خانه >> راهنمای سفر >> 10 تخفیف و بن مسافرتی که شاید از آنها بی خبر بودید
10 تخفیف و بن مسافرتی که شاید از آنها بی خبر بودید

10 تخفیف و بن مسافرتی که شاید از آنها بی خبر بودید

تعطیلات هزینه بر است اما خوشبختانه راه های زیادی برای کاهش هزینه های سفر وجود دارد: از هزینه ی هواپیما گرفته تا هتل و جاذبه هایی که می خواهید از آنها بازدید کنید. برخی از صرفه جویی در هزینه ها به شکل فروش های ویژه و کوتاه مدت است ولی تخفیفات و بن های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که ممکن است از آنها بی خبر باشید، تخفیفاتی که هزینه هایتان را بسیار کمتر می کنند. حتی اگر از برنامه های تخفیفی مشهور هم آگاهی داشته باشید، باز هم ممکن است، روش های پنهانی برای صرفه جویی وجود داشته باشد که شما نمی دانید. برای رزرو هتل در کرمان به وبسایت ایران هتل آنلاین مراجعه کنید و با رزرو هتل پارس کرمان، سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.
در ادامه به 7 تخفیف و بن مسافرتی می پردازیم که کمتر کسی از آنها مطلع است:
1. جوایز هتلی
جوایز هتلی و برنامه های اقامت مداوم برای کسانی خوب است که می خواهند چند شب را به رایگان در هتل اقامت کنند. اگر از آن دسته کارمندانی هستید که مرتب در ماموریت هستید، به ویژه اگر کارفرمایتان هزینه های اقامت در هتلتان را می پردازد (که اغلب هم همین جور است)، مراجعه دائم به شعب یک هتل نظیر هتل La Quinta، برای شما چندین کوپن (بن) اقامت رایگان به ارمغان می آورد که می تواند از آنها برای تعطیلات شخصی خودتان استفاده کنید.

اکثر برنامه های جوایز هتل ها نظیر برنامه هتل هیلتون به شما امتیاز می دهند. از این امتیازات فقط در اقامت های آینده تان می توانید استفاده کنید، حتی می توانید از این امتیازات برای خرید چمدان جدید یا هر چیز دیگری که دارنده کارت از سایت آمازون می خواهد، بهره ببرید. بری از جوایز هتلی نظیر کلاب کارلسون، ماریوت ریواردز، و IHG ریواردر کلاب به شما اجازه می دهند تا از امتیازاتتان برای پرداخت هزینه عضویت Precheck سازمان امنیت حمل و نقل استفاده کنید.
ممکن است تصور کنید که برای اینکه عضویت در جوایز هتلی برایتان سودمند واقع شود باید جزء اعضای ثابت و وفادار باشید ولی این تصور درست نیست. حتی اگر می دانید که قرار است گهگاهی در آن هتل اقامت داشته باشید یا حتی فقط یک شب اقامت دارید هم باید ثبت نامتان را انجام دهید. به عنوان شخص برنده شما می توانید از وای فای رایگان، نرخ های ویژه، و حتی تحویل دیرهنگام اتاق بهره ببرید. اگر بیشتر از یک هفته اقامت دارید یا اتاق های بیشتری را می گیرید، باز هم ممکن است از تخفیفات بهره ببرید اما همه ی این موارد زمانی نصیبتان می شود که سوال بپرسید. همیشه سوال کنید.
2. خرید رقابتی
1683278571 895 10 تخفیف و بن مسافرتی که شاید از آنها بی
همه ی آژانس های مسافرتی مثل هم نیستند. آژانس های مختلف، قراردادهای متفاوتی را اقامتگاه ها و هتل ها می بندند، پس هیچ وقت با اولین جایی که تماس گرفتید، قراردادی برای تعطیلاتتان نبندید. اول با چند آژانس تماس بگیرید و پیشنهاداتشان را با یکدیگر مقایسه کنید، اما در همین مرحله باقی نمانید. بهتر است به سراغ خود هتل ها بروید. برخی اوقات، اقامتگاهها پیشنهادات ویژه ای دارند که درباره شان تبلیغ نکرده اند یا حتی اگر خوب صحبت کنید، ممکن است تخفیفاتی به شما پیشنهاد کنند که نتوانید رد کنید، تخفیفاتی که حتی آژانس های مسافرتی هم نمی توانند بگیرند. پس تا زمانیکه مطمئن نشده اید که بهترین قرارداد را دارید، هیچ قراردادی نبندید.
3. انجمن بازنشستگان آمریکا
1683278571 530 10 تخفیف و بن مسافرتی که شاید از آنها بی
اگر شما جزء افراد سالخورده هستید، مزایای زیادی برای مسافرت رفتن دارید. اجازه ندهید غرورتان باعث شود تا فرصت های عالی برای صرفه جویی در هزینه هایتان را از دست بدهید. در اولین فرصتی که توانستید در انجمن بازنشستگان آمریکا ثبت نام کنید، که معمولا چند ماه قبل از تولد 50 سالگی تان می توانید این کار را انجام دهید. اعضای انجمن بازنشستگان آمریکا با حق عضویت بسیار ناچیز 16 دلار در سال، تقریبا برای هر چیزی تخفیفات عالی دریافت خواهند کرد که تخفیف در مسافرت نیز شامل این موارد می شود. علاوه بر صرفه جویی های اساسی که هنگام رزرو هتل یا اجاره ماشین می کنید، تقریبا تمام رستوران های زنجیره ای معروف در آمریکا به اعضای انجمن بازنشستگان مقداری تخفیف خواهند داد. اگر اعضای دارنده کارت انجمن، برنسون در میسوری را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب کنند، تخفیفات خوبی برای نمایش ها خواهند گرفت. بعلاوه، تخفبفات خوبی برای برنامه های تفریحی در سراسر میسوری نیز شامل حالتان خواهد شد.
4. انجمن خودروی آمریکا
1683278571 376 10 تخفیف و بن مسافرتی که شاید از آنها بی
اگر در جاده ماشین تان پنچر شود، انجمن خودروی آمریکا خدماتی بیشتر از ارسال یدک کش به شما ارائه خواهد داد. اعضای این انجمن برای بلیت هواپیما، هتل، کشتی های کروز، ورودی جاذبه های گردشگری و … تخفیف دریافت می کنند. سرویس های آژانس مسافرتی این انجمن می توانند به شما کمک کنند تا برنامه سفرتان را بر اساس آنچه که می خواهید ببینید و تجربه کنید، برنامه ریزی کنید. همچنین، اعضای این انجمن می توانند برای مناطقی، ماشین همراه با راننده رایگان بگیرند که در محدوده فرودگاه نیستند.
5. کاستکو
1683278571 369 10 تخفیف و بن مسافرتی که شاید از آنها بی
مشتریان کاستکو برای این فروشگاه بیش از خریداران مایونز و حبوبات، ارزش دارند. تمام اعضای این فروشگاه برای هتل ها و پروازها تخفیف می گیرند ولی بهترین تخفیف برای اجاره بهای بسیار پایین خودروهای اجاره ای است. به علاوه، اعضا می توانند یک راننده دوم بدون هزینه اضافه نیز درخواست دهند.
6. شرکت Bank of America و موزه های آمریکا

این مورد کمی برنامه ریزی می خواهد ولی اگر کسی کارت اعتباری یا نقدی این بانک را داشته باشد، می تواند یک بلیط رایگان موزه بگیرد، ولی این موضوع تنها در اولین پایان هفته هر ماه قابل استفاده است. تنها کاری که باید انجام دهید، نشان دادن کارت بانکی و تصویر کارت شناسایی تان است. این تخفیفات به ویژه در موزه های معروفی که احتمالا گران هستند، تخفیف درست و حسابی خواهند بود.

7. مسافرت در خارج از فصل سفر
1683278572 752 10 تخفیف و بن مسافرتی که شاید از آنها بی

جاهایی در دنیا وجود دارند (مانند کشورهای حوزه کارائیب) که هوا در کل سال خوب است. با این وجود، بیشترین میزان تعطیلات در طول تابستان است، بنابراین موضوع عرضه و تقاضا باعث افزایش قیمت ها می شود. اگر امکانش را دارید در خارج از فصل سفر به مسافرت بروید، چرا که قیمتها کمتر است. برخی از اقامتگاهها تخفیفات خارق العاده ای می دهند تا اتاق هایشان پر باشند و کارکنانشان بیکار نمانند. این نوع سفر را امتحان کنید. مطمئن باشید که شگفت زده می شوید.

8. ثبت نام کنید
برای ثبت نام در سایت هایی نظیر Travelzoo و Expedia تعلل نکنید. یک ایمیل جدید بسازید و صدها ایمیل تبلیغاتی دریافت کنید. خواهید دید که قیمت های بینظیری برای تمام نقاط دنیا به اینباکس شما سرازیر می شوند اما این دقیقا چیزی نیست که شما می خواهید. اگر مقصد سفرتان از قبل تعیین نشده است، در بین این ایمیل ها بگردید تا یکی که برایتان جذاب است را انتخاب کنید. این تبلیغات معمولا مخصوص هتل هایی است که در به در دنبال مشتری هستند، پس ممکن است نرخ های پیشنهادیشان کاملا شوک کننده باشد. سایت Expedia برای برخی از هتل های برگزیده، حق عضویت می گیرد.
9. کارت های اعتباری
1683278572 334 10 تخفیف و بن مسافرتی که شاید از آنها بی
بسیاری از کارتهای اعتباری نظیر کارت Chase Sapphire Preferred، به ازای هر دلاری که خرج می کنید به شما امتیازاتی می دهد که می توانید برای بلیت هواپیما، هتل ، ماشین اجاره ای، و … از آنها استفاده کنید. این امتیازات مانند دریافت پول رایگان است. براساس گزارش سایت nerdwallet.com دو کارتی که بالاترین امتیاز را در این زمینه دارند، عبارتند از : امریکن اکسپرس و Capital One Venture Rewards. برخی از بن های مسافرتی که ممکن است همین الان هم داشته باشید عبارتند از سرویس راهنمای مهمانان،تخفیفات تفریحی، بیمه ماشین اجاره ای، بیمه سفر، و دسترسی به لانژ فرودگاه.
10. تخفیفات ویژه سالخوردگان
1683278572 391 10 تخفیف و بن مسافرتی که شاید از آنها بی
اگر سالخورده هستید به سن تان افتخار کنید. بسیاری از هتل ها، رستورانها و سایر شرکتهای وابسته به سفر، تخفیفات ویژه سالخوردگان ارائه می کنند ولی باید برای دریافت چنین خدماتی سوال بپرسید. هتل ها و اقامتگاهها این تخفیفات را در زمان رزرواسیون می دهند، پس اگر شما جز سالخوردگان هستید، به آنها اطلاع دهید. برای اینکه سالخورده محسوب شوید باید بالای 65 سال سن داشته باشید ولی برخی جاها به افراد بالای 50 سال نیز تخفیف می دهند. حتی اگر تخفیف کمی باشد یا محدودیت های خاصی وجود داشته باشد، باز هم مویی از خرس کندن غنمیت است و تخفیف حساب می شود. با این وجود، در برخی جاها اگر شما سوال کنید به شما تخفیف می دهند، حتی اگر قانون رسمی نداشته باشند.
مواردی که در بالا آوردیم تنها تعدادی از راه هایی است که می توانید با استفاده از تخفیفات و بن های کاملا در دسترس در مخارج سفرتان صرفه جویی کنید. با این تخفیفات شاید بتوانید به تعطیلات رویایی تان بروید یا شاید فقط بتوانید مقدار کافی پس انداز کنید تا در تعطیلات بعدی از آن استفاده کنید. کمی پشتکار داشتن، همیشه ارزشمند است.

ترفند هایی که از شما مسافر بهتری می سازد
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر