×

سفری به شهرهای سلطنتی و رنگارنگ ایالت راجستان هند

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۵
دسته بندی سفرهای پیشنهادی
سفری به شهرهای سلطنتی  و رنگارنگ ایالت راجستان هند
راجستان جزء ایالت های شمالی هند است و بیشتر با کاخ های سلطنتی اش، قلعه های مستحکم و رنگهای درخشانش شناخته می شود و سالانه پذیرای سیل عظیمی از گردشگران است که پس از رزرو هتل خود در هند برای بازدید به این مناطق سر می زنند. یکی از جالبترین نقاط، کاخ هوا محل در شهر صورتی جیپور است.
دیلیلپ سینگ تنور، راهنمای تور در ایالت راجستان میگوید: " صبح خیلی زود، مثلا موقع طلوع آفتاب یا قبل از ساعت 7 محل دیدن کنید.... این موقع بهترین زمان برای گرفتن عکس های بهتر است".
rajestan
مهمان نوازی: شهر جیپور از همان ابتدا، اینگونه صورتی رنگ نبود. در سال 1876، زمانیکه به شدت انتظار می رفت که پرنس آلبرت از جیپور دیدن کنید، حاکم شهر تصمیم می گیرد تا شهر را صورتی کند، چراکه در فرهنگ هندی رنگ صورتی سمبل مهمان نوازی است.
rajestan
شهر قدیمی: پرجاذبه ترین بخش جیپور برای مسافران شهر قدیمی صورتی است، جاییکه کاخ هوا محل با سفالینه های صورتی، کاخ شهر، کاخ بادها و رصدخانه جانتر مانتر قرار دارند.

شهر آبی: با پروازی یک ساعته به سمت شرق جیپور، به جودپور می رسیم که برای چیز دیگری معروف است: آسمان آبی اش.
شهر آبی: تنور می گوید: "بدلیل اینکه شهر در محاصره بیابان است، آب و هوایی داغ دارد و بخاطر همین داغی هوا، مردم خانه هایشان آبی کردند تا داخل خانه هایشان خنک بماند."
rajestan
دلیل دیگری هم برای این رنگ آبی وجود دارد. جودپور محل زندگی برهمن ها نیز هست (بزرگترین گروه مردم هند) که شیوا را می پرستند. از آنجا که اغلب شیوا با رنگ آبی شناخته می شود، پرستش کنندگان شیوا، خانه ها و معابدشان را با این رنگ مقدس و آرامبخش رنگ می کنند.
بهترین راه دیدن شهر آبی از فراز قلعه مهرنگار است. شما می توانید از این زاویه، دسته های خانه های آبی درخشان و آسمان زیبای آبی را ببینید.
rajestan
کاخ اومید بهاوان: بعد ازغرق شدن در کوچه پس کوچه های شهر قدیمی و بازار شلوغ شهر، می توانید از سکوت کاخ اومید بهاوان لذت ببرید. شما می توانید در این اقامتگاه سلطنتی، چای عصرگاهی خودتان را بنوشید و طاووس های اهلی شده ای را ببینید که در هتل پرسه می زنند.

شهر طلایی: در حالیکه جیپور و جودپور چندین ساختمان دارند که به نوعی امضای شهرشان محسوب می شوند، جایسالمر تنها یک ساختمان مشهور دارد. این شهر لقبش را از قلعه باشکوه جایسالمر گرفته است که در سال1156 بر روی بلندی تپه ای بنا شده است و بنظر می رسد از بلندای تپه بر شهر حکمرانی می کند.
rajestan
شهر طلایی: این شهر به جشنواره های هیجان انگیزی که در طول سال برپا می کند نیز مشهور است.

سرای جایسالمر:
بدلیل اینکه این شهر در دل بیابان قرار گرفته است، محل خوبی برای گردش با شتر و کمپ بیابانی است؛ از جمله کمپ لوکس سرای جایسالمر.
راجستان جزء ایالت های شمالی هند است و بیشتر با کاخ های سلطنتی اش، قلعه های مستحکم و رنگهای درخشانش شناخته میشود. یکی از جالبترین نقاط، کاخ هوا محل در شهر صورتی جیپور است.
rajestan
شهر صورتی جیپور، شهر آبی جودپور و شهر طلایی جایسالمر هر کدام با تاریخ مخصوص بخودشان، در ناحیه-ای بیابانی پخش شده اند.
دیلیپ سینگ تنور، راهنمای تور اهل راجستان، میگوید: "راجستان مهد جنگاوران بزرگ است، سرزمین کارآفرینان و محل نمایشگاه ها و جشنواره ها، سرزمین رقص و آهنگ...راجستان شبیه یک گالری هنری است."
rajestan
"اینجا چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد. قصه های قدیمی بسیاری که از تاریخ چند هزارساله این شهرها به یادگار مانده است اما برای دیدن و تحسین همه ی این چیزها به وقت زیادی نیاز دارید."
ما برای درک بهتر مسئله ی رنگ ها در ایالت راجستان به سرزمین پادشاهان سفر کردیم تا به کندو کاش در تاریخ رنگارنگ جیپور، جودپور و جایسالمر بپردازیم.