×

وای فای رایگان در سفر

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۷
دسته بندی راهنمای سفر
وای فای رایگان در سفر
من یکی از افراد شاغل در بخش فناوری در سیلیکون ولی هستم و یکی از رایج ترین گرفتاریهایم در زمان سفر، چگونه پیدا کردن وای فای و متصل ماندن به اینترنت در زمان سفر است. میدانم که فقط من نیستم که این مشکل را دارم. وای فای رایگان پر تقاضاترین چیز در میان امکانات هتل هاست و دغدغه ای برای مسافران مدرن و وابسته به فناوری، چه در داخل کشور و چه در خارج است. انصال به وای فای برای مسافران تجاری، بین المللی و هر کسی که دسترسی به بسته اینترنت تلفن همراه به صورت نامحدود ندارد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در این مقاله به نکاتی درباره پیدا کردن هات اسپات رایگان در زمان سفر می پردازیم. خبر خوب اینکه هتل داریوش کیش نیز وای فای رایگان در اختیار مهمانانش قرار می دهد.
توجه: نگرانی های امنیتی در رابطه با اتصال به شبکه های وای فای رایگان و آزاد وجود دارد.حتما از نکات امنیتی شبکه وای فای پیروی کنید تا از امنیت اتصالتان اطمینان یابید.
 
به دنبال رستورانها، فروشگاه ها و کافی شاپ های زنجیره ای باشید:
یکی از بهترین راهها برای پیدا کردن وای فای سریع، توقف در کافه ها و رستورانهای زنجیره ای بین المللی است. همه ی شعبه های فعال مک دونالد و استارباکس، وای فای رایگان در اختیار مشتریانشان قرار می دهند. در ایالات متحده و سایر کشورها، بیشتر کافی شاپ های محلی وای فای رایگان دارند ولی قبل از اینکه چیزی سفارش دهید، سوال کنید تا مطمئن شوید که وای فای دارند و فعال است.
بیشتر فروشگاههای Barnes & Noble، Best Buy، Whole Foods، و اپل استورها، وای فای رایگان در فروشگاه هایشان دارند.

به کتابخانه های محلی بروید:
در بسیاری از شهرها، کتابخانه های عمومی محلی، وای فای رایگان در اختیار اعضای کتابخانه و مهمانان قرار می دهند. در برخی از شهرها، باید کارت کتابخانه داشته باشید ولی برخی از سیستم ها به بازدیدکنندگان اجازه دسترسی موقت به اینترنت را می دهند.
در فرودگاه ها، ایستگاه های قطار و اتوبوس و بنادر و مراکز همایش به دنبالش باشید:
امروزه بسیاری از فرودگاه ها در ترمینال هایشان، وای فای رایگان در اختیار مسافران می گذارند. اگر برای جلسه یا کنفرانس به سفر می روید باید بدانید که بیشتر مراکز همایش به مهمانانشان وای فای رایگان می دهند. اگر شبکه رمز عبور داشت، از مسئولین کنفرانس رمزش را بپرسید.
برخی از ایستگاههای قطار، اتوبوس و حتی خطوط حمل و نقل عمومی (مانند مترو، ترن و اتوبوس های شهری) نیز در ایستگاه ها یا درون خود وسایل حمل و نقل، وای فای رایگان دارند.در ایالات متحده، شرکتهای اتوبوس و قطار بین شهری مانند Amtrak، Greyhound، BoltBus و MegaBus در بیشتر مسیرها به مسافران وای فای رایگان می دهند.
 
در هتلتان به دنبالش باشید:
هر روز تعداد بیشتری هتل، وای فای رایگان داخل اتاق را به عنوان یکی از امکانات هتلشان در اختیار مهمانان قرار می دهند. هتل های اقتصادی اغلب شامل امکانات اولیه ای مانند وای فای، صبحانه و پارکینگ رایگان هستند ولی هتل های لوکس تر و گرانتر که میزبان تاجران است، معمولا هنوز هم در ازای ارائه وای فای پول دریافت می کنند. حتی اگر وای فای رایگان داخل اتاقها وجود نداشته باشد، بسیاری از هتل ها، وای فای رایگان در لابی دارند.
وای فای رایگان
در موزه ها، جاذبه های گردشگری یا رویدادهای ورزشی جستجو کنید:
امروزه بسیاری از موزه ها، جاذبه های گردشگری محلی و رویدادهای ورزشی، وای فای رایگان به بازدیدکنندگان می دهند تا اشتراک اجتماعی نمایشگاهها و جاذبه هایشان را تبلیغ کنند. توجه داشته باشید: اغلب مکانها، رویدادها و استادیوم های خیلی شلوغ نمی توانند تعداد زیاد اتصال به وای فای را تحمل کنند، پس انتظار نداشته باشید که بتوانید در یک مکان شلوغ به شبکه قابل اطمینانی دسترسی داشته باشید.
 
از نظرات بخش وای فای در سایت Yelp کمک بگیرید:
زمانیکه به وای فای دسترسی دارید، سایت Yelp.com یا نرم افزار موبایلی Yelp را برای دیدن نظرات درباره کلمه WIfi سرچ کنید. حتما نظراتی که افراد قید کرده اند "آنها وای فای دارند" را بخوانید نه آنهایی که نوشته اند "وای فای ندارند". بسیاری از کسب و کارها در قسمت "اطلاعات بیشتر" نرم افزارشان درباره اینکه وای فای دارند یا نه، مطلبی نوشته اند اما این موضوع به میزان جزئیاتی که در فهرست نوشته اند، دارد.
 
قبل از سفر تعدادی اپ دانلود کنید:
اپ های زیادی برای گوشی های اندروید و IOS وجود دارد که گزینه های وای فای رایگان در شهرهای مختلف جهان را لیست کرده اند. منابع اطلاعاتی که توسط استفاده کنندگان ایجاد شده اند، می تواند خوب یا بد باشند، اما از محبوبترین این اپ ها از دید مصرف کنندگان از نظر سرعت و پایداری WiFi Map، WiFi Finder Free، Open WiFi Spot، و (گزینه مورد علاقه خودم) Work Hard Anywhere هستند. توجه: اگر این اپ ها برای کار کردن به وای فای یا اینترنت همراه نیاز دارند، یادتان باشد تا در خانه و قبل از اینکه به سفر بروید، این موارد را چک کنید و به دنبال راه حل باشید. تعدادی از اپ ها، برای دسترسی آفلاین، نقشه های قابل دانلود دارند.
 
از فضای کار اشتراکی استفاده کنید:
اگرچه فضای کار اشتراکی مجانی نیستند (شما رمز عبو روزانه می خرید تا از امکانات اداری شراکتی آنها استفاده کنید) ولی روشی مقرون به صرفه برای استفاده زیاد از اینترنت است، خصوصا زمانیکه پول نوشیدنی ها و اسنک هایی که در طول روز در کافه ها و کافی شاپ ها خرج کرده اید را نیز حساب کنید.

یک مودم همراه بخرید:
این گزینه هم رایگان نیست ولی می تواند در وقت شما صرفه جویی کند و شما را از سردرگمی نجات دهد، خصوصا زمانیکه به دسترسی داده همیشگی و قابل اطمینانی نیاز دارید یا می خواهید چندین دستگاه را در طول یک سفر طولانی به اینترنت متصل کنید. شما می توانید این مودم را از شرکتهای مختلفی، از جمله بیشتر اپراتورهای تلفن همراه، بخرید یا اجاره کنید، من یک مودم وای فای Skyroam دارم که 24 ساعت شبانه روز می توانید به طور همزمان از طریق 5 دستگاه به وای فای نامحدود متصل شوید.