لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> 10 قلعه ی زیبا و شگفت انگیز آلمان
10 قلعه ی زیبا و شگفت انگیز آلمان

10 قلعه ی زیبا و شگفت انگیز آلمان

گردشگرانی که از قلعه ها و قصر های آلمانی بازدید می کنند قدم به دنیای افسانه ها و داستان های پریان می گذارند. قلعه هایی که بر فراز قله های کوهستان ها واقع شده اند و برج هایی که سر به فلک کشیده اند. آلمان به داشتن قلعه های بیشمار و تاریخی همراه با شوالیه ها، دوک ها و جنگ های خانمان سوز شهرت دارد. قلعه های این سرزمین که تاریخ غنی و طولانی دارند مورد بازسازی و تعمیر قرار گرفته اند و شکوه و عظمت گذشته خود را حفظ کرده اند. خانواده ها و سازندگان برخی از این قلعه ها در این عمارات باشکوه زندگی کرده اند. از گنجینه های این قلعه ها می توان به آثار دستی و هنری، نقاشی های قدیمی، مبلمان و سلاح اشاره کرد. در ادامه برترین قلعه های آلمانی را معرفی می کنیم تا با رزرو هتل و برنامه ریزی از این بنا های تاریخی بازدید نمایید.
10 – قلعه رایشزبورگ کوخم (Reichsburg Cochem)
قلعه رایشزبورگ در شهر کوخم قرار دارد و تقریبا هزار سال پس از میلاد مسیح توسط یک کنت اشرافی ساخته شده است با گذشت زمان این قلعه برای مراسم تاج گذاری امپراطوری بکار رفت. قلعه رایشزبورگ کوخم، هنگام حمله ی لوئی چهاردهم پادشاه فرانسه، در قرن 17 میلادی نابود شد و بعد ها با سبک معماری گوتیک مورد بازسازی قرار گرفت. این قلعه ی تاریخی بر فراز تپه ای رو به رودخانه ی موزل واقع شده است و هنگام بازدید از این قلعه می توانید مبلمان و دکوراسیون رنسانسی و باروکی را تماشا کنید.


9 – قلعه مسپل برون (Mespelbrunn Castle)
Mespelbrunn Castle
در قرن 15 میلادی قلعه مسپل برون توسط یک شوالیه، مانند خانه ای ساده و معمولی بر روی آب بنا نهاده شد. این قلعه در مرکز جنگل اسپسارت در میان فرانکفورت و شهر وورتسبورگ واقع شده است. ظاهر این قلعه مانند دیگر قلعه های آلمانی چشمگیر نیست اما زیبایی ساده و ظریف آن موجب شده که یکی از برترین و محبوب ترین قلعه های روی آب در کشور آلمان به شمار رود. در حقیقت قلعه مسپل برون، یکی از معروف ترین و دوست داشتنی ترین قلعه ها در اروپا محسوب می شود. این قلعه که در ایالت باواریا می باشد دارای مالک خصوصی است اما این خانواده در های قلعه را در تمام طول سال به روی گردشگران گشوده اند تا مردم بتوانند از این بنای تاریخی بازدید کنند. طبق توصیه ی گردشگرانی که از این قلعه بازدید کرده اند، بهتر است که در مسیر این قلعه قدم بزنید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.
8 – قلعه وارتبورگ (Wartburg)
Wartburg
قلعه وارتبورگ، در قرن 11 میلادی ساخته شده است اما پس از گذر چند قرن شهرت و محبوبیت به دست آورد. قلعه ی وارتبورگ در شهر آیزناخ واقع شده است و نماد این شهر به شمار می آید. مارتین لوتر، رهبر پروتستان ها در اوایل قرن 16 میلادی در این قلعه پنهان شد تا بتواند کتاب مقدس را ترجمه نماید. در قرن 20 میلادی آدولف هیتلر، تلاش کرد تا نماد صلیب را پایین کشیده و آن را با نماد صلیب شکسته که نشان آلمان هیتلری بود، جایگزین نماید. این قلعه یکی از قدیمی ترین قلعه های به جای مانده از قرون وسطی در آلمان می باشد که به خوبی محافظت شده است. گردشگران می توانند شیب های تند در مسیر قلعه را با پیاده روی طی کنند یا با استفاده از اتوبوس از این قلعه ی تاریخی بازدید نمایند. گفتنی است که قلعه وارتبورگ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
7 – قلعه لیختن اشتاین (Lichtenstein Castle)
Lichtenstein Castle
قلعه لیختن اشتاین، یکی از قلعه های جدید آلمان می باشد که در قرن 19 میلادی برای بزرگداشت شوالیه ی قرون وسطایی به نام لیختن اشتاین ساخته شده است. در قرن 12 میلادی قلعه ای تاریخی در مکان این قلعه وجود داشت که نابود شد و این قلعه ی جدید بر روی ویرانه های قلعه ی قدیمی بنا شده است. این قلعه بر روی تپه ای قرار دارد و توسط یک پل سنگی به تپه ی دیگری وصل شده است. قلعه لیختن اشتاین بر روی کوه های آلپ سوابی در نزدیکی هونای واقع شده است. این قلعه به سبک معماری نئو گوتیک ساخته شده است و به داشتن مجموعه ای بزرگ از سلاح ها و زره های تاریخی معروف می باشد.
6 – قلعه شورین (Schwerin Castle)
Schwerin Castle
قلعه شورین، در جزیره در دریاچه اصلی شورین واقع شده است. گفته می شود که روزگاری در دوران قرن 10 میلادی قلعه ای در این ناحیه وجود داشت. دوک های سلطنتی مکلن بورگ در طول چندین قرن در قلعه شورین اقامت داشته اند. در قرن 20 میلادی این قلعه کالج معلمان مهد کودک و یک موزه بوده است. امروزه نیز درون قلعه موزه ای قرار دارد و یکی دیگر از کاربرد های قلعه، ساختمان دولتی برای پارلمان ایالت مِکْلِنبورگ – فورپومِن می باشد. عده ای از گردشگران به دنبال تماشای پدیده های غیر طبیعی می باشند و طبق گفته ها این قلعه توسط روح پیترمانشن تسخیر شده است، که یکی از اهالی بوده و با لباسی از قرن 17 میلادی در این مکان ظاهر شده است، و گردشگران ماجراجوی زیادی را به سوی این قلعه می کشاند. قلعه با برج ها و برجک های زیادی که دارد، یکی از زیبا ترین قلعه ها و نمونه ی اصلی معماری تاریخی اروپا محسوب می شود.
5 – قلعه هایدلبرگ (Heidelberg Castle)
Heidelberg Castle
قلعه هایدلبرگ در ارتفاع ۸۰ متری بر فراز قسمت شمالی تپه ای واقع شده است و چشم اندازی از مرکز قدیمی شهر هایدلبرگ دارد. بقایای و ویرانه های به جای مانده از قلعه، از مهم ترین سازه های رنسانس در شمال آلپ به شمار می روند. قلعه هایدلبرگ با تاریخ آشفته و طولانی روبرو بوده است و ساختار اولیه قلعه در قرن 13 میلادی ساخته شده است. این قلعه در طول جنگ های 30 ساله آسیب های جدی دید و بعد ها فرانسوی ها در قرن 17 میلادی موجب ویرانی قلعه شدند، در سال 1764 میلادی با برخورد صاعقه ای این قلعه در آتش سوخت و سنگ های قلعه برای ساخت خانه های جدید در شهر هایدلبرگ بکار رفتند. بازسازی های متفاوتی بر روی این اثر تاریخی صورت گرفت و انواع سبک های معماری در طول تعمیر اعمال شد، گفتنی است که همین تنوع بر جذابیت بیشتر این قلعه افزوده است.
4 – قلعه هوهن شوآنگائو (Hohenschwangau Castle)
Hohenschwangau Castle
ماکسیمیلیان دوم، پدر لودویگ دوم، در زمان ولیعهدی این قلعه را کشف نمود. از یافتن این قلعه در نزدیکی با وجود ویرانی آن بسیار خرسند شد، قلعه را خرید و مورد بازسازی قرار داد. پس از اتمام بازسازی ماکسیمیلیان دوم از این قلعه به عنوان مکان شکار و کاخی برای اقامت در طول تابستان استفاده می کرد. ماکسیمیلیان در سال 1864 فوت کرد و حکومت را به پسرش لودویگ دوم سپرد. لودویگ دوم هرگز ازدواج نکرد، به همین خاطر مادر او تا پایان عمر در این قصر اقامت کرد. این قلعه در روستای هوهن شوآنگائو در نزدیکی شهر فوسن واقع شده است.
3 – قلعه ی بورگ التز (Burg Eltz)
Burg Eltz
قلعه ی بورگ التز، در نزدیکی رودخانه موزل در میان بین کوبلنز (Koblenz) و تریر (Trier) قرار دارد. قلعه ی بورگ التز از زمان ساخت در قرن 12 میلادی، اقامتگاه خانواده های روبناخ و رُدندُرف و کِمپِنیچ بوده است. هنوز هم برخی از مبلمان اصلی و قدیمی در قلعه باقی مانده است. این قلعه بر روی یک سنگ بزرگی در میانه های جنگل قرار دارد. معماری قرون وسطایی قلعه منحصر به فرد می باشد و در طول جنگ ها آسیب ندیده و بکار نرفته است، و این امر موجب متفاوت بودن قلعه می باشد. انبار تسلیحات قلعه مملو از سلاح های طلا و نقره می باشد و یکی از برترین ها در اروپا محسوب می شود. فضای بیرونی این قلعه در فیلم درام ترکیب نهم که در سال 1979 ساخته شد، به چشم می خورد.
2 – قلعه‌ ی هوهِنزولارِن (Hohenzollern Castle)
Hohenzollern Castle
قلعه‌ ی هوهِنزولارِن بر فراز کوه هوهِنزولارِن واقع شده است. ساخت این قلعه در قرن 11 میلادی شروع شد، ساختار اصلی و اولیه ی قلعه در طول قرن ها ویران شد و تنها کلیسای کوچک سالم ماند. قلعه ی فعلی در اواسط قرن 19 میلادی توسط پادشاه پروس، فریدریک ویلیام چهارم ساخته شده است. قلعه‌ ی هوهِنزولارِن در 50 کیلومتری جنوب شهر اشتوتگارت قرار دارد. نیاکان خانواده ی سلطنتی هوهِنزولارِن که امپراطور ها و پادشاهانی از این خاندان حکومت کرده اند، از ساکنین قدیمی این قلعه بوده اند. امروزه این قلعه تبدیل به یک موزه ای متفاوت از موزه های دیگر شده است. گنجینه های سلطنتی مانند تاج پادشاهان پروس و لباسی که فردریک بزرگ بر تن داشت را می توانید در این موزه تماشا کنید. قلعه‌ ی هوهِنزولارِن یکی از پر بازدیدکننده ترین قلعه های آلمان می باشد که در اختیار مالک خصوصی قرار دارد.
1 – قلعه‌ ی نوی ‌شوانشتاین (Neuschwanstein Castle)
Neuschwanstein Castle

قلعه تاریخی نوی ‌شوانشتاین یکی از قلعه های زیبای آلمانی است که بیشترین عکس ها از فضای آن گرفته شده است. این قلعه یکی از جاذبه های محبوب و معروف گردشگری در اروپا به شمار می رود. قلعه نوی ‌شوانشتاین در میان عظمت و شکوه کوه های آلپ در ایالت باواریا، در نزدیکی شهر کوچک و کوهستانی فوسن واقع شده است. قصر فیلم زیبای خفته که توسط کمپانی والت دیزنی ساخته شده است از ظاهر افسانه ای و زیبای این قلعه الهام گرفته است. قلعه‌ ی نوی ‌شوانشتاین در اواخر دهه 1800 بنا شد و این قلعه مانند دیگر قلعه ها با هدف دفاع ساخته نشده بود، در حقیقت قلعه‌ ی نوی ‌شوانشتاین استراحتگاهی فانتزی برای لودویگ دوم پادشاه باواریا بوده است. لوستر های خیره کننده و نقاشی های زیبا در تزئینات هر یک از اتاق ها بکار رفته است اما طبقه ی سوم دکوراسیونی متفاوت دارد و سراسر مملو از تصاویر قوهای زیبایی است که در اپرا های ریچارد واگنر حضور داشته اند. پادشاه لودویگ دوم این آهنگ ساز معروف را ستایش می کرد.

14 جاذبه ی توریستی برتر در فنلاند
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر