×

جاهای دیدنی چین 2

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۳۰
دسته بندی جهانگردی
جاهای دیدنی چین 2
 در ادامه برترین و زیبا ترین جاذبه های چین را معرفی می کنیم تا با برنامه ریزی و رزرو آنلاین هتل لحظات خوبی را سپری کنید. گفتنی است که در سایت ایران هتل آنلاین گردشگران می توانند هتل های ایران را با تخفیف در شهر ها و جزایر توریستی رزرو نمایند. 
 
15 - صومعه معلق چین (Hanging Monastery)
صومعه معلق چین
صومعه معلق چین بر فراز صخره ای عمود در ارتفاع 75 متری (246 فوتی) بالاتر از سطح زمین در دره ای معروف به اژدهای طلایی قرار گرفته است. این صومعه با داشتن موقعیتی شگفت انگیز از مهم ترین جاذبه های چین به شمار می رود. صومعه دارای 40 اتاق است که به وسیله راهرو معلق به یکدیگر وصل شده اند. گفتنی است که صومعه معلق چین به طرز عجیبی به سطح صخره هایی در پرتگاه بلند چسبیده است. این صومعه باستانی در قرن پنجم میلادی بنا شده و بار ها در طول قرن ها مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفته و گسترش یافته است. با بازدید از صومعه معلق می توانید با سبک معماری و عظمت آثار این سرزمین آشنا شوید.
 
16 - غار رید فلوت(Reed Flute Cave)
غار رید فلوت
غار رید فلوت یکی از جاذبه های طبیعی و با عظمت جهان است، این غار آهکی شگفت انگیز به دلیل داشتن سنگ ها و صخره هایی از رنگ های زیبا و بی نظیر، با نام کاخ هنر های طبیعی جهان شناخته می شود و در قسمت شمال غرب شهر گویلین و در ناحیه ی جنوبی چین قرار دارد. طبق افسانه ها، مردم معتقدند که دهانه ی این غار نی را به فلوت تبدیل می کند. غار سنگ آهکی یک سرزمین رویایی بوده و می توانید اشکال مختلفی از استلاگتیت ها و استلاگمیت ها، ستون های سنگی، پوشش های سنگی، پرندگان، گیاهان و حیوانات در شکل ها و رنگ های متنوع و باورنکردنی را تماشا کنید.

17 - غار یانگانگ (Yungang Grottoes)
غار یانگانگ
غارها یار سرداب های یانگانگ از معروف ترین جاذبه های چین می باشند و از بزرگ ترین نمونه های اولیه غار های هنری بودایی محسوب می شوند. هستند. در این غار ها راهبان بیش از 51 هزار تندیس را حکاکی کرده اند که از لحاظ اندازه از چند اینچ گرفته تا چندین فوت ارتفاع دارند و در دامنه کوه قرار گرفته اند. تقریبا 252 غار کنار هم قرار دارد که با تلاش بسیار در قرن پنجم و ششم میلادی کنده کاری و آماده شده اند. بهتر است که در طول فصل های گرم سال به این منطقه سفر کنید تا در محیط خلوت بتوانید به راحتی از زیبایی ها و شگفتی های این غار ها دیدن نمایید.

18 - رودخانه غربی (West Lake)
رودخانه غربی
هانگژو مرکز استان ژجیانگ در شرق چین، شهری توریستی است و معروف ترین گردشگاه طبیعی آن دریاچه غربی است که در مرکز این شهر قرار گرفته است و بازدیدکنندگان بیشماری به این منطقه سفر می کنند. گفتنی است که رودخانه غربی نماد و سمبلی از شهر چین شرقی محسوب می شود. جزیره های جنگلی که به دست بشر ساخته شده و معابد بزرگی در اطراف رودخانه به چشم می خورند که عمقی بیش از 5 فوت را نیز دارند. رودخانه غربی از زیبا ترین رودخانه های چین می باشد که به رود های کوچکتر نیز تقسیم می شود. روزگاری این ناحیه گوشه ی دنج و آرامی برای امپراتور محسوب می شد.

19 - پارک ملی جیوژایگو (Jiuzhaigou)
پارک ملی جیوژایگو
گردشگرانی که به دنبال هیجان و ماجراجویی می باشند بهتر است از دره جیوژایگو، جاذبه ‌ای خاص و حیرت آور در دل طبیعت بازدید کنند. این جاذبه در قسمت جنوب غربی چین واقع شده است و به طور رسمی به عنوان دره جیوژایی شناخته می شود. پارک ملی و منطقه ی طبیعی جیوژایگو به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی بیشمار مانند آبشار ها، کوهستان های کارستی یا پوشیده از سنگ آهک و وجود 108 دریاچه فیروزه ای و زلال آبی و سبز رنگ که آب های کریستالی و شفافی دارند و عمق رودخانه به راحتی قابل تماشا است، همگی در کنار هم این پارک را به سرزمین پریان تبدیل نموده اند. این حفاظتگاه طبیعی زیستگاه پاندا های بزرگ و
دوست داشتنی نیز می باشد اما با وجود توریست های بیشمار و ازدحام جمعیت در محیط گسترده تماشای حیوانات کار راحتی نیست.
20 - غار های لانگمن (Longmen Grottoes)
غار های لانگمن
غار های لانگمن به طور وسیعی در دل کوهستان های ژیانگشان و لانگمنشان در شرق سرزمین مرکزی چین گسترده شده اند. این غار های عظیم و باستانی از سال 493 قبل از میلاد مسیح بنا شده اند و بیش از 100 هزار تندیس بودایی با بیش از 2100 اینچ، 40 پاگودا یا معبد و 3600 سنگ نوشته و ستون های سنگی درون غار ها کشف شده است. درون این گنجینه بزرگ تاریخی تندیس مشهور 17 متری (56 فوتی) به نام وایروکانا در معبد فنگژیان قرار دارد که مهم ترین و باارزش ترین مورد در این مجموعه به شمار می رود.
 
21 - آسمان ‌خراش پودونگ (Pudong Skyline)
 آسمان ‌خراش پودونگ
پودونگ ناحیه ای در شهر شانگهای می باشد که در قسمت شرقی رودخانه هانگپو قرار گرفته است و به عنوان قطب بازرگانی و اقتصادی چین شهرت دارد. گفتنی است که این شهر آسمان خراش ها که تقریبا 20 سال پیش مانند یک زمین کشتزار بود، برج های بسیار بلندی ساخته شده اند که در این میان می توان به برج سمبلیک مروارید شرقی، مرکز اقتصاد جهانی شانگهای، ساختمان جین مائو و برج شانگهای که معروف ترین برج جهان بوده و ساخت آن در سال 2014 به پایان رسیده است، اشاره کرد. برج شانگهای دومین برج بلند جهان است که در صنعت گردشگری نیز نقش مهمی دارد.

22 - تراس های هانی (Hani Terraces)
تراس های هانی
تراس های شالیزار برنج هانی در دامنه های جنوبی کوه های آیلائو در یوانیانگ قرار گرفته است. این شالیزار ها بیش از هزار سال است که کاشته می شوند. مردم هانی این تراس های برنجی را با کنده کاری در دامنه های بایر کوه به وجود آورده اند و با تلاش بی وقفه محیط طبیعی پرطراوت و استوایی را با نهایت زیبایی شکل داده اند. آب های جاری شده از قله کوهستان توسط این تراس ها نگه داشته شده و به پایین انتقال داده می شود تا برای آبیاری مورد استفاده قرار گیرد. تراس های برنج از ماه دسامبر تا ماه مارس هر ساله پر از آب می شوند و منظره ای شگفت انگیز را برای گردشگران پدید می آورند تا با گردش در دل طبیعت آرامش را احساس کنند.

23 - بودای بزرگ لشان (Leshan Giant Buddha)
بودای بزرگ لشان
کوه امی چین، جایگاه اولین معبد بودا در کشور چین است که در طول قرن اول ساخته شده است. با این حال برجسته ترین مجسمه بودا در امیشان، بودای بزرگ لشان است که در قرن هجدهم از دامنه کوه کنده کاری شده است. این مجسمه در حدود 71 متر (233 فوت) ارتفاع دارد و انگشتان سه متری عظیمی در هر کدام از دستانش وجود دارد. تندیس بودای بزرگ در رودخانه افتاده است و با بالا آمدن سطح آب، رودخانه قابل کشتیرانی نیز شده است و توریست های بیشماری درون آب های تند و خروشان آن به قایق سواری می پردازند.

24 - کوه هانگ (Mount Huang)
کوه هانگ
رشته کوه هانگ یکی از مهم ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری در چین است که به هانگشان یا کوه زرد نیز شهرت دارد. این منطقه به داشتن مناظر فوق العاده زیبا، غروبی دلنشین، قله های عظیم به اشکال عجیب و متفاوت و منظره ابر ها در آسمان مشهور است. قله های کوهستان که اغلب با مه پوشیده شده اند، به نظر می رسند که در بالای دریایی از مه غوطه ور می باشند و اسم های عجیبی دارند، که برای نمونه می توان به آرهات 18 پرستش کننده دریای جنوبی، قله گل های نیلوفر آبی، پایتخت آسمان و قلموی رنگ اشاره کرد.

25 - کروز گردی در رودخانه لی (Li River Cruise)
کروز گردی در رودخانه لی
در سفر به شمال شرق استان گانگسی، کروز گردی در رودخانه لی از گولین تا یانگشائو لذت خاصی دارد، منظره امتداد رودخانه لی با زیبایی های مهیج و جادویی همراه است و طعم زندگی که از کلانشهر ها به دور می باشد و قطعاً یکی از برترین جاذبه های گردشگری چین محسوب می شود. کوه های کارست پوشیده از مه به زیبایی این منظره افزوده است و حال و هوای آرامی را به آن می بخشد. قایق های سنتی ماهیگیری همواره در این رودخانه در حال رفت و آمد هستند و از قره قازها برای یافتن نقاط دارای ماهی استفاده می کنند. بهترین راه برای لذت بردن از این مناظر، استفاده از گشت های کروز بین گولین و یانگشائو است. البته از آنجایی که سطح زمین نیز هموار است، برخی از مسافران ترجیح می دهند که راه برگشت را با دوچرخه طی کنند.

26 - ارتش سفالین ( Terracotta Army)
رتش سفالین
این ارتش مقتدر از جنگاوران و اسب ها در سه سردآبه قرار گرفته اند و یکی از مشهورترین یافته های باستانی در جهان محسوب می شوند. این جاذبه یکی از محبوب ترین آثار گردشگری در تمام چین و مححبوب ترین اثر در ژیان است. 8000 جنگجوی بسیار واقعی و زنده به همراه چیزی در حدود 130 ارابه برای مدتی بیش از دو قرن به نگهبانی دادن برای روح اولین متحده کننده چین ایستاده اند. اگرچه سلاح های این ارتش به سرقت رفته است و رنگ و روی سربازان نیز تقریباً از میان رفته اند اما این حقیقت که صورت هیچ دو سربازی مثل هم نیست، گواهی است بر این که چه میزان تلاش و مهارت برای ساخت این ارتش به کار رفته است.

27 - بندرگاه ویکتوریا (Victoria Harbour)
بندرگاه ویکتوریا
گفتنی است که بندرگاه ویکتوریا یکی از عظیم ترین نقاط نقل و انتقال در جهان است. این خلیج از یک طرف مناظر فوق العاده آسمانخراش های جزیره هنگ کنگ را در بر دارد و از طرف دیگر، سواحل تسیم شا تیسو را در خود جای داده است. این خلیج یکی از شلوغ ترین لنگرگاه های جهان را نیز در خود دارد؛ صدها قایق گذری، چینی و قایق موتوری سریع السیر روزانه در امتداد خلیج بالا و پایین می روند. هر شب بسیاری از آسمانخراش ها در هر دو طرف بندرگاه ویکتوریا به صورت همزمان به نورافشانی می پردازند. این اتفاق به عنوان یکی از بزرگترین فستیوال های دائمی نور و صدا در جهان شناخته می شود. یکی از بهترین راه های لذت بردن از تورهای این بندرگاه، گشت روی کشتی استار است.

28 - شهر ممنوعه (Forbidden City)
شهر ممنوعه
شهر ممنوعه که به عنوان خانه امپراتورهای سلسله مینگ و کوینگ شناخنه می شود، در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده و به عنوان خانه ای برای امپراتور مورد استفاده قرار گرفت تا این که پویی ، آخرین امپراتور چین در سال 1912 ربوده شد. این شهر یک مجتمع مسکونی است محصور شده با دیوار است که دور تا دور آن را خندق قرار گرفته است. این مجموعه بزرگترین ساختمان کاخی در جهان است. به نقل از افسانه ها، این سازه 980 ساختمان را با 9999 اتاق در خود جای داده است، اما تعداد واقعی این اتاق ها در حدود هزار اتاق کم تر است. بی شک این جاذبه تاریخی مشهورترین و محبوب ترین جاذبه توریستی در پکن است. برای اثبات این ادعا جمعیت بازدیدکننده از این مجموعه کافی است.

29 - کاخ پوتالا ( Potala Palace)
کاخ پوتالا
کاخ زمستانی دالای لاما (Dalai Lama) یا کاخ پوتالا (Potala) در لهاسا (Lhasa) یادگاری از قرن هفتم هجری بوده و حاکی از مکتب بودای تبت است. نقش اصلی این کاخ فرمانداری تبت بوده است. پوتالا با داشتن بیش از 1000 اتاق، چیزی در حدود یک چهارم جمعیت زنده و مقبره مجلل طلاکاری شده مردم دالای لاما را در خود جای داده بود. این کاخ محل سکونت قوم دیلای لاما بود تا این که چهاردهمین دیلای لاما در سال 1959 و درپی هجوم چینی ها به هند فرار کرد. قصر دیلای لاما به عنوان خانه ای برای آثار تاریخی کمیاب نیز در نظر گرفته می شود. از این آثار تاریخی می توان به مجسمه ها و دست نوشته های ی طلایی بودا و هدایای دریافت شده از امپراتوران چین اشاره کرد.این کاخ از 16 طبقه تشکیل شده است و هر بازدیدی شامل بالا و پایین رفتن از تعداد بسیار زیادی پله می شود؛ بنابراین، قبل از هر بازدیدی مطمئن شوید که توانایی بالا و پایین رفتن از این پله ها را دارید.
 
30 - دیوار بزرگ چین (Great Wall of China)
دیوار بزرگ چین
دیوار بزرگ چین یکی از بزرگترین دستاوردهای مهندسی انسان و طولانی ترین موزه هوای آزاد در جهان است. این دیوار از غرب در استان گانسو (Gansu) آغاز شده و از شرق تا دریای بوهای (Bohai) در شانهیگوان (Shanhaiguan) امتداد می یابد. این دیوار در قرن پنجم قبل از میلاد مسیح تا قرن شانزدهم میلادی ساخته شد، بازسازی شاد و مورد مرمت قرار گرفت تا از امپراتوری چین در مقابل هجوم قبایل چادرنشین شمالی محافظت کند. بیشتر افراد در مناطق نزدیک به پکن از این جاذبه دیدن می کنند در خالی که به راحتی می توان زیبایی های آن را در جایی بین ارتفاعات کوه ها مشاهده کرد. این بنا، جاذبه گردشگری شماره یک در چین است.