خانه >> جهانگردی >> 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید
20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید

20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید

این روزها با فرا رسیدن فصل زمستان، دنیای گردشگری در اکثر نقاط جهان دچار تغییر شده و بازدید از سواحل جای خود را به کوهنوردی در کوه های برفی و لذت بردن از پیست های اسکی داده است. اما کاهش دمای هوا به معنای این نیست که گزینه های علاقمندان به سفر و گردشگری با کاهش مواجه شده اند زیرا در هر فصل مناطق زیادی در کشور و کل جهان هستند که گزینه های مناسبی برای سفر به شمار می آیند. این روزها برخی که رابطه خوبی با سرما ندارند به شهرها و سواحل جنوبی کشور می روند که ما به آن ها سفر به یزد و کرمان وحتی کیش و قشم و اقامت در هتل های لوکسی مانند هتل ترنج کیش را توصیه می کنیم. برخی دیگر نیز که عاشق برف و سرما هستند به مناطق سردسیر مانند اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی و کردستان می روند که پیشنهاد ما به آن ها هتل هایی مانند هتل لاله اردبیل و در ادامه لذت بردن از جاذبه های گردشگری داخل و خارج شهر این مناطق است.
از جزایر نروژ که بالاتر از حلقه قطب شمال قرار دارند تا کوهستان های پر از درخت رومانی، سواحل شنی و بادگیر ولز و دریاچه های یخی در بالکان، اروپا یک مکان پر از تنوع است. شهرهای تاریخی قاره اروپا و سواحل مدیترانه ای آن بسیاری از گردشگران را به این قاره جلب کرده اند اما بهترین مقاصد گردشگری اروپا بیشتر در نقاط دوردست قرار داشته و تنها برای مردم محلی و تعداد اندکی گردشگران جسور شناخته شده هستند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با 20 مورد از زیباترین نقاط گردشگری قاره اروپا آشنا کنیم.
دریاچه ایناری، فنلاند
بالاتر از حلقه قطب شمال و نزدیک به مرز فنلاند با روسیه، دریاچه ایناری در تمام طول سال یک بهشت مجسم است. زمستان های برفی و تاریک آن را به ایده آل ترین مکان برای تماشای شفق های قطبی تبدیل ساخته است. سواحل پوشیده از درخت این دریاچه در طول فصل پاییز و تابستان به رنگ شعله های نارنجی در می آیند و می توانید از شنا کردن در کرانه های کم عمق اما سرد آن نهایت استفاده را ببرید. دریاچه ایناری به عنوان مرکز فرهنگ محلی سامی را می توان نماد دوردستی و سنتی بودن فنلاند دانست.

جزایر لوفوتن، نروژ
1683278801 159 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید
جزایر لوفتون در نروژ که از قله های بلند و نوک تیز، کندآب های عمیق و روستاهای رنگارنگ و زیبا تشکیل شده به خاطر زیبایی های دور از دسترس خود شناخته می شوند. این مجمع الجزایر که از 7 جزیره اصلی با نام هایی با تلفظ دشوار تشکیل شده، جایی است که طبیعت بر همه چیز حکمفرما شده و عقاب های دریایی در آسمان پادشاهی می کنند. به لطف آب های با دمای ملایم ناشی از جریان گلف استریم، این مجمع الجزایر در نروژ در فصل تابستان به شکل باورنکردنی گرم است و به خاطر قرار گرفتن این جزایر در شمالی ترین نقطه کشور، در فصل تابستان شاهد غروب آفتاب نخواهید بود.

موزه ی تایتانیک بلفست
ادامه مطلب

اونست، جزایر شت لندز، اسکاتلند
1683278801 428 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید

شمالی ترین جزیره مسکونی بریتانیا با نام اونست (Unst) یک مکان وحشی، صخره ای و خشن است که در آن دریا با سنگ ها برخورد کرده و مناظر خیره کننده ای را ایجاد کرده است. بخش سنگی اطراف جزیره در فصل جفتگیری و تخم گذاری به بهشتی برای مرغ های ماهی خوار تبدیل می شود و دوستداران پرندگان با استتار خود به عکس گرفتن از این مناظر خیره کننده می پردازند. تاریخچه این منطقه به دوران وایکینگ ها بازگشته و باستان شناسان عمارت های بزرگ و قبرستان های باستانی متعددی در این منطقه یافته اند که نشانگر تاریخ عمیق این منطقه و ارتباط آن با تاریخ اسکاندیناوی است.

زاگوری، یونان
1683278801 477 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید

در حالی که جزایر یونان به خاطر زیبایی شان همواره مورد تحسین بوده اند، مناظر مسحور کننده اصلی این کشور در خشکی همواره نادیده گرفته شده اند. با این وجود باید بدانید که یکی از زیباترین و منحصربفرد ترین رشت کوه ها در اروپا در یونان و در منطقه زاگوری، اپیروس واقع شده است. کوهستان پر از پرتگاه ویکوس گورج بهترین گزینه برای کوهنوردی در این منطقه است در حالی که کوه آستراکاس با قله های برف گرفته خود غروبی فراموش نشدنی داشته و نشان می دهد که یونان تنها یک گزینه گردشگری برای فصل تابستان نیست. در سفر به این منطقه نباید پل های سنگی زاگوری و به خصوص پل سه ستونی کالیگریکو در نزدیکی روستای کیپی را نادیده گرفت.

دره های یورکشایر دیلز، انگلیس
1683278801 60 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید

دره های یورکشایر دیلز در واقع نهایت زیبایی رویایی انگلیس هستند. دره ها و خطوط باریک این منطقه با دیوارهای تمام سنگی، گزینه ای مناسب برای علاقمندان به دوچرخه سواری کوهستان است در حالی که تپه های کم ارتفاع و ملایم آن بدون توجه به شرایط جوی می تواند علاقمندان به پیاده روی را به خود جلب کند. شگفتی های طبیعی مانند غار گچی مالهام کوو (Malham Cove ) و گوردیل اسکار (Gordale Scar) این منطقه را به زیباترین بخش از جزایر بریتانیا تبدیل کرده است. بخش زیادی از این منطقه متعلق به پارک ملی یورکشایر دیلز بوده که خود یک جاذبه گردشگری منحصربفرد و وسیع است.

کوهستان های آپوسنی، رومانی
1683278801 713 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید

به عنوان بخشی از رشته کوه های کارپاتیان، کوهستان آپوسنی رازی فاش نشده و پنهان در اروپای شرقی است. این رشته کوه های بکر و دور از دسترس با جنگل های باستانی و غارهای گچ که در هر پیچ خود به یک رودخانه زیرزمینی منتهی می شوند، نماد مطلق زیبایی طبیعی هستند. در این نطقه از رومانی زمان متوقف است و جز نفس کشیدن در هوایی پر از بوی درختان کاج و تماشای حیات وحش کار زیادی برای انجام دادن نخواهید داشت. در میان درختان این منطقه شاهد رفت و آمد گرگ ها خواهید بود در حالی که عقاب ها در بالای سر شما به دنبال شکار هستند.

دره لوآر، فرانسه
1683278801 253 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید

کاخ های متعدد منطقه موسوم به دره لوآر (Loire Valley) همان چیزی هستند که شکوه این منطقه در مرکز فرانسه را به آن داده اند. کاخ های Chateau de Chambord و Chateau de Chenonceau مشهورترین کاخ های این منطقه هستند که پر از مناره های مخروطی، برج هایی برای تماشا، باغ های بزرگ و دریاچه هایی کوچک برای قایقرانی می باشند. همچنین باید به تاکستان های این منطقه اشاره کرد که برخی از بهترین ها در نوع خود در جهان به شمار می آیند.
کوهستان پیکوس دِ یوروپ، اسپانیا
اگر چه کوهستان پیکوس د یوروپ (Picos de Europa) در میان بهترین های رشته کوه های پیرنه قرار نمی گیرند اما این کوهستان ها برای علاقمندان به کوهنوردی و کسانی که از ارتفاع لذت می برند بسیار اغوا کننده و فریبنده جلوه می کنند. این رشته کوه که با لقب «دولومایت های اسپانیا» شناته می شوند از ساحل شمالی اسپانیا تا 20 کیلومتری درون خاک این کشور کشیده شده اند. افراد علاقمند به پیاده روی نیز شبکه ای بی نظیر از پناهگاه های کوهستانی را همراه با بهترین مناظر و زیباترین طلوع آفتاب از روی قله های بلند آن در سپیده دم در این منطقه خواهند یافت.
آدلبودن، سوییس
1683278801 427 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید
اگر چه آدلبودن مشهورترین دره در سوییس به شمار نمی آید اما دارای یک فریبندگی و زیبایی محلی خاص است که شاید کمتر کسی تجربه کرده باشد. ابتدای این دره خانه برخی از بهترین کوهستان های آلپ برای علاقمندان به یخ نوردی است در حالی که آن هایی که علاقه ای به ماجراجویی های سرگیجه آور ندارند می توانند کفش های مخصوص برف خود را پوشیده و از جنگل های کاج و رودخانه های یخ زده منطقه لذت ببرند. در شب نیز آسمان منطقه شفاف و پر از ستاره است.
ساحل هنه، جاتلند غربی، دانمارک
1683278801 195 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید
ساحل هنه استرند (Henne Strand) در ساحل غربی جاتلند، دانمارک، در کنار تپه های شنی دورانی قرار گرفته است. در فصل تابستان ساحل این منطقه محل وزیدن دائمی باد بوده و به بهشت کسانی که به تپه های شنی علاقه دارند تبدیل می شود، با کیلومترها شن که فضایی وسیع را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد. منطقه مجاور فیلسو که یک دریاچه احیا شده است نیز بهشت پرندگان بوده و برج هایی برای تماشا دارد که تماشا و عکس گرفتن از پرندگان بومی منطقه را میسر می سازند.
پارک ملی جنگلی باواریان، آلمان
1683278802 4 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید
پارک ملی جنگلی باواریان به عنوان اولین پارک ملی آلمان مشتاق پذیرفتن گردشگران ماجراجوست و با مسیرهای متنوع برای ماجراجویی در محیطی بکر به این افراد جایزه می دهد. در این منطقه بیش از 186 مایل مسیر کوهنوردی و 124 مایل مسیر دوچرخه سواری وجود دارد که در مرز آلمان با جمهوری چک با پارک ملی سوماوا متصل می شوند. در عمق جنگل های منطقه و دور از دسترس انسان، در محاصره درختان کاج و در ارتفاع 1.000 متر بالاتر از سطح دریا، یک دریاچه یخی آیینه ای قرار دارد که بهترین گزینه برای عکس گرفتن است.
پارک ملی هوگ ولوو، هلند
1683278802 510 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید
پارک ملی هوگ ولوو (Hoge Veluwe National Park) با تپه های شنی پست و بلند، زمین های گرم و مناطق جنگلی به یک بهشت برای حیات وحش منطقه تبدیل شده است. این منطقه که در ابتدا در سال 1909 و به عنوان یک پارک خصوصی دایر شد در دهه 1930 به جایگاه یک پارک ملی ارتقا یافت. امروزه این پارک ملی به خاطر جمعیت انبوه گوزن، میش های و گرازهای وحشی اش در روی زمین و دارکوب ها و بوف های برفی اش در آسمان شناخته می شود.
روستای یونیون هال، ایرلند
1683278802 857 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید
روستای ماهیگیری یونیون هال که در عمق منطقه گلاندور هاربر در غرب کانتری کورک، ایرلند واقع شده، اوج فرهنگ و تمدن ایرلندی را به نمایش می گذارد. تپه های پوشیده از درخت اطراف آن بهترین مکان ها برای تماشای آب های منطقه بوده و علاقمندان به ماجراجویی های خاص نیز می توانند در سواحل نزدیک به روستا تنی به آب بزنند. این منطقه همچنین در احاطه خرابه های قلعه ها و دژهای باستانی قرار داشته و دایره سنگی درومبگ (Drombeg Stone Circle) نیز که تاریخچه آن به بیش از 3.000 سال قبل باز می گردد نیز در نزدیکی همین روستا واقع شده است.

بارموث، ولز
1683278802 139 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید

منطقه ساحلی بارموث که در کنار خلیج کاردیگان و روبروی رشته کوه های اسنودونیان واقع شده یک جواهر سنتی ولزی به شمار می آید. ساحل بارموث که از طریق راه آهن و با عبور از یک پل چوبی 699 متری متعلق به سال 1867 میلادی در دسترس است یک ساحل زیباست که در تمام طول سال بازدید کنندگان خود را ناامید نمی سازد. اگر چه این منطقه در طول تابستان شلوغ می شود با فرا رسیدن پاییز و شروع وزیدن بادها، به بهترین گزینه برای تجربه یک روز بریتانیایی در هوای آزاد تبدیل می شود. در صورتی که آب های منطقه آرام باشند نیز امکان کرایه کردن قایق و گشت زدن در آب وجود دارد.

دریاچه بوهینج، اسلوونی
1683278802 180 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید

دریاچه بوهینج (Lake Bohinj) عموماً به خاطر دریاچه بسیار مشهور بلِد (Lake Bled) نادیده گرفته می شود اما بزرگ ترین دریاچه اسلوونی که در مرکز پارک ملی زیبایی تریگلاو واقع شده به همان اندازه زیبا و خیره کننده است. بازدید کنندگان می توانند در این منطقه دوچرخه کرایه کرده یا با پای پیاده در مسیر پیاده روی اطراف دریاچه قدم زده و از آبشار زیبای ساویکا یا روستای خیره کننده استارا فوزینا دیدن کنند. در این حین، کوهنوردها نیز می توانند در صورت مناسب بودن شرایط جوی به قلعه مجاور تریگلاو بروند.

جزیره سوساک، کرواسی
1683278802 254 20 مورد از زیباترین نقاط اروپا را بشناسید
جزیره سوساک که در ساحل شمالی آدریاتیک کرواسی واقعی شده می تواند گزینه جایگزین مناسبی برای دیگر جزایر شلوغ منطقه باشد. این جزیره به لطف سواحل شنی و آب های کم عمق خود بهترین گزینه برای استراحت کردن و فعالیت های ساحلی است. این واقعیت که ساحل سوساک غیرقابل دسترس بوده و عملاً جاده ای ندارد باعث شده که این منطقه مکانی ایده آل برای فرار از شلوغی های دنیای مدرن باشد.
واژه های کلیدی: اروپا، گردشگری

12 پارک ملی زیبا در اسپانیا
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر