خانه >> اخبار >> تركیه | تا سال 2023، 100 میلیارد دلار درآمد ناشی از صنعت گردشگری
تركیه

تركیه | تا سال 2023، 100 میلیارد دلار درآمد ناشی از صنعت گردشگری

طبق گفته مدیر یك شركت تركیه ای فعال در حوزه فناوری و توریسم، درآمدهای ناشی از صنعت گردشگری در كشور تركیه تا سال 2023، از طریق دیجیتالی كردن شركت های گردشگری می تواند تا مبلغی معادل 100 میلیارد دلار افزایش پیدا كند.
رمضان بجر، مدیر بخش فناوری دیجیتال و ارتباطات مشتریان یك شركت گردشگری در این باره این چنین می گوید: “ما بایستی به اندازه كافی صنعت گردشگری خودمان را ارتقا دهیم و باید درآمدهای ناشی از این صنعت را از 670 دلار به ازای هر مسافر به 1000 دلار برسانیم”.
او گفت كه كشور تركیه می تواند از طریق انجام اقداماتی به منظور تضمین رضایت مشتریان در بخش گردشگری، توریست هایی از گروه های با درآمد بالا را جذب این كشور نماید. وی تأكید نمود كه تغییر و تحولات دیجیتالی شركت های فعال در حوزه گردشگری، فرصت های بازاریابی بهتر و مناسب تر و همچنین رضایت مشتری بیشتری را باعث می گردند.
به لطف فناوری های دیجیتالی، شركت های گردشگری می توانند از طریق دانستن ترجیحات مشتریان در زمینه غذاها،‌ سرگرمی ها و شرایط اقامتی، به آنها خدماتی با كیفیت بهتر و بالاتر ارائه دهند.
از طریق وب سایت های رزرو هتل های ایران نیز می توانید ارتباطات نزدیكی با شركت های مسافرتی داخلی برقرار نمایید.
نه تنها بسیاری از شركت های توریستی در كشور تركیه وب سایت ندارند بلكه آنهایی هم كه دارند، وب سایتشان نیازمندی های دنیای دیجیتال را برآورده نمی سازد. مدیرعامل شركت بر این نكته تأكید كرده و بیان نمود كه: “شركت های گردشگری بایستی حساب هایی در شبكه های اجتماعی داشته باشند و از آن طریق با مشتریان خود ارتباط برقرار كرده و همچنین فناوری های جدید را نیز دنبال نمایند”. وی یادآوری نمود كه پلتفرم های آنلاین می توانند پیش از خروج به مشتریان، درباره همه جزئیات مربوط به اهداف مدنظرشان اطلاع رسانی نمایند. غیر از فناوری های دیجیتالی و تبلیغات، مراكز پاسخگویی نیز نقش پر اهمیتی را در گردشگری ایفا می نمایند.
این متخصص حوزه گردشگری تأكید می كند كه كار هماهنگ سازی شده و بهینه سازی شده، عامل كلیدی برای یك فرآیند بازاریابی گردشگری موفقیت آمیز است.
كشور تركیه سال گذشته، رقم 5/39 میلیون گردشگر را به ثبت رسانیده و عملكردی معادل 5/29 میلیارد دلار را در طی دوره مذكور از خود به جای گذاشته است. هدف تعیین شده برای سال 2023، ثبت ركورد 50 میلیون بازدید كننده است
امتیاز دهید (چپ بیشترین)
مسجد جامع دهلی هند| مسجد جهان نما
ادامه مطلب

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر