لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> انواع سفر >> مصاحبه با یک عکاس مسافر و شنیدن تجربه هایش
مصاحبه با یک عکاس مسافر و شنیدن تجربه هایش

مصاحبه با یک عکاس مسافر و شنیدن تجربه هایش

از سواحل داغ و بوسه های خورشید بر آن، خط ساحلی های شگفت انگیز و منظره های دیدنی همانند پس زمینه ی فیلم ها، بی نقص بودن و طبیعتی ایده آل برای عکاسی بودن، همه و همه را می شود به راحتی به کالیفرنیا نسبت داد. بنابراین، هنگامی که بتینا بوگار برای یک کار عکاسی به لس آنجلس اعزام شد، تعجبی ندارد که کشف کرد که اگرچه رویای عکاسی از سواحل کالیفرنیا ممکن است زحمت زیادی داشته باشد اما ارزشش را دارد.

زمانی که بوگار یک دختر کوچک بود، دوربین های مادرش را قرض می گرفت و برای تهیه عکس های گرفته شده از پول تو جیبیش استفاده می کرد. اگرچه او تا اوایل دهه دوم زندگی اش به عکاسی به چشم یک حرفه نگاه نمی کرد، بوگار همیشه جذب عکاسانی می شد که بیشتر دوست داشتند دانششان را به اشتراک بگذارند و به عنوان مربی فعالیت کنند به همین دلیل این روند به بوگار اجازه می داد تا بر مهارت هایش تسلط پیدا کند و شور و شوق کودکیش را تبدیل به حرفه و تخصص و دلیلی برای زندگی و مسافرت تبدیل کند.

این روزها بوگار را می توانید در هواپیما در حال سفر به نقطه ای دور برای انجام پروژه ی بعدیش درگوشه ای زیبا از جهان ببینید. به نظر کاری رؤیایی می رسد، در جستجوی گرفتن عکس هایی بینظیر، به مقصد می رود، شاید هم چنین باشد. ما با بوگار گفتگو کردیم تا بدانیم که چگونه عکاسی در سرتاسر جهان شیوه ی نگرش او را متفاوت کرده است، چه چیزی عکاسی سفر را سرگرم کننده تر می کند و چرا اقیانوس او را هرگز عوض نمی کند.

شما اغلب برای کار مسافرت می کنید اما آیا سفری وجود دارد که بیشتر از دیگر سفرها تأثیر گذار باشد؟
پاسخ: چهار سال پیش، برای یک سفر کاری به لس آنجلس (LA) اعزام شدم و كار من این بود كه داستانی را در مورد محلات و جاذبه های آن شهر بیان کنم. و اینکه چه حسی دارد که در یکی از آن محله ها بیدار شوید گویی که آنجا زندگی کنید.
از اشخاصی که با آن ها رو به رو می شوم تا خانمی که با سگش قدم می زند و کافی شاپ ها و رستوران ها. مجبور شدم لحظاتی را که این فضاها را زنده کرده بود، را عکاسی و ثبت و ضبط کنم. من در اتاق هتل زندگی می کردم، 14 ساعت کار می کردم، همه جای این محلات را با جزئیات کشف کردم و این سفر تجربه ی من را به عنوان یک کاشف و مسافر تشکیل داد. ساعت ها پیاده روی می کردم و راه می رفتم، با همه صحبت می کردم.

این اولین سفر انفرادی من بود و پس از آن زندگی ام تغییر کرد. این یک راه معنی دار و جذاب برای سفر انفرادی من بود. ارتباط عمیقی با کالیفرنیا برقرار کردم و عاشق آن شدم. و در پایان به دلیل کسب این تجربه به عنوان یک عکاس و در عین حال مسافر بسیار شهودی تر شدم.

تفاوت جست و جوی جهان از نگاه یک لنز و کاوش با چشم غیر مسلح چیست؟

پاسخ: برای من فرقی نمی کند. به این دلیل که ذهن من همیشه در حال تهیه تصویر است. این چیزی نیست که شما بتوانید خاموشش کنید، اما فکر می کنم وقتی دنیا را کاوش می کنید، تنها دیدن مهم نیست بلکه، بلکه نگاه کردن، شنیدن، بوییدن و… نیز بسیار مهم است که باعث شود تماما و با تمام حواستان درک کنید که در جایی دیگر هستید.
عکاسی در ساحل

توصیه شما به مسافرانی که می خواهند یک مقصد را تمام کمال تجربه کنند، چه کسانی که لزوما عکاس نیستند، تنها می خواهند کالیفرنیا را همانطور که شما لمس کرده اید تجربه کنند چیست؟
پاسخ: در محله ها وقت بگذرانید و با مردم صحبت کنید. من در لس آنجلس با بیشتر افراد صحبت کردم. بررسی کنیدکه افراد محلی برای غذا خوردن به کجا می روند. این گفتگوها همان چیزی است که منجر به کسب تجربیات می شود. در حال حاضر روش های زیادی برای پیدا کردن چیزهای آنلاین وجود دارد اما چرا به جای آن با مردم صحبت نمی کنید؟ وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، چرا به جای استفاده از اینترنت از کسی سؤال نکنید که چه جایی برای قهوه خوردن به شما پیشنهاد می دهد؟
بیشتر اوقات ما به گوشی هایمان چسبیده ایم، به همین دلیل من تلفنم را در سفر اخیرم به بالی خاموش کردم. این یک افسانه نیست. هنگامی که تلفنتان را خاموش می کنید، همه چیز را بیشتر بدست می آورید و کسب تجربه های جدید قدردانی خواهید کرد. بنابراین، اگر می خواهید یک تجربه ی بینظیر داشته باشید، تلفن خود را خاموش کنید.

تماشای رنگ های زیبای پاییزی در زیباترین پارک های جهان
ادامه مطلب

نکات برتر برای عکاسان آماتور که برای تفریح سفر می کنند چیست؟
پاسخ: ابتدا با آن مکان آشنا شوید. وقتی برای تفریح سفر می کنم، چند روز اول از دوربینم استفاده نمی کنم. فقط قدم می زنم و محیط اطرافم را تجربه می کنم تا حال و هوا، مردم، لهجه ها و فرهنگ آنجا را بفهمم. خلاقیت به فضا نیاز دارد و همیشه وقتی خلاقیت داشته باشید تصاویر بهتری ایجاد خواهید کرد. در بالی، پس از گذراندن وقت با مردم محلی و رفتن به عمق رندگی روزمره شان و درک صمیمانه ی زندگیشان، چنان مجذوب شدم که نتوانستم دوربینم را کنار بگذارم.

قبل از شروع عکس گرفتن از یک مکان آن را کشف کنید
آیا دوربین باعث می شود که به مکانی خاص بروید یا مانع شما می شود؟
پاسخ: زمانی که در مکانی با هدف هستید هستید، به شما امکان می دهد که به یک مقصد بروید. همیشه شیفته این موضوع هستم که چگونه افراد محلی به شما کمک می کنند تا بینشتان را زنده کنید. مردم شما را به زندگیشان دعوت می کنند، یا می خواهند چیزهایی را به شما نشان دهند زیرا می خواهند دیده شود و یا از آن ها عکس گرفته شود.
در سال های گذشته در زمستان بود که مجبور شدم که در یک پروژه ی کاری در هاوانا، کوبا عکس برداری کنم. وقتی تیم ما در خیابانهای سنگفرش سنگی در حال قدم زدن بود، یک خانم ما را از بالکنش دید و ما را به موزه ای دعوت کرد که برای عموم باز نبود. از هیچ جا، حماسه ترین مکان گرفتن عکس، یک ساختمان تاریخی، با بالکن های مشرف به خیابان هاوانا را داشتیم. کوبایی ها جزو مهربان ترین افرادی هستند که با آنها آشنا شده ام – آنها به میراث خود بسیار افتخار می کنند و مایلند آن را به جهانیان نشان دهند.

5 شگرد مسافرتی برای آسان تر کردن سفر
ادامه مطلب

توصیه اصلی و مهمتان برای بازدید از یک مکان جدید چیست؟
پاسخ: همیشه ارز کشور را به صورت نقدی بههمراه داشته باشید.به این دلیل که شما هرگز نمی دانید چه زمانی کارت اعتباریتان بلا استفاده و یا گم می شود یا تلفنتان غیر قابل استفاده می شود. پول نقد می تواند تنها گزینه ی شما برای خرید آب یا گرفتن تاکسی باشد.
به عکاسان دائم السفری که مشتاقند این کار را برای تمام زندگیشان انجام دهند، چه توصیه ای می کنید؟
پاسخ: جایگاهتان را پیدا کنید. سعی نکنید همه ی ایده ها را برای همه استفاده کنید. چندین مورد را امتحان کنید. ببین چه چیزی را بیشتر دوست دارید و سپس تمام انرژیتان را صرف آن کنید. اگر عکاس هستید یا قرار است تازه این کار را شروع کنید، توصیه من این است که چیزی را که به آن علاقه دارید را پیگیری کنید و هنگامی که روش های دسترسی به آن پاسخگو نبود روش های دیگری را امتحان کنید و آنقدر پیگیری کنید تا انجام شود. نکته اینست که باید برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید.
عکاسی در ساحل
چمدان های اضافی (تجهیزات عکاسی و وسایل شخصیتان) را حمل خواهید کرد، به بیمه ی اضافی احتیاج دارید و با مشتری کار خواهید کرد. معمولا تماس های اول صبح و زود هنگامی برای عکاسی با طلوع آفتاب دارید و همچنین ممکن است حتی در هواپیما در حال ویرایش عکس باشید.
وقتی برای عکاسی سفر می کنید، نحوه کاوش در جهان متفاوت است. بهرحال در تعطیلات نیستید و همینکه ممکن است برخی از کارهایی را که می خواهید در یک کشور خاص انجام دهید را از دست ندهید، شگفت انگیز است. در پایان هر سفر، شما هنوز هم چیز های جدید و باورنکردنی را تجربه خواهید کرد.

چگونه از سفرهای خود عکس حرفه ای و جذاب بگیریم
ادامه مطلب

مکان موردعلاقه ی شما برای گرفتن عکس کجاست؟
پاسخ: سواحل کل جهان. خواه ساحل کالیفرنیا، توفینو، نوزا لمبونگان، استرالیا باشد یا جزیره ای در کارائیب – من به فضاهای بزرگ و باز جذب می شوم. وقتی در کنار اقیانوس هستم، احساس می کنم می توانم بیشتر نفس بکشم و فضایی است که باعث می شود به عنوان یک عکاس خلاقیتم را پرورش دهم.

وقت بیشتری را در مناظری بگذرانید که الهام بخش شما باشد.

ملزومات سفر چیست؟
پاسخ: ضد آفتاب، Nexus و کیفی که برای حمل دوربین باشد را به همراه میبرم بنابراین مجبور نیستم آن را روی پشتم حمل کنم. همچنین برای گوشیم یک پاور بانکی دارم که بسیار خوب و مفید است.

سفر چگونه احساسات روزتان را شکل داده است؟
پاسخ: هیچ چیز بیشتر از رسیدن به مکان های جدید الهام بخش نیست. بسیار خوش شانس بوده ام که به سراسر جهان سفر کرده ام، که درواقع باعث شد ایجاد هنر از همان محل ساختن هنر کاملاً چالش برانگیز باشد. مسافرت یک چیز واقعی است، که به محض این که درگیر شوید، نمی توانید از آن جدا شوید.

اگر می توانستید در هر جای دنیا گشت و گذار کنید، کجا می روید و چه کار می کنید؟
پاسخ: کشور بعدی در لیست علاقه مندی های من نیوزلند است. مدتی است که به نیوزلند علاقه مند شده ام و در سفر اخیرم به اندونزی، دوست عزیزی پیدا کردم که این دوستی باعث این شد که او اندکی مرا با فرهنگ نیوزلند آشنا کرد.

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر