آن دست از افرادی است که آرزو دارند، یک روز دلپذیر و خاطره انگیز را در کنار طبیعت و خانواده سپری کنند. جاده ی منتهی به دریاچه مملواست از زیبای های چشم نواز، جنگل سرسبزو زیبا، صدای پرطنین رودخانه وهوای سبک و پاک، روح و جان هرگردشگری را سرشارازنشاط و طراوت می کند. عده ی زیادی از گردشگران ترجیح می دهند، اتومبیل های خود را درقسمت پایین جاده پارک کرده، این مسیرزیبا را پیاده طی کنند. در طی این مسیرجنگلی به پلی کوچک و زیبا می رسیم، این منظره ی دلپذیر، مثل تابلوی نقاشی زیبایی است، که تماشگران درکنارآن عکس گرفته و این روزقشنگ را برای همیشه ثبت وبه یادماندنی می کنند. پس ازآن در انتهای این درختان انبوه به دریاچه ی زمردین الیمالات می رسیم که همچون جواهری گرانبها درمیان درختان انبوه می درخشد وچشم را می نوازد. به این دریاچه که به آن سدخاکی الیمالات هم می گویند، درارتفاع 125 متری از سطح دریا قرار دارد، ویکی از جاذبه های طبیعی وگردشگری شناخته شده ی استان مازندران است.
درون این دریاچه پراست ازماهی های کوچک وبزرگی که توسط مردم به این منطقه آورده شده اند. در میان آن ها ماهی هایی مثل قزل آلا و کپوربیشترازهمه دیده می شوند.
دریاچه الیمالات
امکانات رفاهی:
در کنار دریاچه امکان امکاناتی برای گردش یک روزه و اقامت شبانه درنظرگرفته شده تا بتوانید از سفر خود نهایت لذت را ببرید. امکاناتی مثل: سوئیت برای اسکان و مکان نصب چادر، سوپرمارکت، رستوران و کافی شاپ. 
درنزدیکی دریاچه آلاچیق هایی نیز وجود دارد، که به شما این امکان را می دهد، تا به استراحت وطبخ غذا بپردازید.
در صورت تمایل به استفاده ازامکانات رفاهی بیشترمی توانید درهتل های نور مثل هتل نارنجستان نور  یا چمستان اقامت کنید.
دریاچه الیمالات
فعالیت های مفرح:
قایق سواری و ماهیگیری، تفریحات سالم وپرهیجانی هستند، که در کناردریاچه ی آرام و دنج الیمالات می توانیم به آن ها بپردازیم. دراین محل قایق های پدالی و موتوری به گردشگران اجاره داده می شود.
هزینه ی استفاده از قایق پدالی دونفره در حدود 12000 تومان و قایق پدالی چهارنفره در حدود 22000 تومان است.هزینه ی استفاده از قایق موتوری هم در حدود 25000 تومان برای 6 نفر است.
همچنین با داشتن منظره های زیبا و رویایی، برای علاقمندان به هنرعکاسی این فرصت را فراهم می کند؛ تا هم به این هنرارزشمند بپردازند وهم لحظه های ناب سفر خود را برای همیشه ثبت کنند.
این دریاچه در تمام فصول سال زیباست، اما در فصل زمستان به علت سرما و لغزندگی جاده توصیه نمی شود.
دریاچه الیمالات
مسیر دسترسی:
این منطقه در8 کیلومتری جاده ی نور در مسیر نوربه چمستان،در قسمت جنوبی دوراهی "کارگرکلا" واقع شده وفاصله ی آن از جاده ی اصلی نور به چمستان در حدود 3 کیلومتر است.
در پایان امیداست سفربه این دریاچه برای شما سفری شاد و خاطره انگیز باشد.