لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> پاییز در آسیا| همه چیز درباره ی وضعیت آب و هوا، وسایل ضروری سفر و نقاط دیدنی
پاییز در آسیا

پاییز در آسیا| همه چیز درباره ی وضعیت آب و هوا، وسایل ضروری سفر و نقاط دیدنی

فصل پاییز در آسیا، فصل خوشایندی است چرا که دمای هوا در مناطق داغ و شرجی قابل تحمل تر می شود. باران های موسمی در کشورهایی مانند تایلند و سایر کشورهای جنوب شرق آسیا به اوج خود می رسد. بارش ها حدودا در اواسط نوامبر شروع می شوند و بالی و سایر مناطق اندونزی شاهد بارش های بیشتری هستند. برای رزرو هتل در کیش به وبسایت ایران هتل آنلاین مراجعه کنید و با رزرو هتل مارینا پارک کیش، اقامتی دلنشین را تجربه کنید.
تعطیلات روز ملی چین در اول اکتبر، شلوغترین فصل سفر در چین است. درختان ژاپن در پاییز بسیار زیبا هستند ولی طوفانهای حاره ای خطر بالقوه ای برای این کشور هستند، چرا که اوج فصل طوفان در اقیانوس آرام در همین حوالیست.

اطلاعات ضروری سفر در پاییز
فصل طوفان در اقیانوس آرام در ماههای آگوست و سپتامبر در ژاپن به اوج خود می رسد. حواستان به وضعیت آب و هوای این مناطق باشد، زیرا ممکن است باعث تاخیر در پروازها شود و بارش های سنگین باران را در پی داشته باشند.
وضعیت آب و هوا در جنوبشرق آسیا در پاییز
فصل پاییز در بیشتر کشورهای جنوبشرق آسیا مانند گذرگاهی میان فصل بارانهای موسمی و فصل خشکسالی است. تایلند، کامبوج، لائوس، ویتنام و سایر کشورهای این منطقه در ماههای سپتامبر و اکتبر شاهد اوج بارش های باران هستند و در اواسط نوامبر بارشها کمتر و کمتر می شود (اگرچه این کاهش باران در همه کشورها با هم اتفاق نمی افتد). کوالالامپور در تمام طول سال شاهد طوفانهای رعد و برق دار است.
در همین حال، کشورهای جنوبی تری مانند اندونزی و تیمور شرقی در همین روزها شاهد آغاز فصلهای بارانی خودشان هستند. با این وجود، سپتامبر و اکتبر هنوز هم ماه های نسبتا خشکی برای دیدن بالی در خارج از فصل شلوغ و پرمسافر هستند و این جزیره در ماههای دسامبر و ژانویه اوج ریزش باران را شاهد خواهد بود.

میزان دمای میانگین بالا/ پایین در سپتامبر
بانکوک: (37.2 و 25 درجه سانتی گراد)
کوالالامپور: (21.1 و 23.8 درجه سانتی گراد)
هوشی مین: (31.3 و 24.4 درجه سانتی گراد)
میانگین بارش باران در سپتامبر
بانکوک: 13.16 اینچ (حدود 21 روز بارانی)
کوالالامپور: 8.43 اینچ (میانیگین 19 روز بارانی)
هوشی مین: 12.88 اینچ (میانگین 23 روز بارانی)
میانگین دمای بالا/ پایین در اکتبر
بانکوک: (32.6 و 24.8 درجه سانتی گراد)
کوالالامپور: (32 و 24 درجه سانتی گراد)
هوشی مین: (31.2 و 23.9 درجه)
میانگین بارش باران در اکتبر
بانکوک: 11.5 اینچ (میانگین 17.7 روز بارانی)
کوالالامپور: 10.43 اینچ (میانگین 21 روز بارانی)
هوشی مین: 10.5 اینچ (میانگین 20.9 روز بارانی)
میانگین دمای بالا/ پایین در نوامبر
بانکوک: (32.4 و 23.9)
کوالالامپور: (31.7 و 23.8 درجه)
هوشی مین: (31 و 22.8 درجه)
میانگین بارش باران در نوامبر
بانکوک: 1.95 اینچ (میانگین 6 روز بارانی)
کوالالامپور: 12.64 اینچ (میانگین 24 روز بارانی)
هوشی مین: 4.59 اینچ (میانگین 12 روز بارانی)

10 نکته ای که قبل از رفتن به بوتان باید بدانید
ادامه مطلب

به چه چیزهایی برای سفر به جنوبشرق آسیا نیاز دارید؟

منتظر خیس شدن در ماههای سپتامبر و اکتبر باشید ولی بردن چتر یا پانچو دلبخواهی است: چونکه در تمام مغازه ها می توانید چتر و پانچوی ارزان پیدا کنید.

 

 

رویدادهای پاییزی در جنوبشرق آسیا
لوی کراتنگ و یی پنگ خوش آب و رنگترین فستیوال تایلند است که هر ساله در ماه اکتبر برگزار می شود. طوری برنامه ریزی کنید تا هزاران فانوسی که با شمع روشن شده اند و در آسمان چیانگ مای یا سایر نقاط شمال تایلند به هوا فرستاده می شوند را ببینید.
فستیوال گیاهخواران پوکت: فستیوال Taoist Nine Emperor Gods فقط برای غذا نیست. داوطلبانی وجود دارند که در یک حرکت دسته جمعی پرهرج و مرج، صورتهای خودشان را با تیغ سوراخ می کنند. مرکز این فستیوال در پوکت است که زمان برگزاریش بین ماه سپتامبر و اکتبر در نوسان است.

روز مالزی: تعطیلات میهن دوستانه ی مالز (که نباید آن را با روز استقلال مالزی در 13 آگوست اشتباه گرفت) هر ساله در روز 16 سپتامبر برگزار می شود.

 

 

نکات سفر پاییزه به جنوبشرق آسیا
یادتان باشد که شما در زمان اوج بارانهای موسمی به این نقطه از جهان سفر می کنید. در برنامه سفرتان منعطف باشید و اگر نتوانستید به خاطر بارش باران بیرون بروید، زیاد ناراحت نشوید. اگر از جنبه مثبت به این قضیه نگاه کنید، هنگامی که در فصل خلوت سفر می کنید، هزینه هایتان کمتر خواهد شد و در جاذبه های گردشگری با جمعیت کمتری مواجه خواهید شد.

تجربه هالوین در کشوری جدید، تجربه ای بسیار جالب خواهد بود. اگرچه هالوین در اینجا مانند آمریکا با شور و شوق زیاد برگزار نمی شود ولی جشن ها و رویدادهای کوچکی برگزار می شود که می توانید در آنها شرکت کنید و لذت ببرید.

آب و هوای هندوستان در پاییز
به طور معمول، فصل کوتاه بارانهای موسمی در دهلی در ماه اکتبر به پایان می رسد ولی هوا همیشه غیرقابل پیش بینی است. به محض اینکه باران متوقف شود، درجه هوا در اکثر نقاط هندوستان مطبوع باقی میماند تا زمانیکه گرما و رطوبت در ماههای بهاری به حد غیرقابل تحملی برسد. سفر به هند در این ماههای پاییزی ایده آل است.

پاییز فصل مناسبی برای دیدن نقاط مختلف هیمالیا در شمال هندوستان است زیرا رطوبت کم است و مناظر قله های برفگیر در دوردست قابل مشاهده است. در حدود ماه نوامبر، دسترسی به برخی از ارتفاعات بالا بخاطر مسیرهای کوهستانی برفگیر، ناممکن می شود.

 

 

میانگین دمای بالا/ پایین در سپتامبر
دهلی: (34.2 . 24.7 درجه سانتی گراد)
بمبئی: (30.7 و 24.8 درجه)
متوسط ریزش باران در سپتامبر
دهلی: 4.45 اینچ (میانگین 6 روز بارانی)
بمبئی: 13.44 اینچ (میانگین 14 روز بارانی)
میانگین دمای بالا/ پایین در اکتبر
دهلی (33 و 19.6 درجه)
بمبئی: (33.4 و 23.8 درجه)
میانگین ریزش باران در اکتبر
دهلی: 0.67 اینچ (میانگین 2 روز بارانی)
بمبئی: 3.52 اینچ (میانگین 3 روز بارانی)
میانگین دمای بالا/پایین در نوامبر
دهلی: (28.3 و 13.2 درجه)
بمبئی: (33.7 و 21.3 درجه)
متوسط بارش باران در نوامبر
دهلی: 0.35 اینچ (میانگین 1 روز بارانی)
بمبئی: 0.39 اینچ (میانگین 1 روز بارانی)
به چه چیزهایی برای سفر به هندوستان در پاییز نیاز دارید؟
اگرچه بیشتر وقتتان در هندوستان را باید عرق بریزید ولی دمای غروبهای دهلی می تواند بسیار خنک باشد. ممکن است برای شبهای سرد به ژاکت نیاز داشته باشید، مخصوصا در دهلی و راجستان که دمای هوا درشبها به 50s برسد.

برخی از مهمانخانه ها و هاستل های اقتصادی هندوستان، وسایل گرمازا ندارند و پتوهای ضخیمی که در آنها وجود دارد، ممکن است در تمیز بودنشان شک و شبه ای وجود داشته باشد. برای چنین مواقعی، یک ملافه ابریشمی سبک یا آستر داخلی کیسه خواب به شما ااطمینان خاطر لازم را می دهد.

رویدادهای پاییزی در هندوستان
تولد گاندی: روز تولد مهاتما گاندی در دومین روز اکتبر در سراسر هندوستان جشن گرفته می شود. مرکز اصلی این جشنها در دهلی است.
دیوالی/ دیپوالی: فستیوال هندی نور جز تعطیلات مذهبی زیبایی است که حول و حوش اواخر اکتبر و اوایل نوامبر اتفاق می افتد. فانوس های روغنی روشن می شوند و ترقه و فشفه روحهای خبیث را می ترسانند و دور می کنند.
نمایشگاه شتر پوشکار: نخندید! بیش از 100000 فرد محلی و گردشگر برای چند روز در پوشکار کوچک راجستان جمع می شوند تا بازی کنند، مسابقه دهند، نمایش اجرا کنند و بله … شتر خرید و فروش کنند.

شبه قاره هند به قدری بزرگ و از لحاظ مذهبی و آداب و رسوم متنوع است که همیشه در فصل پاییز در جایی از آن فستیوالی در حال برگزاری است.

نکات سفر به هند در پاییز
سفر به هند در هر زمان از سال، تجربه ای هیجان انگیز و شگفت آور است. آماده باشید تا هر روز با چیزهای جدید و جالبی روبه رو شوید.
در شب و روز جشن دیوالی صداهای زیادی از ترقه و فشفشه بازی مردم در خیابان به گوش میرسد و در برخی از جاها این صدا بلندتر از سایر جاهاست ولی مطمئنا به قدری هست که شما اتاق رو به خیابان نخواهید.

زیباترین شهرها برای سفرهای پاییزی
ادامه مطلب

آب و هوای چین در پاییز
بارش باران در پکن در بین ماههای آگوست و سپتامبر به شدت کاهش پیدا می کند. دمای هوا با وجود آلودگی هوای معروف پکن که هنوز هم گرمای زیادی در شهر به وجود می آورد، تا حدودی قابل تحمل تر می شود. دمای هوا در نوامبر در بخش های مرکزی و شمالی چین کاملا خنک می شود.
درختان پاییزی در چین بسیار دیدنی هستند، مخصوصا زمانیکه از روی دیوار بزرگ چین به این درختان نگاه کنید.
لایه لایه لباس بپوشید و همیشه لباسی اضافه به همراه داشته باشید تا هنگام غروب آفتاب بپوشید. نوامبر پکن می تواند بسیار سرد باشد.

رویدادهای پاییزی در چین
روز ملی: روز ملی در اول اکتبر یکی از بزرگترین تعطیلات چین است. پکن مملو از مسافران چینی می شود که در تعطیلات بسر می برند. اگر شما در هفته اول اکتبر در چین خواهید بود، سفرتان تحت تاثیر این تعطیلات قرار خوهد گرفت. حمل ونقل حتی از روزهای معمولی نیز شلوغتر است.

فستیوال نیمه پاییز: این فستیوال که به فستیوال ماه چینی نیز مشهور است، برای بهم پیوستن دوباره عزیزان به یکدیگر و تقسیم کردن mooncake (نوعی کیک) است. این کیکهای کوچک سنگین و خوشمزه درهمه جای چین فروخته می شود تا برداشت محصول را جشن بگیرند. از آنجا که فستیوال ماه بر اساس تقویم شمسی قمری است، تاریخش هر سال متفاوت است ولی انتظار میرود تا در اواخر سپتامبر یا اکتبر باشد.

نکات سفر پاییزی به چین
چاره ای نیست، هفته اول اکتبر شلوغترین زمان برای سفر به چین است. تعطیلات روز ملی با بالاترین جمعیت همراه است، مترو و قطارهای بین شهری تا آخرین صندلی رزرو می شوند. اگرچه دیدن این جشن در پکن می تواند سرگرم کننده باشد ولی انتظار نداشته باشید که به راحتی بتوانید این ور و آنور بروید.
گول ظاهر کوچک، مون کیک کوچکی که برای فستیوال نیمه پاییز فروخته می شود را نخورید. مواد اولیه این کیک بسیار متنوع است ولی عموما خود کیک بسیار فشرده و پر شده است. بیشتر مردم آن را به قطعات کوچکی برش می دهند و هر بار یک بخش کوچکش را می خورند.

13 جاذبه ی گردشگری به یاد ماندنی در ژاپن
ادامه مطلب
5/5 - (1 امتیاز)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر