×

–متروپل پاراسول اسپانیا، قارچ های چوبی سویل

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
دسته بندی جهانگردی
–متروپل پاراسول اسپانیا، قارچ های چوبی سویل
از نظر فلیپ پالومینو، مهمترین جاذبه معماری در احساساتی نهفته است که فضای ایجاد شده بر روی مردم می گذارد. متروپل پاراسول یک سازه چوبی با عظمت با ظرافتی شگفت انگیز و معماری بینظیر است که مردم بسیاری را برای تماشا به سوی خود جذب می کند.
یورگن مه یر، با ساخت متروپل پاراسول به عنوان معمار "بزرگترین سازه چوبی جهان" شهرت بسیار یافت. سازه ای چوبی با 150 متر طول و 70 متر عرض که در دنیا منحصر به فرد است. این سازه زیبا با کاربری های مختلف مجموعه ای از موزه باستان شناسی، بازار خرید محصولات، میدانی بلند و رستوران هایی با چشم اندازی شگفت انگیز از شهر سویل است.
با ایران هتل آنلاین سامانه رزرو هتل های ایران، در پیچ و تاب این راهروهای چوبی زیبا همراه باشید.
متروپل اسپانیا
شهر سویل که به آن سویا نیز گفته می شود مرکز بخش خودمختار اندلس در کشور اسپانیا و یکی از شهرهای توریستی آن است. این شهر مکان های تفریحی و سازه های تاریخی زیادی دارد و هر سال گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.
هدف از ساخت این بنا به عنوان سایه بانی برای استراحت، فعالیت های تفریحی، نمایش ها و رویدادهای فرهنگی بود. نزدیکی مکان ساخت این متروپل به بازارهای قدیمی و مراکز خرید و وجود 3500 متر فضای آزاد در این بخش ایده ساخت استراحتگاه را شکل داد. ساختمان شبیه شش چتر است که به شکل قارچ های غول پیکری هستند. کلاهک این قارچ ها به یکدیگر متصل است و یک سقف واحدی را ایجاد کرده است. طراحی آن از گنبد کلیسای جامع سویل و درختان فیکوس نزدیک محل متروپل الهام گرفته شده است.
متروپل اسپانیا
در سال 2011 متروپل پاراسول با مساحتی در حدود 18000 مترمربع ساخته شد. این پروژه نتیجه بیش از 7 سال تلاش است. این ساختار فوق مدرن دارای ستون های بتنی است. آسانسوری در ساختمان امکان رسیدن به ارتفاع بالای سازه را فراهم می کند. شش شکل چتر گونه به وسیله ستون ها حمایت می شوند و ساختمان را می سازند. این بنا در سال 2005 به وسیله یورگن مه یر کسی که رقابت برگزار شده توسط شهرداری را برای بازسازی پلازا برنده شد، طراحی شد.
هزینه اولیه این ساختار 50 میلیون یورو تخمین زده شد اما در طی روند ساخت و ساز و به علت تغییرات فنی هزینه ها تغییر کرد و در نهایت نزدیک 76 میلیون یورو برای ساخت این بنا هزینه شد. این پروژه در سال 2011 تکمیل شد و برنده جایزه اتحادیه اروپا برای معماری سال 2013 گردید.
متروپل اسپانیا
این غول چوبی 4 فضای مختلف دارد که به ترتیب به بررسی آنها می پردازیم:
زیرزمین، موزه آنتیکاریوم (The Antiquarium archaeological museum)
پایین ترین طبقه این پل زیرزمین آن است که در آن موزه باستان شناسی قرار گرفته است. برای دسترسی به زیرزمین باید از طریق پلکان به پایین بروید. سالن موزه مربعی شکل و دارای مساحت 5000 متر مربع است. اشیاء نمایش داده شده در آن مربوط به دوران روم باستان و دهه 1970 میلادی است. جالب است بدانید که در هنگام ساخت این پل معماران و حفاران باستان شناس این بنا اشیاء نفیسی متعلق به دوران روم باستان پیدا کرده اند که آنها نیز در این موزه به نمایش گذاشته شده اند.
متروپل اسپانیا
ایده ای که در پشت طراحی زیرزمین این بنا وجود داشت این بود که بازدیدکنندگان احساس کنند که چندین متر زیرزمین قرار دارند. با الهام گرفتن از دریا پروژه طوری طراحی شده است که مردم احساس می کنند زیر آب قرار دارند. حسی مانند حس کشف یک محیط غرق شده. فضا توسط پانل های شیشه ای شفاف درست شده است بنابراین به راحتی می توان دید و ادراک مناسبی از مناطق مختلف موزه و یافته های باستان شناسی داشت. همچنین استفاده از شیشه کمک می کند تا فشار ناشی از اتمسفر قابل کنترل باشد و به این ترتیب نگهداری اشیا موزه بهتر صورت می گیرد.
متروپل اسپانیا
فضای میانی
طبقه ای با راهروهای پیچ دار که بیشتر مراسم مختلف در آن برگزار می شود. آمفی تأتری بزرگ نیز برای سخنرانی ها و رویدادهای گوناگون در این طبقه ساخته شده است. سالن های این بنا دارای دیوارهای شیشه ای هستند که روشنایی روز را جذب می کند و در شب به یک جاذبه توریستی تبدیل می شود. این شیشه های عایق صدا هستند زیرا فعالیت های متنوع و زیادی در طول سال در این متروپل انجام می شود.

طبقه سوم
این طبقه مخصوص خرید است. از سوغاتی های گوناگون اسپانیا و شهر سویل گرفته تا پوشاک و سایر لوازم را از فروشگاه های موجود در این طبقه تهیه کنید.
متروپل اسپانیا
بالاترین طبقه
پرطرفدارترین طبقه متروپل پاراسول این طبقه است. مرتفع ترین قسمت پل 30 متر است. بازدیدکنندگان می توانند از این ارتفاع به مناظر اطراف نگاه کنند و لذت ببرند. عکس های زیبایی می توان از فراز این متروپل ثبت کرد. برای کسانی که در بالا رفتن از پله ها مشکل دارند آسانسور نیز تعبیه شده است.
در این طبقه رستورانی با فضای آزاد وجود دارد که محیطی بسیار دلچسب برای نوش جان کردن خوراکی های خوشمزه آنجاست.
کافه ای نیز در نزدیکی متروپل پاراسول و در فضای آزاد وجود دارد که طرفداران زیادی دارد.
زمان بازدید از متروپل از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 10 صبح الی 11 شب و از جمعه تا یک شنبه از ساعت 10 صبح تا 11:30 شب است.
متروپل اسپانیا
به دلیل موقعیت مرکزی این بنا، راه های زیادی برای دسترسی به آن وجود دارد. متروپل در میدان پلازا قرار گرفته است. می توان به راحتی از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو استفاده کنید. یادتان باشد هنگام بازدید از این مکان پول و دوربین را فراموش نکنید.
در صورت تمایل به رزرو هتل در کیش و سایر شهرهای ایران کافیست به سایت ایران هتل آنلاین مراجعه نمایید.