لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> راهنمای سفر >> سفر جاده ای از مشهد به تهران
سفر جاده ای  از مشهد به تهران

سفر جاده ای از مشهد به تهران

این روزها راه های ارتباطی آنقدر گسترده شده اند که می توانید خودتان را به شیوه های مختلفی از یک دیار به دیار دیگر برسانید. قطارها، هواپیماها، اتوبوس ها و وسایل نقلیه شخصی هر کدامشان آمده اند تا آدم ها را به سبک و سیاقی متفاوت به مقصد برسانند. اما سفر همیشه در مقصد خلاصه نمی شود، سفر از همان لحظه حرکت آغاز می شود و در طول مسیر به معنا می رسد. در این بین جاده ها را نباید همینطور سرسری پشت سر بگذاریم.
گاهی تجربه ای که در پس جاده ها و بیراهه ها منتظرمان است در هیچ سفر هوایی نصیبمان نمی شود. این بار که قرار است از مشهد دل به جاده ها زده و خودمان را به شهری برسانیم که نامش پشت خروارها دود و شلوغی و مناسبات سیاسی و اقتصادی پنهان شده است. قرار است طوری سفر کنیم که از این سفر لحظه به لحظه اش را با کلی تجربه مثبت و خاطره به یادماندنی ثبت کنیم. مسیرهای گوناگونی برای رسیدن از مشهد به تهران بر سینه دشت ها، کوه ها و کویرهای این مرز و بوم کشیده شده است اما این بار را هم با ما همراه شوید و مسیر پیشنهادی ما را امتحان کنید تا دست پر این مسیر نسبتا طولانی را طی کنید.

مشهد، آغاز حرکت
آغاز حرکت: 6 صبح
مشهد
قوچان
مسافت: 148 کیلومتر
زمان رسیدن: 8:15 دقیقه
قوچان
روستای سراب
آدرس: 12 کیلومتری شهر قوچان
حوالی ساعت هشت به این روستای زیبا و سرسبز که قبل از شهر قوچان قرار گرفته است می رسیم. صبحانه را درمیان طبیعت بکر و جذاب روستا صرف کرده و بعد حتما سری به آبشار زیبا و دره بی نهایت سرسبز و مشهور سراب با رودخانه ای خروشان می زنیم.
روستای سراب
موزه مردم شناسی
آدرس: قوچان، میدان آزادی
زمان بازدید: 1 ساعت
موزه های مردم شناسی یکراست شما را به تاریخ و سرگذشت قوچان و مردمان نجیبش می برند و شیوه زندگی، آداب و رسوم و حتی لباس پوشیدن مردان و زنان این دیار را به خوبی به تصویر می کشند.
موزه مردم شناسی
امامزاده سلطان ابراهیم
آدرس: 12 کیلومتری قوچان به سمت فاروج، روستای شهر کهنه
چشم و چراغ قوچانی ها و برادر امام رضا(ع) که مدفش مقبره ای شکوهمند و تاریخی است و در قوچان عتیق یا همان روستای شهر کهنه قرار گرفته است.
امامزاده سلطان ابراهیم
ناهار
ناهار را در رستوران گرند شهر قوچان سرو می کنیم و راهی بجنورد می شویم. راس ساعت 13 قوچان را به سمت بجنورد ترک می کنیم.
1683192624 772 سفر جاده ای از مشهد به تهران
بجنورد
مسافت: 129 کیلومتر، 1.5 ساعت
زمان رسیدن: 14:30 دقیقه
بجنورد
بابا امان
آدرس: کیلومتر 13 بزرگراه بجنورد به شیروان
زمان بازدید: 2 ساعت
یکی از قدیمی ترین پارک های گردشگری ایران با 400 هزار اصله درخت و چنارهایی که گاه 400 سال عمر دارند. با چشمه هایی جوشان، گونه های نادر حیوانی، طبیعتی خیره کننده و رودخانه ای خروشان که زیارتگاهی به نام باباامان را نیز در دل خود جای داده است.
بابا امان
عمارت مفخم
آدرس: بجنورد، خیابان شریعتی شمالی
زمان بازدید: 2 ساعت
شاخص ترین و زیباترین اثر به جا مانده از دوره قاجار در سراسر سرزمین خراسان شمالی. آیینه خانه، عمارت کلاه فرنگی، حوضخانه و سردر بخش های مختلفی از مجموعه دارالحکومه مفخم را تشکیل می دهند که لابه لای درختان یک باغ زیبا پنهان شده اند.
عمارت مفخم
بش قارداش
آدرس: کیلومتر 7 جاده بجنورد به اسفراین
زمان بازدید: 2 ساعت
یک تفرجگاه با شکوه و مجهز، با طبیعتی دلچسب و پنج چشمه جوشیده از دل کوه با افسانه ها شنیدنی که در کنار آثار تاریخی به جا مانده از دوره قاجار بسیار شکوهمند است.
بش قارداش
هتل های بجنورد، شب اول
هتل داریوش، هتل نگین و اقامتگاه بوم گردی عمو دردی بجنورد گزینه های اقامت شما در این شهر سبز و آرام است. فردا صبح راس ساعت 7 بجنورد را به سمت مقصد بعدی ترک می کنیم.
1683192625 482 سفر جاده ای از مشهد به تهران
تنگراه
مسافت: 160 کیلومتر، 2 ساعت و 9 دقیقه
زمان رسیدن: 9:00
تنگراه ابتدای زیبایی است. روستایی شکوهمند و توریستی که درست در مجاورت پارک ملی گلستان قرار دارد. صبحانه را در همین روستا صرف می کنیم.
تنگراه
جاذبه های تاریخی و طبیعی روستای تنگراه

طبیعتی خیره کننده در مجاورت ارتفاعاتی جذاب همانند کوه بیلی و رودخانه شکوهمند دوغ، آب وهوایی مطبوع و آثاری همچون غار میس قایه، محوطه های باستانی دره قبرستان، خدای قلی، تخت کردها و تپه قلعه تخت سلیمان و تپه تخته گل که حتما ارزش رفتن و دیدن را دارد.
پارک ملی گلستان

آدرس: 15 کیلومتری شهر گالیکش
منتهی الیه شرقی جنگل های شمالی کشورمان پارکی به غایت زیبا و استثنایی است. پناهگاه حیات وحش و قدمی ترین پارکگ ملی ایران با امکانات کامل رفاهی، ناهار را در همین طبیعت جادویی صرف می کنیم و از دیدن آبشارها، ارتفاعات، طبیعت و رودخانه های جذاب پارک لذت می بریم.
پارک ملی گلستان
آبشار آق سو
آدرس: 17 کیلو متری روستای تنگراه
یک آبشار خزه ای زیبا با ارتفاع تقریبی 15 متر که در کنار آبشار گلستان از دیدنی های چشم نواز این منطقه است. راس ساعت 14 تنگراه را به سمت علی آباد کتول ترک می کنیم.
آبشار آق سو
علی آباد
مسافت: 106 کیلومتر، 1 ساعت و 33 دقیقه
زمان رسیدن: 15:30دقیقه
علی آباد
آبشار کبودوال
آدرس: علی آباد کتول، ۵ کیلومتری جنوب شرقی علی آباد کتول
مشهورترین جاذبه شهر علی آباد آبشار شکوهمند کبودوال است. طبیعتی زیبا، آب و هوای مطبوع در کنار امکانات رفاهی مناسب این منطقه را بسیار محبوب کرده است.
آبشار کبودوال
دریاچه کبودوال
در نزدیکی آبشار دریاچه سد کبودوال یا دریاچه سد زرین گل قرار دارد که دارای مناظری جادویی است.
دریاچه کبودوال
موزه مردم شناسی
آدرس: علی آباد کتول، بلوارامام رضا (ع)، روبروي هتل کانيار
موزه ای جذاب با روایتی صریح از شیوه زندگانی بومیان اصیل منطقه که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. راس ساعت 19 علی آباد را به سمت گرگان ترک می کنیم.
موزه مردم شناسی
گرگان، شب دوم
مسافت: 40 کیلومتر: 41 دقیقه
زمان رسیدن: 20:00
هتل قصر بوتانیک گرگان، شهاب ناهارخوران، هتل زیارت، هتل آذین و هتل آپارتمان اطلس برخی از اقامتگاه های این شهر زیباست.
گرگان
النگدره
آدرس: گرگان، بلوار ناهارخوران
یکی از زیباترین جلوه های طبیعت پارک النگدره گرگان است که جزو هفت منطقه شاخص گردشگری ایران است.
النگدره
ناهارخوران
آدرس: 4 کیلومتری گرگان
منطقه ای بکر با چشم اندازی دلنواز که چشم هر بیننده ای را خیره می کند. پس از صرف ناهار در جنگل ناهارخوران راس ساعت 14 به سمت بهشهر حرکت می کنیم.
ناهارخوران
بهشهر
مسافت: 87.3 کیلومتر، 1 ساعت و 10 دقیقه
زمان رسیدن: 15:15 دقیقه
بهشهر
عمارت صفی آباد
آدرس: بهشهر، بلوار هاشمی‌نژاد
زمان بازدید: 1ساعت
عمارتی زیبا به یادگار مانده از دوره صفویه، در میان باغی به غایت چشم نواز و مسیری زیرزمینی که شما را به باغ چهل ستون بهشهر می رساند.
عمارت صفی آباد
مجموعه عباس آباد
آدرس: بهشهر،
زمان بازدید: 2 ساعت
مجموعه ای وسیع متشکل از دریاچه، جنگل، آثار تاریخی شامل کاخ، حمام، آسیاب و .. که در دوره صفویه ساخته شده است.
مجموعه عباس آباد
اقامت در بهشهر، شب سوم
هتل مروارید صدرا بهشهر یا هتل بهشهر تنها گزینه های پیش روی شما برای اقامت در این شهر سرسبز است. راس ساعت 7 صبح بهشهر را به مقصد ساری ترک می کنیم.
 بهشهر
ساری
مسافت: 52.8 کیلومتر، 54 دقیقه
زمان رسیدن: 8:00
ساری
عمارت فاضلی
آدرس: ساری، محله آب انبار نو
زمان بازدید: 1ساعت
بنایی بسیار چشم نواز که از دوره قاجار به یادگار مانده و دارای تزئینات بسیار فاخری است.
عمارت فاضلی
بازار ترکمن های ساری
آدرس: ساری، خیابان ملا مجدین، بازار ترکمن‌ها
بازاری سنتی و خوش آب و رنگ با محصولاتی سنتی و مدرن که حال و هوایتان را عوض می کند.
بازار ترکمن های ساری
ناهار
مارشو، شالی، محسن، اکبر جوجه، سالار دره و میلان تنها بخشی از رستوران های این شهر زیباست. شهر را راس ساعت 14 به مقصد آمل ترک می کنیم.
1683192629 656 سفر جاده ای از مشهد به تهران
آمل
مسافت: 74.7 کیلومتر، 1 ساعت و 22 دقیقه
زمان رسیدن: 15:30دقیقه
آمل
پارک جنگلی میرزا کوچک خان
آدرس: آمل، کیلومتر 18 جاده آمل به تهران
یکی از زیباترین و مجهزترین پارک های جنگلی کشور با آب و هوایی مطبوع و دلچسب، پس از استراحتی کوتاه به مسیرمان ادامه می دهیم.
پارک جنگلی میرزا کوچک خان
جنگل الیمستان
آدرس: کیلومتر 20 جاده هراز به سمت تهران
جنگلی حیرت انگیز و بسیار زیبا با مناظری خیره کننده در جاده افسانه ای هراز. المستان را به مقصد تهران ترک می کنیم البته با استراحتی کوتاه در شهر پلور.
جنگل الیمستان
تهران
مسافت: 168کیلومتر، 3ساعت
زمان رسیدن: 21:00
دیدنی های پایتخت آنقدر متنوع است که مطمئنا نمی توان در طول یک سفر سری به همه آن ها زد. در ادامه سفرمان به چند جاذبه مطرح پایتخت اشاره می کنیم که طرفداران بسیاری دارد.
تهران
هتل های تهران، شب چهارم
برای اقامت در پایتخت این روزها آنقدر گزینه متنوع پیش رویتان هست که خیالتان را از بابت یک اقامت بدون دردسر راحت کند. از انواع هتل ها، مهمانپذیرها، هتل آپارتمان ها گرفته تا هتل های 5 ستاره لوکس و حتی اقامتگاه های بوم گردی از جمله گزینه های پیش روی شماست. هتل استقلال، هتل اسپیناس پالاس، هتل لاله، هتل هما، هتل پرشین پلازا، اقامتگاه بوم گردی ارگ سنگی، هتل آپارتمان تاج محل و …. تنها بخشی از اقامتگاه های این شهر مهم است.
کاخ گلستان
کاخ گلستان
آدرس: تهران، خیابان 15 خرداد، میدان ارگ
زمان بازدید: 2ساعت
مجموعه ای وسیع از عمارت های تاریخی و بسیار زیبا با کاشی کاری های منحصربفرد و تزئینات حیرت انگیز که در فهرست میراث جهانی نیز به ثبت رسیده است. یادگاری از دوره قاجار با ترکیبی از معماری اصیل ایرانی و معماری اروپایی و مناظری چشم نواز و موزه هایی جذاب که چشم هر بیننده ای را مجذوب می کند و در یکی از قدیمی ترین محلات پایتخت قرار گرفته است. دومین مخزن عکس دنیا و همچنین یکی از مهم ترین مراکز اسناد خطی جهان نیز در این موزه قرار دارد.
کاخ گلستان
موزه ملی ایران
آدرس: تهران، خیابان امام خمینی
زمان بازدید: 2ساعت
مادر موزه های سراسر کشور با متنوع ترین آثار باستانی و تاریخی که می توانید متصور شوید. این موزه زیبا و مهیج بزرگترین موزه آثار باستانی کشور است.
موزه ملی ایران
رستوران های تهران
تهران شهر رستوران ها و کافه هاست. اگر اهل شکم گردی هستید قطعا تهران با تنوع بالای رستوران ها، فست فودها، فودکورت ها و کافه هایش یک مقصد ایده آل برای شماست. دیوان، تماشا، لوشاتو، سنسو، البرز، رستوران برج میلاد، روبوشف، کافه کباب هیوا، دیزی، شاندیز جردن، کوهپایه و یاس تنها بخشی از رستوران های محبوب شهر تهران است.
رستوران های تهران
کاخ سعدآباد
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی، انتهای خیابان شهید کمال طاهری
زمان بازدید: 2 ساعت
مجموعه ای با 110 هکتار وسعت و انواع کاخ ها و بناهای تاریخی با طبیعتی چشم نواز و آب و هوایی مطبوع که شامل انواع موزه های منحصربفرد و نگارخانه ها است. در این مجموعه تاریخی رستوران ها و کافه های متنوعی نیز حضور دارند.
کاخ سعدآباد
دربند
آدرس: تهران، دربند
زمان بازدید: 4ساعت
یک منطقه ییلاقی منحصربفرد در مسیر صعود به توچال با رستوران ها و کافه هایی شیک که گاه از دل صخره ها بیرون زده اند و ایستگاه هایی ساده با عرضه میان وعده هایی جذاب. محیطی چشم نواز که بیشتر به شب های روشنش در دامنه توچال شهره است. تله سیژ دربند شما را در بالا رفتن از این مسیر یاری می نماید.
دربند
توچال بام تهران
آدرس: تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک
زمان بازدید: 2 ساعت
بلندترین قله تهران با مجموعه ای تفریحی و ورزشی منحصربفرد و انواع تفریحات مهیج همانند سورتمه، پیست اسکی، تله سیژ، کیوب کلاب، بگ جامپ، زیپ لاین، سینمای 5 بعدی و کافه ها، فودکورت ها و رستوران های متنوع که طولانی ترین خط تله کابین ایران را در خود جای داده است.
توچال بام تهران
پل طبیعت
آدرس: تهران، میدان ونک، بزرگراه حقانی، بعد از چهار راه جهان کودک، پارک آب و آتش
زمان بازدید: 2 ساعت
منحصربفردترین سازه معاصر شهر تهران که دو بوستان بزرگ را به یکدیگر متصل می کند. پلی سه طبقه با چشم اندازی منحصربفرد و رستوران ها، کافه ها، گالری ها، فودکورت ها و تجربه یک پیاده روی به یاد ماندنی بر فراز پایتخت.
پل طبیعت
بازار تجریش، امامزاده صالح
آدرس: تهران، میدان تجریش
زمان بازدید: 3 ساعت
یکی از زیباترین و تاریخی ترین بازارهای پایتخت که در نزدیکی مراکز خرید لوکس شمال شهر واقع شده است. در کنار خرید از این بازار تاریخی سری هم به امامزاده صالح(ع) زده و با زیارتی دلچسب روحمان را سبک می کنیم.
تهران
برج میلاد
آدرس: تهران، بزرگراه شیخ فضل الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت
زمان بازدید: 2ساعت
بلندترین برج ایران با مجموعه ای از تفریحات دلچسب همانند زیپ لاین، پل معلق، رستوران ها و کافه های متعدد، کافه تریاها، بانچی جامپینگ، موزه مشاهیر، کالسکه سواری، پینت بال، لیزریوم، مراکز خرید متنوع، مراکز بازی مهیج، کنسرت ها و نمایشگاه های مختلف، اجراهای مختلف در محیط های روباز و… با سکوی دیدباز، گنبد آسمان و یک رستوران گردان مشهور و چشم نواز.
دریاچه خلیج فارس
دریاچه خلیج فارس
آدرس: تهران، اتوبان همت غربی، خروجی دریاچه چیتگر
زمان بازدید: 5 ساعت
بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور با چشم اندازی دلچسب و تفریحاتی مهیج همانند راید اسکیت هوایی، قایق سواری، سقوط آزاد، پرش در آسمان، کارتیتگ، رول گلایدر و … و تجربه خرید از مجتمع مدرن بام لند.
خیابان سی تیر
خیابان سی تیر
آدرس: تهران، خیابان سی تیر
زمان بازدید: 2 ساعت
لذت صرف یک غذای خیابانی در محیطی متفاوت و دلچسب در یکی از قدیمی ترین خیابان های پایتخت. میز و صندلی های چیده شده در خیابانی سنگ فرش و انبوه مردمانی که برای صرف یک میان وعده یا یک وعده غذای گرم و خوشمزه در بخش های مختلف خیابان صف کشیده اند.
موزه بانک سپه
موزه بانک سپه
آدرس: تهران، خیابان امام خمینی
زمان بازدید: 2 ساعت
یکی از غنی ترین موزه های منطقه خاورمیانه با کلکسیونی از سکه های تاریخی از دوره لیدی ها گرفته تا دوره معاصر و بخش های نمایشی مختلف از تاریخ بانکداری.

هتل های مشهد برای ماه عسل
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر