×

راهنمای گام به گام چگونگی دستیابی به اهداف سفر بعدیتان

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۱۰
دسته بندی راهنمای سفر
راهنمای گام به گام چگونگی دستیابی به اهداف سفر بعدیتان
آیا لیستی از مقاصد مورد علاقه تان برای سفر در ذهن دارید اما هیچ ایده ای برای اجرا کردن آن ندارید؟ دستیابی به این اهداف به هیچ عنوان نباید پیچیده باشد.
به همین دلیل آن را به چهار مرحله آسان تقسیم می کنیم. حتی می توانید فانتزی پرواز به سراسر جهان در کمتر از یک سال را در سر بپرورانید! حتی اگر قبلا سفر کرده باشید، ایران هتل آنلاین در این مقاله به شما راهنمایی های ارزشمندی برای کمک به این که زودتر به اهدافتان برسید می دهد.
از پایه شروع کنید تا مبادا چیزی را از دست بدهید و بتوانید تشخیص دهید که در کدام مرحله از ( ایده پردازی، برنامه ریزی، انجام آن) هستید.
دستیابی به اهداف سفر
ایده پردازی (در مورد سفر فکر می کنید اما نمی دانید چگونه انجامش بدهید)
1. مقصدهایی قابل دستیابی را هدف قرار دهید.
لیستی از تمام مقصدهایی که در رویای آن هستید را بنویسید.
نوع مسافرتتان و چقدر می خواهید در هر مقصد صرف کنید را را تعیین کنید، به عنوان مثال: تعطیلات یک هفته ای در بالی، و یا سفر کوله گردی مقرون به صرفه ی 6 ماهه در سراسر آمریکای جنوبی. آیا می خواهید در هاستل اقامت کنید با هتل 5 ستاره؟
مقدار تقریبی هزینه ی مورد نیاز برای این سفر را محاسبه کنید و آن را در بخش اهداف بنویسید.
بهتر است انتخابتان یک سفر واقع گرایانه بر اساس درآمد و شرایط فعلی شما (مدت زمان تعطیلات ممکن، ویزا، فاصله تا مقصد، هزینه پرواز، و غیره) باشد تا در ابتدا تمرکز کافی داشته باشید.
یک فرم درخاست مرخصی با توجه به اینکه چه مدت زمانی می توانید به تعطیلات بروید و اینکه از چه مدت زمان قبل تر باید درخواست مرخصیتان را اعلام کنید، پر کنید.
2. طوری برای هزینه هایتان برنامه ریزی کنید که بتوانید به اهدافتان برسید.
لیستی از تمام هزینه های ورودی و هزینه های خروجی خود را در قسمت بودجه بنویسید. اگر مطمئن نیستید، سعی کنید هزینه هایتان را برای یک هفته، با استفاده از برنامه های رایگان ردیابی هزینه ها مثل Trabee Pocket، پیش بینی کنید.
هزینه هایتان را بررسی کنید و هزینه های غیر ضروری (از جمله خوردن غذا، خرید قهوه اسپرسو، گرفتن درمان های زیبایی) را حذف کنید.
قبل از شروع به صرفه جویی در هزینه برای سفر، بررسی کنید که چگونه می توانید بدهی های با سود زیاد مانند کارت های اعتباریتان را پرداخت کنید.
اگر هیچ پس اندازی ندارید، پس از پرداخت بدهی های بالا، داشتن پس انداز باید هدف بعدیتان باشد. ایده خوبی است که همیشه مقدار معینی را (به عنوان مثال 1000 دلار) در یک حساب پس انداز برای موارد اضطراری نگه دارید.
3. برای پرداخت بدهی و پس انداز هزینه های سفرتان تاریخ هدف تعیین کنید.
به هزینه هایی که در لیست هزینه هایتان نوشتید نگاه کنید. بدهی های کوتاه مدتی که می توانید پرداخت کنید را شناسایی کنید و بپردازید.
محاسبه کنید چه مدت زمان لازم برای رسیدن به اهداف پولی تان که برای سفر رویاییتان تعیین کردید، پس از پرداخت بدهی های با سود بالا مانند کارت های اعتباری و وام ها، نیاز دارید.
یک حساب پس انداز انعطاف پذیر را که دارای نرخ بهره مناسب و معقول است باز کنید، اما برای یک دوره طولانی غیر قابل برداشت نباشد.
برای هر پرداخت به عنوان مثال پرداختن قسط وام کارت اعتباریتان تا پایان ماه مارس، پس انداز 2000 دلاری در اواسط ماه ژوئن و غیره تاریخ خاصی تعیین کنید. بهتر است هدف بالاتر از مبلغی باشد که باید پرداخت کنید. تا برای رسیدن به اهدافتان به خودتان فشار بیاورید، اما اگر هر ماه مبلغی باید پرداخت کنید بیش از حد به خودتان سخت نگیرید.
برای یادآوری تاریخ بازپرداخت در تقویمتان علامتی بگذارید، با اجتناب از پرداخت سود، مقداری پول برای سفرتان کنار بگذارید و پیشرفتتان در جمع آوری پس انداز را دوره ای (به عنوان مثال، ماهانه) بررسی کنید.
4. پیشرفتتان را بررسی نموده و سپس اهدافتان را تنظیم کنید.
هر ماه پیشرفتتان را در مقایسه با بودجه ی قبلی، اهداف و تاریخ های تعیین شده مرور کنید.
برای اهدافی که تعیین نکرده اید، بررسی کنید که آیا مجبورید آنها را تغییر دهید یا بودجه خود را دوباره بررسی کنید.
اهدافی که باید دوره ای به دست می آوردید را از لیست خود بیرون ببرید و اهداف جدیدی برای دوره بعدی ایجاد کنید.
این روند را تا زمانی که مبلغ مورد نیاز برای سفر رویاییتان جمع شد ادامه دهید و تکرار کنید. بسیار مهم است که قبل از اینکه به سفر بروید و بلیط هواپیما غیر قابل استردادتان را رزرو کرده باشید، مبلغ کافی ای ذخیره کرده باشید.
سفر
برنامه ریزی (تحقیق و برنامه ریزی سفر)
1. یک برنامه ی سفر بسازید
برنامه ای برای سفر بعدیتان تنظیم کنید، حتی اگر فقط تاریخ ها و چند بخش و اطلاعات کلیدی دیگر باشد.
از وب سایت های رزرو اقامتگاه، مانند Booking.com، و ایران هتل آنلاین برای رزرو بدون جریمه کنسلی استفاده کنید.
برنامه ی تان را با همسفرتان مطرح کنید تا او نکات فراموش شده را اضافه کند.
با تغییرات در برنامه سفر یا با ایده های جدید از چیزهایی که باید انجام دهید همگام باشید.
2. پروازتان را ارزان تر رزرو کنید.
با مراجعه به وب سایت های رزرو ارزان بلیط هواپیما، پروازتان را به مقصد رویاییتان رزرو کنید.
3. ویزا و سلامت
برای گرفتن هر ویزا به مقصد مورد نظرتان انجام واکسیناسیون خاصی مورد نیاز است.
اگر دارو مصرف کنید، اطمینان حاصل کنید که می توانید آن را به کشور مقصد وارد کرد و اگر در مقصد بخواهید از آن بیشتر خریداری کنید، نسخه تان را به همراه ببرید.
4. بهترین بیمه ی مسافرتی را انتخاب کنید.
اگر با کارت اعتباری و به صورت آنلاین هتل و یا پروازتان را رزرو می کنید، مطمئن شوید که شامل بیمه نشده باشد.
یک وب سایت محلی برای مقایسه بیمه های مسافرتی را پیدا کنید و قوانین و خدمات مختلفشان را
مخصوصا برای هزینه های پزشکی، کمک های اضطراری، سرقت، از دست دادن، و وقفه در سفر بررسی کنید.
همچنین می توانید نظرات مشتریان را در پلت فرم هایی مانند Trustpilot و TripAdvisor را با جستجو در گوگل بررسی کنید.
هنگامی که بیمه ای مقرون به صرفه ای پیدا کردید که نیازهایتان را برآورده می کند، بیمه را به طور مستقیم از وب سایت خود بیمه خریداری کنید.
5. اتصالات تلفن همراه و اینترنت در مقصد را بررسی کنید.
امکانات وای فای رایگان در مکان های عمومی و هزینه ی سیم کارت محلی در مقصدتان را بررسی کنید.
اگر پی بردید که نیاز به دسترسی به اینترنت دارید، هزینه های بین المللی را از ارائه دهندگان سیم کارت محلی که برای خرید سیم کارت در هنگام ورود به آن ها رجوع خواهید کرد را مقایسه کنید (اگر مقدار محدودی برای استفاده از اینترنت در نظر گرفته شده، مراقب باشید استفاده از رومینگ داده ها، فوق العاده گران است!)
6. دسترسی به پولتان چگونه خواهد بود.
برای اطمینان از اینکه کارت اعتباریتان در خارج از کشور کار می کند و اینگه هزینه ی مالیات چقدر خواهد بود با بانکتان تماس بگیرید.
اگر شما در یک بانک بین المللی مانند سیتیبرگ یا HSBC حساب دارید، بررسی کنید که آیا در جایی که قرار است بروید دستگاه های خودپرداز وجود دارد یا نه، (هرچند من در سیستم های Citibank متوجه شدم که تراکنش ها شامل مالیات می شود، حتی در هنگام استفاده از کارت های Citibank )
هزینه های مالیاتی مربوط به حمل پول نقد و مبادله پول را مقایسه کنید (اگر چه اینکار با ریسک همراه است)
برای کسانی که در اروپا و ایالات متحده زندگی می کنند، حساب Transferless Borderless و کارت اعتباری Mastercard ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. Transferwise اجازه می دهد تا به شما امکان این را می دهد که پولتان را در بیشتر از 25 واحد ارزی بدون هزینه های مالیاتی بالا، ارسال، دریافت و مدیریت کنید.
سفر
رفتن به سفر (لیست لوازم و سازماندهی آن ها)
1. از تمام اسناد سفرتان کپی بگیرید.
حداقل دو نسخه الکترونیکی و کاغذی برای اسناد زیر تهیه کنید:
گذرنامه
اسناد بیمه
بیانیه بانکی که نشان دهنده موجودی و نام حساب است.
مطمئن شوید که می توانید به راحتی و به صورت الکترونیکی به موارد بالا دسترسی پیدا کنید. به شکرانه ی پیشرفت تکنولوژی، به راحتی می توانید این اسناد را از طریق ایمیل، Dropbox یا Google Drive با خانواده تان به اشتراک بگذارید.
2. یکبار وسائلتان را بسته بندی کنید، برای بار دوم وسائلتان را کمتر کنید.
از مقاله ی لیست لوازم مورد نیاز در سفر در بلاگ ایران هتل آنلاین استفاده کنید تا تنها آنچه را که واقعا مورد نیاز است بردارید.
تصمیم بگیرید برای بیشتر از 7 تا 10 روز (اما مقدار بیشتری لباس زیر) برای سفرهای طولانی تر در چمدانتان لباس حمل نکنید.
لباس هایی که می توانند با موارد دیگر هماهنگ باشد را در اولویت بگذارید تا گزینه های بهتری پیش رو داشته باشید.
به صورت آزمایشی چمدانتان را حمل کنید تا مطمئن شوید همه چیز به راحتی برداشته می شود تا اگر لازم باشد، چیزی را از بارتان حذف کنید.
انجام آن (سفر کنید و خودتان را با تغییرات وفق دهید)
تبریک می گویم! شمارویایتان را ساخته اید و در حال سفر به مقصد رویاییتان هستید.
اگر به طور انفرادی (یا حتی اگر در یک گروه مسافرت می کنید) سفر می کنید و می خواهید با افراد محلی ارتباط برقرار کنید). CS یک وب سایت مهمان نوازی برای میزبانی، گشت و گذار و ملاقات با افراد محلی ای که در نظر دارید است.
برای زنانی که می خواهند مسافرتی ارزان تر، مسؤولانه و پایدار داشته باشند، می توانید به دیگر بانوانی که سفر می کنند بپیوندید.
اکنون به لذت بردن از سفر و ماجراجویی هایش بدون تکیه بر لیست محدودی که پیش تر برنامه ریزی کرده بودید تمرکز کنید و نگران نباشید، در بلاگ سایت ایران هتل چند ترفند برای کمک به کاهش هزینه هایتان و اجتناب از هرگونه اشتباه بزرگ در سفر ارائه داده ایم.
برای شروع برنامه ریزی برای اهداف سفر بعدیتان، به اینجا برگردید.