لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> حمل و نقل >> نحوه استفاده از اپليكيشن های اوبر و لایفت در سفرهای خارجی
نحوه استفاده از اپليكيشن های اوبر و لایفت در سفرهای خارجی

نحوه استفاده از اپليكيشن های اوبر و لایفت در سفرهای خارجی

از اپلیكیشن های درخواست خودرو طی دهه اخیر جهت سهولت جابجائی رونمائی شده است، اما اگر شما هنوز هم مانند عموم مردم از آنها بهره مند نشده اید، برای فراگرفتن چگونگی بكارگیری اوبر و لایفت هنگام مسافرت دیر نشده است.
هوشمندانه سفر كنید؛ هر زمان كه نیاز به تاكسی داشته باشید، می توانید از یك اوبر یا لایفت استفاده نمائید – مانند زمان هایی كه به فرودگاه رفت و آمد می كنید،‌ از رستوران یا كافه دیروقت به هتل باز می گردید و یا در مواقعی كه نیازمند رفتن سریع به نقاط مختلف شهر هستید. نرخ های اوبر و لایفت معمولاً پایین تر از تاكسی های محلی هستند و تمامی پرداخت ها نیز از طریق خود اپلیكیشن و با یك كارت اعتباری كه اطلاعات آن ذخیره شده انجام می گیرد. بنابراین نیازی نیست كه نگران حمل پول نقد باشید.
همچنین استفاده از اوبر و لایفت كار مشكلی نیست. نیازی نیست كه شماره تلفن نزدیك ترین آژانس تاكسی را جستجو كنید، هنگام صحبت به زبان محلی دچار مشكل شوید و یا حتی كنار خیابان بایستید و برای تاكسی های در حال عبور دست تكان دهید. به جای آن چند كلید را بر روی تلفن همراه خود فشار می دهید و به سمت مقصد مورد نظر خود حركت خواهید كرد. با وبسایت رزرو هتل ایران هتل آنلاین همراه باشید.

تحسین برانگیز است، نه؟ پس ادامه مطلب را مطالعه كنید تا با چگونگی استفاده از اوبر و لایفت در مسافرت بعدی آشنا شوید.
چگونه از اوبر یا لایفت استفاده كنیم
قدم اول دانلود كردن اپلیكیشن مربوطه است. هر دو برنامه برای گوشی های اندروید یا آی. او. اس. رایگان هستند. سپس برنامه را با اضافه كردن اطلاعات شخصی شامل نام،‌ آدرس پست الكترونیكی، شماره تلفن همراه و اطلاعات كارت اعتباری نصب نمائید.
زمانیكه آماده درخواست خودرو بودید، برنامه را باز كنید. این اپلیكیشن موقعیت مكانی شما را دقیقاً تشخیص می دهد (توجه اینكه این عمل نیازمند اینترنت وای فای یا دیتا است). در برنامه اوبر از شما درخواست می گردد تا مقصد مورد نظر خود را بنویسید و سپس لیستی از گزینه های مختلف تاكسی و هزینه تخمینی برای شما نمایش داده می شود. با فشار دادن كلید “موقعیت مكانی من”، می توانید مكان سوار شدن را تغییر دهید.
در برنامه لایفت در ابتدا موقعیت سوار شدن خود را مشخص كرده و لیستی از فواصل نزدیك ترین خودروهای این شركت نسبت به مكان شما نمایش داده می شود. به محض اینكه موقعیت خود را تأیید می كنید، می توانید مقصد مورد نظر خود را وارد كنید تا هزینه تخمینی ارائه شود. پس از اینكه درخواست خودرو را ثبت كردید،‌ هر دو برنامه در مورد موقعیت تخمینی راننده شما و نیز زمان تقریبی رسیدن به مقصد اطلاعاتی را ارائه می دهند. همچنین می توانید نام راننده و نوع خودروی او را نیز ببینید. در صورتیكه درخواست خود را لغو كرده و یا در طول مدت زمان مشخصی در محل مورد نظر برای سوار شدن حضور نداشته باشید، متحمل پرداخت هزینه می شوید. زمانیكه سوار خودرو شده و حركت كردید، می توانید مسیر حركت خود را بر روی نقشه گوشی دنبال كنید. همچنین زمان تخمینی رسیدن به مقصد را نیز خواهید دید.
در انتهای مسیر، تأییدیه نهایی هزینه سفر خود را بر روی گوشی مشاهده كرده و این شانس را نیز خواهید داشت كه انعامی را هم به كرایه قابل پرداخت اضافه نمائید. بدون نیاز به پول نقد، تمام عملیات پرداخت توسط كارت اعتباری ذخیره شده انجام می گیرد. آیا می پرسید كه چقدر به راننده بایستی انعام بدهید؟ رسم بر این است كه هرچقدر به راننده تاكسی های شهری در آن مسیر انعام می دهید، به راننده اوبر یا لایفت هم همان را پرداخت كنید. همچنین این امكان برای شما فراهم است كه به راننده هم امتیاز بدهید. اگرچه امتیاز از یك تا پنج ستاره متغیر است، اما بسیاری از مسافران بهترین امتیاز ممكن را به راننده می دهند مگر اینكه مشكلی وجود داشته باشد (در اپلیكیشن اوبر حتی می توانید در صورتیكه امتیاز كمتر از پنج می دهید، دلایل خود را شرح دهید). رانندگان نیز به شما به عنوان مسافر امتیاز می دهند،‌ اگرچه در حال حاضر برای اینكه امتیاز داده شده به خود را ببینید، هیچ راهی غیر از ارسال نامه درخواست به شركت لایفت وجود ندارد. اپلیكیشن اوبر امتیاز شما را بعد از پنج مرتبه استفاده از تاكسی های این شركت، نمایش خواهد داد. اپلیكیشن یك رسید را به آدرس ایمیلی كه ثبت نموده اید، ارسال خواهد كرد.

دوربين های مخفی در هتل ها
ادامه مطلب

لایفت در مقایسه با اوبر
كدام اپلیكیشن بهتر است، لایفت یا اوبر؟ در هنگام مقایسه ارائه خدمات شباهت های موجود بیش از تفاوت ها هستند. بسیاری از مسافران هر دو برنامه را در گوشی خود دارند و بسیاری از رانندگان برای هر دو شركت كار می كنند. كرایه ها در تمامی شهرها به شكلی منصفانه بهم نزدیك هستند و هر دو اپلیكیشن را به راحتی می توان مورد استفاده قرار داد.
یك تفاوت اصلی این است كه اوبر شركت بزرگتری است و بنابراین در برخی از موقعیت ها، تعداد رانندگان بیشتری نسبت به لایفت دارد. با این حال، بسیاری از مسافران به دلیل یك سلسله مناقشات موجود در اوبر طی چند سال اخیر كه از شكایت پیرامون آزارهای جنسی گرفته تا رویه های تجاری سوال برانگیز، اپلیكیشن لایفت را بیشتر ترجیح می دهند (نشریه بیزینس اینسایدر لیستی مشتمل بر 40 رسوایی و افتضاح مختلف را ارائه نموده است).
در صورتی كه مشتری جدیدی هستید و می خواهید كه هر دو سرویس را امتحان كنید، به كدهای تبلیغاتی برای دریافت سفرهای رایگان توجه داشته باشید. اغلب با مراجعه به این سرویس ها از طریق دعوت توسط یك “كاربر موجود” و یا با جستجوی عبارت های”كدهای تخفیفی اوبر” یا “كدهای تخفیفی لایفت” در موتور جستجوگر گوگل، می توانید از این امتیازات بهره مند گردید.
طبقه بندی سفرهای اوبر و لایفت هر دو اپلیكیشن مورد بحث انواع گوناگونی از گزینه های سفر، از مسافرانی با بودجه محدود گرفته تا گروه بزرگ سفركننده را ارائه می دهند. در اوبر مشهورترین پیشنهاد، اوبرایكس است كه یك سفر شخصی با یك خودروی سواری است كه یك تا چهار مسافر را جابجا می نماید. گزینه اوبرسِلِكت مشابه مورد قبل اما گران تر است و خودروهای شیك تر و رانندگانی با امتیازات بالاتری را در اختیار می گذارد. كسانی كه صرفه جویی می كنند می توانند از گزینه اوبرپول استفاده نمایند كه همزمان شما را با مسافران دیگری كه در همان مسیر شما هستند سوار می كند.
اگر نیاز به فضای بیشتری دارید، گزینه اوبر ایكس ال یا اوبر اس. یو. وی. را مد نظر داشته باشید. هر دو می توانند تا شش نفر را سوار كنند اما اوبر اس. یو. وی. خودروهای لوكس تری را ارائه كرده و كرایه آن گران تر نیز است. یك گزینه اعلاء دیگر اوبر بلَك است با خودروهای مشكی رنگ پیشرفته و بسیار مجلل كه اوبر از آنها تحت عنوان “عالی برای كسب و كار یا قرار ملاقات های شبانه” یاد می كند. اوبر لوكس با رانندگان حرفه ای و خودروهای مجلل پا را فراتر نیز گذاشته است.
مورد آخر اینكه اوبر در بسیاری از شهرها خودروهای ویژه افراد ویلچری را با نام اوبر دابلیو. اِی. وی. ارائه می كند.
استانداردترین گزینه پیشنهادی اپلیكیشن لایفت، لایفت نام دارد كه چهار مسافر را جابجا می كند، حال آنكه خودروهای ارزان قیمت تر آن با عنوان لاین شناخته می شود. اعلاترین گزینه ها شامل پریمییر (خودروهای لوكس، تا چهار سرنشین)، لوكس (تا چهار مسافر، خودروهای لوكس مشكی رنگ) و شاسی بلندهای لوكس (شاسی بلندهای مشكی رنگ مجلل با شش سرنشین) می باشند. برای دریافت خودروهای بزرگتر و مقرون به صرفه تر، یك خودروی پلاس رزرو نمائید، خودرویی كه تا شش مسافر را می تواند جابجا نماید. اگر به یك تاكسی در دسترس نیاز دارید، لایفت برای شما حالت اكسس را در برخی از شهرها مهیا كرده است. در جائی كه این مورد در دسترس نباشد، این شركت شما را به یك شركت بومی دیگر وصل می كند.
معایب اوبر و لایفت
دلایل بسیار زیادی برای استفاده از اوبر و لایفت هنگام سفر وجود دارند، اما این سرویس ها اشكالاتی نیز در خود دارند.
اول اینكه همه جا در دسترس نیستند. برخی از فرودگاه ها، شهرها و حتی كشورها مانع از فعالیت اپلیكیشن های تاكسی هستند، مانند ونكوور و بلغارستان (دلیل آن صیانت از معیشت رانندگان تاكسی های محلی است). در جاهای دیگر اوبر و یا لایفت هنوز وارد بازار رقابتی نشده اند. لیستی از جایگزین های اوبر كه می توانند خدمات مشابهی را ارائه دهند، تهیه شده است.
دلیل دوم این است كه شما می خواهید مراقب افزایش قیمت ها نیز باشید. هر دو اپلیكیشن اوبر و لایفت هزینه ها را – به خصوص – در زمان هایی كه تقاضا بالا می رود، افزایش می دهند مانند زمان های پس از اتمام یك رویداد ورزشی یا اواخر شب هنگامی كه تمام رستوران ها و كافه ها در حال تعطیل شدن هستند. این می تواند به معنای پرداخت سه یا چهار برابر كرایه معمولی باشد. در چنین مواقعی احتمالاً به دنبال یك تاكسی معمولی خواهید بود.

به این دلایل به بیمه مسافرتی نیاز دارید
ادامه مطلب

آیا اوبر و لایفت امنیت دارند؟
زمانی كه همراه با یك غریبه سوار خودرو می شوید، امنیت به یك نگرانی واضح و جدی تبدیل می شود. نیوزویك در گزارش اخیر خود بیان نموده كه طی چهار سال گذشته در بیش از 120 مورد، رانندگان اوبر و لایفت متهم به تجاوز، آزار و اذیت جنسی و یا آدم ربایی شده اند. متأسفانه این نیز واضح نیست كه آیا تاكسی های معمولی از امنیت بیشتری برخوردار هستند یا خیر؟
هم اوبر و هم لایفت از روش های مختلفی برای حفظ امنیت مسافرانشان بهره می جویند كه شامل بررسی سابقه رانندگان، اتخاذ سیاست عدم مصرف دارو و الكل به طور كامل و عدم ارائه مجوز حمل اسلحه و دیگر سلاح های گرم و سرد می باشد. هر دو اپلیكیشن این امكان را برای شما فراهم می كنند كه زمان تقریبی رسیدن تا مقصد را برای دوستتان ارسال كنید كه این خود نه تنها موجب آسودگی خاطر می شود (چون دوست شما می داند كه شما چه زمانی به مقصد می رسید) بلكه خود وسیله ای است كه برای شخصی دیگر امكان پیگیری مسیر سفر شما را فراهم می كند.

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر