خانه >> اخبار >> تورهای ویژه ای برای گردشگران مسن تر فراهم گردیده اند
تورهای ویژه ای برای گردشگران مسن تر فراهم گردیده اند

تورهای ویژه ای برای گردشگران مسن تر فراهم گردیده اند

پیر شدن جمعیت یك كشور، موضوعی است كه نظر بسیاری از كشورهای توسعه یافته مانند آلمان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و ژاپن را از لحاظ گردشگری به خود جلب نموده است. طول عمر طولانی تر (امید به زندگی بالاتر) و كاهش نرخ زاد و ولد، منجر به رشد سریع تعداد گردشگران مسن تر شده است.

آژانس های مسافرتی به این موضوع واقف هستند كه مشتریان مسن تر به طور عمومی مشتریان وفادارتری هستند. آژانس ها برنامه های سفر، مقاصد و فعالیت های سازگارتری را برای آنها ارائه می نمایند. گردشگران با سن بالاتر از 60 سال كاملاً توانایی سفر كردن را دارند، اگرچه ممكن است برخی از آنها گزینه ها و جایگزین های خاصی را برای برآورده كردن خواسته هایشان مطابق با شرایطی كه در آن هستند، درخواست نمایند.

با رزرو هتل های كیش می توانید در كشتی تفریحی این جزیره نیز اقامتی به یاد ماندنی داشته و سفری خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.
آژانس های مسافرتی با تمركزی خاص و ویژه روی این بخش از بازار، خدمات خاصی را ارائه می نمایند. مثلاً برخی ترانسفر آسان به فرودگاه را ارائه می دهند. برخی دیگر از همین آژانس ها، فعالیت ها را با سرعتی متناسب با فرآیند فراهم آوردن آسایش برای افراد مختلف به انجام می رسانند. نهایتاً آژانس های حرفه ای تر گزینه اقامت در تسهیلاتی را در اختیار قرار می دهند كه انتظارات مشتریانی كه معلولیت، رژیم غذایی خاص یا مشكلات جسمی خاصی دارند را برآورده نموده و پاسخگو می باشند.

با رزرو هتل در تبریز در فصل زمستان، به این شهر زیبا سفر كرده و از حضور در پیست اسكی سهند لذت ببرید.

تورهای مبتنی بر گردش در شهر با اتوبوس، فعالیتی مهم برای این دسته از گردشگران می باشند. در قاره اروپا، پیشنهادات از نرخ های قیمتی پایین آغاز می گردند، به عنوان مثال، در برخی نواحی خاص، 190 یورو. اتوبوس های راحت با صندلی ها و سرویس بهداشتی های راحت. با اینكه این نوع مسافرت برای مشتریان و گردشگران جوان تر هم می تواند جذاب باشد، اما كاملاً برای گردشگران مسن مناسب است.
در آغار تور تفریحی رودخانه ای در اروپا، متوسط سن مسافران بالاتر از 70 سال بود. اما این موضوع دیگر خیلی مورد توجه نیست. تورهای رودخانه با كشتی تفریحی تا حد كمی نظر مسافران جوان تر را به خود جلب می نمایند. این كشتی های تفریحی در رودخانه های بزرگ اروپایی، پیاده روی را نیز جزء فعالیت های تفریحی قابل ارائه به گردشگران قرار داده اند. امروزه شركت های مسافرتی بیش از پیش امكان انتخاب غذای مورد درخواست را هنگام رزرو تور همراه با میزهایی دو نفره به منظور حفظ و نگهداشتن سطح خاصی از صمیمیت فراهم آورده اند.

طبق گزارش انجمن بین المللی كروز لاین (CLIA)، بازار كشتی های تفریحی اروپا در سال 2017 عدد 9/6 میلیون نفر را پشت سر گذاشت، و این یعنی رشد 5/2 درصدی در مقایسه با آمار سال 2016. بخش بازار كشتی های تفریحی اروپا در طی 10 سال اخیر شاهد رشد بوده است. متوسط سن مسافران ایتالیایی استفاده كننده از كشتی های تفریحی 42 سال بوده و این عدد برای مسافران فرانسوی 49 سال می باشد. همین رقم برای بریتانیایی ها 57 سال است. كشتی های تفریحی معمولاً در میان گردشگران و مسافران مسن تر بسیار معروف تر و مشهورتر می باشد.

این مقاصد توریستی خارج از فصل گردشگری ده برابر بهتر و ارزان تر هستند
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر