×

خوشروترین و بدخلق ترین مسافران دنیا

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۹
دسته بندی جهانگردی
خوشروترین و بدخلق ترین مسافران دنیا

این در ذات انسان است که بر تجربیات شخصی – صحیح یا غلط – برای بدست آوردن حسی از اینکه کدام کشورها جایگاه افراد خوش خلق یا بد اخلاق است تکیه کند. سایت RewardExpert ، رتبه بندی خود از خوشرو ترین و بدخلق ترین مسافران دنیا را منتشر کرد. در این گزارش RewardExpert، برای بررسی وضعیت مسافران سرتاسر کره ی زمین لنز خود را بازتر کرده است.
برای مشخص شدن میزان بدخلقی یا خوشرویی ساکنان یک کشور، این گزارش از مجموعه داده هایی نزدیک به 3.5 میلیون نظر در بیش از 13000 هتل در بازه ی 70 کشور که توسط نظردهندگانی از 83 ملیت مختلف که رزرو هتل انجام داده اند یا کارکنان هتل هستند استفاده کرده است.
ولاد تیشوک یکی از مؤسسان سرویس RewardExpert می گوید: " ما نمیخواهیم در مورد گروهی از مردم قضاوت های شتابزده بر اساس تجربه مان یا داستان هایی که شنیده ایم بکنیم. بعضی از افراد ممکن است فرانسوی ها را مغرور، آلمانی ها را عبوس یا ژاپنی ها را وسواسی بدانند. اما با کنار گذاشتن همه ی این ذهنیت ها، می خواهیم مشخص کنیم که بر اساس آمار مردمان کدام کشورها خوش یا بداخلاق ترین ها هستند."
گزارش سه کشور با خوشرو ترین مسافران:
 
1 - روسیه: نظرات پنج ستاره ی روس ها یک آمار قابل توجه 46.16 درصدی از بین 70775 نظر را بجا گذاشته است، اما این به تنهایی باعث می شد روسیه در مکان ششم باشد. چیزی که روسیه را در صدر قرار داده این حقیقت است که رتبه ی آن برای بد اخلاقی در رتبه ی آخر است، با آمار شوک آور 4.99 درصد از نظرات که اقامت خود را در هتل یک یا دو ستاره،  رتبه بندی کرده اند.
2 - صربستان: صرب ها در مقام دوم شادترین توریست های بین المللی در جهان هستند و رتبه ی آنها بیشتر مدیون نظرات کم یک یا دو ستاره است یعنی 7.10 درصد از نظرات صرب ها.
3 - لبنان: لبنان مقام سوم را دارد ، مجموعا به این دلیل که منزلگاه توریست های بین المللی شاد است. درصد نظرات توریست های لبنانی در زیر مجموعه ی "خوش اخلاق" 45.69 درصد است، در حالیکه فقط 7.8 درصد از نظرات متعلق به زیرمجموعه ی "بد اخلاق" بوده است.
 
سه کشور با بدخلق ترین مسافران عبارتند از:
 
1 - اسپانیا: اسپانیا شاید شهرتی برای کشور و فرهنگی آرام داشته باشد اما این مسئله ظاهرا در مرزهای کشور متوقف می شود. اسپانیایی ها در خارج کشور به میزان محسوسی بدخلق می شوند. نه تنها در مقام چهارم نظرات یک و دو ستاره هستند (11.73 درصد)، بلکه در مقام پنجم کمنرین نظر پنج ستاره نیز می باشند.
2 - ایرلند: بنظر می رسد شانس ایرلندی در مورد مسائل سفر بین المللی صدق نمی کند. توریست های جزیره ی امرالد بیشترین نظرات یک یا دو ستاره برای هتل های خارجی را برجای گذاشته اند که در نتیجه مقام دوم لیست بدخلق ترین توریست ها را با داشتن 11.97 درصد از 53429 نظر یک یا دو ستاره به خود اختصاص می دهند.
3 – ایسلند: وضعیت مسافران ایسلندی به میزان  آفتابی بودن خود کشور ایسلند است. توریست های ایسلند نظرات منفی و بد اخلاقانه ی بیشتری نسبت به اکثر کشورها را به خود اختصاص می دهند.

تیشوک می گوید: "برای مشخص کردن رتبه ها، مجموعه داده ها از حدود 3.5 میلیون نظرسنجی در مورد هتل ها را به زیر مجموعه هایی بر اساس تعداد ستاره ها در مقیاس یک تا پنج ستاره تقسیم کردیم. زیر مجموعه ی نظرات یک یا دو ستاره نشان دهنده ی ‘بدخلقی’ و زیرمجموعه ی نظرات پنج ستاره مشخص کننده ی میزان خام ‘خوش خلقی’ بود. میانگینی بر اساس این دو بعنوان درصدی از تمام نظرات بازدیدکنندگان کشور پایه محاسبه شد تا آنها را در مقیاسی از بد اخلاق تا خوش اخلاق رتبه بندی کند."