×

امن ترین کشور های جهان برای بازدید

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۵
دسته بندی جهانگردی
امن ترین کشور های جهان برای بازدید
هنگامی که گزارشات شهودی در نشان دادن کوچکترین جنایات در جهان اغراق می کند تصویری نگران کننده از عدم امنیت مسافرت و رزرو هتل به کشور هایی خارج از ایالات متحده را اثبات می کنند، اما اگر آمار کلی جنایات هر کشور خاصی در روی زمین به صورت جداگانه مشاهده شود، می فهمیم که سفر به بسیاری از آنها امن تر از سفر به آمریکا است.
شاخص جهانی صلح، ایمنی یک کشور را بر اساس آمار جرم و جنایت، سطح تحصیلات، ثروت، نا آرامی سیاسی و یک سری عوامل دیگری تعیین می کند. براساس یافته های آنها، در این گزارش، به ترتیب از امن ترین تا خطرناکترین کشورها فهرست شده اند. همه ی ما می دانیم که در کشورهای خاصی نباید پا بگذاریم، مانند کشورهایی که مشغول یک درگیری هستند، بنابراین اجازه دهید به نتیجه ی داده های گردآوری شده که به عنوان امن ترین مقاصد جهان برای سفر نشان داده اند، نگاهی دقیق تر داشته باشیم.

1 ایسلند
ایسلند در صدر جهانی شاخص صلح به عنوان صلح آمیزترین کشور جهان قرار دارد. این کشور در موقعیتی استراتژیکی واقع نشده است و هرگز خود را درگیر تجارت کشورهای دیگر نمی کند به همین ترتیب، ایسلند دارای یک ارتش مسلح قدرتمند نیست. در واقع، آنها به هیچ وجه حوزه ی نظامی ندارند. ایسلند برای ایمنی و رفاه حال شهروندان خود، تیم هایی را برای صرفه جویی در سرگردانی های گمشده یا رشته ای از بیابانهای بیکران خود، تیم های نجات دارد.
ایسلندی ها حتی نمی توانند کلمه جرم را هجی کنند. حتی جرائم غیرقانونی مانند کیف قاپی یا دزدی نیز از این موارد ناشناخته است. بسیاری از افراد شبها درهای خود را قفل نمی کنند. میزان قتل هرگز از 800 مورد در 100000 مورد تجاوز نکرده است با این وجد که در تگزاس در سن آنتونیو آمار 151 مورد در هر 100000 ایستاده و شیکاگو فراتر از این حرف هاست.
ایسلندی ها خانواده دوست هستند و به کشورشان بسیار افتخار می کنند. در سال 2013، در یک حرکت خشن نادر، پلیس مجبور به شلیک به یک مرد و کشتن او شد. تمامی مردم کشور از از دست دادن یکی از خودشان که آشکارا گمراه و کشته شده بود ناراحت شدند.
ایسلند
2 نیوزلند
از نیوزیلند به کشوری با شفاف ترین و کم فساد ترین دولت در جهان یاد شده است. آنچه که به نفع شهروندانشان بوده است اینست که آنها در در انجام جرم بسیار سختگیر و در اعمال تنبیه و یا جریمه سخت گیر تر نیز می باشند. در نتیجه، میزان جرم و جنایات نیوزیلند فوق العاده پایین است.
نیوزلندی ها به دلیل داشتن طبیعت خوب و حس آرامش عمومی معروف شده اند. آنها ترجیح می دهند که شهرها و محلاتشان ساکت و عاری از جرم باشند. گرچه به ندرت این اتفاق می افتد، مرسوم است که در صورت لزوم بازداشت شهروندان در کمتر مواقعی مهربانانه باشد.
نیوزیلند همه چیز را دارد. این خطه با کوه های باشکوه، مراتع سرسبز با گل های وحشی و دشت های پر از گل و گیاه، یخچال های فریبنده و سواحل بکر ساخته شده است. شهرهای آن متنوع است، از نظر فرهنگ و هنر بسیار غنی است و به هر نوع مدرنیته که برای بشر شناخته شده است، می بالد. آسفالت، پیاده روها، و شهرسازیش بسیار ایمن است، بنابراین با خیالی اسوده بدانید که شانس رخ دادن حادثه تقریباً نزدیک به صفر است.
نیوزلند
3 پرتغال
پرتغال، قدیمی ترین کشور اروپا، همچنین یکی از امن ترین کشور ها در جهان است. آنها زمان زیادی برای کشف کردن مسائل داشتند. یک واقعیت جالب که برای بسیاری از افراد ناشناخته است اینست که زبان پرتغالی ششمین زبان مکالمه روی زمین است که با هشت کشور دیگر مشترک است.
میزان قتل پرتغال به طرز حیرت انگیزی 1.2 در 100000 است، اما همیشه اینطور نبود. در اواخر دهه 1990 و اوایل سال 2000، فساد و خشونت به وجود آمد، زیرا پرتغال محلی شدشد برای هجوم متنوع مهاجران از همه ی نقاط زمین. نارضایتی در بین شهروندان این کشور به دلیل افزایش خشونت باعث تغییر دولت شد و قوانین و سیاست های جدیدی وضع شد. سازماندهی به قوانین، دست به دست هم داد و در نتیجه، پرتغال اکنون سومین کشور امن برای بازدید است.
جرائم خرده جزیی مانند جیب زنی در مراکز شلوغ گردشگران، رستوران ها و هر نوع حمل و نقل عمومی مرتکب می شوند، بنابراین باید احتیاط لازم را انجام داد، اما جنایات خشونت آمیز در این کشور نادر است حتی در شهرهای بزرگ مانند لیسبون. پلیس تمام تلاشش را برای از بین بردن هرگونه جرم و خشونت که کشور را آلوده میکند کرده است.
پرتغال
4 اتریش
اتریش از لحاظ تراکم بسیار کم جمعیت است و دولت بر جرم و جنایت تسلط دارد. اگر کسی مرتکب جرم شود بلا استثنا گرفتار می شود و از اقدامات احمقانه اش پشیمان می شوند.
شهرها در اتریش فوق العاده تمیز هستند و نشان افتخار و فرهنگ مردمی است که در آنجا ساکن هستند. صنعت گردشگری مزایای زیادی را وارد اقتصاد کشور می کند بنابراین بازدید کنندگان بیشتر با احترام خوش آمد گفته می شوند و نه اینکه به عنوان مهاجمان مزاحم ناخواسته شناخته شوند. این همچنین بدان معنی است که با گردشگران نسبتاً منصفانه برخورد می شود و کمتر از آن استفاده می شود و قربانی بازی بد می شود.
به دلیل امنیت بالای اتریش، بسیاری از مهاجران اکنون آن را خانه می نامند و شغل هایی را در صنعت گردشگری تأمین کرده اند. حتی فرصتی مناسب وجود دارد که منشی میز هتل یا حتی یک راهنمای تور در اصل بتواند از سرزمین بومی شخصی باشد. میزان جرم اتریش تقریباً با پرتغال گره خورده است و اکثر جرایم خرد توسط غیر شهروندان انجام می شود.
اتریش
5 دانمارک
دانمارک نه تنها به عنوان شادترین کشور روی زمین نام گذاری شده است، بلکه در جایگاه پنجم فهرست امن ترین کشور های جهان نیز قرار دارد. با وجود این که آنها زمانی گرفتار تروریسم و جنایات شدند به خوبی خود را از هرگونه جرم و جنایت و خشونت پاکسازی کردند و همچنین از سال 2012 جایگاه افتخارآمیزشان را حفظ کرده اند.
دولت دانمارک خودش را در سطح بین المللی نگه می دارند و به وسیله ی فرهنگی که ترویج می دهد کشورش را به مکانی ایده آل برای مهاجران و مقصد مناسبی برای هرکسی که می خواهد بدون نگرانی از جرم بیش از حد یا خشونت، از تعطیلات آسوده خاطری برخوردار باشد و علاوه بر این مکانی ایده آل برای مهاجران تبدیل کرده است.
دانمارک از بیش از 400 جزیره تشکیل شده است، بسیاری از آنها آرامش کامل و فضایی بدون جرم که حتی بدون اجرای قانون قابل محسوس است دارند. گرمای مردم دانمارک بیشتر از آن است که دمای آن سرد باشد.
دانمارک
برای داشتن یک تعطیلات بین المللی ایمن به ایده های بیشتری نیاز دارید؟ موارد باقیمانده لیست امن ترین کشورها در فهرست جهانی صلح شامل جمهوری چک، اسلوونی، کانادا، سوئیس، ژاپن، ایرلند، استرالیا، بوتان، نروژ، مجارستان، آلمان، فنلاند، سوئد، بلژیک، هلند، سنگاپور، موریس، اسپانیا، و رومانی هستند. به هر حال، ایالات متحده در رده 103 از بین 164 کشوری است که در فهرست قرار دارند. سوریه کمترین صلح آمیز است و پس از آن سودان جنوبی، عراق، افغانستان و سومالی قرار دارد. اما شکی نیست که به هر حال فکر بازدید از هر یک از آن کشورهای جنگ زده را به ذهنتان نزده باشد.