×

تاریخچه ی ارزشمندی از زمین که در یک پارک گردشگری پنهان شده است

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۸/۹/۱۲
دسته بندی طبیعت
تاریخچه ی ارزشمندی از زمین که در یک پارک گردشگری پنهان شده است
تصور کردن میلیون ها سال گذر زمان برای ما انسان ها کار غیر ممکنی می باشد. حال سعی کنید 65 میلیون سال پیش که چیزی از زندگی بشر وجود نداشته است را در ذهن خود شکل دهید! همه ی تاریخ ما همانند چشم به هم زدن گذشته است.
با این حال، زمینی که ما در حال حاضر در آن زندگی می کنیم در گذر زمان دستخوش تغییرات طبیعی بسیاری شده است و همه چیز بخشی از گذشته ی خود را در بر دارد. این موضوع برای شبه جزیره ی "یوکاتان، Yucatan" که واقع در کشور مکزیک می باشد نیز صدق می کند. طبق باور پژوهشگران 66 میلیون سال پیش شهاب سنگی در نزدیکی این نقطه برخورد کرده است و باعث و بانی به پایان رسیدن دوران پالئوجین و هم چنین دایناسور ها شده است. حال به خواندن مطلب ادامه دهید تا با این شبه جزیره ی دیدنی کمی بیشتر آشنا شوید، اما قبل از آن خبری برای شما داریم! شما همین حالا با بازدید از وبسایت ایران هتل آنلاین می توانید برای رزرو هتل در تهران و یا رزرو هتل در شیراز و یا هر شهر دیگری که می خواهید، از تخفیفات استثنائی آن استفاده کنید!
پیشرفت های وسیعی که در زمینه ی شهرسازی و سبک زندگی مردم جهان در چند دهه ی اخیر پدید آمده است بخش وسیعی از محیط زندگی ما را به خود اختصاص داده است. همین موضوع باعث شده است که بسیاری از مردم باور داشته باشند که تنها راه یادگیری و آشنایی بیشتر با تاریخ طبیعی زمین بازدید از موزه ها باشد. با این وجود، همه چیز در "ریویرا مایا، Riviera Maya" متفاوت است!
شهاب سنگی که میلیون ها سال پیش در این بخش از جهان سقوط کرده است باعث به وجود آمدن شرایط خاصی شده است که سیستم های عظیمی از رودخانه ها، چاله ها و غار هایی منحصر به فرد پدید آیند که نمی توان در هیچ کجای دیگر همانند آن ها را یافت. بازدید از تمام این بخش ها کار آسانی نیست، در بعضی مواقع بسیار خطرناک نیز به حساب می آید.
حال زمان آن فرا رسیده است که شما را با Xplor آشنا کنیم! Xplor پارک گردشگری بزرگی است که در نزدیکی "پلایا دل کارمن، Playa del Carmen" قرار گرفته است و رودخانه های زیر زمینی و سیستم پیچیده ای از غار ها را در خود جای داده است که پر از استالاگمیت و استالاگتیت می باشند.
این پارک دیدنی یکی از پرطرفدار ترین زیپ-لاین های جهان را دارد و فعالیت ها و سرگرمی های درون آن از بالای درختان تا دل جنگل و غار های زیرزمینی آن کشیده شده است. چشم انداز های زیپ-لاین موجود در این پارک بسیار حیرت برانگیز می باشد و در پایان به داخل آب راه پیدا می کند.
Yucatan
دو مسیر ویژه هم برای ماشین های مخصوص عبور در جنگل طراحی و ساخته شده اند که پل های آویزان آن ها در میان بازدید کنندگان بسیار پر طرفدار به حساب می آیند. از دیگر جاذبه های موجود می توان به تاب های آبی، رودخانه ی خروشان مخصوص شنا، قایق سواری و بوفه ی ویژه ی پارک نام برد.
 
به عنوان یک پارک کاملاً عمومی، هیچ محدودیت خاص و یا فعالیت های اجباری در این پارک وجود ندارد. شما به هیچ وجه راهنمایان تور هایی که برنامه های بازدید کنندگان را از پیش تعیین می کنند نخواهید یافت، اما با این حال هم چنان می توانید با آن ها همراه شوید و هر چقدر که می خواهید از برنامه های مختلفی که برای شما تدارک دیده شده اند استفاده کنید.
با وجود کیفیت تحسین بر انگیز، ایمنی بالا و توجه بسیاری که به جزئیات این پارک شده است، Xplor برای علاقه مندان به ماجراجویی و طبیعت به یکی از مقاصد مشهور مسافرتی تبدیل شده است. شما با بازدید از این سایت می توانید مطالب فراوانی در رابطه با تاریخچه ی زمین بیاموزید و روزی فراموش نشدنی را تجربه کنید.