خانه >> جهانگردی >> برترین دلفیناریوم های جهان
برترین دلفیناریوم های جهان

برترین دلفیناریوم های جهان

تماشای جهان زیر آب و زندگی موجوداتی که درون آب شناورند یکی از جذاب ترین تفریحات و رویاهای بشر است. حتما بارها و بارها شاهد شنای زیبای نهنگ‌ها و دلفین ها بوده اید و یا به بازیگوشی شیرهای دریایی و فوک ها خندیده اید اما تماشای این مخلوقات حیرت انگیز از فاصله ای نزدیک تجربه ای بسیار منحصربفردتر و جذاب تر است. اگر نمی توانید خود را به دریاها و اقیانوس ها برسانید کافی است به یک دلفیناریوم سری بزنید. دلفیناریوم در واقع یک پارک آبی وسیع است که دلفین ها و سایر موجودات دریایی در آن به هنرنمایی می پردازند. چندین مربی با این موجودات جذاب و بسیار باهوش تمرین می کنند تا نمایشی مهیج و جذاب را برای شما به روی صحنه ببرند. گرچه بسیاری دلفیناریوم را تجاوز به حقوق حیوانات می دانند اما در سراسر جهان دلفیناریوم های متعددی وجود دارند که طرفداران بسیاری دارند. تماشای حرکات دلفین ها و حتی نقاشی کردن آن ها در کنار امکان شنا در کنار این موجودات زیبا سبب شده تا دلفیناریوم ها به یکی از محبوب ترین جاذبه های تفریحی در میان خانواده ها و به خصوص کودکان و نوجوانان تبدیل شود. ایران هتل آنلاین شما را به تماشای زیباترین دلفیناریوم های ایران و جهان دعوت می کند. قصد سفر به هر گوشه از ایران عزیز و رزرو آنلاین هتل‌های تهران، هتل‌های کیش، هتل‌های تبریز و .. را اگر داشتید سری به ایران هتل آنلاین بزنید.

دلفیناروم هاردرویک
هاردرویک نام شهری کوچک در کشور هلند است که به سبب داشتن یک دلفیناریوم زیبا از شهرتی جهانی برخوردار است. این دلفیناریوم یکی از مطرح ترین جاذبه های گردشگری کشور هلند است و همه ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می نماید چرا که این دلفیناریوم بزرگترین پارک آبی دلفین ها در سراسر قاره اروپا است. ساخت این دلفیناریوم که بیش از یک دهه به طول انجامیده است در دهه پنجاه میلادی صورت گرفته است. نمایش دلفین های زیبا اصلی ترین برنامه این پارک آبی است اما شما در کنار تماشای رقص دلفین ها می توانید شاهد هنرنمایی گرازهای دریایی، شیرهای دریایی، سگ های آبی و انواع و اقسام ماهی های زیبا باشید. اما یکی از مهیج ترین بخش های این دلفیناریوم تماشای کوسه ها است. کوسه هایی با ظاهری خشن که در نزدیک ترین فاصله ممکن با شما قرار دارند. این پارک آبی یک مدرسه تمام عیار برای آموختن رازهای اعماق دریا است. اگر به تماشای حیات زیر آب علاقه مندید باید سری به بخش ماهی ها، صدف ها، خرچنگ ها، میگوها و سایر جانداران زیر آب بزنید. علاوه بر کسب اطلاعات مفید در رابطه با زندگی این موجودات دریایی شگفت انگیز شما می توانید شاهد آموزش حیوانات جدیدی که به این پارک آبی منتقل می شوند نیز باشید و از گشت و گذار در این پارک آبی وسیع و متنوع نهایت لذت را ببرید.

دلفیناریوم باتومی
دلفیناریوم باتومی

پارک دلفین های باتومی که با نام دلفیناریوم باتومی نیز شناخته می شود یکی دیگر از جذاب ترین دلفیناریوم های جهان است. این پارک آبی در یکی از محبوب ترین خیابان های شهر تفلیس با نام روستاولی قرار دارد. پارک دلفین های باتومی در سال 1975 میلادی افتتاح شده است و از آن سال به بعد یک بار هم به طور اساسی مورد بازسازی قرار گرفته است. در این مجموعه تفریحی وسیع بیش از هشت دلفین زیبا و آموزش دیده به نمایش می پردازند. شما بر روی سکوهای سالن نمایش این مجموعه می نشینید و به همراه اعضای خانواده از تماشای رقص و بازیگوشی دلفین های آموزش دیده لذت می برید. استقبال از دلفیناریوم باتومی در فصل تابستان بسیار زیاد است و اغلب گردشگران و مردم بومی سری به این پارک آبی زیبا می زنند. شما می توانید با دلفین ها شنا کرده و از بودن در این پارک آبی لذت ببرید. اما یکی دیگر از بخش های منحصربفرد این پارک آبی یک آکواریوم عظیم و غول پیکر است که در اواسط دهه نود میلادی به این پارک آبی افزوده شده است. این آکواریوم که گنجایش دویست هزار لیتر آب را دارد سازه ای عظیم و منحصربفرد است که جانداران آبی بسیاری را در خود جای داده است.
دلفیناریوم باتومی
در این آکواریوم شما شاهد جهان حیرت انگیز ماهی های ریز و درشتی خواهید بود که برخی از آن ها از دریای سیاه به این آکواریوم انتقال داده شده اند. در کنار انواع ماهی های بازیگوش و بسیار زیبا شما شاهد حضور یک لاک پشت عظیم الجثه نیز خواهید بود که از اقیانوس هند به این آکواریوم انتقال یافته است. این لاک پشت عظیم الجثه بیش از یکصد کیلوگرم وزن دارد. اما شگفتی های این آکواریوم به همین جا ختم نمی شود. با حضور در این آکواریوم شما می توانید مجموعه ای کم نظیر از جانداران آبی همانند فک خزری، سمور آبی و چندین گونه نادر از اقیانوس همانند فک بی گوش را از نزدیک تماشا کنید. آکواریوم باتومی به سبب گنجینه ارزشمندی که در خود جای داده است تحت نظارت سازمان تحقیقات گیاهی و جانوری دریای سیاه قرار دارد. این آکواریوم یکی از جذاب ترین بخش های پارک دلفین های باتومی است که حتما باید سری به آن بزنید.

دلفیناریوم استانبول
دلفیناریوم استانبول

استانبول یکی از محبوب ترین شهرهای جهان است. در میان جاذبه های توریستی متعدد این شهر دلفیناریوم استانبول یکی از گزینه های جذاب این شهر برای گذران اوقاتی خوش در کنار اعضای خانواده است. نمایش دلفین ها مهم ترین بخش اجراهای هر روز این مجموعه است. دلفین های زیبا و باهوشی که حرکات منحصربفردی را با راهنمایی مربیان خود به نمایش می گذارند، نمایش دلفین ها هم از چندین بخش مختلف تشکیل شده است. این دلفیناریوم نیز در سال 2008 میلادی افتتاح شده است و چیزی در حدود هشت هزار و پانصد متر مربع وسعت دارد. نکته جالب در رابطه با این دلفیناریوم این است که پارک دلفین های استانبول وسیع ترین دلفیناریوم سرپوشیده در سراسر قاره اروپا است. در این دلفیناریوم شما می توانید یک جایگاه اختصای را رزرو کرده و از تماشای نمایش دلفین ها لذت ببرید.
دلفیناریوم استانبول
اما دلفین ها تنها بازیگران نمایش های این پارک آبی وسیع نیستند. در کنار این دلفین های بازیگوش شما می توانید از تماشای فک هایی که از قطب شمال به این پارک منتقل شده اند و با نام فک خزپوش شمالی شناخته می شوند نیز لذت ببرید. گرازهای دریایی دیگر بازیگران نمایش های دلفیناریوم استانبول هستند که با وجود وزن یک تنی خود حرکات بسیار جذاب و مهیجی را به نمایش می گذارند. این موجودات زیبا نیز از حوالی اقیانوس منجمد شمالی به این پارک آبی آورده شده اند. شاید تماشای نوازندگی این گرازهای دریایی شما را شگفت زده و انگشت به دهان کند. اما در کنار تمامی ساکنین این پارک آبی دیدن نهنگ سفید بسیار مهیج و خاطره انگیز خواهد بود. نهنگی منحصربفرد که چهار متر طول دارد و به سبب نواهای هنرمندانه ای که به نمایش می گذارد شناخته می شود. این جانوران دریای در عین زیبایی و هوشمندی با انجام حرکاتی همانند بازی بسکتبال، رقص، نقاشی و .. شما را تا ساعت ها سرگرم خواهند کرد. اما تفریحات این پارک آبی تنها به تماشای نمایش ها خلاصه نمی شود. در فاصله بین نمایش ها می توانید این موجودات زیبا را از نزدیک لمس کرده و یا حتی از شنا کردن با آن ها لذت ببرید. این پارک آبی از هفت استخر تشکیل شده است که به یکدیگر متصل اند. اگر دوست دارید تا شنا با نهنگ سفید و زیبای این دلفیناریوم را از دست ندهید خود را به برنامه غواصی برسانید. دلفیناریوم استانبول امکانات رفاهی متعددی همچون کافه، رستوران، فروشگاه خرید سوغاتی، پارکینگ و…. را نیز برای راحتی شما تدارک دیده است.

دلفیناریوم دبی
دلفیناریوم دبی

دبی به عنوان یکی از پیشروترین شهرهای جهان در زمینه تفریحات و گردشگری توانسته نظرهای مثبت بسیاری را به سوی خود جلب نماید. در میان تفیحات پر زرق و برق و مشهور این شهر پرطرفدار دلفیناریوم دبی یکی از محبوب ترین تفریحات این شهر است. پارک دلفین های دبی در سال 2008 میلادی و در مجموعه وسیع پارک خور دبی افتتاح شده است. این دلفیناریوم با مساحت تقریبی 5000 متر مربعی یکی از وسیع ترین دلفیناریوم های جهان است که از بخش های مختلفی تشکیل شده است. دلفین ها ستارگان درخشان این پارک آب هستند بنابراین در این دلفیناروم نیز می توانید از تماشای هنرنمایی دلفین ها نهایت لذت را ببرید.
دلفیناریوم دبی
در این پارک آبی پنج دلفین زیبا نگهداری می شوند که از نوع دلفین های پوزه بطری هستند. این نوع دلفین ها عموما برای نمایش مناسب ترین گزینه هستند. همانند اغلب دلفیناریوم های جهان در این مجموعه نیز علاوه بر دلفین های زیبا شما شاهد هنرنمایی سایر موجودات آبی نیز خواهید بود. موجوداتی که از اقیانوس ها و دریاهای دور به این مجموعه سفر کرده اند. فک های زیبای خزپوش شمالی در این دلفینارویم نیز به نمایش می پردازند و در برنامه ای زیبا به همراه دلفین ها شما را حیرت زده می کنند. عکاسی با دلفین ها و فک های شمالی بعد از اتمام نمایش از پرطرفدارترین تفریحات این مجموعه است. کودکان شما می توانند دلفین های زیبا را لمس کنند و از تماشای این موجودات زیبا لذت ببرند. شنا با دلفین ها هم از دیگر آیتم های این مجموعه نمایشی جذاب است. اما تفریحات این دلفیناریوم تنها به دنیای زیر آب خلاصه نمی شود.
دلفیناریوم دبی
باغ پرندگان این مجموعه وسیع یکی دیگر از بخش های جذاب آن است که شما را به دنیای پرندگان گرمسیری خواهد بود. دنیای خیال انگیز طوطی های هزار رنگ و انواع پرندگان گرمسیری که هر بیننده ای را بر سر ذوق خواهد آورد. پاراکیت خورشیدی، شاهین، توکا، نوک شاخ و چندین و چند نوع دیگر از این پرندگان زیبا را می توانید در این پارک از نزدیک ببینید. تعامل مستقیم با این پرندگان و لمس آن ها نیز هیجان بازدید از این بخش را بیشتر خواهد کرد. یکی دیگر از تفریحات این بخش غذا دادن به پرندگان است. با گذر از این بخش شما می توانید از یک بخش تفریحی دیگر لذت ببرید. هزار توی آینه که اغلب نمونه آن را در فیلم ها و داستان های قدیمی دیده بودید اینجا در این پارک آبی زیبا منتظر شما است. تنها کافی است به غریزه خود اعتماد کنید تا بتوانید راه خروج از این هزارتو شیشه ای را بیابید. سینمای 5 و 7 بعدی در کنار ترامپولین، فروشگاه سوغاتی، ایستگاه عکاسی با دلفین ها و پرندگان، رستوران و پارکینگ از دیگر بخش های این مجموعه جذاب و دیدنی است.

دلفیناریوم برج میلاد
دلفیناریوم برج میلاد

دلفیناریوم ها چند سالی است که پای خود را به ایران نیز باز کرده اند. یکی از مشهورترین دلفیناریوم های چند سال اخیر دلفیناریوم برج میلاد است که از آن به عنوان یکی از بلندترین دلفیناریوم های جهان یاد می شود. برج میلاد به عنوان بلندترین سازه ایران یک مجموعه تفریحی جذاب را نیز در خود جای داده است. این دلفیناریوم به عنوان بزرگ ترین دلفیناریوم غیر ساحلی در منطقه خاورمیانه نیز شناخته می شود. تصور تماشای دلفین ها در جایی همانند تهران به خودی خود جذاب است اما این دلفیناریوم بزرگ ترین دلفیناریوم ایران نیز می باشد. دلفیناریوم برج میلاد که ظرفیت میزبانی از هزار و دویست تماشاگر را دارد چیزی در حدود سه هزار و دویست متر مربع وسعت دارد. از آنجا که برای نگهداری دلفین ها و موجودات دریایی باید از آب اقیانوس ها و آب های آزاد استفاده کرد در این مجموعه غیر ساحلی که امکان استفاده از آب اقیانوس ها را ندارد از تکنولوژی استفاده شده است که آب اقیانوس را شبیه سازی می کند.
دلفیناریوم برج میلاد
دو دلفین ساکنین این دلفیناریوم برج نشین اند. تماشای رقص و حرکات موزون دلفین ها یکی از لذت بخش ترین لحظات حضور در این دلفیناریوم هستند. در کنار این دلفین ها یک شیر دریایی نیز در این مجموعه نگهداری می شود که با حرکات جذاب خود شما را شگفت زده خواهد کرد. این شیردریایی با ساززدن، نقاشی کشیدن و رقصیدن توجه هر بیننده ای را جلب می کند. شناکردن با دلفین ها و یا قایق سواری در کنار این موجودات جذاب و باهوش در برج میلاد نیز میسر است و شما می توانید بر فراز یک برج معروف از بودن در کنار دلفین های بامزه لذت ببرید. عکاسی با دلفین ها و شیر دریایی این مجموعه نیز از دیگر جاذبه های این دلفیناریوم است.

بهترین مقاصد گردشگری جهان برای تابستان 2019
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیرعلی
امیرعلی
28 روز قبل

فکر میکنم خیلی قبل تر از همه این پارک ها پارک دلفین های کیش افتتاح شد و کار کرد ولی در لیست شما نیست. توصیه میکنم در ارتباط با اون پارک هم بنویسید

[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر