×

روش های رزرو ارزان ترین پرواز

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۳۱
دسته بندی راهنمای سفر
روش های رزرو  ارزان ترین پرواز
بلیط های هواپیما با توجه به شرایط قیمت های مختلفی دارند و بسیاری از مسافرین دوست دارند که ارزان ترین بلیط را تهیه کنند مگر آنکه پول برایشان مهم نباشد و بلیط فرست کلاس مجلل ترین و گران ترین صندلی پرواز در هواپیما را تهیه کنند. در غیر اینصورت اگر طبق برنامه مالی سفر می کنید و مبلغ مشخصی برای رفت و آمد کنار گذاشته اید، راضی به پرداخت مبلغ بیشتری نخواهید بود. فراموش نکنید که قیمت بلیط هواپیما ها روزانه در حال تغییر است و اگر در شهر مرکزی که پرواز های زیادی دارد زندگی نمی کنید و می بایستی برای رسیدن به مقصد، پرواز دیگری به سوی یکی از شهر های مهم داشته باشید، ممکن است با این شرایط بودجه و پس انداز مسافرت را تمام کنید. هنگام سفر، رزرو هتل های ایران با تخفیف مناسب را در سایت ایران هتل آنلاین بخاطر بسپارید.
 
نگران نباشید راه های مختلفی وجود دارد که می تواند هزینه های سفر را کاهش دهد، با اندکی خلاقیت و تحقیق، می توانید پرواز مقرون به صرفه ای برای خود و خانواده بیابید. گفتنی است که هیچ چیز به اندازه ی سفر نمی تواند ذهن را آرام کرده و افق های جدید نسبت به فرهنگ ها و مردمان دیگر باز کند. رویارویی با سبک و فرهنگ های متنوع و نشان دادن ویژگی های خوب انسانی موجب می شود که درک بیشتری نسبت به پیرامون داشته و با همدلی افراد بهتری باشیم. این چیزی است که دنیای ما به شدت به آن نیاز دارد پس بهتر است که زمان را از دست ندهید و این تجارب را به دست آورید.

1 - با در نظر گرفتن شرایط برنامه ریزی کنید
اگر در تنظیم کردن تاریخ و هماهنگ شدن انعطاف پذیر نیستید و قادر به کنترل زمان نخواهید بود، بهتر است که همیشه از قبل آماده باشید و زودتر از موعد برنامه ریزی کنید و سعی کنید که بلیط ها را حداقل دو یا چهار ماه قبل خریده و آماده کنید. در این صورت می بایستی از چهار یا شش ماه قبل از سفر جستجو را شروع کنید و مقصد توریستی مورد نظر خود را انتخاب کنید، اگر در دوران اوج گردشگری مانند ایام تعطیلات رسمی یا در تابستان قصد سفر دارید، فراموش نکنید که با نزدیک شدن این ایام هزینه ی آژانس های هوایی نیز پیوسته با گذر زمان افزایش خواهد یافت.
در هر حالی نیت سفر دارید و می دانید که روزی را می خواهید انتخاب کرده و راهی شوید، در حقیقت انعطاف پذیر بوده و می توانید در لحظه ی انتخاب همه چیز را گذاشته و به سفر بروید بدون اینکه وسواس و نگرانی داشته باشید. اگر از این قبیل افراد بوده و چنین ویژگی دارید، مطمئن باشید که در لحظه ی آخر بلیط ارزان تری خواهید یافت و مبلغ زیادی پس انداز خواهد ماند. در صورت انعطاف داشتن و کنار آمدن با زمان می توانید در طول یک روز یا سه هفته آماده شوید و در لحظه آخر تخفیف خوبی پیدا کنید ولی مهم پس انداز کردن مبلغی در طول سال برای سفر است که فرصت انتخاب را چندین برابر می کند.
پیشنهاد می کنیم تا پس انداز سفر را در حساب بانکی جدایی نگه دارید تا در پیش آمدن فرصت مناسب استفاده کنید، ممکن است زمانی برای رفتن به بانک و آماده کردن پول نداشته باشید، و فراموش نکنید که لوازم مورد نیاز سفر، مانند پاسپورت و مدارک شناسایی دیگر را از قبل آماده کنید.

2 - اطلاع رسانی های نرخ پرواز را روشن کنید.
مهم نیست از چه زمانی برنامه ریزی را شروع کنید، دقت کنید که با انتخاب گزینه اطلاع رسانی پرواز های مقصد مورد نظر، می توانید به موقع از تخفیف ها با خبر شوید. در روز های مشخصی مانند سه شنبه ها و چهار شنبه ها می توانید ارزان ترین بلیط ها را دریافت کنید اما به این موارد تکیه نکنید و به خاطر داشته باشید که گاهی بهترین نرخ ها در میان سورپریز ها ارائه می شود.
شرکت های هواپیمایی معتبر و مهم، همچنین وب سایت های بزرگ فروش بلیط همگی گزینه ی ثبت نام برای دریافت اطلاع رسانی ها را دارا می باشند، این فرم را پر کنید. با دریافت اطلاع رسانی در ایمیل دیگر نیازی نیست که به طور مداوم قیمت ها را چک کنید و با کوچک ترین تغییر فورا اطلاع خواهید یافت که قیمت ها تا سقف مورد نظر شما کاهش یافته است. در میان گزینه های اطلاع رسانی جزئیات را می توانید مشخص کنید و تاریخ، شهر مبدا و مقصد خود را انتخاب کنید تا اطلاعات دقیقی به دست آورید.

3 - پرواز های توقف دار را انتخاب کنید
پرواز مستقیم از فرودگاه شهر تان به سوی مقصد گردشگری راحت ترین و بهترین سفر است. اما ممکن است این شرایط تغییر کند و بسته به شهر و محل زندگی مسافر، این امکان وجود نداشته باشد. اغلب توقف میان راه می تواند در کاهش قیمت ها بسیار موثر باشد. برای مثال اگر می خواهید به بریتانیا سفر کنید می بایستی به دنبال ارزان ترین پرواز ها از فرودگاه های مرکزی باشید. با پیدا کردن گزینه ی مناسب فرصت دارید که پرواز های ارزان دیگر را از شهر خود به مرکز انگلستان را چک کنید.
ترکیب و هماهنگی چنین سفری زمان و تلاش می خواهد اما در صورت موفق شدن صد ها دلار در این پرواز طولانی پس انداز خواهید کرد. در صورت بکار بردن این استراتژی به فکر پرواز بعدی باشید و مطمئن شوید پس از توقف، زمان کافی برای رسیدن به پرواز بعدی خواهید داشت. توصیه می کنیم هر دو پرواز (از شهر خود تا شهر مرکزی و سپس از مرکز به سوی مقصد گردشگری) را از یک شرکت هواپیمایی تهیه نمایید، تا اگر تاخیری در پرواز صورت گرفت و نتوانستید به پرواز بعدی برسید، شرکت هواپیمایی برای جبران مشکل پیش آمده سفری رایگان و بدون هزینه برای چنین مسافرانی تدارک ببیند. اما اگر بلیط هر یک از پرواز ها را از شرکت های هواپیمایی متفاوتی خریداری کنید این ریسک وجود دارد که با جا ماندن از پرواز مبلغ پرداخت شده را از دست دهید و دچار بحران مالی شوید.

4 - به دنبال رزرو تک صندلی باشید
حتی اگر به همراه گروه و خانواده سفر می کنید توجه کنید که خرید تک صندلی برای هر یک از اعضا در یک پرواز ارزان تر خواهد بود. شاید این بار قیمت ها فرقی نداشته باشند اما جستجوی هر دو حالت گروهی و تک صندلی برای یافتن پروازی مقرون به صرفه می ارزد و شرکت های هواپیمایی در یک پرواز نرخ های متفاوتی برای صندلی های مختلف انتخاب می کنند. دسته ای از صندلی ها که یکجا به فروش برسند بیشترین هزینه را دارند. اما خرید صندلی بصورت جداگانه برای هر یک از اعضا هزینه ی کمتری در بر خواهد داشت.
اگر به همراه خانواده سفر می کنید تخفیف برخی از شرکت های هواپیمایی برای کودکان را در نظر بگیرید، در صورتی که از چنین شرکتی بلیط تهیه می کنید بهتر است که بصورت گروهی خرید کنید، این شرکت های هواپیمایی به گروه ها تخفیف بهتری می دهند. فراموش نکنید استراتژی خرید تک صندلی در صورتی مناسب خواهد بود که تمام اعضای خانواده بالغ و بزرگ باشند و بتوانند هر یک به تنهایی در هواپیما بنشینند. شاید تک صندلی هایی که خریداری کرده اید کنار یکدیگر باشند و بتوانید با هم همسفر شوید اما هیچ ضمانتی برای کنار هم بودن وجود ندارد.
 
5 - تا حد ممکن انعطاف پذیر باشید.
مسافرت در زمان های آف سیزن یا در ایام کم سفر، هزینه ی پایینی دارد، همچنین هتل ها و رستوران ها در مقصد نسبت به ایام شلوغی از قیمت ها می کاهند. می توانید مقصد های گردشگری که تقاضا و مسافر کمی دارند را انتخاب کنید، پرواز به این مقصد ها ارزان تر خواهد بود. پرواز به سوی مقصدی در محدوده ی صد مایلی به صرفه خواهد بود یا می توانید به سوی جاذبه های توریستی اصلی در کشور خودتان سفر کنید. با این روش ها می توانید حس بهتری از زندگی داشته باشید و مبلغی را در اقامت و پرواز ذخیره کرده و برای بازدید از مهم ترین جاذبه های توریستی هزینه های کرایه خودرو یا تور های اتوبوس را پرداخت نمایید.
معمولا پرواز ها در سه شنبه ها و چهارشنبه ها، نسبت به تعطیلات آخر هفته ارزان است اما همیشه اینطور نیست. با انعطاف پذیر بودن و انتخاب کردن هر یک از این روز ها می توانید تخفیف خوبی را به دست آورید. اسم و شهرت ایرلاین ها را فراموش کنید و پرواز با شرکت های هواپیمایی مختلف را قبول کنید برخی از این شرکت ها قیمت پایین تری نسبت به دیگر ایرلاین ها دارند. در طول یک سفر از فرودگاه ها و توقف بین راهی استفاده کنید، اگر از شهر مرکزی بلیط هواپیما تهیه کنید و قسمتی را با اتوبوس طی نمایید، هزینه های سفر کاهش چشمگیری خواهد داشت.
در بین موارد ذکر شده به سرویس مسافت معین هواپیمایی اشاره نکردیم، برخی از ایرلاین ها مسافت مشخصی را تعیین می کنند و اگر مسافری با استفاده از خدمات آن شرکت این مسافت را طی کند، می تواند سفری رایگان یا با تخفیف را داشته باشد. اما اغلب این استراتژی معتبر نبوده و نمی توان بر اساس آن برنامه ای برای سفر داشت. شرکت های هواپیمایی تاریخ انقضا و محدودیت برای انتخاب این گزینه های خوب در نظر می گیرند و با منقضی شدن زمان، امکان درخواست چنین پروازی را نخواهید داشت. اغلب برای استفاده از این خدمات می بایستی مایل های طولانی را سپری کنید اما دقت کنید که این مایل های انتخابی از سوی ایرلاین ارزش دریافت تخفیف را ندارد و خود هزینه بر خواهد بود. پس بدون در نظر گرفتن این پیشنهادات و مسافت مقصد بلیط تهیه کنید و در حقیقت بهتر است که به این تخفیفات تبلیغ کننده تکیه نکنید و از لذت سفر نکاهید.
در زمان هایی که مسافر زیادی وجود ندارد و چارتر ها بهای صندلی ها را کاهش می دهند تا هواپیما پر شود و صندلی خالی نماند، می توانید بلیط های چارتری ارزانی به دست آورید و اغلب در ساعات نزدیک به پرواز این فرصت پیش می آید. روش ها را به یاد بسپارید و با صبر و حوصله استراتژی های ایرلاین های مختلف را بررسی کنید. نوبت به آماده شدن و جمع کردن چمدان ها رسیده است سعی کنید تا حد ممکن چمدان سنگین نداشته باشید و هزینه ی اضافی پرداخت نکنید. انعطاف پذیری را فراموش نکنید و آماده ی لذت بردن از تمام لحظات سفر خود باشید.