×

درياچه فراخين نوشهر، درياچه ای در ميان كوه و جنگل و دريا

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۷/۳
دسته بندی ایرانگردی
 درياچه فراخين  نوشهر، درياچه ای در ميان كوه و جنگل و دريا
كشور "ایران" از معدود كشورهای جهان است كه در یك زمان از سال گرم ترین نقاط جهان و در همان لحظه و فصل خنك ترین نقاط جهان را در بر می گیرد. كمتر كشوری جغرافیای حیرت انگیزی همانند كشور ما را دارا می باشد. این تنوع آب و هوایی باعث شده در هر فصلی از سال گردشگران و طبیعت دوستان بتوانند با هر نوع سلیقه ای، منطقه ای را برای تفریح و سفر انتخاب كنند. در این مقاله سعی شده است از بین دنیایی از زیبایی های مناطق مختلف "ایران" به معرفی یكی از چشم نواز ترین مناطق و دریاچه های كشور در شمال ایران بپردازیم. همیشه با آوردن نام مناطق شمالی كشور، تصویری از زیبایی ها و جذابیت های طبیعی و خدادادی كه در نقاط دیگر كمتر دیده می شود به ذهن ما نقش می بندد. اگر به دنیای ارتباطات و اینترنتی امروزی كه البته توانسته است به همه گردشگران در راستای شناخت نقاط بكر و كمتر شناخته شده كمك شایانی كند، سری بزنیم و به دنبال دریاچه ها و تور های طبیعت گردی بگردیم بی شك با یافته هایی از جمله: دریاچه فراخین، دریاچه فراخین دالاهو و دریاچه فراخین در مازندران روبرو می شویم. در ادامه این مقاله شما را با زیبایی های كم نظیر دریاچه فراخین نوشهر كه از منحصر به فرد ترین دریاچه های كشور در دل كوه های پر از درخت شمال كشور قرار گرفته است و راه های دسترسی به آن و اقامتگاه ها و بهترین هتل های ایران و هتل های نوشهر که در نزدیكی این دریاچه و جنگل زیبا قرار دارد آشنا می كنیم .
دریاچه فراخین مازندران
استان زیبای "مازندران" همانند دیگر استان های شمالی كشور كم نظیر ترین مناطق و بكر ترین مناظر طبیعی را در دل خود جای داده است. هر نقطه این استان دنیایی از سرسبزی و زیبایی است كه همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می كند. تا به حال به این فكر كرده اید كه دریاچه فراخین كجاست؟ تا كنون نام این دریاچه را شنیده اید؟ دریاچه فراخین نوشهر در استان "مازندران" در بخش "كجور" واقع در شهرستان "نوشهر" و در كنار روستای "ویسر" قرار گرفته است. همان طور كه می دانید مناطق شمالی كشور به ویژه استان "مازندران" به دلیل آب و هوای مرطوب و بارش فراوان باران طی سال، از سرسبز ترین و پر آب ترین مناطق كشور می باشد. وجود دریای "خزر" در یك سو و جنگل ها و كوهستان های رشته كوه "البرز" در سوی دیگر این خطه را از پر مسافر ترین مناطق كشور كرده است. وجود مراكز اقامتی، ویلاها و هتل هایی از جمله هتل عرش نوشهر كه می توان به راحتی با رزرو هتل خیال خود را از محل اقامت در این منطقه راحت كنیم در نزدیكی این دریاچه، دسترسی به این طبیعت را كاملا راحت و بی دردسر كرده است.
دریاچه فراخین مازندران
اگر از شهر "نوشهر" به سوی جنگل های انبوه راهی شویم و حدود 20 كیلومتری را در جنگل های سرسبز طی كنیم، به دریاچه ای كوچك ولی بزرگ از لحاظ زیبایی می رسیم. البته از سمت روستای"ویسر" در ارتفاعات البرز نیز به این دریاچه راه های فرعی و بكری وجود دارد كه البته راه دسترسی از سمت شهر "نوشهر" راحت ترین راه برای دیدن این بهشت كوچك در دل جنگل می باشد.
سفر به مناطق شمالی كشور به ویژه استان "مازندران" و شهر "نوشهر" در همه فصل ها زیبایی بخصوصی دارد. برای بازدید و لذت بردن از دریاچه فراخین نوشهر نیز نیاز به فصلی خاص و برنامه ریزی از پیش تعیین شده ای نیست. البته توصیه ما برای لذت بردن بیشتر از همه جاذبه های این خطه سفر رفتن در فصل بهار، تابستان و حتی پاییز می باشد. زمستان های این منطقه به دلیل مرتفع بودن این دریاچه از سطح دریا بسیار برف گیر و مسیر دسترسی به آن دشوار می باشد.
دریاچه فراخین مازندران
محصور شدن دریاچه در میان درختان و جنگل های سرسبز این منطقه و همچنین كم تردد بودن این خطه، به زیبایی های این دریاچه افزوده است. گاهی حتی باورود به حاشیه این دریاچه كسی را جز خودتان نمی بینید. تمیزی و سرزنده بودن این جنگل و آبگیر زیبا از بی نظیر ترین جاذبه های آن می باشد. با قدم زدن در اطراف این دریاچه و در میان جنگل های پهن برگ بالای سر، گویی انسان در میان جزیره ای در دل دریایی ناشناخته قدم می زند و نا خود آگاه فراموش می كنیم كه این همه زیبایی در كوتاه ترین فاصله به شهر قرار گرفته است.
همان طور كه می دانید یكی از دغدغه های سفر مخصوصا سفر های طبیعت گردی اقامت و محل مناسب برای استراحت در مقصد مورد نظر می باشد. حس مهمان نوازی و خونگرمی مردم "ایران" نیازی به تعریف و تمجید ندارد. به ویژه مردم شمال كشور كه در مهمان نوازی زبان زد هستند. اگر قصد اقامت در دل طبیعت و هیجان و استرس را دوست دارید تجربه كنید، با زدن كمپ های موقت و چادر های خود در گوشه ای از این جنگل زیبا در كنار دریاچه می توانید خاطره انگیز ترین سفر خود را با این نوع اقامت در ذهن خود ثبت كنید. در نزدیكی دریاچه فراخین نوشهر دو روستا به نام های "ویسر" و "دلسم" قرار گرفته است. استفاده از خانه های روستایی در این دو روستای زیبا در نزدیكی دریاچه نیز از پیشنهاد های اقامتی ما در این سفر می باشد. از طرفی نیز اگر اهل اقامت راحت و بی استرس هستید، رزرو هتل در نوشهر و استان مازندران پیشنهادی است كه قطعا با تجربه این هتل های زیبا كه برخی از آن ها در میان طبیعت بكر قرار گرفته اند خالی از لطف نخواهد بود.
دریاچه فراخین مازندران
گاهی با قرار گرفتن در دل طبیعت در صورت نداشتن امكانات لازم از بردن نهایت لذت بی بهره می مانیم. این دریاچه و جنگل های اطراف آن پتانسیل گردش و تفریح حتی برای چند روز را دارد. به برخی پیشنهاد ها برای سفری جذاب تر به این منطقه در ادامه اشاره شده است.
پس از رسیدن به این دریاچه برای لذت بردن از جاذبه های اطراف، حتما پیشنهاد می شود یك برنامه پیاده روی در دل طبیعت داشته باشید. با قدم زدن در دل جنگل ها و اطراف دریاچه زیبایی هایی را می توان دید كه قابل وصف و توضیح نمی باشد. فقط باید با چشم هایمان آن ها را لمس كرد.
اگر می توانید در سفر به این منطقه و البته دیگر مناطق شمالی كشور، قایقی بادی كه البته به راحتی قابل حمل می باشد را همراه داشته باشید. موقعیت تالاب گونه این دریاچه و سكوت حاكم بر آن فضایی كم نظیر برای قایق رانی و پرسه زدن در میان شاخ و برگ های این جنگل می باشد. در صورت همراه داشتن قایق حتما از جلیقه های نجات برای پیش آمد های احتمالی نیز استفاده كنید.
دوچرخه سواری به ویژه با دوجرخه های كوهستانی و حرفه ای از تفریحات علاقه مندان به این ورزش می باشد. ركاب زدن در میان جنگل های بكر و بر روی شاخه ها و سبزه های زیر پا حسی رویایی را به همراه دارد. البته در طول سفر همراه داشتن دوربین عكاسی یا گوشی همراه مجهز به دوربین را فراموش نكنید. لحظاتی را می توان ثبت كرد كه تا سال ها بعد، پس از دیدن این تصاویر نا خود آگاه در میان این طبیعت قرار خواهید گرفت.
دریاچه فراخین مازندران
در سفر به این دریاچه زیبا، حتما وسایل شخصی و اقامتی اولیه خود را به همراه داشته باشید. به دلیل رطوبت بالا و پر بارش بودن این خطه، حتما باران گیر یا لباس های ضد باران همراه خود داشته باشد. در صورت تهیه آتش برای گرما و پخت و پز حتما از خاموش بودن آن موقع ترك محل مطمعا شوید. زیبایی و بكر بودن این طبیعت را با جمع آوری تمام پسماند های خود برای دیگران به یادگار بگذاریم. از نكات مهم در سفر به این منطقه نبود آنتن دهی تلفن های همراه و اینترنت در این منطقه می باشد كه این از شیرین ترین معایب می باشد. گذراندن لحظاتی شاد به دور از تكنولوژی خود از جذابیت های این دریاچه می باشد.