لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> راهنمای سفر >> راهنمای سفر نوروزی | 11 کاری که نباید در داخل هواپیما انجام دهید
راهنمای سفر نوروزی

راهنمای سفر نوروزی | 11 کاری که نباید در داخل هواپیما انجام دهید

وقتی که سوار هواپیما می شوید، هدف رسیدن به مقصد، با ایمن ترین، راحت ترین و سریع ترین شکل ممکن است. گاهی اوقات ما آن طور که دوست داریم به روش خودمان سوار هواپیما می شویم. برای آنکه امنیت بیشتری داشته و مسافر مودب تری باشیم باید از ارتکاب 11 خطایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد، در داخل هواپیما خودداری کنیم. اجتناب از انجام برخی از این کارها باعث می شود که مزاحم دیگر مسافران نشوید، در حالی که انجام ندادن برخی دیگر حتی ممکن است جان شما را نجات دهند. توصیه ما به شما آن است که هوشمندانه سفر کنید و نکات خاص مربوط به آن را در داخل هواپیما رعایت کنید. در ایام تعطیلات اکثر مردم به دنبال برنامه ریزی برای سفر هستند اما بهتر است پیش از خرید بلیط هواپیما و رفتن به سوی مقصد با رزرو یکی از بهترین هتل های ایران از اقامتگاه خود مطئن شوید.

برای اولین بار از یک داروی تازه استفاده نکنید

ترجیح می دهید کجا یک داروی جدید که باعث توهم و خواب آلودگی می شود یا دارویی که به آن حساسیت دارید را برای اولین بار امتحان کنید؛ در خانه و زمانی که به راحتی به پزشک و بیمارستان دسترسی دارید یا در یک پرنده فلزی در ارتفاع 35.000 پایی روی اقیانوس اطلس؟ هیچگاه در پرواز دارویی مصرف نکنید که قبلاً در خانه سابقه مصرف آن را نداشته اید و اولین بار است آن را مصرف می کنید.

از گوش دادن به نکات ایمنی که در ابتدای پرواز بیان می شوند طفره نروید

همه می دانیم که نکات ایمنی که مهمانداران در ابتدای پرواز با حرکات دست برای مسافران توضیح می دهند خسته کننده هستند. این نکات را میلیون ها بار شنیده اید و از قبل می دانید چطور کمربند ایمنی متصل به صندلی تان را ببندید. اگرچه گوش دادن به این نکات تکراری خسته کننده است اما ممکن است روزی همین نکات ساده باعث نجات زندگی شما شوند. دست کم چند ثانیه گوش دهید تا متوجه شوید که نزدیک ترین خروجی اضطراری در کدام طرف شما واقع شده و چند ردیف تا صندلی شما فاصله دارد. در صورتی که به دلیل آتش سوزی یا هر چیز دیگری قادر به دیدن دقیق نباشید می توانید با لمس کردن صندلی ها ردیف ها را شمرده و به سمت نزدیک ترین خروجی اضطراری که قبلاً آن را موقعیت یابی کرده اید بروید.
Don’t Tune Out the Safety Briefing

در مورد بمب شوخی نکنید

هیچ کسی به شوخی های شما در مورد بمب، اسلحه یا هر چیز دیگری که می تواند برای مسافران خطرناک باشد نخواهد خندید؛ از این رو از شوخی در این موارد با دیگر مسافران و به‌خصوص مهمانداران و کادر پرواز که براحتی می توانند شما را از هواپیما بیرون کنند خودداری کنید. آن ها در صورت احساس اینکه شما کوچک ترین خطری برای پرواز دارید مجاز هستند اجازه سوار شدن به هواپیما را از شما سلب نمایند.
Don’t Joke About Bombs

هنگام صرف غذا در داخل هواپیما صندلی خود را به پشت خم نکنید

یکی از بزرگ ترین مناقشه ها در دنیای مسافرت آن است که آیا به پشت خواباندن صندلی در هنگام مسافرت بدون مشکل است یا خیر. هر طرف این مناقشه که باشیم، همه موافق خواهیم بود که وقتی سرویس داخل هواپیما برای سرو وعده غذایی در درون راهرو به راه می افتند تنها راه نشان دادن ادب این است که صندلی خود را به حالت مستقیم دربیاورید تا نفر پشت سر شما بتواند به سینی خود که پشت صندلی شما است دسترسی داشته باشد.
Don’t Recline Your Seat During Mealtimes

نوشیدنی زیادی نخورید

اگر همراه با ناهار یا شام خود در داخل هواپیما مقداری نوشیدنی بخورید کسی مشکلی ندارد؛ اما در صورتی که در پروازهای خارجی مشروبات الکلی به شما پیشنهاد شد بهتر است آن را نادیده بگیرید زیرا مصرف این نوشیدنی ها باعث کاهش آب بدن شده و حتی با از دست دادن هوشیاری می تواند منجر به اخراج شما از هواپیما شود.

از خوردن غذاهای دارای بوی تند یا بد خودداری کنید

باز هم در مورد وعده غذایی هواپیما می خواهیم سخن بگوییم. وقتی که سوار هواپیما می شوید برای ناهار یا شام خود با یک ساندویچ تن ماهی یا غذاهای مملو از سیر یا پیاز کنار دیگران ننشینید زیرا بوی تند این غذاها مسافران کناری شما را آزار خواهد داد؛ علاوه بر بوی تند و بد این غذاها، بعد از اتمام خوردن نیز بوی دهان شما در ادامه طول پرواز آن ها را آزار خواهد داد.
Don’t Eat Stinky Food

از دکمه فرا خواندن مهماندار بیش از حد استفاده نکنید

اولین و مهم ترین وظیفه و دغدغه مهمانداران این است که امنیت شما را تامین کنند و نه اینکه هر وقت شما خواستید برایتان خوردنی و نوشیدنی بیاورند؛ از این رو برای فرا خواندن آن ها به منظور سفارش دادن چیزی که لازم دارید زیاده روی نکنید و کمی خویشتن دار باشید. اگر احساس ناخوشی می کنید و یا در یک پرواز شبانه و هنگامی که چراغ های درون کابین خاموش هستند احساس تشنگی کردید و بلند شدن باعث بیدار شدن مسافران کناریتان می شود، در فشار دادن دکمه فرا خواندن مهماندار تردید نکنید. اگر مهمانداران در حال سرو غذا هستند و شما همان لحظه احساس تشنگی می کنید بهتر است کمی صبر کنید تا از مشغله آن ها کاسته شود.
Don’t Abuse the Flight Attendant Call Button

وسایل را در محفظه بالای صندلی ها در جایی دورتر از صندلی خود قرار ندهید

بدترین جا برای قرار دادن وسایل جایی غیر از محفظه بالای سر صندلی خودتان است که هم برای خودتان و هم دیگر مسافران دردسرساز می شود. چنین کاری بدین معنا است که مسافرانی که شما وسایل خود را در محفظه بالای صندلی آن ها قرار داده اید جای کافی برای وسایلشان نخواهند داشت و هنگام پیاده شدن از هواپیمان نیز ترافیک سنگینی در راهروها ایجاد خواهد شد؛ بنابراین بهتر است به خود و دیگر مسافران لطف کرده و وسایلتان را در محفظه بالای سر صندلی خودتان بگذارید مگر آنکه این امر امکان پذیر نباشد.
Don’t Put Your Carry-on in an Overhead Bin Where You’re Not Sitting

اگر کیفتان در زیر صندلی جا می شود آن را در محفظه بالا قرار ندهید

لطفاً از گذاشتن تمامی وسایل و لباس های اضافی خود در محفظه بالای صندلی خودداری کنید؛ برای دیگر مسافران نیز جای خالی بگذارید و برخی از وسایلتان را زیر صندلی روبرویتان قرار دهید و کت تان را نیز در فضاهای خالی بین وسایل و کیف های مسافران کناری جای دهید.
Don’t Put a Bag Overhead If It Can Go Under the Seat

پاهایتان را طوری قرار ندهید که برای دیگران مزاحمت ایجاد کند

شاید کسی با مسافری که برای راحت تر بودن کفش هایش را در می آورد مشکلی نداشته باشد؛ اما استثنائاتی نیز در این مورد وجود دارد. اول از همه اینکه پاهایتان نباید برای دیگران مزاحمتی ایجاد کند؛ از این رو پاهایتان را به پشت صندلی مسافر جلویی فشار ندهید و یا آن ها را در فضای خالی بین صندلی ها فرو نبردید. دوم اینکه حتماً قبل از دستشویی رفتن بار دیگر کفش هایتان را بپوشید. اگر کفش ها یا جوراب هایتان بو می دهد، مودبانه این است که مراعات دیگر مسافران را کرده و از بیرون آوردن پاهایتان خودداری کنید.

به حریم خصوصی مسافران کنارتان تجاوز نکنید

در حالیکه هر ساله صندلی هواپیماها کوچک تر و کوچک تر می شوند، مسافران دارای شانه های پهن یا پاهای بلند در برخی از موارد به فضای متعلق به دیگر مسافران، به طور ناخواسته تجاوز می کنند که قابل درک است. اما گاهی حرکات شما یا تلاشتان برای راحتی بیشتر می تواند باعث اذیت شدن مسافران کناری شود. دیگر مسافران برای راحت بودن در هواپیما و فضایی که به آن ها اختصاص داده شده هزینه داده اند؛ بدین جهت باید به حق آن ها نیز احترام بگذارید.
Don’t Infringe on Your Neighbors’ Space (or Screen)
امتیاز دهید (چپ بیشترین)
چگونه از سفرهای خود عکس حرفه ای و جذاب بگیریم
ادامه مطلب

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر