لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> سفرهای پیشنهادی >> 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان
25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

جهان ما مکانی بسیار دیدنی می باشد و در هر گوشه و کنار آن ، پر از زیبایی های پنهان و آشکار است. اما نکته ی مهمی دیگر ، سلیقه ای بودن این زیبایی ها می باشد. تصمیم گیری به طور کلی در مورد زیباترین نقاط در سراسر جهان ، کار بسیار دشواری است ، اما تیم ما باور دارد که این لیست شروع خوبی برای برنامه ریزی کردن برای رزرو هتل و پرواز برای سفر می باشد.

در جشن روز زمین ، ما بهترین ها را گرد هم آورده ایم. از جنگل های سرسبز آفریقایی گرفته تا بیابان ها و دشت های وسیع و بی نظیر آمریكای لاتین ، گنجینه های سرسبز و با آب و هوای بی نظیر بالكان تا شهر های باستانی موجود در خاورمیانه! حال بیایید کمی با برترین جاذبه های دنیا آشنا شویم.

جنگل غیر قابل نفوذ “بویندی ، Bwindi” ، اوگاندا:

بسیار وسیع و انبوه و سرسبز و رؤیایی ، جنگل غیر قابل نفوذ “بویندی” یکی از آخرین محل های زندگی برای گوریل کوهی به حساب می آید. بیش از 400 تن از این پستان داران در معرض انقراض ، در پارک ملی حفاظت شده ای توسط سازمان یونسکو نگهداری می شوند ، که بازدید از آن برای عموم آزاد می باشد. تنوع زیستی موجود در این محل بسیار فراتر از معروفترین ساکنان آن یعنی گوریل های کوهستانی است. 348 گونه پرنده و 220 گونه پروانه را نیزمی توان در گستره ی 331 کیلومتر مربعی آن یافت.
1683280617 506 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“سامبورو ، Samburu” ، کنیا:

با توجه به نبود چندان دسترسی به این محل ، “سامبورو” ، در قلب کنیا جای گرفته است و یکی از برترین پناهگاه ها برای گروه عظیمی از حیوانات و وحشی ترین گیاهان در آفریقا به حساب می آید. چشم اندازهای علفزار و آکاسیای آن از ذخایر ملی و اصلی کشور به شمار می آیند و گونه های خاصی همانند؛ زرافه ی آفریقایی ، گورخر “گروی ، Grevy” و همچنین کمپ پیشرو مراقبت از فیل هایی که توسط “سابا داگلاس هامیلتون ، Saba Douglas-Hamilton” اداره می شود را در خود جای داده است.
1683280618 979 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

کوه “توبکال ،Toubkal” ، مراکش:

با داشتن 4167 متر ارتفاع ، کوه “توبکال” به عنوان “سقف شمال آفریقا” شناخته می شود. مسیر صعود این کوه از میان دره های خالی ، زیارتگاه های مقدس باستانی و همچنین مناطق برفی با شیب زیادی که برای کوهنوردان حاضر در آن مناظری باورنکردنی از کوهستان های اطلس را فراهم می سازد می گذرد. این قله ی شگفت انگیز در مقایسه با شهر مراکش ، دنیایی آرام و دنج و دور از هیاهو را برای شما فراهم می سازد.
1683280618 427 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

پارک جنگلی ملی “ژانگ جیاجی ، Zhangjiajie ” ، چین:

اولین ناحیه در چین که از میراث جهانی یونسکو می باشد ، پارک جنگلی ملی “ژانگ جیاجی” در استان هونان می باشد ، که به خاطر ستون های سنگی عظیم الجثه ی خود شناخته می شود. بهترین روش برای بازدید از آن پیاده روی می باشد ، چرا که مسیرهای پشتی آن برای فرار از جمعیت و یافتن بهترین چشم انداز ها ، فرصت های مناسب بسیاری را فراهم می کند. همانطور که در زمان گرگ و میش صبح مه حاضر در این منطقه فروکش می کند ، به آسانی می توان دید که چرا این نقطه از کشور برای آثار و نقاشی های سنتی مردم باستان الهام بخش بوده است.
1683280618 634 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“ها لانگ بی ، Ha Long Bay” ، ویتنام:

محبوبیت روز افزون ، “ها لانگ بی” را به یکی از مطرح ترین جاذبه های طبیعی در جنوب شرقی آسیا تبدیل کرده است. اما این موضوع ، عنوان زیباترین نقطه ی کشور ویتنام را از این محل نمی گیرد! با وجود 1969 جزیره ی کوچک ساخته شده از سنگ آهک و آبهای عمیق و سبز رنگی که به روستاهای شناور متعددی تبدیل شده اند ، این ذهنیت برای بازدید کنندگان اینجاد می شود که به انگار زمان در آن متوقف شده است! قایق و یا کایاکی را برای خود کرایه کنید و در ژرفای وسیع این گوشه از دریای جنوبی چین به گردش بپردازید.
1683280618 5 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“ال نیدو ، El Nido” ، فیلیپین:

در شمالی ترین نقطه ی جزیره ی “پالاوان ، Palawan” در فیلیپین ، منطقه ای ایده آل برای شیرجه زدن و شنا کردن وجود دارد ، که به آن “ال نیدو” می گویند. خلیج “باکویت ، Bacuit” در نواحی غربی واقع شده است و بهترین مکان برای شروع می باشد . این ناحیه ی بسیار زیبا ، دارای دریاچه ها و تالاب هایی با عمق کم می باشد ، که محل زندگی گونه های آبی بسیار زیادی به شمار می رود. سواحل موجود در این بخش از کشور نیز در میان گردشگران جهان بسیار شهرت دارد. “ساحل ناکپان ، Napcan Beach” همانند قطعه ای از بهشت می باشد و با آب های نیلگون و شن های سفید رنگ خود حتی سخت گیر ترین طرفداران طبیعت را هم محو خود می کند. این در حالی است ، که شهر آرام و دلنشین “سیبالتان ، Sibaltan” در قسمت های شرقی ، تفرج گاهی استوایی و بسیار جذابی را برای بازدید کنندگان خود فراهم می کند.
1683280618 402 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“روترووا ، Rotorua” ، نیوزیلند:

با داشتن مناظری شگفت انگیز و ارتباطی نزدیک با فرهنگ بومی مائوری ، “روترووا” یکی از گنجینه های توریستی نیوزیلند به حساب می آید! ساحل آب گرم واقع شده در کنار دریاچه ی “تاراوارا ، Tarawara” نیز محل ایده آلی برای آب تنی کردن در یکی از معدود دریاچه هایی است که توسط گرمای زیر زمینی حرارت می بیند! در میان جنگل های سرخ رنگ “واکاره واروا ، Whakarewarewa” که در ارتفاع 60 متری از زمین قرار دارد قدم بزنید و از مناظر دریاچه ی نزدیک آن لذت ببرید. منظره هایی که تا ابد هم شما را خسته نمی کنند!

1683280618 515 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“کاتا تیوتا ، Kata Tjuta” ، استرالیا:

قبلا به نام “اولگاس ، Olgas” شناخته می شده است ، در قلب قرمز رنگ استرالیا قرار گرفته است و یکی از مقدس ترین نواحی فرهنگی – بومی کشور به شمار می رود. مردم قبیله ی “آنانگو ، Anangu” ، که برای بیش از 22000 سال در این منظقه زندگی می کرده اند ، اراضی ای ناحیه را در کنار مقامات دولتی استرالیا مدیریت می کنند. بهتر است که در زمان طلوع و غروب خورشید برای بازدید از گنبدهای سنگی اقدام کنید ، چرا که زیبایی های آن دو چندان می شود! در تورهای اختصاصی که به رهبری مردم “آنانگو” برگزار می شوند ، اهمیت آثار باستانی این منطقه و ارتباط آن ها با افسانه ها و سنت های مردم منطقه به طور کامل توضیح داده می شوند و جایگاه آن ها در داستان های رویایی مشهور آن ها کاملاً شرح داده می شود.
1683280618 555 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

جزایر “مالدیو ، Maldives”:

در هیچ کجای دیگر در دنیا ماسه هایی به سفیدی ماسه های موجود در تمام 1200 جزیره ی این مجمع الجزایر و آب هایی به نیلگونی دریاهای آن نخواهید یافت! کشور اقیانوسی هندی مالدیو ، بی دلیل به یکی از نقاط گرمسیری برتر گردشگری در جهان تبدیل نشده است! از همه مهمتر، تنوع بسیار زیاد ساحل های موجود در آن است که تعداد آن ها به بیش از 100 مورد می رسد و همگی دارای هتل ها و مهمان سرا های مقرون به صرفه و بسیار مهمان نواز هستند. از نوشیدنی های سنتی منطقه بنوشید ، در آب های زیبای منطقه شنا کنید و در برخی از برترین صخره های مرجانی موجود در جهان به غواصی بپردازید. جایی که گونه های متعددی از ماهی ها و کوسه ها ، دائماً در حال شنا کردن هستند!
1683280619 801 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“پترا ، Petra” ، اردن:

شهر باستانی کاملا محافظت شده ی پترا ، برای مسیر باریک “سیق” که به خزانه ی معروفی با نام “الخزانه” متصل می باشد مشهور است. بر پشت شتر در معابد ، آرامگاه ها و کوچه و خیابان های آن به کاوش بپردازید و یا بند پوتین های خود را محکم کنید و درون خیابان های فرعی آن به سیاحت بپردازید و از تجربیات محسور کننده ی آن لذت ببرید.
1683280618 427 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

صحرای “آتاکاما ، Atacama” ، شیلی:

این صحرای پهناور با داشتن یکی صاف ترین و پاک ترین آسمان های دنیا محل بسیار مناسبی برای تماشای ستارگان می باشد. “آتاکاما” خشک ترین بیابان زمین است و این موضوع باعث شده است که هیچ گونه پوشش ابری در این ناحیه وجود نداشته باشد ، بنابراین حتی بدون تلسکوپ ، شما می توانید شب ها از آسمان شگفت انگیز این صحرا دیدن کنید. چشم انداز های اطراف آن نیز خیره کننده هستند. حفره های عمیق و آتشفشان های فعال آن ، در زمان غروب خورشید ، در افق کاملاً قابل مشاهده هستند.
1683280619 700 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

جنگل های محافظت شده ی “مونته ورده ، Monteverde” ، کاستاریکا:

این جنگل های انبوه و سرسبز تقریباً در تمام طی روز توسط ابر ها پوشیده شده اند و این ناحیه از کشور را به یکی از جادویی ترین محیط زیست های متنوع در جهان تبدیل کرده اند. محیط همیشه مرطوب این پناهگاه ، آن را برای زندگی گونه های زیادی از پرندگان ، گربه سانان و حشرات ایده آل ساخته است. حتماً از پرندگان “کوئتزال ، Quetzal” حاضر در این جنگل هم دیدن کنید ، چرا که از زیبا ترین پرندگان بر روی زمین به شمار می روند! مسیرهای پر پیچ وخم و سرسبزی هم که در این جنگل وجود دارند ، گشت و گذار در این محیط زیست خاص و کمیاب را آسان تر می کنند.
1683280619 764 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“سیوداد پردیدا ، Ciudad Perdida” ، کلمبیا:

“سیوداد پریدا” یا شهر گمشده ی کشور کلمبیا ، تنها با پای پیاده قابل بازدید است و یکی از جذاب ترین مکانهای باستانی بر روی زمین می باشد! تمدن مردم این ناحیه از قبیله های ماچو پیچوی پرو 650 سال قدیمی تر است و تراس ها و مجسمه های آن ، بازدیدکنندگان کمتری را جذب خود می کنند. این موضوع باعث شده است که جستجو و کاوش در آن بسیار راحت تر و دلپذیر تر شود. مسیر پیاده روی برای رسیدن به این شهر نیز خود یکی از برترین پیاده روی های جهان به حساب می آید و ماجراجویی های چند روزه ی آن که از میان جنگل های بارانی حیرت انگیزی می گذرد ، فراموش نشدنی و بسیار چالش برانگیز است!
1683280619 185 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“دومینیکا ، Dominica”:

“دومینیکا” بی دلیل به نام “جزیره ی طبیعت” شناخته نمی شود! این ایالت کوچک کارائیبی ، با تمرکزی که بر روی تور های چشمه های آب گرم و جنگل های بارانی خود گذاشته است ، هیچ شباهتی به جزایر همسایه ی خود ندارد! دریاچه ی جوشان که در پارک ملی حاضر در این جزیره قرار دارد ، از مسیر های شیب دار کوهستانی در دسترس علاقه مندان است و چشم اندازه های شگفت انگیز آن باعث می شود که شما سختی راه را فراموش کنید! برای علاقه مندان به غواصی هم صخره ی مجانی شامپاین را پیشنهاد می کنیم که با داشتن تنوع گیاهی و موجودات آبزی سرسام آور همانند قطعه ای از بهشت به نظر می رسد!
1683280619 204 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“اسوالبارد ، Svalbard” ، نروژ:

جزیره ی “اسوالبارد” درست در وسط اقیانوس اطلس و بین قطب شمال و کشور نروژ قرار دارد و برای اکتشافات قطبی یکی از بهترین انتخاب های حاضر برای شما می باشد. هزاران خرس قطبی که در “اسوالبارد” زندگی می کنند این جزیره را به یکی از بهترین نقاط جهان برای آشنایی از نزدیک با این موجودات زیرک و رو به انقراض تبدیل کرده است. این در حالی است که آسمان تاریک زمستانی این جزیره همیشه غرق در نور های شمالی می باشد! سوار یک اسنوموبیل و یا یک ارابه ی برفی شوید و در چشم انداز های یک رنگ و درخشان این جزیره به گشت و گذار بپردازید.
1683280619 355 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

دریاچه ی “بلد ، Bled” ، اسلوونی:

آب های درخشان و نیلگون. پس زمینه ی حیرت انگیزی از کوه های “جولیان آلپس ، Julian Alps”. کلیسایی مشهور در مرکز جزیره. با تمام چنین زیبایی هایی جای تعجب نیست که دریاچه ی “بلد” در سال های اخیر به یکی از پر طرفدار ترین مقصد های گردشگری در اروپا تبدیل شده است. این به معنی جمعیت بسیار عظیمی از توریست ها در فصل تابستان است ، اما نگذارید این موضوع شما را ناامید کند! کوهنوردی و شنا کردن در این نقطه از اسلوونی ، همچنان از جذابیت های کمتر شناخته شده در این دریاچه به شمار می روند.
1683280619 741 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“کاپادوکیا ، Cappadocia” ، ترکیه:

ساحل مدیترانه ای کشور ترکیه ، در زمانی که به استراحت نیاز دارید ، تمام توجه ها را به خود جلب می کند! اما “کاپادوکیا” که در دل دشت های “آناتولی” و مرکز کشور واقع شده است ، بزرگترین گنجینه ی این کشور می باشد. صخره های بلند قامتی که در نزدیکی “جروم ، Gerome” قرار دارد ، از خاص ترین چشم انداز های این منطقه هستند. کلیساها و صومعه هایی باستانی نیز در دل این کوه ها و صخره های متحیر کننده حک شده اند. بازدید از شهرهای زیرزمینی آن نیز ضروری است.
1683280620 238 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“پوسیتانو ، Positano” ، ایتالیا:

“پوسیتانو” در کناره ی ساحل زیبای “آمالفی ، Amalfi” قرار دارد و یکی از جذاب ترین روستا های شناخته شده در کل اروپا به حساب می آید. این روستا بیشتر بخاطر بوتیک ها و رستوران های کنار ساحل خود و هم چنین کلیسای رومی “ماریا آسونتا ، Maria Assunta” شناخته می شود و برای فرار از شلوغی های شهر و تعطیلات تابستانی بسیار مناسب است. حتماً از امتیاز قایق سواری در ساحل این روستا استفاده کنید و از منظره های شگفت انگیز غروب آفتاب آن لذت ببرید.
1683280620 364 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

منطقه ی دریاچه، انگلستان:

کوهستان هایی دراماتیک و جذاب ، آب و هوایی مرطوب و کوهستانی و دریاچه هایی قدیمی! همه ی این جاذبه های طبیعی کمک کرده اند تا این ناحیه ی تحت حفاظت یونسکو الهام بخش هنرمندان ، رویا پردازان و طبیعت گردان شود. شعر های شاعران بزرگی همچون “وردز ورث ، Wordsworth” و “کولریج ، Coleridge” هم کمک کرده است که این گوشه ی زیبای طبیعت انگلستان به یک نقطه ی توریستی محبوب تبدیل شود. این در حالی است که کتاب های راهنمای مصور و نقشه های “آلفرد وین رایت ، Alfred Wainwright” آن را به عنوان یکی از قطب های طبیعت گردی و فرار از ازدحام شهر معرفی کرده است.
1683280620 958 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

پارک ملی دریاچه های “پلیتویچ ، Plitvice” ، کرواسی:

از تثبیت شدن جایگاه کرواسی به عنوان یکی از پر طرفدار ترین مقاصد گردشگری در اروپا زمان زیادی می گذرد. یکی از اصلی ترین دلایل آن هم در پارک ملی دریاچه های “پلیتویچ” جای گرفته است که از سال 1949 به طور رسمی مورد حفاظت دولت کرواسی قرار دارد. مجموعه ای از 16 دریاچه که از طریق چندین آبشار به هم متصل می شوند و به طور مداوم شکل سنگ ها و صخره های اطراف خود را تغییر می دهند. شبکه ی گسترده ای از مسیرها و پل ها که از اطراف سواحل این دریاچه ها می گذرند و چشم انداز های جنگلی وحشی آن ها باورنکردنی است ، گشت و گذار در این پارک را بسیار آسان تر ساخته اند.
1683280620 174 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

جزیره ی “ونکوور ، Vancouver” ، کانادا:

با بیش از 2000 مایل خط ساحلی ، تقریبا 10،000 دریاچه و هکتار ها منطقه ی کوهستانی ، جزیره ی “ونکوور” همانند یک نسخه ی مینیاتوری از کشور کانادا می باشد. یکی از بهترین نقاط جهان برای موج سواری است ، اما برنامه ها و تور های قایق سواری و تماشای نهنگ های تابستانی آن هم بسیار جذاب می باشد. مسیر های زیگزاگی که در تمام نقاط این جزیره وجود دارند هم کسانی را که از مناطق آبی خوششان نمی آید را به پیاده روی و دوچرخه سواری تشویق می کند. یکی دیگر از جذابیت های کلیدی این جزیره ، جنگل های سرسبز آن هستند که محل زندگی خرس های گریزلی نیز می باشند.
1683280620 26 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

پارک ملی “دنالی ، Denali” ، آلاسکا:

پارک ملی “دنالی” یکی از زیباترین و آرامش بخش ترین نقاط روی زمین است و بلند ترین قله در آمریکای شمالی را نیز در خود جای داده است. شش میلیون هکتار وسعت دارد و حیات وحش و طبیعت آن برای فرار از تمدن و زندگی مدرن عالیست! در ماه های سپتامبر و اکتبر ، می توانید برای تماشای جنگ های منطقه ای گوزن های نر هم به این پارک بیایید. خرس های گریزلی نیز در تمام چهار فصل سال در این پارک دیده می شوند. در زمستان هم می توانید برای مشاهده ی نور های شمالی فرصتی را برای خود مهیا کنید.
1683280620 462 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

دره ی نعل اسب ، ایالت آریزونا:

پیچ و خم های هیچ رودخانه ای به اندازه ی دره ی نعل اسب قوه ی تخیل انسان را به کار نمی اندازد! در اینجا، رودخانه کلرادو بعد از هزاران سال توانسته است که مسیر بسیار طولانی را در قلب بیابان برای خود باز کند و دوباره به خود وصل شود. در نزدیکی ورودی پارک ملی “گراند کانیون ، Grand Canyon” واقع شده است و تا نزدیکترین جاده فاصله ی چندانی ندارد. این موضوع عکس برداری از این پیچ رودخانه را بسیار آسان تر کرده است.
1683280620 862 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

“بدلندز ، Badland” ، ایالت داکوتای جنوبی:
“بدلندز” بیشتر بخاطر ذخایر فسیلی خود شناخته می شود. توسط قبیله ی “لاکوتا ، Lakota”

و به خاطر زمین های بایر و خشک خود نامگذاری شده است و هیچ شباهتی با دیگر مناطق آمریکا ندارد. مسیر جاده ای کوتاهی که در این منطقه وجود دارد به بازدیدکنندگان این اجازه را می دهد تا از چشم انداز هایی که در قله های صخره ای منحصر بفرد این منطقه وجود دارند استفاده کنند. کمپ زدن در این منطقه هم مجاز است و تماشای طلوع خورشید یکی از بهترین تجربیاتی است که از این منطقه می توان به دست آورد.
1683280621 220 25 مورد از زیباترین نقاط در سراسر جهان

دره ی “یادبود ، Monument” ، ایالت یوتا:
دره یادبود غرب وحشی تخیلات ماست! تپه های سرخ رنگ آن که در میان دشت های وسیع این بیابان قد علم کرده اند ، افسانه ای به نظر می رسند! برای سفر های جاده ای ایده آل است و بزرگراه مشهور شماره ی 163 هم چندی از بهترین چشم انداز های این بیایان تحت حفاظت را در خود جای داده است. یکی دیگر از بهترین امتیازات این بیابان تور های اسب سواری آن است ، که به شما این اجازه را می دهد که رویا هایی که از فیلم های وسترن در ذهن خود دارید را به واقعیت تبدیل کنید.

معرفی 21 نمونه از تماشایی ترین پلکان ها در جهان
ادامه مطلب

5/5 - (2 امتیاز)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر