لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> جهانگردی >> گردشگری پزشكی در مكزیك درآمد قابل توجهی را برای كشور مكزیك به بار آورده است
گردشگری پزشكی در مكزیك درآمد قابل توجهی را برای كشور مكزیك به بار آورده است

گردشگری پزشكی در مكزیك درآمد قابل توجهی را برای كشور مكزیك به بار آورده است

حدود 2/1 میلیون گردشگر از نقاط مختلف جهان به منظور از سر گذراندن فرآیندهای درمانی وارد مكزیك می شوند، فرآیندهایی كه در خود كشورهای مبَدِع آنها هزینه ای دو برابری را در بر داشته و یا تحت پوشش بیمه ای نیستند.
برای كشور مكزیك، درآمد بدست آمده از صنعت گردشگری پزشكی چیزی معادل 23 میلیارد دلار امریكا را نشان می دهد كه این عدد برابر است با درآمد پولی خارجی به ثبت رسیده در سال گذشته.
در ایران هم استان های متعددی به لحاظ جذابیت برای این شاخه از گردشگری وجود دارند كه خراسان رضوی یكی از آنهاست، بنابراین با رزرو هتل سی نور مشهد، می توانید به این بخش از كشور سفر كرده و در صورت نیاز از امكانات مناسب پزشكی این استان بهره مند گردید.
ایالت هایی كه نسبت به بقیه از پتانسیل بالایی در این بخش برخوردار هستند، شامل باجا كالیفرنیا نورت، تامالیپاس، كوئیناتانا رو و ریویرا مایا می باشد.
پس از كشور تایلند كه درآمدی معادل 8/1 میلیون دلار را كسب نموده، مكزیك خود را به عنوان دومین كشور پر اهمیت از منظر گردشگری پزشكی در جهان معرفی كرده است.

متخصصان این نكته را ذكر كرده اند كه اصلی ترین مصرف كننده این خدمات در جهان، مردم امریكا هستند كه در پی كم كردن هزینه های خود در حوزه سلامت از طریق جایگزین های با كیفیت می باشند، البته با هزینه هایی كمتر نسبت به آنچه در كشور خودشان ارائه می گردد.

با رزرو هتل های سرعین، سری به یكی از جاذبه های گردشگری – پزشكی این شهرستان به نام آب گرم گاومیش گلی بزنید. آب گاو میش گلی به علت داشتن ترکیب کلرو بی کربنات سدیم و کلسیم برای درمان بیماری های عمومی، بیماری های سیستم حرکتی، بیماری های زنان، بیماری های قلبی و نیز تقویت عمومی بدن مفید است.
طبق اطلاعات بدست آمده از شركت خدمات مشاوره ای دلویت، یكی از دلایل اصلی مسافرت بیماران امریكایی به مكزیك، نزدیكی دو كشور به یكدیگر، مسیرهای هوایی قابل دسترس و شركت های درمانی دارای گواهی می باشد كه همه نوع خدمات پزشكی را ارائه می دهند، ‌به عنوان مثال، حمل و نقل (ترانسفر) فرودگاهی به عنوان بخشی از خدمات ارائه شده.
كارلوس پانتوجا، مدیر دلویت در بخش ساخت و ساز هتل در گفتگویی اشاره كرد: “در ایالات متحده، شهروندان دارای یك سیستم سلامت خصوصی هستند، كه البته یكی از پیچیده ترین و پیشرفته ترین سیستم های جهان به شمار می رود، اما با بالاترین هزینه و بدون پوشش بیمه ای كافی برای گروه های آسیب پذیرتر،‌ مانند افراد مسن تر”.

در نتیجه مطابق با داده های انجمن گردشگری پزشكی، از هر 10 گردشگر امریكایی كه به مكزیك سفر می كنند، 8 نفر به دلایل پزشكی این كار را انجام می دهند.

بعلاوه حدود 70 درصد از گردشگران این حوزه كه از ایالات متحده قدم در كشور آزتك ها می گذارند، در سه ایالت زندگی می كنند: كالیفرنیا، تگزاس و آریزونا، كه این ایالت ها با ایالت های تیجوانا، مازاتلان، چیهوآهوا، كابو سان لوكاس، مونته ری و مكزیكو سیتی مرز مشترك داشته و همین موضوع این امكان را برای گردشگران فراهم آورده كه به دلایل پزشكی وارد مكزیك گردند. ایالت های مرزی، نواحی هستند با بالاترین درآمدهای بدست آمده از این بخش از بازار،‌ با این حال، ایالت های جنوب شرقی مكزیك بیشترین سهم از درآمدهای مزبور را به خود اختصاص داده اند.

منطقه پالمیتاس در پاچوکا مکزیک،شهر رنگین کمانی
ادامه مطلب

طبق اطلاعات ارائه شده توسط انجمن صنعت گردشگری پزشكی مكزیك (CMITM)، بیشترین بیماری هایی كه به خاطر آنها مراجعه می گردد، بیماری های قلبی، ریوی، دیابت، پیوند عضو و بافت و دندانپزشكی را می باشند، كه در رابطه با آنها، مكزیك با بالاترین جریان ورودی بیماران خارجی مواجه شده است؛ بیمارانی كه در پی این درمان ها می باشند.
به طور متوسط، هزینه های درمانی در مكزیك، بین 30 تا 50 درصد ارزان تر از ایالات متحده می باشند. به عنوان مثال، جراحی آستین معده در مكزیك كمتر از 46 درصد هزینه همین جراحی در ایالات متحده را در بر دارد (حدود 8900 دلار امریكا)؛ در همین حال جراحی زیبایی بینی حدود 3800 دلار امریكا هزینه در بر دارد كه كمتر از 6500 دلاری است كه در بیمارستان های ایالات متحده برای این نوع عمل دریافت می گردد.
تیجوانا، “سالم ترین” مقصد

شهر مرزی تیجوانا، كه در باجا كالیفرنیا قرار دارد، بالاترین نرخ گردشگری پزشكی را در كشور مكزیك به نام خود به ثبت رسانده است.

طبق داده های دریافتی از وزارت گردشگری، این مقصد 7/1 میلیون بیمار و همراه بیمار را در طول سال قبل میزبانی نموده است (چه داخلی و چه بین المللی)، بیمارانی كه مثلاً برای جراحی های زیبایی دندانپزشكی قدم در كلینیك تیجوانا می گذارند.
وزیر گردشگری كشور مكزیك، میگل توروكو، در این باره می گوید: “در سال 2018، تیجوانا آمار ورود 7/1 میلیون بیمار و همراه بیمار را به ثبت رسانده است كه اكثراً از ایالات متحده، كانادا و ایالت هایی مانند جالیسكو، سینالوا، سونارا، نووولئون و مكزیكوسیتی می باشد، كه درآمدی 600 میلیون دلاری را كسب نموده است”.
دورانگو شاخه پزشكی را ایجاد می نماید
ایالت مكزیك،‌ به دنبال جذب گردشگران پزشكی به بیمارستان ها، كلینیك ها و مراكز توانبخشی می باشد؛ در نتیجه، وزارت گردشگری داخلی خبر از ایجاد یك شاخه پزشكی به منظور دستیابی به بازار ایالات متحده داده و در پی ورود به این بخش از گردشگری می باشد.
الیزار گامبوئا، وزیر گردشگری داخلی این كشور در این باره عنوان نمود كه: “ما علاقه مند به ارتقای گردشگری پزشكی هستیم، به همین دلیل ایجاد این شاخه را اعلام كردیم كه معرفی كننده توسعه برنامه های سلامت برای گردشگران می باشد، به خصوص امریكایی هایی كه وارد دورانگو می شوند”.
6 مقصد برتر از منظر گردشگری پزشكی (عدد به میلیون گردشگر پزشكی):
تایلند = 8/1
مكزیك = 2/1
مالزی = 88/0
هند = 85/0
تركیه = 58/0
سنگاپور = 52/0

چشمه آب گرم درجزین سمنان، آب تنی در دل زمین
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر