لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> جاهای دیدنی چین 1
جاهای دیدنی چین 1

جاهای دیدنی چین 1

گفتنی است که دیوار بزرگ چین و شهر ممنوعه در پکن از مهم ترین جاذبه های چین می باشند که شهرت جهانی دارند و اکثر توریست هایی که وارد این کشور می شوند برنامه بازدید از این آثار تاریخی و بازدید از شانگهای و تماشای سربازان سفالین در شهر ژیان را در اولویت دارند. شاید تعدادی از جهانگردان به گوانژو سر بزنند یا در رودخانه ی یانگتسه با کروز سفر کنند، اما این جاذبه ها تنها مکان های جذاب و چشمگیر چین نمی باشند و این سرزمین دیدنی های بیشماری دارد.

جاذبه های توریستی بسیاری در چین وجود دارد که از شهر های باستانی گرفته تا جنگل ها و معابد، شالیزار های برنج که گویی شکل و طرح آنها توسط هنرمندان طراحی شده است، یا به کوهستان های مقدس و آبشار های فوق العاده زیبا می توان اشاره کرد. کاوش در مسیر ها و جاذبه های دورافتاده هیجان و جذابیت بیشتری دارد و اغلب چینی ها با کوله پشتی راهی این مسیر های جذاب می شوند. هر مسافری که یک کتاب دیکشنری و اصطلاحات مناسبی همراه داشته باشد با اندکی صبر و حس شوخ طبعی می تواند سفری به یاد ماندنی و بی نظیر را در چین رقم بزند. در ادامه برترین و زیبا ترین جاذبه های چین را معرفی می کنیم تا با برنامه ریزی و رزرو آنلاین هتل لحظات خوبی را سپری کنید. گفتنی است که در سایت ایران هتل آنلاین گردشگران می توانند هتل های ایران را با تخفیف در شهر ها و جزایر توریستی رزرو نمایند.
1 – دیوار های شهر ژیان (Xi’an City Walls)
صدها سال پیش مردم چین برای مقاومت در برابر مهاجمان، دیوار های بلندی از سنگ را در اطراف شهر ها می ساختند. شهر ژیان نیز استثنا نبوده و دیوار های سنگی باستانی هنوز هم پابرجا بوده و می توانید در اطراف شهر مشاهده نمایید، این دیوار ها در طول سالیان به خوبی محافظت شده اند. دیوار های ژیان دوازده متر (40 فوت) ارتفاع دارند و تقریبا 15 متر (50 فوت) عرض آنها می باشد. گردشگران بهتر است که بر روی دیوار بلند پایتخت باستانی چین قدم بزنند و از تماشای مناظر زیبا در کنار تاریخی غنی لذت ببرند.


2 – (معابد) پاگودا های سه گانه (Three Pagodas)
 پاگودا های سه گانه
این جاذبه ی معروف در فاصله ی یک مایلی از شمال غرب شهر باستانی دالی در چین جنوبی واقع شده است. این سه بتکده از بهترین و مهم ترین ساختار ها و معابد بودایی می باشند که در طول چندین فاجعه بزرگ طبیعی و انسانی از آسیب در امان مانده اند. معبد میانی در طول سال های 824 تا 840 پس از میلاد به دستور پادشاه کوان فنگیو ساخته شده است و تقریبا 69.6 متر (227 فوت) ارتفاع دارد، می توان گفت که معبد میانی یکی از بزرگ ترین معابد چین می باشد. دو معبد دیگر که در اطراف معبد میانی قرار دارند حدودا پس از یک قرن فاصله ساخته شده اند.
بیشتر بخوانید:

جاهای دیدنی چین 2


3 – پارک ملی جنگل ژانگ جیاجی (Zhangjiajie National Forest Park)
پارک ملی جنگل ژانگ جیاجی
پارک ملی جنگل ژانگ جیاجی که در حومه شمالی شهر چانگ ژیاژیه قرار دارد یکی از محبوب ترین جاذبه های چین می باشد که بازدیدکنندگان بیشماری دارد. این پارک ملی در سال 1982 میلادی افتتاح شد و گفتنی است که پارک ملی جنگل ژانگ جیاجی اولین پارک ملی جنگلی چین می باشد. منطقه ی کوهستانی و تاریخی وولینگیوان با قله های سنگ ماسه یکی از معروف ترین نواحی کوهستانی کره زمین می باشد و پارک ملی ژانگ جیاجی بخشی از این ناحیه تماشایی و فوق العاده زیبا محسوب می شود. با وجود رودخانه های زلال، قله هایی با اشکال عجیب و غریب، حیات وحش و وفور پوشش گیاهی گرمسیری، این پارک در طول چهار فصل سال مکانی مناسب برای بازدید توریست ها است. رود گلدن ویپ یکی از جاذبه های مشهور این پارک ملی است که گردشگران در آب های زلال و فیروزه ای آن می توانند شنای ماهی ها را تماشا کنند.
4 – جنگل سنگی شیلین (Shilin Stone Forest)
جنگل سنگی شیلین
مجموعه ای از اشکال متفاوت و متنوع كارست ها (سنگ هاى آهکی پر سوراخ و شکاف های ژرف پوشیده شده و جوی ها و غار های زیرزمینی) جنگل سنگی یا جنگل شیلین را در جنوب غرب چین شکل می دهند. سنگ ها در این جنگل به گونه ای بیرون زده اند که مانند بیرون آمدگی چکیده سنگ ها در کف غار می باشند. گفته می شود که سنگ های این جنگل بزرگ 270 میلیون سال قدمت دارد. در گذشته در این منطقه آب های اقیانوس جریان داشتند و در طول زمان و وجود موج های بلند اقیانوسی توانسته است که این برجستگی ها را خلق کند. گفتنی است که جاذبه ی معروف جنگل سنگی شیلین سالانه بیش از دو میلیون بازدیدکننده از سراسر جهان دارد.


5 – شهر قدیمی لیجیانگ (Lijiang Old Town)
شهر قدیمی لیجیانگ
شهر قدیمی لیجیانگ یکی از زیبا ترین و مهم ترین جاذبه های استان یوننان می باشد که به خاطر نواحی بکر و زندگی ساده مردم توانسته جهانگردان بیشماری را از سراسر جهان به سوی خود جذب کند. این شهر قدیمی تقریبا 800 سال قدمت دارد و کوبلا خان اولین امپراتوری بود که در این شهر قدیمی حکومت کرد، فرهنگ شهر قدیمی لیجیانگ به فرهنگ اقلیت مردم در شهر ناکسی وابسته می باشد. در گوشه و کنار شهر کانال های زیادی جریان دارند و تقریبا 350 پل در مسیر کانال ها وجود دارد که با گشت و گذار می توانید معماری زیبا و رنگارنگ شهر ناکسی و مردم محلی که پوشش بومی و سنتی دارند را تماشا کنید.


6 – رشته کوه های وودانگ (Wudang Mountains)

رشته کوه های وودانگ

گفتنی است که جاذبه ی بی نظیر کوهستان وودانگ در شمال غرب استان هوبئی چین قرار دارد و دارای حیات وحش بکر و بی نظیری می باشد. رشته کوه های فوق العاده زیبا و تماشایی وودانگ در کنار طبیعت زیبا دارای مهم ترین معابد چینی می باشد و یکی از مقدس ترین رشته کوه های مذهب تائوئیسم چین محسوب می شوند. گردشگران می توانند مجموعه های بزرگی از معابد باستانی مانند معبد معروف و با عظمت نانیان را تماشا کنند که در میان مجموعه 36 معبد وودانگشانگ یکی از معابد باشکوه به شمار می آید و از صخره هایی که پشت سر آن قرار دارد، ساخته شده است.
7 – شهر کوچک ژوژوانگ (Zhouzhuang)
شهر کوچک ژوژوانگ
شهرک ژوژوانگ یکی از معروف ترین شهر های روی آب در چین می باشد که اغلب با نام ونیز شرق نیز شناخته می شود. شهرک مملو از خانه های باستانی در امتداد رودخانه ها و جریان های آب است که مانند ونیز مردم از طریق کانال ها ارتباط دارند. شهرک ژوژوانگ کمتر از 32 کیلومتر (20 مایل) از شهر بزرگ، زیبا و تاریخی سوجو در شرق چین فاصله دارد، این شهر پل های زیبا و متعددی دارد مانند پل های شاید و یونگان که از سمبل ها و نماد های شهر محسوب می شوند. این شهر از مقصد های محبوب توریستی است و گردشگران می توانند با قایق سواری در اطراف شهر گردش کنند و از تماشای طبیعت بکر و دیدنی آن لذت ببرند.


8 – کوه تای (Mount Tai)
کوه تای
گفتنی است که در کشور چین پنج کوهستان مقدس وجود دارد و کوه تای یکی از مهم ترین کوهستان ها در میان پنج کوه مقدس محسوب می شود. این کوهستان در شهر تای آن و در استان شاندونگ واقع شده است و دارای ارزش تاریخی و دینی زیادی است. صعود بر فراز کوهستان تای شان (شان کوهی در ماندارین چین است) یکی از وظایف امپراتور جدید است که انجام می دهد. گفته می شود که 72 امپراتور توانسته اند بر فراز این کوهستان ها صعود کنند. این امپراتور ها در طول زمان معابد بزرگ و با عظمت، لوح ها و کتیبه های حکاکی شده و دیگر بقایا و آثار فرهنگی را در این کوهستان از خود به یادگار گذاشتند. گردشگرانی که به تاریخ و سلسله های امپراتوری چین علاقه دارند مانند امپراتور های قدیم تلاش می کنند تا با گذر از 6 هزار پله بر فراز کوهستان صعود کنند.


9 – رودخانه ی دره ببر (Tiger Leaping Gorge)

رودخانه ی دره ببر

این دره بر فراز رودخانه ی یانگتسه در جنوب غرب چین واقع شده است. دره ببر تقریبا 15 کیلومتر (9 مایل) طول دارد و از چندین رود و جریان خروشان آب گذر می کند و در دو سمت توسط کوهستان هایی که تا سه هزار متر (10 هزار فوت) از سطح رودخانه ارتفاع دارند، احاطه شده است. گفته می شود که این دره عمیق ترین دره ی جهان به شمار می رود. در طول این دره مسیر های پیاده روی و طبیعت گردی وجود دارد که قابل دسترس بوده و با چشم انداز های فوق العاده چشمگیر از جاذبه های پرطرفدار چین محسوب می شود و توریست ها می توانند در گذر از این مسیر های زیبا در دل طبیعت آرامش یابند. طبیعت گردی در این مسیر حتی برای گردشگرانی که از لحاظ فیزیکی وضعیت خوبی دارند، دشوار می باشد و ممکن است زانو ها آسیب ببینند. در طول مسیر مهمانخانه وجود دارد که توریست ها می توانند شبانه در این مکان ها اقامت کنند و دیگر نیازی به حمل چادر ندارند.


10 – کانال ها و باغ های سوجو (Suzhou Gardens & Canals)
کانال ها و باغ های سوجو
سوجو شهر آبی زیبا و تماشایی است که بر روی گرند کانال بنا شده است و در فاصله ی 65 کیلومتری (40 مایلی) از شانگهای قرار دارد. این شهر به کانال هایی که از میان شهر می گذرند، باغ های سنتی و کلاسیک به همراه برکه های ماهی، صخره ها و همچنین به داشتن ابریشم شهرت دارد. در این شهر زیبا می توانید 80 باغ کلاسیک را تماشا کنید، باغ هامبل ادمینیستریتور یا باغ فرماندار شهر معروف ترین این باغ ها محسوب می شود. برای داشتن لحظاتی آرام و دوست داشتنی می توانید سوار بر قایق از کانال های شهر عبور کنید و با سبک زندگی مردم بومی آشنا شوید.


11 – غار های موگای (Mogao Caves)

غار های موگای

غار های موگای که به غار هزار بودا هم معروف می باشند در جنوب شرقی دان هوانگ، در استان گانسو، واقع شده‌ اند. گردشگرانی که از مسیر قدیمی و تاریخی جاده ابریشم عبور می کنند اغلب در دان هوانگ توقف می کنند تا از جاذبه ی زیبای غار های موگای بازدید کنند. این غار ها نشان دهنده ی هنر های اولیه بودایی ها می باشند. برخلاف غار های یانگانگ که تصاویری از بودا را در دامنه کوه حکاکی کرده اند، در این غار ها، نقاشی هایی بر روی دیوار غار ها کشیده شده که می توانید تماشا کنید. گفته می شود که قدمت این نقاشی های دیواری به قرن چهارم میلادی باز می گردد. روزگاری بیش از هزاران معبد در این غار ها ساخته شده بود.


12 – مزارع پلکانی لانگجی (Longji Terraces)
مزارع پلکانی لانگجی
مزارع پلکانی لانگجی ستون فقرات اژده ها نیز نامیده می شوند و تقریبا در طول 500 سال گذشته در زمان حکومت سلسله مینگ ساخته شدند. مزارع پلکانی لانگجی در لانگشنگ قرار دارند و این جاذبه حدودا دو ساعت با رانندگی از گویلین فاصله دارد. هنگام بهار با تماشای منظره ی این مزارع از دور دست ها، تراس های پیچ و تاب خورده مانند کابل های سبز رنگ دیده می شوند که بر روی دامنه ها پهن شده اند، و از کنار رودخانه شروع شده تا قله ی کوهستان امتداد دارند. گردشگران می توانند در میان روستا ها و مسیر های شالیزار ها گردش کنند و از تماشای طبیعت زیبا و محیط کشاورزی لذت ببرند و از حیواناتی مانند اسب ها، خوک ها، مرغ و خروس و مردم محلی سخت کوش دیدن کنند و از نزدیک با فرهنگ و آداب مردم بومی آشنا شوند.


13 – کاخ تابستانی (Summer Palace)
کاخ تابستانی
کاخ تابستانی یکی از معروف ترین جاذبه های کشور چین می باشد که در شمال غرب شهر پکن واقع شده است، این کاخ روزگاری محل اقامت خانواده های سلطنتی چینی و دور بودن آنها از گرمای تابستان محسوب می شد. کاخ تابستانی در سال 1750 میلادی بنا شد اما صد ها سال بعد توسط تجاوز فرانسوی ها و انگلیسی ها به خاک چین، تخریب شد. در آن دوران به دلیل حیف و میل شدن بودجه نیروی دریایی جهت ساخت قایق مرمرین توسط تزو شی، همسر امپراتور، بازسازی این کاخ بحث و مناقشه زیادی به همراه داشت. و قایق ساخته شده مرمرین نبوده و از چوب ساخته شده و با رنگ کاری مانند مرمر دیده می شود. با بازدید از این بنای باستانی می توانید با عظمت و سبک معماری چین آشنا شوید.


14 – گردش با کروز در رودخانه یانگتسه (Yangtze River Cruise)
گردش با کروز در رودخانه یانگتسه

رودخانه یانگتسه یکی از معروف ترین رود های چین است که از کنار مهم ترین سایت ها و جاذبه های توریستی چین عبور می کند و برای نمونه می توان به سد سه دره اشاره کرد که بزرگ ترین نیروگاه برق آبی جهان را دارد. گردشگران می توانند سوار بر کروز در گشت رودخانه شرکت کنند و از میان برخی از زیبا ترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های چین گذر کرده و در سواحل اطراف به بازدید از سایت های توریستی محبوب بپردازند. رودخانه ی یانگتسه نه تنها مکانی محبوب در میان مردم است بلکه زیستگاه امن و آرامی برای گونه های مختلف در حال انقراض نیز می باشد، در این رودخانه می توانید کرکدیل های چینی و دلفین های رودخانه ای را تماشا کنید.

15 جاذبه ی برتر گردشگری در تایلند
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر