لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> اخبار >> پیش بینی اسپانیایی ها از رشد 9/8 درصدی گردشگران خارجی
پیش بینی اسپانیایی ها از رشد 9/8 درصدی گردشگران خارجی

پیش بینی اسپانیایی ها از رشد 9/8 درصدی گردشگران خارجی

طبق تخمین های صورت گرفته در آخرین بولتن نشریه توریست كنجانگچر كه توسط وزارت صنعت، ‌تجارت و گردشگری كشور اسپانیا تهیه شده است، انتظار می رود كه این كشور در سه ماهه دوم سال جاری و در فاصله بین ماه های آوریل تا ژوئن، شاهد ورود 5/25 میلیون گردشگر خارجی باشد و این به معنای رشد 9/8 درصدی در میزان گردشگران خارجی و رشد كلی مخارج آنها به میزان 3/9 درصد است.
پیش بینی ها عدد 36.500 میلیون یورو را به عنوان هزینه های مشتق شده از ورود گردشگران خارجی به اسپانیا مابین ماه های آوریل و ژوئن نشان می دهند. به این ترتیب، تخمین ها حاكی از این موضوع است كه نرخ رشد هزینه های گردشگران نسبت به نرخ ورود آنها به كشور، بالاتر بوده و رشد بیشتر و سریع تری را نشان دهد.
با مراجعه به وب سایت های رزرو هتل، می توانید در مورد پرطرفدارترین و رو به رشدترین جاذبه های گردشگری ایران نیز اطلاعات مفیدی كسب كرده و مقاصد بعدی سفرتان را به شكلی مناسب تر انتخاب نمایید.
رِیس ماروتو، وزیر صنعت، تجارت و گردشگری اسپانیا در یك سخنرانی تأكید نمود كه داده ها نشان از این دارند كه هم تعداد گردشگران ورودی و هم میزان هزینه های انجام شده “مجدداً سرعت یافته اند”، بنابراین می توانید انتظار “ماه های تابستانی مثبت و امیدوار كننده ای به لحاظ گردشگری داشته باشید”.
گردشگری و توریسم این موضوع را برجسته می نماید كه چرخه و روند ورود گردشگران، هزینه های مرتبط با هتل و اقامت های شبانه، پس از یك دوره افت سرعت، مجدداً در حال ورود به مرحله رشد هستند.
به این ترتیب و مطابق با پیش بینی ها، در فصل اول از سال، تعداد گردشگران خارجی به 7/39 میلیون نفر رسید و این یعنی 7 درصد بیشتر از آمار مربط به نیمه اول سال 2018، و همچنین هزینه ها نیز با رشدی معادل 4/7 درصد در همین دوره به عدد 41.900 میلیون یورو رسید.

طبق گزارش مزبور، با تفكیك كردن و تمایز قائل شدن بین مسافرت های داخلی در اسپانیا و مسافرت های خارجی، مورد دوم نشانگر رفتاری فعالانه تر است.

با تقسیم بندی بر اساس بازارها (مبدأ سفرها)، پیش بینی ها نشان دهنده 4/1 درصد رشد در ورود گردشگران از مبدأ بریتانیا می باشد، منطقه ای كه با در اختیار داشتن 20 درصد از كل تعداد گردشگران، اصلی ترین منبع ورود گردشگران برای اسپانیا به شمار رفته و این درصد به بیان دیگر 7/5 میلیون نفر را در بر می گیرد، و در صورت روبه رو شدن با رشد 4/0 درصدی در انتهای نیمه ابتدایی سال، می تواند به رقم 5/8 میلیون نفر برسد.
از نظر آقای ماروتو، داده ها بسیار مثبت و امیدوار كننده هستند و به نوعی ماحصل و میوه تأخیر به وجود آمده در موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) است، موضوعی كه تا اواخر ماه اكتبر به تعویق افتاده است، همچنین یك سری برنامه های احتمالی برای نگهداری از توسعه ها و ترقی های نرمال و معمولی در “تجملات تجاری و سلایق اقتصادی” كشور اسپانیا مورد استفاده قرار گرفته اند.
تعداد گردشگران ایتالیایی وارده به اسپانیا، در سه ماهه دوم با رشدی 9/12 درصدی، رقمی معادل 2/1 میلیون را به ثبت رسانده و نشانگر آمار تجمیعی 1/2 میلیون نفر برای نیمه اول سال جاری خواهد بود، به طوری كه این آمار 5/10 درصد رشد را نسبت به فصل اول سال 2018 نشان می دهد.
انتظار می رود در حد فاصل ماه های آوریل تا ژوئن، تعداد گردشگران خارجی ورودی از مبدأ آلمان 11 درصد بالاتر باشد و این یعنی 7/3 میلیون نفر، و این نهایتاً منتهی به رشد 3/7 درصدی در فصل اول از سال جاری شد (5/5 میلیون نفر).
در مورد فرانسه، رشد 3/1 درصدی در سه ماهه دوم و 9/0 درصد در فصل اول از سال مورد انتظار می باشد، به طوری كه این نرخ ها به ترتیب نشانگر جریان ورودی 2/3 میلیون و 9/4 میلیون نفری می باشد.
از سوی دیگر، كاهشی اندك به میزان 8/0 درصد در تعداد گردشگران خارجی ورودی از مبدأ كشورهای حوزه نوردیك، حدود 5/1 میلیون نفر، مورد انتظار است، و این یعنی فصل اول سال را با كاهشی 4/3 درصدی و با رقم 7/2 میلیون نفر به پایان خواهند رساند.
این گزارش نشان می دهد كه ظاهراً بازارهای بریتانیایی، آلمانی و فرانسوی، مرحله اخیر كاهش ورودی را از سر گذرانده و وارد مرحله رشد شده اند. بنابراین، چرخه و روند گردشگران ورودی از بریتانیا از ماه جولای سال 2017 مرتب در حال كاهش و تا انتهای سال 2018 در حال بهبود بود، و یك متوسط رشد اندك 6/0 درصدی را در سه ماهه اول سال به نمایش گذاشت.
با این حال، در مواجهه با فاز انبساطی، با نرخ های رشد افزایشی مربوط به گردشگران ایتالیایی، بازار منطقه نوردیك در میان مناطق فرستنده گردشگر به اسپانیا تنها منطقه ای است كه از نظر تعدادی، دچار افت شده است.
طبق گزارشات وب سایت تورسپانا، از منظر حمل و نقل هوایی، تعداد پروازهای بین المللی به سمت اسپانیا، در حد فاصل بین ماه های مه و ژوئن، 3/1 درصد رشد داشته است، وب سایتی كه برای اولین بار اطلاعاتی را در خصوص توانمندی های هوایی از مبدأ بازارهای اصلی گردشگران خارجی ورودی به اسپانیا منتشر می نماید. بزرگترین افزایش ظرفیت صندلی در اتریش (%47+) و ژاپن (%67+) در دوره مورد بررسی رخ داده و این افزایش ها در مقابل كاهش های شدید آمار مربوط به لهستان (%19-) و دانمارك (%16-) به وقوع پیوسته است.

لوکومیر، مرتفع ترین روستای اروپا در بوسنی و هرزگوین
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر