×

سفر دوروزه به تهران

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۲۳
دسته بندی ایرانگردی
سفر دوروزه به تهران
اغلب بازدیدکنندگان و توریستان زمان کمتری در تهران صرف می کنند و حتی مردم محلی نیز توصیه می کنند وقت خود را بیشتر در شهرهای تاریخی ایران بگذرانید. با این وجود، پایتخت ایران دارای فرصت ها و گزینه های زیادی برای گشت و گذار و تفریح است. با ایران هتل آنلاین همراه شوید تا در این مقاله، بهترین چیزهایی را که باید انجام دهید، بهترین جاهای که بهتر است بروید و  بهترین غذاهایی که باید بخورید را به شما معرفی کنیم. علاوه بر این می توانید در از بین هتل های تهران هتل اسپیناس پالاس تهران را انتخاب کنید.
 
روز اول
صبح
با کمی تاریخ، سفرتان را در تهران آغاز کنید. موزه ملی ایران دارای مجموعه ی قابل توجهی است که 30،000 سال قدمت دارد. از جمله سفال، سکه، و همچنین اسکلت زنی 7،000 ساله که نشان می دهد تهران بسیار قدیمی تر از آن چیزی است که تصور می کنیم. حتما نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه را در حوضچه خیابان سی تیر، برای مدت کوتاه بیست دقیقه ای، قبل از رفتن به مقصد بعدی، امتحان کنید.
به سمت میدان امام خمینی و به خیابان ناصر خسرو، که یکی از قدیمی ترین خیابان های تهران است، بروید. از مدرسه دارلفنون، اولین مدرسه ی مدرن ایران با معماری درخشان سارا روشن، بازدید کنید. برای دیدن کاخ گلستان، که یک مکان ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است، که گفته می شود ساعت برج شمس العماره ی آن هدیه ی ملکه ویکتوریا بوده است برنامه ریزی کنید. این قصر حکومت سلطنتی قاجار، شامل استخر های با شکوه، سالن های بزرگ آینه کاری شده و موزاییک های فوق العاده است. تماشای شاهکارهای نقاش بزرگ، کمال الملک را که در تمام ساختمان ها نمایش داده شده است را به هیچ عنوان از دست ندهید.
آدرس:
موزه ملی ایران: خیابان 30 تیر و خیابان امام خمینی
کاخ گلستان: میدان پانزده خرداد
بعد از ظهر
در راستای کاخ گلستان، بازار بزرگ تهران واقع شده است. راهتان را به پیچ و خم کوچه های پوشیده شده که در آن، هر چیز قابل تصور، از طلا و جواهرگرفته تا قالیچه را می فروشند، کج کنید. کنار مسجد بازار و مدرسه حاج عبدالله، توقفی در کوچکترین چایخانه قرن در تهران که از پدر به پسر به ارث رسیده است، داشته باشید و دمی از آن چای ها نوش جان کنید.
بازار را به مقصد خوردن ناهار در دیزی سرای ایرانشهر و لذت بردن از یکی از معتبرترین غذاهای ایران، دیزی، ترک کنید. دیزی غذایی است با سیب زمینی، گوشت، گوجه فرنگی و حبوبات پخته شده که در قابلمه های سنگی پخته می شود. ناهارتان را با قدم زدن در خیابان ایرانشهر و رفتن به تالار هنرمندان ایرانی و تماشای هنر معاصر و آثاری از هنرمندان محلی، به پایان برسانید.
آدرس:
بازار بزرگ: میدان پانزده خرداد
دیزی سرای ایرانشهر: خیابان کلانتری
مجتمع هنرمندان ایرانی: طالقانی، خیابان موسوی
شب
پارک لاله دارای چند گزینه برای مطابقت با سلیقه های مختلف است. علاقمندان به هنر نمی خواهند موزه هنرهای معاصر تهران که شامل آثار مونت، پولاک و راتکو است یا گالری لاله را از دست بدهند. موزه فرش ایران، الگوها و سبک های مختلف فرش ایرانی را از سراسر ایران از قرن 16 ارائه می دهد. دوست دارید کمی خرید کنید؟ بازار لاله انواع محصولات دست ساز را ارائه می دهد که می توانید در آنجا اقلام دلخواهتان را بخرید.
آدرس:
موزه هنرهای معاصر تهران: خیابان کارگر
موزه فرش ایران: خیابان دکتر فاطمی
گالری هنر لاله: خیابان دکتر فاطمی
روزتان را با دیدار از نقطه عطف برجسته ی شهر تهران پایان بدهید، برج میدان آزادی که در سال 1971 ساخته شده است، شاهد بسیاری از وقایع تاریخی ایران است. کسانی که انرژی کمتری دارند می توانند با یک تاکسی برای خوردن یک شام ایرانی خوشمزه و موسیقی زنده سنتی به رستوران عالی قاپو بروند.
آدرس:
میدان آزادی: خیابان آزادی
رستوران عالی قاپو، خیابان گاندی
روز دوم
صبح

روزتان را در شمال تهران در کاخ سعد آباد، محل اقامت شاه سابق ایران، که از آن زمان به یک مجتمع از 18 موزه تاریخی و هنری زیبا تبدیل شده است، شروع کنید. قبل از رفتن به سمت میدان تجریش، از باغ ها و هوای تازه لذت ببرید و با آرامش به سمت بازار تجریش که کمی کوچکتر از بازار بزرگ است بروید. بارگاه خیره کننده ی مجاور بازار، امامزاده صالح، نیز ارزش دیدن دارد. به خیابان ولیعصر که طولانی ترین خیابان تهران است بروید و توقف کوتاهی برای خوردن چای در باغ فردوس که در آن موزه سینمای قاجار قرار دارد، داشته باشید.
آدرس:
کاخ سعدآباد: خیابان شهید کمال طاهری و خیابان شهید فلاحی
بازار تجریش: میدان تجریش
موزه سینما: خیابان ولیعصر
بعد از ظهر
پیش ازآنکه به پل طبیعت بروید، قدم زدن در خیابان ولیعصر را ادامه دهید تا از پارک ملت، مکانی دوست داشتنی و آرام در هیاهوی شهر، لذت ببرید. سپس از پل طبیعت، این شاهکار معماری 270 متری (886 پا) چندین جایزه دریافت کرده و دو پارک را بهم متصل می کند و به اندازه ی میدان آزادی و برج میلاد به عنوان نماد تهران شناخته می شود. پس از این که قدم زدن، بسیاری از مکان ها در اینجا می توانند نیاز شکمتان را برآورده سازند، اما رستوران خونه که روزانه منویش را تغییر می دهد، بهترین غذاهای سنتی ایرانی را در محیط خانه ای ارائه می دهد.
رستوران خونه: خیابان شهیدی
شب
سفرتان به تهران را با دیدار از برج میلاد به پایان برسانید، که همواره از زمانی که باز است تا زمانی که بسته می شود، رویداد هایی در آن اتفاق می افتد. فروشگاه ها را کشف کنید، چهره های مومی ایرانیان مشهور آشنا شوید، بلیط کنسرت بخرید، توقفی برای غذا خوردن داشته باشید و با بالا رفتن با آسانسور، تهران را از ارتفاع بیش از 305 متر (1000 پا) تماشا کنید، چیزی که شما را مطمئنا به بازگشت به این شهر و بازدید دوباره از آن جلب می کند.