×

آینده ی صندلی های قسمت اکونومی هواپیماها

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
دسته بندی اخبار فصلی
 آینده ی  صندلی های قسمت اکونومی  هواپیماها
صندلی های قسمت اکونومی هواپیما ها ، هیچوقت آن قدر ها جذاب و مسحور کننده نبوده اند ، اما این صندلی های جدید و هوشمند می خواهند خرید بلیط های این بخش از هواپیما را برای شما وسوسه انگیز تر سازند .
کمپانی طراحی انگلیسی " لیر ، Layer " نسخه ی اولیه ی جدیدی را ساخته اند، که برای کابین های اکونومی هواپیما های شرکت " ایرباس ، Airbus " و برای پرواز های متوسط و یا بلند مدت تعبیه شده است. هدف آن ها از اختراع این سری جدید از صندلی، بالا بردن میزان آسایش مسافر در هنگام پرواز می باشد پس همراه ما باشید تا هوشمندانه سفر کنید.
airplane seats
نام این طرح جدید " حرکت ، Move " انتخاب شده است و از نوع خاصی از فیبر ساخته شده ، که درون آن سنسور های هوشمندی قرار دارند ، که به مسافران اجازه می دهند تا دما ، تنش ، فشار و حرکت صندلی خود را با استفاده از یک اپلیکیشن بر روی گوشی های تلفن همراه خود کنترل کنند .
یکی دیگر از عملکرد های این برنامه ، اطلاع رسانی زمان استراحت و زمان نیاز به نوشیدن آب به مسافر می باشد .
 
- " طراحی زیبا و هوشمندانه " :
Stylish and savvy
نسخه های اولیه ی این صندلی ، که طراحی آن ها زاییده ی افکار بنیان گذار شرکت " لیر " یعنی " بنجامین هیوبرت ، Benjamin Hubert " نیز می باشد ، مبلمان هواپیمایی شیک و زیبایی می باشند ، که به رنگ های قرمز و آبی طراحی شده اند . بدون شک از یک صندلی معمولی این کابین های ارزان قیمت ، بسیار جذاب تر می باشند .
طراحی آن پاسخگوی نیاز های مسافران قرن 21 ام می باشد : جیب های ویژه ای مخصوص لپ تاپ و تبلت در روی این صندلی طراحی شده اند ، که دارای سنسور های حساس به فشار هستند و می توانند این لوازم الکترونیکی را در خود تشخیص دهند و در صورت فراموشی صاحبانشان به آن ها اطلاع رسانی کنند .
Stylish and savvy
این صندلی ها جمع نمی شوند . پس دیگر از گفتگو کردن و چانه زدن با نفر پشتی خود برای درست نشستن آن ها راحت خواهید شد ! در عوض، تمرکز این شرکت بیشتر بر روی کنترل کردن موقعیتی که بر آن نشسته اید می باشد .
حالت های مختلفی برای نشستن بر روی این صندلی ها طراحی شده اند . یکی از این حالت ها ، شما را ماساژ نیز می دهد!
" لیر " می گوید، که دلایل دیگری هم برای به کار بردن این صندلی های جذاب وجود دارند. آن ها بسیار سبک هستند و مصرف سوخت و وزن کلی هواپیما را نیز کاهش می دهند.
این صندلی ها طی 18 ماه طراحی و ساخته شده اند و فقط بخشی از قراردادی مفصل برای همکاری های خلاقانه بین " لیر " و " ایرباس " می باشند .
 
- " نشستن رضایت بخش " :
Seating satisfaction
ایده ی این طرح در میان هم نوعان مشابه خود بسیار برجسته تر به نظر می رسد، چرا که در طراحی های دیگر بر روی آسایش و راحتی تمرکز نمی شود و بیشتر سعی بر آن است ، که تا می توانند مسافر بیشتری را در هواپیما جا کنند.
با این حال، ساخت صندلی های راحت برای مسافرانی با بودجه ی کمتر، کار غیر ممکنی نیست. در سال 2018 ، کمپانی " سی ان ان ترول ، CNN Travel " از کارخانه ی تولید صندلی های هواپیمای " ایرباس " مدل های آ 350 تا آ 900 شرکت هواپیمائی سنگاپور بازدیدی داشت، که طولانی ترین پرواز در دنیا را انجام می دهند.
این صندلی های اقتصادی درجه یک، 38 اینچ فضا برای حرکت پا، جایگاه قرار دادن پا و یک بالشت تنظیم شوند برای سر تعبیه کرده اند.
Seating satisfaction
در آن سوی دیگر از طیف تولیدی، در ماه آوریل سال 2018 ، شرکت " سی ان ان ترول " گزارشی از صندلی های ایستاده ی طراح ایتالیایی شرکت " آویو اینتریورز ، Avio interiors " تهیه کرد!
طراحان شرکت " لیر " بر این باورند، که راه حل خلاقانه و کاربردی برای مشکل صندلی های طبقه ی اقتصادی پیدا کرده اند .
" هیوبرت " در این زمینه می گوید: " خیلی از مواقع ، ایده های جدید پرواز مختص به نوآوری هایی در طبقه ی فرست کلس هواپیما می شد. ما برای همکاری با شرکت " ایرباس " در زمینه ی توسعه و بالا بردن ارزش طبقه ی اقتصادی، خیلی خوشحال و هیجان زده هستیم.