×

راهنمای سفر نوروزی | 11 کاری که نباید در داخل هواپیما انجام دهید

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
دسته بندی راهنمای سفر
راهنمای سفر نوروزی | 11 کاری که نباید در داخل هواپیما انجام دهید
وقتی که سوار هواپیما می شوید، هدف ساده است: رسیدن به مقصد، با ایمن ترین، راحت ترین و سریع ترین شکل ممکن. اما گاهی اوقات ما آنطور که دوست داریم و به روش خودمان سوار هواپیما می شویم. برای این که امنیت بیشتری داشته و مسافر مودب تری باشیم باید از ارتکاب 11 خطایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد، در داخل هواپیما خودداری کنیم. اجتناب از انجام برخی از این کارها باعث می شود که مزاحم دیگر مسافران نشوید، در حالی که انجام ندادن برخی دیگر حتی ممکن است جان شما را نجات دهند. بنابراین بار دیگر توصیه ما به شما این است که هوشمندانه سفر کنید و برای هوشمندانه سفر کردن باید نکات خاصی را در داخل هواپیما رعایت کنید.
 
برای اولین بار از یک داروی تازه استفاده نکنید
Don’t Try a New Medication for the First Time
ترجیح می دهید کجا یک داروی جدید که باعث توهم و خواب آلودگی می شود یا دارویی که به آن حساسیت دارید را برای اولین بار امتحان کنید؟ در خانه و زمانی که به راحتی به پزشک و بیمارستان دسترسی دارید یا در یک پرنده فلزی در ارتفاع 35.000 پایی روی اقیانوس اطلس؟ هیچگاه در پرواز دارویی مصرف نکنید که قبلاً در خانه سابقه مصرف آن را نداشته اید و اولین بار است آن را مصرف می کنید.
 
از گوش دادن به نکات ایمنی که در ابتدای پرواز بیان می شوند طفره نروید
Don’t Tune Out the Safety Briefing
همه می دانیم که نکات ایمنی که مهمانداران در ابتدای پرواز با حرکات دست برای مسافران توضیح می دهند خسته کننده هستند. این نکات را میلیون ها بار شنیده اید و از قبل می دانید چطور کمربند ایمنی متصل به صندلی تان را ببندید. اگر چه گوش دادن به این نکات تکراری خسته کننده است اما ممکن است روزی همین نکات ساده باعث نجات زندگی شما شوند. دستکم چند ثانیه گوش دهید تا متوجه شوید که نزدیک ترین خروجی اضطراری در کدام طرف شما واقع شده است و چند ردیف تا صندلی شما فاصله دارد. در صورتی که به دلیل آتش سوزی یا هر چیز دیگری قادر به دیدن دقیق نباشید می توانید با لمس کردن صندلی ها ردیف ها را شمرده و به سمت نزدیک ترین خروجی اضطراری که قبلاً آن را موقعیت یابی کرده اید بروید.
 
در مورد بمب شوخی نکنید
Don’t Joke About Bombs
هیچ کسی به شوخی های شما در مورد بمب، اسلحه یا هر چیز دیگری که می تواند برای مسافران خطرناک باشد نخواهد خندید. از این رو از شوخی در این موارد با دیگر مسافران و بخصوص مهمانداران و کادر پرواز که براحتی می توانند شما را از هواپیما بیرون کنند خودداری کنید. آن ها در صورت احساس اینکه شما کوچکترین خطری برای پرواز دارید مجازند اجازه سوار شدن به هواپیما را از شما سلب نمایند.
 
هنگام صرف غذا در داخل هواپیما صندلی خود را به پشت خم نکنید
Don’t Recline Your Seat During Mealtimes
یکی از بزرگ ترین مناقشه ها در دنیای مسافرت این است که آیا به پشت خواباندن صندلی در هنگام مسافرت بدون مشکل است یا خیر. هر طرف این مناقشه که باشیم، همه موافق خواهیم بود که وقتی سرویس داخل هواپیما برای سرو وعده غذایی در درون راهرو به راه می افتند تنها راه نشان دادن ادب این است که صندلی خود را به حالت مستقیم دربیاورید تا نفر پشت سر شما بتواند به سینی خود که پشت صندلی شماست دسترسی داشته باشد.
 
نوشیدنی زیادی نخورید
اگر همراه با ناهار یا شام خود در داخل هواپیما مقداری نوشیدنی بخورید کسی مشکلی ندارد اما در صورتی که در پروازهای خارجی مشروبات الکلی به شما پیشنهاد شد بهتر است آن را نادیده بگیرید زیرا مصرف این نوشیدنی ها باعث کاهش آب بدن شده و حتی با از دست دادن هوشیاری می تواند باعث اخراج شما از هواپیما گردد.
 
از خوردن غذاهای دارای بوی تند یا بد خودداری کنید
Don’t Eat Stinky Food
باز هم در مورد وعده غذایی هواپیما می خواهیم بگوییم. وقتی که سوار هواپیما می شوید برای ناهار یا شام خود با یک ساندویچ تن ماهی یا غذاهای مملو از سیر یا پیاز کنار دیگران ننشینید زیرا بوی تند این غذاها مسافران کناری شما را آزار خواهد داد. علاوه بر بوی تند و بد این غذاها، بعد از اتمام خوردن نیز بوی دهان شما در ادامه طول پرواز آن ها را آزار خواهد داد.
 
از دکمه فرا خواندن مهماندار بیش از حد استفاده نکنید
Don’t Abuse the Flight Attendant Call Button
اولین و مهم ترین وظیفه و دغدغه مهمانداران این است که امنیت شما را تامین کند و نه اینکه هر وقت شما خواستید برایتان خوردنی و نوشیدنی بیاورند، از این رو برای فرا خواندن آن ها به منظور سفارش دادن چیزی که لازم دارید زیاده روی نکنید و کمی خویشتندار باشید. اگر احساس ناخوشی می کنید و یا در یک پرواز شبانه و هنگامی که چراغ های درون کابین خاموش هستند احساس تشنگی کردید و بلند شدن باعث بیدار شدن مسافران کناری تان می شود، در فشار دادن دکمه فرا خواندن مهماندار تردید نکنید. اگر مهمانداران در حال سرو غذا هستند و شما همان لحظه احساس تشنگی می کنید بهتر است کمی صبر کنید تا از مشغله آن ها کاسته شود.
 
وسایل خود را در محفظه بالای صندلی ها در جایی دورتر از روی صندلی خود قرار ندهید
Don’t Put Your Carry-on in an Overhead Bin Where You’re Not Sitting
بدترین جا برای قرار دادن وسایل جایی غیر از محفظه بالای سر صندلی خودتان است که هم برای خودتان و هم دیگر مسافران دردسرساز می شود. چنین کاری بدین معناست که مسافرانی که شما وسایل خود را در محفظه بالای صندلی های آن ها قرار داده اید جای کافی برای وسایلشان نخواهند داشت و هنگام پیاده شدن از هواپیمان نیز ترافیک سنگینی در راهروها ایجاد خواهد شد. بنابراین بهتر است به خود و دیگر مسافران لطف کرده و وسایلتان را در محفظه بالای سر صندلی خودتان بگذارید مگر این که امکان پذیر نباشد.
 
اگر کیفتان در زیر صندلی جا می شود آن را در محفظه بالا قرار ندهید
Don’t Put a Bag Overhead If It Can Go Under the Seat
همچنین لطفاً از گذاشتن تمامی وسایل و لباس های اضافی خود در محفظه بالای صندلی خودداری کنید. برای دیگر مسافران نیز جای خالی بگذارید و برخی از وسایلتان را زیر صندلی روبرویتان قرار دهید و کت تان را نیز در فضاهای خالی بین وسایل و کیف های مسافران کناری جای دهید.
 
پاهایتان را طوری قرار ندهید که برای دیگر مسافران مزاحمت ایجاد کند
شاید کسی با مسافری که برای راحتتر بودن کفش هایش را در می آورد نداشته باشد، اما استثنائاتی نیز در این مورد وجود دارد. اول از همه این پاهایتان نباید برای دیگران مزاحمتی ایجاد کند. از این رو پاهایتان را به پشت صندلی مسافر جلویی فشار ندهید و یا آن ها را در فضای خالی بین صندلی ها فرو نبردید. دوم این که حتماً قبل از دستشویی رفتن بار دیگر کفش هایتان را بپوشید. و در آخر اینکه کفش ها یا جوراب هایتان بو می دهد، مودبانه این است که مراعات دیگر مسافران را کرده و از بیرون آوردن کفش هایتان خودداری کنید.
 
به حریم خصوصی یا فضایی که متعلق به مسافران کناری تان است تجاوز نکنید
Don’t Infringe on Your Neighbors’ Space (or Screen)
در حالی که هر ساله صندلی هواپیماها کوچکتر و کوچکتر می شوند، مسافران دارای شانه های پهن یا پاهای بلند در برخی از موارد به فضای متعلق به دیگر مسافران، به طور ناخواسته، تجاوز می کنند که قابل درک است. اما گاهی حرکات شما یا تلاش شما برای راحتی بیشتر می تواند باعث اذیت شدن مسافران کناری شود. دیگر مسافران برای راحت بودن در هواپیما و فضایی که به آن ها اختصاص داده شده هزینه داده اند. از این رو به حق آن ها نیز احترام بگذارید.