لیست گروه هتل های مهر در شهرهای مختلف ایران

هتل فهادان یزد

         

یزد - خیابان امام خمینی - محله فهادان - مقابل زندان اسکندر

هتل فهادان یزد هتل فهادان یزد بنایی تاریخی است که در دوره قاجار ساخته شده‌است. حدود 250 سال پیش این ساختمان متعلق به تاجری به نام تهرانی بوده‌است و به همین دلیل این بنا به خانه تهرانی‌ها نیز معروف می‌باشد. هتل سنتی موزه فهادان یزد در سال 1386 به بهره‌برداری رسید. ساختمان هتل فهادان دارای بخش‌های تاریخی از جمله چاه خانه، سرداب، حیاط نارنجستان و سه بادگیر است و میهمانان گرامی می‌توانند ضمن تجربه اقامت در فضایی سنتی، از امکانات مدرن هتل نیز بهره‌مند شوند. پشت بام هتل نیز چشم‌انداز زیبایی از بافت تاریخی شهر یزد را به نمایش می‌گذارد. هتل موزه فهادان زیرمجموعه هتل‌های زنجیره‌ای مهر می‌باشد. قابل توجه میهمانان گرامی به دلیل سبک معماری سنتی هتل سنتی فهادان تمامی اتاق‌ها دارای چندین پله هستند و تعدادی از اتاق‌های یک تخته، دو تخته، سه تخته و چهار تخته نیز فاقد پنجره هستند.

1

ضعیف

از 60 نظر واقعی

هتل ملک التجار یزد

         

يزد - خيابان قيام - بازارچه پنجه علی

هتل ملک التجار یزد هتل آنتیک ملک التجار یزد، نخستین هتل خشتی جهان، حدود 300 سال پیش توسط حاج علی عسگر شیرازی ساخته شد و پس از مرمت و با حفظ معماری سنتی، در سال 1387 به بهره‌برداری رسید. هتل ملک التجار یزد دارای 23 باب اتاق است که فضای باستانی آن، مورد استقبال گردشگران ایرانی و خارجی قرار گرفته‌است. این خانه دارای بخش‌های مختلف است که عبارتند از: هشتی شش ضلعی، قسمت زمستانه، تابستانه، شاه نشین و حوض بزرگ و راهروهای زیرزمینی که قسمت‌های مختلف بنا را به یکدیگر مرتبط می‌کنند. بخشی از اتاق‌های هتل سنتی ملک التجار یزد همانند عمارت نارنجستان نقاشی شده‌اند که بعضا برای طراحی آن از آب طلا استفاده شده‌است.

1.5

ضعیف

از 21 نظر واقعی

هتل مهر یزد

         

یزد - خیابان قیام - کوچه لب خندق

هتل مهر یزد هتل سنتی مهر یزد در ساختمان قدیمی خانه زرگر یزدی بنا شده که قدمت این بنای خشتی به بیش از 250 سال پیش باز می‌گردد. این هتل که عضو گروه هتل‌های مهر نیز می‌باشد، در سال 1384 با حفظ معماری سنتی مرمت شد و در اختیار مهمانان قرار گرفت. هتل سنتی مهر یزد با سبک خاص معماری دوران قاجار، اقامتی نوستالژیک را در ذهن گردشگران تداعی می‌کند. این هتل که اولین هتل سنتی بزرگ در یزد می‌باشد از دو حیاط شامل حیاط اصلی و نارنجستان، بادگيرهاي بلند، تالار بزرگ، سرداب زیبا و فعال، هشتی، شيشه‌هاي رنگين، درب‌هاي چوبي، پشت‌بامی دیدنی و مشرف به بافت تاریخی یزد با چشم‌اندازی بی‌نظیر و... تشکیل شده و هم اکنون به ثبت آثار تاریخی ایران رسیده است. هتل مهر دارای 23 باب اتاق، 2 بادگیر و 3 حیاط با نام‌های اندرونی، بیرونی و نارنجستان است و مهمانان گرامی می‌توانند اوقات گرانقدر خود را در محوطه این هتل سپری نمایند.

4

بسیار خوب

از 15 نظر واقعی

هتل لب خندق یزد

         

یزد - خیابان قیام - کوچه لب خندق

هتل لب خندق یزد هتل لب خندق یزد خانه‌ای قدیمی است که در گذشته خانه طیبی نام داشته‌است. پیشینه خانه طیبی متعلق به دوران قاجار می‌باشد که با مرمت و بازسازی‌های انجام شده در سال 1387، به عنوان هتل سنتی لب خندق، میزبان گردشگران است. هتل تاریخی لب خندق یزد دارای یک بادگیر و 10 باب اتاق است که واحدها در دو حیاط پراکنده شده‌اند. شایان ذکر است این هتل عضو گروه هتل‌های مهر نیز می‌باشد.

0

از 3 نظر واقعی

اقامتگاه سنتی شاه ابوالقاسم یزد

         

یزد - خیابان سید گلسرخ - کوچه شاه ابوالقاسم - بعد از مدرسه دخترانه احرامیان

اقامتگاه سنتی شاه ابوالقاسم یزد اقامتگاه سنتی شاه ابوالقاسم یزد در سال 1398 با هدف خدمت‌رسانی به گردشگران عزیز به بهره‌برداری رسید. این اقامتگاه در اصل خانه تاریخی ملک زاده می‌باشد که پس از بازسازی به اقامتگاه سنتی تبدیل شده‌است. اقامتگاه سنتی شاه ابوالقاسم دارای 16 باب اتاق می‌باشد که به شیوه معماری گودال باغچه، حیاط مرکزی، متقارن و درون گر دارای هشتی ورودی، حیاط مرکزی با آب نما و فضای سبز و اتاق‌های پیرامون حیاط منظره زیبای باغچه‌ها و حوض و فواره می‌باشد. سبک معماری سنتی و قرار گرفتن اتاق‌ها با پنجره‌های بلند در پیرامون حیاط، باعث جذب گردشگران به این اقامتگاه شده‌است.. اقامتگاه شاه ابوالقاسم زیر مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای مهر می‌باشد.

خانه مسافر نخل مهر یزد

         

یزد - خیابان امام - خیابان فهادان - رو به روی زندان اسکندر

خانه مسافر نخل مهر یزد خانه مسافر نخل مهر یزد در سال 1387 با سه باب اتاق که پیرامون محوطه جای گرفته‌اند، به بهره‌برداری رسید. خانه خشتی نخل مهر یزد که مربوط به دوران قاجار است، با امکانات مناسب پذیرای مهمانان گرامی می‌باشد. شایان ذکر است خانه مسافر نخل مهر عضو گروه هتل‌های مهر نیز می‌باشد.