لوگو ایران هتل آنلاین
Search
Close this search box.
خانه >> طبیعت >> تماشای رنگ های زیبای پاییزی در زیباترین پارک های جهان
تماشای رنگ های زیبای پاییزی در زیباترین پارک های جهان

تماشای رنگ های زیبای پاییزی در زیباترین پارک های جهان

بخش هایی از زمین که از لحاظ زیست بوم متفاوت بوده و ارزش بالای دارد به عنوان پارک های ملی محافظت می شوند و از گنجینه های طبیعی محسوب می شوند. اغلب تور های گردشگری در بهار و تابستان به بازدید از جاذبه های طبیعت می پردازند اما در پاییز نیز با تغییرات آب و هوایی طبیعت چهره ای دیگر و تماشایی دارد. نوبت به سفر که می رسد بازدید از سایت ایران هتل آنلاین را فراموش نکنید و بهترین هتل های ایران را با تخفیف ویژه رزرو نمایید. پاییز هم ردیف آب و هوای پر طراوت و رنگ های زیبا و طبیعی است. گردشگرانی که می خواهند از نزدیک شاهد این زیبایی ها باشند گزینه های بسیاری برای انتخاب دارند، اما پارک های ملی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم بهترین و با شکوه ترین رنگ های طبیعت را به رخ می کشند:

1 – پارک ملی کانگری، کارولینای جنوبی (Congaree National Park, South Carolina)

پارک ملی کانگری در کارولینای جنوبی یکی از بهترین پارک های ملی کشور می باشد که مورد کم توجهی قرار گرفته است. این پارک ملی تنها نیم ساعت از کلمبیا فاصله دارد و دسترسی به آن کار دشواری نیست. پارک ملی کانگری زیستگاه بلند ترین درختان در قسمت شرق ایالت متحده امریکا محسوب می شود و گردشگران می توانند در نزدیکی هالووین رنگ های پاییزی و خزان را تماشا کنند و به صدای خش خش برگ ها گوش بسپارند.

2 – پارک ملی دنالی، آلاسکا (Denali National Park, Alaska)

زمستان خیلی زود به آلاسکا رسیده و پارک ملی دنالی را سفید پوش می کند. گردشگران برای تماشای خزان در آلاسکا فرصت کمی دارند و می بایستی با برنامه ریزی و سفر به موقع، از طبیعت زیبای پاییزی، قبل از رسیدن زمستان دیدن کنند و نهایت لذت را از این محیط ببرند. سفر به سوی آخرین نقطه ی مرزی در فصل خزان تجربه ای شگفت انگیز به همراه خواهد داشت.

Guadalupe Mountains National Park, Texas

3 – پارک ملی کوه های گوادالوپه، تگزاس (Guadalupe Mountains National Park, Texas)

تگزاس آخرین مسیری می باشد که گردشگران به دنبال زیبایی های خزان می گردند و دوست دارند رنگ های زیبایی پاییزی را تماشا کنند. پارک ملی کوه های گوادالوپه یکی از بهترین نواحی تگزاس است که به ستاره ی ایالت شهرت دارد و بهترین مکان برای تماشای شاخ و برگ های پاییزی محسوب می شود. دره ی معروف مک کیتریگ یکی از دیدنی ترین نواحی کوهستان می باشد که بهتر است در اواسط ماه اکتبر از این پارک بازدید کنید، بدون شک از طبیعت گردی در این دره و کوهستان خاطرات خوشی خواهید داشت.

4 – پارک ملی غار ماموت، کنتاکی (Mammoth Cave National Park, Kentucky)

همانطور که از نامش پیداست این پارک ملی غار معروفی دارد که در ایالت کنتاکی واقع شده است و تماشای این طبیعت زیبا در فصل پاییز بهترین تجربه به شمار می رود. برگ های طلایی، بنفش، نارنجی، قرمز و دیگر رنگ ها با ورود پاییز از توریست ها استقبال می کنند و با فضای دلنشین لحظاتی به یاد ماندنی را به ارمغان می آورند.
Grand Canyon National Park, Arizona

5 – پارک ملی گرند کنیون، آریزونا (Grand Canyon National Park, Arizona)

پارک ملی گرند کنیون شاید در نگاه اول مانند دیگر پارک ها، در فصل خزان جذاب نباشد، اما توجه کنید که این پارک زیستگاه بیش از 200 گونه ی مختلف از درختان و بوته ها می باشد که بی نظیر می باشند. همچنین گونه ی معروف سپیدار لرزان و برگ های خزان آن را می توانید در پارک ملی گرند کنیون از نزدیک تماشا کنید.

6 – پارک ملی گلشیر، مونتانا (Glacier National Park, Montana)

پارک ملی گلشیر در ایالت مونتانا واقع شده و از معروف ترین نواحی این ایالت به شمار می رود. پاییز بهترین فرصت برای تماشای زیبایی های این پارک می باشد، فرقی ندارد که در طول یک روز از آن دیدن کنید یا همراه با تور گردشگری مدتی در این پارک کمپ کنید تا بیشتر از طبیعت دلنشین پارک لذت ببرید. با نخستین دوشنبه ی سپتامبر و روز کارگر، طبیعت زیبای پاییزی نمایان می شود و همچنین حیات وحش و موجودات نیز در این فصل جذاب تر و فعال تر از دیگر فصل ها می باشند. با بازدید از این پارک ملی تجربه ای به یادماندنی را به دست آورید.
Crater Lake National Park, Oregon

7 – پارک ملی دریاچه کرایتر، ایالت ارگان (Crater Lake National Park, Oregon)

پارک ملی دریاچه کرایتر در ایالت ارگن یا ارگان وقع شده است که در اطراف عمیق ترین دریاچه ی ایالت متحده امریکا قرار دارد و این منطقه توقف گاهی معروف در تابستان و زمستان به شمار می رود و توریست های زیادی از آن دیدن می کنند. فصل پاییز بهترین فرصت برای تماشای طبیعت بکر و زیبایی های شگفت انگیز دریاچه می باشد که جمعیت کمتری نیز حضور دارند و بدون ازدحام می توانید سفری در آرامش را رقم بزنید.

8 – پارک ملی گراند تی تان، ایالت وایومینگ (Grand Teton National Park, Wyoming)

پارک ملی گراند تی تان در شمال غربی ایالت وایومینگ واقع شده است. این پارک در اواسط ماه اکتبر یکی از بهترین و زیبا ترین پارک های ایالت متحده در فصل خزان می باشد و با بازدید از آن و تماشای رنگ های باشکوه پاییزی حیرت زده خواهید شد. بخشی از پارک که به شکل یو بوده و به نام اوکس باو معروف است در سومین هفته ی سپتامبر در نهایت زیبایی می درخشد و گردشگران می توانند رنگ های زیبای پاییزی درختان و کوهستان را که در رودخانه منعکس می شود، تماشا کنند و از این صحنه های کارت پستالی لذت ببرند.
Zion National Park, Utah

9 – پارک ملی زیون (صهیون)، ایالت یوتا (Zion National Park, Utah)

گفتنی است که پارک ملی زیون در تمام طول سال همچو جواهر می درخشد اما در فصل پاییز که شاخ و برگ های رنگارنگ نمایان می شوند، این پارک بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. اکثر توریست هایی که به لاس وگاس سفر می کنند اغلب با طی کردن مسافت سه ساعته با ماشین، از این پارک ملی بازدید می کنند تا سفر کوتاه لذت بخش و به یاد ماندنی را رقم بزنند. با سفر به ایالت یوتا بازدید از جاذبه های طبیعی را در اولویت قرار دهید.

10 – پارک ملی دره ی کویاهوگا، ایالت اوهایو (Cuyahoga Valley National Park, Ohio)

پارک ملی دره ی کویاهوگا یکی از جاذبه های زیبای غرب ایالت متحده می باشد که در ایالت اوهایو واقع شده است. در این منطقه می توانید رنگ های شگفت انگیز پاییزی غرب را تماشا کنید. در این منطقه محافظت شده در اطراف رودخانه ی کویاهوگا مناطق روستایی نیز به چشم می خورد و این پارک ملی با نزدیکی به نواحی شهری و شبکه جاده ای، با دیگر پارک های ملی ایالت متحده تفاوت دارد. در اواسط تا اواخر ماه اکتبر رنگ های قرمز، نارنجی و زرد شاخ و برگ ها نمایان شده و بازدید کننده های زیادی را به سوی خود جذب می کنند.
Rocky Mountain National Park, Colorado

11 – پارک ملی کوه های راکی، ایالت کلرادو (Rocky Mountain National Park, Colorado)

پارک ملی کوه های راکی که در ایالت کلرادو واقع شده یکی دیگر از جاذبه های زیبای خزان است که در اواسط ماه سپتامبر بهترین زمان برای نظاره کردن به طبیعت باشکوه کوهستانی می باشد. فرقی نمی کند به دنبال تماشای سپیدار لرزان بوده یا به دنبال زیبایی های حیات وحش و دیدن جانوران دوست داشتنی همچون آهو باشید، این مکان مناسب سلیقه همه گردشگران خواهد بود. به سوی هیدین ولی یا دره ی پنهان، و جاده ی دریاچه خرس حرکت کنید و بهترین صحنه های فصل خزان را از نزدیک دیده و تجربه کنید.

12 – پارک ملی آکادیا، ایالت مین (Acadia National Park, Maine)

پارک ملی آکادیا در طول فصل پاییز ازدحام کمی داشته و آب و هوای ایالت مین در این فصل قابل تحمل است، این شرایط فرصت خوبی برای بازدید از یکی دیگر از بهترین مکان ها با زیبایی های شگفت انگیز پاییزی می باشد. شاخ و برگ های رنگارنگ در سرتاسر این پارک ملی همچون صحنه های زیبای کارت پستال به چشم می خورند.
Great Smoky Mountains National Park, North Carolina and Tennessee

13 – پارک ملی کوه های بزرگ اسموکی، ایالت کارولینای شمالی و ایالت تنسی
(Great Smoky Mountains National Park, North Carolina and Tennessee)

پارک ملی کوه های بزرگ اسموکی در بین مرز ایالت کارولینای شمالی و ایالت تنسی قرار دارد و چشم انداز های زیبایی از جنگل های سرسبز و گل های وحشی در سرتاسر آن به چشم می خورند. این پارک ملی بیشترین بازدید کننده را نسبت به دیگر پارک های ایالت متحده دارد و بیشترین گردشگران برای تماشای طبیعت پاییزی به این سو سفر می کنند. در اواسط ماه سپتامبر، فصل خزان به این منطقه کوهستانی رنگ های شگفت انگیز و زیبایی می بخشد و توریست ها به سوی ارتفاعات رفته یا در دامنه های کوه به طبیعت گردی می پردازند. در جاده کلینگمانز دوم یا در باغ راه بلو ریج یا دامنه های آبی رانندگی کنید تا چشم انداز های فوق العاده شگفت انگیز را به راحتی تماشا کنید و لحظات خوشی را در خاطرات خود ثبت کنید.

14 – پارک ملی شناندوا، ایالت ویرجینیا (Shenandoah National Park, Virginia)

پارک ملی شناندوا، پارک طبیعی در ایالت ویرجینیا می باشد که به داشتن مناظر زیبای شاخ و برگ های رنگارنگ پاییزی شهرت زیادی دارد. در امتداد جاده اسکای لاین درایو پیش بروید و حتی بدون پیاده شدن از ماشین با دیدن منظره های فوق العاده باشکوه و بی نظیر پاییزی پارک حیرت زده خواهید شد، تجربه این زیبایی ها و برگ های خزان در انتظار گردشگران است فرصت این تجربه ی به یاد ماندنی را از دست ندهید و در کنار جاده یا در دل طبیعت عکس های یادگاری خود را ثبت نمایید.
Yosemite National Park, California

15 – پارک ملی یوسمیتی، ایالت کالیفرنیا (Yosemite National Park, California)
یکی از معروف ترین جاذبه های طبیعی ایالت متحده امریکا پارک ملی یوسمیتی می باشد که در ایالت کالیفرنیا واقع شده است. وجود صخره های گرانیتی، جنگل های انبوه، آبشار ها و تنوع زیستی، به این پارک شهرتی جهانی بخشیده است. پیشنهاد می کنیم که در اواخر ماه اکتبر یا در اوایل ماه نوامبر از یوسمیتی دیدن کنید تا شانس بیشتری برای بازدید از جاذبه های زیبای طبیعت پاییزی و رنگ های فصل خزان را داشته باشید. برگ های زرد سپیدار لرزان، برگ های قرمز درختچه گل آور سیاه ال و برگ های بنفش پیچک سمی در نهایت زیبایی می درخشند و چشم اندازی با عظمت به طبیعت می بخشند.

بهترین پارک های شیراز به همراه عکس و آدرس
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر