×

زیباترین جزایر جهان

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۸
دسته بندی جهانگردی
زیباترین جزایر جهان
دانیل دِفو در کتاب رابینسون کِروزوئه، مشهور ترین رمان خود، که از گم شدن ملوانی در جزایر دورافتاده الهام گرفته بود، به بهترین سفر های ساحلی و جزیره های زیبایی اشاره کرده است. رابینسون با قایق شکسته، لباس های پاره و دست و پای شکسته در ساحلی دورافتاده، به تنهایی و از تمام دنیا جدا افتاده است. دانیل دِفو از زندانی سخن می گوید که امروزه اقامت و بازدید آن رویای گردشگران می باشد. با همراه داشتن لوازم رفاهی، لباس مناسب و سیستم خنک کننده می توانید خاطرات خوشی را در کنار امواج خروشان، جنگل های انبوه و دریای آبی بی کران رقم بزنید. نوبت سفر که می شود بهتر است به سایت ایران هتل آنلاین سر بزنید و با رزرو هتل و دریافت تخفیف لذت سفر را چند برابر کنید.
جزایر فوق العاده شگفت انگیزی در اقیانوس هند، اقیانوس آرام و همچنین در دریای کارائیب، با اندازه ها و موقعیت های متفاوتی وجود دارند. گردشگران زیادی در سرتاسر جهان ترجیح می دهند که از هیاهو و شلوغی زندگی دور شوند و در جزایر زیبای دریای کارائیب مانند جزیره باربیدس، سن لوسیا، آنتیگوا یا در بهشت کوچکی همچون مالدیو در اقیانوس هند و یا به دیگر جزایر دوست داشتنی جهان سفر کنند. در ادامه بهترین و محبوب ترین جزایر جهان را معرفی می کنیم، تا مقصد ساحلی بعدی خود را به راحتی انتخاب کنید و لحظات بی نظیری را تجربه کنید، با ما همراه باشید:
1 - جزیره سنت لوسیا
جزیره سنت لوسیا
اگر به دنبال جزیره ای سرسبز و با شکوه در دریای کارائیب می باشید بهتر است جزیره سنت لوسیا را انتخاب کنید. این جزیره دو آتشفشان دوقلو با نام های گروس پیتون و پتیت پیتون دارد که در سمت ساحل غربی قرار دارند و ساحل معروف آنسه چاستانت در گوشه جزیره قرار دارد. جزیره ی لوسیا جاذبه های بسیار زیادی دارد و گردشگران می توانند اقامتی آرام و دوست داشتنی را تجربه کنند.
2 - جزیره باربادوس
باربادوس کشوری جزیره ای و بهشتی کوچک در میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس است. زبان بیجن که اساس آن زبان انگلیسی است، با لهجه ی بریتانیایی در جزیره رایج می باشد. این جزیره در دریای کارائیب بخشی از مستعمرات کشور انگلستان شمرده می شد. خطوط پرواز مستقیم، تلفن های عمومی قرمز در مرکز شهر بریج تاون، و یک هواپیمای کنکورد که در فرودگاه پایتخت قرار دارد، نشان دهنده ی ارتباط این جزیره با کشور انگلستان می باشند. در قسمت سواحل غربی اقامتگاه های رمانتیک و زیبایی وجود دارد که می توانید غروب خورشید را نظاره گر باشید.
3 - جزیره آنتیگوا
جزیره آنتیگوا در دریای کارائیب قرار دارد و بدون شک از زیبا ترین جزایر جهان می باشد و نسبت به دیگر جزایر کارائیب بهتر و فریبنده تر است. این جزیره ی معروف دارای 365 ساحل می باشد که می توانید در هر یک از این سواحل، یک روز از سال را سپری کنید. ساحل دارک وود و ران اوی از دوست داشتنی ترین سواحل جزیره به شمار می روند که لحظات رمانتیک و رویایی را برای گردشگران به همراه دارند.
4 - جزیره نویس
جزیره نویس
کشور سنت کیتس و نویس شامل دو جزیره در دریای کارائیب بوده و نویس کوچک ترین بخش این مجموعه محسوب می شود که بیشترین مواد گدازه و بیرون زده آتشفشانی را دارد. ارتفاعات مرکزی نویس درون شاخ و برگ ها گم شده است و در ارتفاع 3232 فوتی در میان ابر ها قرار دارد. مکان های مناسبی که در سرتاسر جزیره به چشم می خورند را برای تعطیلات می توانید بیابید و لحظات لذت بخشی را تجربه کنید.
5 - جزیره توباگو
کشور جمهوری ترینیداد و توباگو از دو جزیره تشکیل شده است و توباگو برادر کوچک ترینیداد به شمار می رود، که سواحل بسیار زیبایی در دریای کارائیب دارد. در ناحیه شمال جزیره، خلیج انگلش من و خلیج بلادی سواحل زیبایی دارد و این منطقه خالی از سکنه می باشد، اما در قسمت جنوبی جزیره هتل و امکانات رفاهی موجود بوده و فضای آرام و دلنشینی در خدمت گردشگران وجود دارد. گفتنی است که جنگل کوهستانی و محافظت شده ی توباگو در سال 1776 افتتاح شد و اولین جنگل بارانی محافظت شده در جهان محسوب می شد. توریست ها می توانند در کنار سواحل زیبا از این جنگل باشکوه نیز دیدن کنند و در دل طبیعت آرامش را تجربه نمایند.
6 - کشور جزیره ای جمهوری دومینیکن
جمهوری دومینیکن و هائیتی هر دو در جزیره هیسپانیولا واقع شده اند. گفتنی است که هیسپانیولا دومین جزیره بزرگ کارائیب به شمار می رود. این جزیره ی زیبا با گستردگی، جنگل های انبوه و دست کم شمرده شده در سال 1492 میلادی توسط کریستف کلمب کشف شد و امروزه نسبت به دوران گذشته کمتر شناخته شده است. اما وجود هتل های ساحلی بیشمار در قسمت جنوب شرقی دومینیکن، نشان دهنده ی بازدید و سفر های رو به رشد گردشگران می باشد که ترجیح می دهند تعطیلات خوشی را در این جزیره سپری کنند.
7 - جزیره کوبا
جمهوری کوبا که در آمریکای جنوبی قرار دارد، بزرگ ترین جزیره در دریای کارائیب می باشد که در قرن بیستم شاهد انقلابی بزرگ بود و چه گوارا، که کلاهی معروف به کلاه بره بر سر داشت، از چهره های شناخته شده انقلاب کوبا به شمار می رود. در شهر هاوانا، پایتخت کوبا، خیابان های سنگ فرش شده یادگار دوران استعمار اسپانیا است، اقامتگاه های ساحلی شلوغ در شهر ساحلی وارادرو و یا شن های نقره ای و زیبا در سواحل شمالی سانتا لوسیا همگی از جاذبه های زیبای جزیره می باشند که ارزش بازدید دارند و فضای آرامی در جزیره حاکم می باشد که طرفداران زیادی دارد.
8 - جزیره گوادالوپ
جزیره گوادالوپ
موقعیت قرارگیری جزیره گوادالوپ بسیار عالی و بی عیب و نقص می باشد. لسر آنتیلز یا آنتیل کوچک مجموعه ای از جزایر در دریای کارائیب می باشد که جزیره ی گوادالوپ نیز بخشی از این مجموعه بوده و در قسمت شمالی جمهوری دومینیکن واقع شده است. مسافر ها بر اساس نگرش و دیدگاه خود به این جزیره سفر می کنند. مردم جزیره به زبان فرانسوی صحبت می کنند و ارز رایج یورو می باشد که موجب شده این جزیره مستعمره ی فرانسه محسوب شود.
9 - جزیره آروبا
جزیره آروبا
جزیره آروبا در ساحل شمال غربی ونزوئلا و در دریای کارائیب واقع شده است که با چند واژه می توان آن را توصیف کرد، آب و هوای گرم و استوایی، شن های زیبای ساحلی، و مهم تر اینکه آروبا بوی خوش کارائیب را دارد. بیشتر مردم نمی دانند که در این جزیره زبان هلندی بکار می رود، و مستعمره هلند می باشد همچنین نمی دانند که جزیره در کدام قسمت زمین واقع شده است و در حقیقت جزیره ی آروبا، با وجود جاذبه های زیبای طبیعت و غیره، در جهان کمتر شناخته شده می باشد.
10 - جزیره بیکویا
بیکویا جزیره ای ناب در دریای کارائیب است، این جزیره مانند ستاره ای معروف با نامش می درخشد و بخشی از کشور بزرگ سنت وینسنت و گرنادین‌ ها به شمار می رود. گفتنی است که جزیره ی بیکویا مملو از هتل های و تفرجگاه های بسیار لوکسی می باشد و گردشگران زیادی اغلب از ساحل پرنسس مارگارت دیدن می کنند.
11 - جزیره پرسلین
جزیره پرسلین
سیشل مجمع الجزایری با آب و هوای استوایی است که از 115 جزیره در اقیانوس هند تشکیل شده است و جزیره ی پرسلین دومین جزیره بزرگ و خاص آن محسوب می شود. این جزیره سواحل باشکوه و شگفت انگیزی دارد که برای نمونه می توان به سواحل آنسه جرجت و آنسه پوزیشن اشاره کرد. منطقه محافظت شده ی طبیعی مائی یکی از مهم ترین جاذبه های جزیره می باشد که می توانید در آن لحظات خوشی را تجربه کنید و دومین مکان بر روی کره خاکی است که در آن آجیل مهره سیشل، بزرگ ‌ترین دانه خوراکی در جهان رشد می کند.
12 - جزیره شمالی
مجمع الجزایر زیبای سیشل مکانی رمانتیک و آرام می باشد که شاهد گفتگوی زوج ها در زیر سایه درختان بلند نخل بوده است در این جزایر امکانات رفاهی خوبی برای مسافر ها وجود دارد و در جزیره ی شمالی تفرجگاه های ساحلی و یازده ویلا در خدمت توریست ها می باشد که گردشگران می توانند آرامش را در کنار سواحل زیبا تجربه کنند.
13 - جزیره لا دیگو
این جزیره نیز در میان مجمع الجزایر سیشل قرار دارد و می توانید در دورافتاده ترین جزیره شبی را اقامت کرده و لحظاتی را به تنهایی سپری کنید. این جزیره در جنوب شرق جزیره پرسلین واقع شده که تنها از طریق کشتی قابل دسترسی می باشد. تعداد کمی خودرو در جزیره خواهید یافت و امکانات آسوده بخشی برای مسافرین وجود دارد. ساحل آنسه سورس مکان خوبی برای بازدید می باشد و سنگ های گرانیت بزرگی را مشاهده خواهید کرد، که مانند نگهبانی می باشند که گویی از دنیای دیگری آمده اند.
14 - جزیره کیهاوه هوراوالی
کیهاوه هوراوالی یکی از بکر ترین و متفاوت ترین جزایر مالدیو به شمار می رود. کیهاوه در شمال جزيره با آتول واقع شده است و امکانات خوبی برای گردشگران دارد، هتل پنج ستاره آنانتارا کیهاوه با 79 ویلا و تجهیزات رفاهی مانند استخر ها، چهار رستوران، همچنین با رستورانی در زیر دریا از توریست ها پذیرایی می کند.
15 - جزیره موری تیوس
جزیره موری تیوس مکانی شاد در میان اقیانوس هند می باشد که فرهنگ های مختلفی را در خود جای داده است، آفریقایی ها، بریتانیایی ها، فرانسوی ها و هلندی ها در تاریخ این جزیره نقش مهم و سازنده ای داشته اند. مردم جزیره پیرو مذهب هندو می باشند. موری تیوس جزیره ای آتشفشانی و خشن است و برای دوری از مشغله های زندگی در طول سال، مکان مناسبی می باشد. دمای جزیره در طول سال 77-86 فارنهایت یا بین 25 تا 30 درجه سانتیگراد است.
16 - جزیره رئونیون
جزیره رئونیون مانند جزیره موریس ساخته شده است و تنها تفاوت آنها این است که رئونیون از مستعمرات فرانسه و بخشی از اتحادیه اروپا محسوب می شود. جزیره رئونیون ترسناک ترین آتشفشان کره زمین، با نام پیتون د لا فونیز را در خود جای داده است. پس به خاطر داشته باشید که سفری پر از ماجراجویی و هیجان در انتظار توریست های شجاع خواهد بود.
17 - جزیره پوکت
جزیره پوکت
جزیره پوکت یک جزیره بسیار بزرگ می باشد که در قسمت جنوب شرقی آسیا واقع شده است و بزرگ ترین جزیره و شهر تایلند محسوب می شود و تا 222 مایل مربع امتداد دارد. بزرگی جزیره فرصت های بیشماری را در آب و هوای گرمسیری در ساحل غربی فراهم کرده است و گردشگران زیادی تماشای غروب زیبا را ترجیح می دهند و در زیر نور مهتاب مهمانی های زیادی در پوکت برپا می شود.
18 - جزیره کو سوکورن
جزیره کو سوکورن نیز بخشی از کشور تایلند می باشد، این جزیره 4.7 مایل مربع امتداد داشته و در دریای اندامن قرار دارد. دهکده های ماهیگیری در کنار سواحل دوست داشتنی و کلبه های ساحلی جذابی را می توانید در این جزیره تماشا کنید و درون کلبه های ساحلی ریزش باران از شاخ و برگ ها را نظاره کنید.
19 - مجمع الجزایر لنکاوی
جزیره بورنئو در اقیانوس آرام واقع شده و توسط سه کشور اداره می شود و کشور مالزی مالک بخشی از این جزیره بوده، که سومین جزیره ی بزرگ جهان به شمار می رود. در کنار این جزیره ی معروف مالزی مالک جزیره ی دیگری به نام لنکاوی است که قسمت کوچکی از آن گرمسیری می باشد و همچو جواهری در شمال کشور، در دریای اندامن قرار دارد. تفرجگاه های زیبا و لوکسی در اطراف ساحل به راه افتاده که می توانید با اقامت در این جزیره و در ویلا های ساحلی لحظات زندگی رابینسون کِروزوئه را تجربه کنید. در هر یک از این جزایر محبوب و یا ناشناخته لحظات آرامش بخش و دوست داشتنی در انتظار گردشگران می باشد و خاطراتی که در ذهن ها باقی خواهد ماند.