خانه >> سفرهای پیشنهادی >> فواید شگفت انگیز مسافرت
فواید شگفت انگیز مسافرت

فواید شگفت انگیز مسافرت

سفر دروازه ای به سوی آرامش و تجربه است و برای اینکه در این روزگار مدرن لذت بیشتری از زندگی داشته باشید، توصیه می کنیم که بیشتر سفر کنید. منظور از سفر گذراندن تعطیلات یا گردش برنامه ریزی شده نیست بلکه رفتن به مکان هایی که هرگز به آن نرفته اید و داشتن یک برنامه ی آزاد است تا زندگی بتواند نشان دهنده فرصت های بی نظیری باشد، لحظات و فرصت هایی که حتی قبلا تصورش را نداشتید. سفر از بسیاری جهات شگفت انگیز است. مسافرت ما را درون احساسات سفر دوستی قرار می دهد تا حدی که مشتاق بازدید از مکان های بیشتری باشیم، فرهنگ های متفاوتی را تجربه کنیم، غذا های متنوعی بخوریم، و با افراد زیادی آشنا شویم. سفر بسیار شگفت انگیز می باشد و اکثر افراد تصور می کنند که می بایستی تا اواخر عمر صبر کنند تا بتوانند بیشترین نقاط جهان را بازدید و کشف کنند. سفر سن و سال ندارد و بهتر است در دوران جوانی تا می توانید سفر کنید تا تجربه های زیادی کسب کنید، قبل از سفر رزرو آنلاین هتل های ایران در سایت ایران هتل آنلاین را فراموش نکنید. در ادامه به آثار شگفت انگیز سفر اشاره می کنیم تا شاید انگیزه ی بیشتری برای بستن چمدان به دست آورید:


1 – هدف جدیدی در زندگی پیدا می کنید.
دنی کی درباره سفر می گوید: مسافرت سیاحتی به درون خود انسان است.

سفر سرمایه ای شگفت انگیز و دست کم گرفته شده درون خودتان است. همانگونه که سفر می کنید می توانید با افراد، فرهنگ های جدید و سبک زندگی متفاوتی نسبت به شهر خود آشنا شوید. علاوه بر تمام این تازگی ها که در زندگی روبرو می شوید، بینش و درک جدیدی پیدا می کنید، جهان را به طرق مختلف می توانید نظاره کنید و به سبک دیگری زندگی کنید، این روش ها اغلب هدف جدیدی به زندگی افراد می بخشند. اگر احساس می کنید که درگیر شده اید و هدف خود را نمی توانید بیابید، نمی دانید از زندگی چه می خواهید، یا کدام مسیر شغلی و تحصیلی را می خواهید ادامه دهید، پیشنهاد می کنیم که سفر کنید. در طول سفر احساس جدیدی نسبت به هدف و مسیر زندگی کشف خواهید کرد و بسیار شگفت زده خواهید شد.


2 – قدر خانه ی خود را بیشتر خواهید دانست.
سموئل جانسون درباره سفر اینگونه می گوید: سفر در کل فواید زیادی دارد. اگر یک گردشگر از یک کشور بهتری نسبت به کشور خودش بازدید کند، یاد می گیرد که چگونه سرزمین خود را به وضعیت خوب تغییر دهد و اگر تقدیر او را به مکانی بدتر بکشاند، او یاد می گیرد که قدر کشور خود را دانسته و بیشتر از آن لذت ببرد.

وقتی مدتی را دور از خانه و سرزمین خود سپری کنیم، مخصوصا در مناطقی که راحتی و امکانات لوکس قبلی را ندارد، مانند یک روستا در فیجی که برق هم ندارد، هنگام بازگشت به خانه بیش از پیش قدر امکانات لوکس را دانسته و نسبت به پیرامون خود آگاهی بیشتری پیدا می کنیم. تجربه ی یک گردشگر در این مورد جالب می باشد: مسافری برای دیدن خویشاوند خود در ایام کریسمس به آرژانتین سفر کرد و کتاب هری پاتر و چند قلم کادوی کوچکی که در هر نقطه شهر لس آنجلس می توان یافت، را به همراه خود برد. دختر عموی او از دیدن این کادو ها حیرت زده شده بود و بسیار شادمان بود، مانند این که بهترین کادو را در جهان گرفته باشد. در دیگر قسمت های این کره ی خاکی مانند هند و اتیوپی مردم حتی به آب نوشیدنی سالم دسترسی ندارند. مسافرت به چنین مکان هایی موجب می شود که بیشتر از گذشته قدر داشته های خود را بدانیم و گاهی این نوع سفر ها می تواند شروع یک حرکت و جنبش برای حمایت و بهبود شرایط افرادی که با چنین امکاناتی زندگی می کنند، محسوب شود.


3 – متوجه می شویم که جهان خانه و زادگاه ما است.
با سفر کردن می توانیم به این درک برسیم که خانه فقط جایی نیست که در آن بزرگ شده ایم، بلکه هر جای این جهان بخشی از خانه ما می باشد. لین یوتانگ نویسنده ی معروف چینی در مورد سفر می گوید: هیچ کس نمیداند سفر چقدر زیبا است تا اینکه به خانه برگشته، سر را در بالش قدیمی خود گذاشته و استراحت کند.

هر چه بیشتر سفر کنیم، بیشتر متوجه می شویم که خانه ی ما بزرگ تر از شهر، ایالت و حتی کشوری است که در آن بزرگ شده ایم. متوجه خواهیم شد که جهان، این کره ی خاکی خانه ی ماست، و از اینکه چگونه می توانیم با سازگاری و صلح کنار هم زندگی کنیم و از یکدیگر حمایت کنیم، آگاهی بیشتری به دست می آوریم. با این درک و آگاهی و سطح بصیرت، مردم افرادی را که از جنبش هایی مانند امور خیریه، آب و غیره حمایت می کنند را دوست داشته و این حرکت های مدنی نتیجه بهتری را بر جای می گذارند.


4 – متوجه اطلاعات کم خود درباره جهان می شوید.
سنت آگوستین درباره سفر چنین گفته است: جهان یک کتاب است و افرادی که سفر نمی کنند تنها یک صفحه از کتاب را می خوانند.

در ابتدا مفهوم و اندیشه وجود دارد و سپس این ایده به تجربه تبدیل می شود. هنگامی که سفر می کنیم، متوجه خواهیم شد آنچه درباره جهان شنیده بودیم بسیار متفاوت تر از چیزی است که داریم می بینیم و تجربه می کنیم. افسانه ها و داستان های زیادی در مورد سفر در جهان پراکنده شده است. در مرحله اول شاید فکر کنید که سفر بسیار هزینه داشته و خطرناک است، اما بعد ها متوجه می شوید که می توانید سبک زندگی متفاوتی داشته و کمتر بر مادیات هزینه کنید و در مقابل به سراسر دنیا سفر کنید. همچنین در طول سفر خواهید دید که غریبه ها تا چه حدی مهربان بوده و رفتار دوستانه ای دارند، و حتی تمایل دارند که با دادن مکانی برای استراحت در طول شب از شما مراقبت کنند. علاوه بر این موارد، هر جایی که کشف می کنید، با هر فردی که آشنا می شوید و هر فرهنگی که تجربه می کنید، مطالبی درباره کل جهان یاد می گیرید.


5 – متوجه خواهید شد که همه افراد نیاز های مشابهی دارند.

مارک تواین نویسنده ی معروف گفته است: مسافرت نابود کننده ی پیشداوری، تعصب و محدودیت های فکری است. تونی رابینز نیز بار ها گفته است که گذشته و سابقه افراد مهم نیست بلکه تمام انسان ها 6 نیاز مشترک دارند. همانطور که بیشتر سفر کنید بیشتر متوجه حقیقت این گفته ها خواهید شد، و با درک این حقایق بدون در نظر گرفتن ویژگی ها و سوابق افراد به راحتی با آنها ارتباط برقرار می کنید.


6 – متوجه می شوید که پیدا کردن دوست راحت است.
نظر تیم کیهیل، فوتبالیست استرالیایی در مورد سفر چنین است: یک سفر بهترین وسیله ی سنجش دوستان است تا اندازه گیری فاصله ها.

اولین چیزی که می توان در سفر انفرادی آموخت، این است که پیدا کردن دوستان خوب چقدر آسان است. زمانی که به دور از محیط زندگی معمولی سفر می کنیم و می توانیم بدون قضاوت دیگران احساس واقعی خود را نشان دهیم و در حقیقت خود واقعی مان باشیم متوجه اتفاقات رویایی و جادویی خواهیم شد. واقعی بودن و بی آلایش بودن مان موجب می شود که دیگران را به واقعی بودن تشویق کنید و در نهایت بهترین دوستان یکدیگر باشید در حالی که تنها مدت کوتاهی است که با یکدیگر آشنا شده اید.


7 – پیوستگی و پیوند بشریت را تجربه خواهید کرد.
طبق گفته ی مایا آنجلو: شاید سفر نتواند مانع تعصب شود اما با مشاهده گریه، شادی، خوردن، نگرانی و مرگ همه انسان ها، می تواند این ایده را معرفی کند که اگر تلاش کنیم تا یکدیگر را در این شرایط درک کنیم، ممکن است به دوستی نیز برسیم.

با سفر کردن می فهمیم چقدر نیاز های یکسانی داریم، درک مان نیز از خانه و سرزمین مان بیشتر می شود، و با افرادی که سابقه و فرهنگ های متفاوتی دارند می توانیم دوستان خوبی باشیم و در کل متوجه می شویم که چگونه همگی به هم وصل می باشیم. این سطح آگاهی، درک بیشتری به همراه دارد، و در حقیقت می توانیم جهان، تجارب زندگی و وجود خود را به خوبی درک کنیم. کِن ویلبر، فیلسوف، روان‌ شناس و عرفان ‌پژوه امریکایی می گوید که درک و فهم حرکتی مارپیچی دارد، و هر یک از مراحل فهم، مرحله ی قبلی را نیز شامل می شود. مردم با کمک مسافرت می توانند دیدگاه جهان محور و همبسته (بدون تبعیض نژادی و مذهبی و غیره) را تجربه کنند، می توانند ببینند، درک کنند، و تمامی تفکر ها را بپذیرند، و بدون تبعیض هر رفتاری که در لحظه فعلی مناسب است را بکار برند.


8 – خوشبختی و هم رخدادی را تجربه خواهید کرد.
آدام صدیق درباره سفر چنین گفته است: سفر بهترین و راحت ترین روش برای آگاهی از جادوی خلقت می باشد که چگونه تار و پود آفرینش با خوشبختی و همزمانی با موقعیت زمانی عالی کنار هم چیده شده است.
خوشبختی شانسی است که می توانیم چیز های با ارزش و خوبی که انتظارش را نداشتیم به دست آوریم. و هم رخدادی، همزمان بودن رویداد هایی است که به طور معناداری با هم ارتباط دارند ولی علت مرتبطی ندارند.
به تجربه یک گردشگر در این باره اشاره می کنیم که به اسپانیا سفر کرده بود. صبح زود بود و می بایستی موتوری را که دیروز دوستم کرایه کرده بود را تحویل می دادم. دوستم صبح زود با پرواز به خانه خود برگشته بود و تحویل موتور وظیفه من بود. صبح که از خواب بیدار شده بودم به خیابان رفتم و در این روز آفتابی خواستم موتور را روشن کنم. شروع به رانندگی کردم، قبلا تجربه ی این کار را نداشتم و متوجه شدم که زنجیر بر روی چرخ باقی مانده است، فهمیدم که گرفتار شده ام. دو دقیقه گذشت، یک ماشین پشت موتور پارک کرد، احساس می کردم که فردی در این خودرو می تواند موتور را تعمیر کند و کمکم خواهد کرد تا زنجیر را جدا کنم و موتورسیکلت را سالم تحویل دهم. از ماشین پیاده می شدند که با زبان اسپانیایی با آنها صحبت کردم و ماجرا را تعریف کردم. یکی از آنها به دیگری اشاره کرد که شروع کند. او گفت که آنها مکانیک بوده، برای پیدا کردن کار به اینجا آمده اند و می توانند در بیرون آوردن زنجیر کمک کنند. از آنها تشکر کردم و آنها نیز از اینکه توانسته بودند به یک فرد تنها در مسیر شان کمک کنند، خوشحال بودند. در این لحظه احساس کردم که دنیا اینجا از من حمایت می کند و این تجربه برایم آخرین هدیه و منفعت بود.

این گردشگر خوش شانس در یک لحظه خوشبختی و هم رخدادی را تجربه کرده بود، خرابی وسیله نقلیه به افرادی که از راه رسیدند ارتباط واقعی نداشت اما آنها مکانیک بودند و توانستند در زمان بحرانی به او کمک کنند.


9 – متوجه خواهید شد که زندگی هدیه شگفت انگیزی می باشد.
از نظر هلن کلر، زندگی یک ماجراجویی شجاعانه است و یا هیچ نیست. همچنین مارک تواین نویسنده ی مشهور نیز گفته است: بیست سال از این لحظه به بعد بیشتر به خاطر کار هایی که انجام نداده اید ناراحت خواهید شد. پس بادبان کشتی را بکشید و از بندر امن دور شوید. بگذارید باد کشتی را به حرکت در آورد، به جستجو بپردازید، رویا پردازی کرده و کشف کنید.
زندگی هدیه زیبایی است. و هر چه بیشتر به نقاط مختلف سفر کنیم، جهان و زندگی را بیشتر تجربه خواهیم کرد. و اغلب تحت تاثیر، قدردانی و درک تمام لحظات زیبایی که از آنها لذت برده و با مردمانی که آشنا شدیم، قرار می گیریم. این درکی است که می توانیم تجربه کنیم و از همین حالا که زنده اید و انرژی دارید برای درک این لحظات بهتر است تصمیم به سفر بگیرید تا در لحظات مرگ حسرت از دست دادن این فرصت ها را نخوریم و در آینده با حسرت نگوییم ای کاش سفر می کردم، بلکه با شادی بگوییم خوشحالم که این کار را کردم.

چگونه بیمار شدن در زمان سفر می تواند زندگی ما را تغییر دهد؟
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر