×

درخت عروس و داماد در آلمان، تنها درخت دارنده ی آدرس در دنیا

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۱۵
دسته بندی طبیعت
درخت عروس و داماد در آلمان، تنها درخت دارنده ی آدرس در دنیا
درخت عروس و داماد، تنها درخت در جهان است که دارای آدرس پستی می باشد. این درخت که قدمتی پانصد ساله دارد، در جنگل های آلمان و خارج از شهر ائوتینِ آلمان واقع شده است. هر ساله حدود هزار نامه درون آن انداخته می شود. افراد مجرد نامه هایشان را در درخت قرار می دهند و هر کسی می تواند آنها را بردارد. گفته شده درخت عروس و داماد نزدیک به یک قرن است که مجرد ها را به هم متصل می کند و تاکنون منجر به صد ازدواج موفق شده است. سال هاست که افراد زیادی به منظور یافتن همسر رویایی و مورد نظر خودشان به این درخت نامه می نویسند. به طوری که اکثر آنها به آرزویشان رسیده و شریک و همراه زندگی خود را می یابند. معروفیت و شهرت درخت عروس و داماد در سال 1927 منجر شده که پست آلمان برای آن یک کد پستی در نظر بگیرد، تا مردم از اقصی نقاط دنیا بتوانند برای آن نامه بفرستند. لذا پس از سفر های داخلی و رزرو هتل های ایران نظیر رزرو هتل های شیراز و رزرو هتل های اصفهان، با رزرو هتل های آلمان و سفر به این کشور، سفری رویایی و عاشقانه را تجربه نمایید.
درخت عروس و داماد
معرفی درخت عروس و داماد در آلمان
درخت عروس و داماد یک درخت بلوط با قدمت 500 ساله می باشد. که در جنگل های آلمان و خارج از شهر ائوتین آلمان قرار دارد. این درخت حدود یک قرن است که مجرد ها را به هم وصل می نماید. حتی عنوان شده که درخت عروس و داماد 100 ازدواج را در کارنامه ی خود ثبت نموده است. پستچیِ هفتاد و دو ساله ای به نام « کارل هینز مارتنز »، حدود بیست سال است که نامه های افراد مختلف را به درخت عروس و داماد می رساند. وی معتقد است که درخت مذکور دارای قدرت رمانتیک و جادویی خاصی می باشد. و با وجود اینکه اینترنت خیلی راحت تر و سریع تر افراد را به هم متصل می نماید، اما درخت عروس وداماد، یک تصادف زیبا همانند سرنوشت است. این پستچی با توجه به اینکه بازنشسته شده است، اما هنوز نامه های افراد را به درخت می رساند. وی کتابی پر از نامه ها، قطعات روزنامه و تصاویر دارد که تجارب وی را به عنوان پیام رسان عشق بازگو می نماید.
درخت عروس و داماد
امروزه افراد زیادی از وجود درخت عروس و داماد با خبر هستند. اما می توان عنوان نمود که سالها پیش و حدود 128 سال قبل، این درخت رازی میان دو عاشق بوده است. گفته شده که در سال 1890 دختر و پسری به نام مینا و ویلهم عاشق یکدیگر شدند. پسر مغازه ی شکلات فروشی داشت. پدر مینا دیدار آن دو را ممنوع نموده بود. از این نظر این دو عاشق مخفیانه برای همدیگر نامه می نوشتند، و نامه های خود را در حفره ی تنه ی درخت بلوط می گذاشتند. حدود یک سال بعد پدر مینا با ازدواج انان موافقت نمود و در تاریخ 2 ژوئن 1891 در زیر شاخه های این درخت بلوط ازدواج نمودند. وقتی داستان عاشقانه ی این زوج به گوش بقیه ی افراد رسید، خیلی سریع افراد مجرد در سراسر آلمان که شانس زیادی برای یافتن همسر مناسب خود در سایر نقاط نداشتند، شروع به نوشتن نامه برای درخت بلوطِ عروس و داماد نمودند. شهرت و دریافت زیاد نامه ها از سوی درخت بلوط، اداره ی پست آلمان را در سال 1927 وادار نمود تا یک کد پستی مخصوص برای این درخت در نظر گیرد. همچنین نردبانی در پای درخت تعبیه نمودند، تا هر کسی بتواند به راحتی نامه ها را بخواند و در صورت لزوم پاسخ دهد.
درخت عروس و داماد
عنوان شده که تنها قانون این درخت آن است که اگر فردی نامه ای را باز نمود و نخواست به آن پاسخ دهد، باید آن را مجددا در درخت قرار داده تا نفر بعد بتواند آن را بخواند. گفتنی است که بیشترین نامه ها در فصل تابستان به این درخت ارسال می شوند. همچنین قابل ذکر است که چندین سال پیش، عفونتی قارچی توسط درخت شناسان در داخل درخت بلوط شناسایی گردید و جهت جلوگیری از گسترش این عفونت قارچی، بخش هایی از درخت قطع گردید. در این زمان مارتنز پستچی درخت، نیز مطلع شد که به سرطان خون مبتلا شده است. بعد از اطلاع از این بیماری وی گفت: استخوانهایش به مانند درخت، همانند قبل استحکام ندارد، اما همچنان می تواند از نردبان بالا رود.