لوگو ایران هتل آنلاین
خانه >> ایرانگردی >> جاهای دیدنی مشهد با عکس و آدرس
جاهای دیدنی مشهد با عکس و آدرس

جاهای دیدنی مشهد با عکس و آدرس

استان خراسان رضوی به دلیل شرایط خاص از لحاظ جغرافیایی و مذهبی و تاریخی، در تمام سال مهد مسافران و گردشگران و به ویژه زائران می باشد. شهر مشهد مقدس مقصد پر طرفدار تمامی ایرانیان و مسلمانان جهان، از پر جمعیت ترین شهرهای ایران به شمار می آید. از اهمیت این شهر همین بس كه در زمان افشاریان پایتخت ایران بوده است. تنوع جاهای دیدنی مشهد و جاهای تفریحی و گردشگری این شهر و همچنین مراکز خرید مشهد همگان را به سفر به آن علاقه مند می کند. در این مقاله می خواهیم به طور مفصل به معرفی جاهای دیدنی مشهد بپردازیم.
به جرات می توان گفت اقامت در بهترین هتل های مشهد که در تمامی ایران منحصر به فرد هستند از جذابیت های سفر به مشهد است. این هتل ها بسته به نیاز و بودجه و سلیقه ی افراد بسیار متنوعند. از هتل های پنج ستاره مانند هتل الماس 2 و هتل درویشی و قصر طلایی گرفته تا هتل های نزدیک حرم و اقامتگاه های بوم گردی و …

حرم مطهر رضوی

حرم امام هشتم شیعیان همواره قطب گردشگری و زیارتی كشور و جهان شیعیان می باشد. حرم امام رضا (ع) در مشهد مقدس نگینی است كه از دور می درخشد و ماوایی برای همه عاشقان و دلسوختگان می باشد. امام شیعیان در سال 203 هجری به شهادت رسیده و از آن روز تا كنون روز به روز به گستردگی و زیبایی حرم آن افزوده شده است.

مسجد گوهرشاد

مسجد گوهر شاد

در میان صحن ها و جاهای دیدنی اطراف حرم، می توان به مسجد زیبای گوهرشاد كه در جنوب حرم رضوی واقع شده است اشاره كرد. مسجدی زیبا با معماری و كاشی كاری هنرمندانه خود كه به دستور گوهرشاد بیگم همسر شاهرخ، در مجاورت حرم امام هشتم ساخته شده و از پر بازدید ترین و شلوغ ترین مساجد ایران می باشد.

مجموعه موزه های آستان قدس رضوی

مجموعه موزه های آستان قدس رضوی
از دیگر جاهای دیدنی مشهد نزدیک حرم، تجمع بزرگترین موزه ها و گنجینه های ایران در كنار حرم مطهر می باشد. می توان به برخی از این مجموعه ها از جمله: گنجینه حرم رضوی، گنجینه اسكناس ها، تمبرها، موزه فرش، گنجینه قرآن و دیگر موزه های موجود اشاره کرد.
آدرس موزه آستان قدس: كنار مسجد گوهرشاد و مقبره شیخ بهایی

مجموعه پارك كوهسنگی

مجموعه پارك كوهسنگی

از بین جاهای دیدنی مشهد کوهسنگی از بهترین مكان ها جهت استراحت و طبیعت گردی مسافران و گردشگران و زائران در شهر مشهد می باشد و جزو از بزرگترین پارك ها و جاهای تفریحی مشهد است و در آن موزه بزرگ خراسان واقع شده است. این پارك زیبا در انتهای بلوار كوهسنگی در شهر مشهد بر روی رشته كوه بینالود واقع شده است.

بازار رضا

بازار رضا

همیشه بازارها از تفریحات و دیدنی های هر سفری می باشد كه گردشگران را به خود جذب می كند. شهر مشهد جایگاه بازارها و مجموعه های بزرگ تجاری می باشد كه بازار رضا مشهد یكی از قدیمی ترین و زیباترین آنهاست كه در سال 1355 در مجاورت حرم در خیابان امام رضا به وجود آمده است. بازاری كه محل فروش سوغات این شهر می باشد و در دو طبقه احداث شده است.

بهترین مکان های کمپینگ در حومه مشهد
ادامه مطلب

مجموعه باغ موزه نادری

مجموعه باغ موزه نادری

در این باغ موزه یادبود نادرشاه افشار ساخته شده است. این مجموعه از دو قسمت آرامگاه و موزه ساخته شده كه همه ساله محلی برای بازدید گردشگران و زائران می باشد. این مجموعه فاخر در سال 1342 توسط هوشنگ سیحون طراحی و ساخته شده است.
آدرس مجموعه باغ موزه نادری: ضلع شمال غربی چهارراه شهدای مشهد

حمام مهدی قلی بیك

حمام مهدی قلی بیك

حمام مهدی قلی بیک در سال 1027 توسط یكی از امرای تیموری احداث شده است و در نزدیكی بازار بزرگ مشهد و میدان 72 تن قرار دارد. این مجموعه تاریخی سال هاست وقف حرم رضوی گشته و به موزه تغییر كاربری داده است. این محل مكانی مناسب برای علاقه مندان به تاریخ و وسایل و ابزار آلات قدیمی می باشد.
آدرس: مشهد – انتهای اندرزگو سیزده- انتهای بازار فرش

باغ پرندگان مشهد

باغ پرندگان مشهد

باغ پرندگان مشهد بزرگترین و تنها مجموعه پرندگان در شرق كشور است. این مجموعه تفریحی و دیدنی با گرد هم آوردن انواع گونه های كمیاب پرندگان آفریقایی، آسیایی توانسته است از دیدنی ترین مكان های تفریحی مشهد قرار گیرد.
آدرس باغ پرندگان مشهد: مشهد- انتهای بلوار خیام- منطقه گردشگری سپاد

باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی مشهد از بزرگ ترین مكان های تجمع انواع گونه گیاهان و گل ها و یکی از جاهای تفریحی مشهد می باشد. این مجموعه 25 هكتاری با بیش از 15000 اصله درخت و درختچه و بیش از 25000متر مربع گل های دائمی و فصلی از زیباترین مكان های شهر مشهد می باشد كه گردشگران زیادی را به خود جذب می كند.
آدرس باغ گیاه شناسی مشهد: مشهد- بلوار جمهوری- کنارپل غدیر

امامزاده سید محمد (گنبد خشتی)

امامزاده سید محمد (گنبد خشتی)

امامزاده سید محمد معروف به گنبد خشتی (جنس گنبد این امامزاده از خشت است)، از نوادگان موسی بن جعفر(ع) می باشد در شهر مشهد در خیابان طبرسی در كوچه ای با همین نام واقع شده است كه از جمله آثار ملی ایران و یکی از جاهای دیدنی مشهد نزدیک حرم است.
آدرس گنبد خشتی: خیابان طبرسی

مقبره پیر پالاندوز

مقبره پیر پالاندوز

در ضلع شرقی حرم مطهر، مقبره ای زیبا منصوب به محمد عارف عباسی معروف به پیر پالاندوز از عرفای قرن دهم هجری بنا شده است. این بنا كه از دوران صفویه بجا مانده است و به دستور سلطان محمد خدابنده ساخته شده است، با معماری زیبا و كاشی كاری های خوش نقش خود چشم هر گردشگری را مجذوب خود می كند.
آدرس مقبره ی پیر پالان دوز: مشهد- خیابان نواب صفوی

كلیسای مسروپ قدس

كلیسای مسروپ قدس

كلیسای زیبای مسروپ مقدس در سال 1941 توسط ارامنه ساكن در این شهر ساخته شد. این كلیسای زیبا با معماری منحصر به فرد خود یکی از جاهای دیدنی شهر مشهد است. مدرسه ارامنه مشهد كنار آن، برج ناقوسخانه بلند و زیبای آن هر كدام با ظرافت خاصی ساخته شده اند.
آدرس کلیسای مسروپ مقدس: میدان دهم دی

پارک های مشهد

ا سفر به مشهد می توان در كنار جاذبه های تاریخی و مذهبی مانند مسجد گوهرشاد، مجموعه باغ موزه نادری، حمام مهدی قلی بیك و غیره بهترین اماكن گردشگری و پارك های بی نظیر این شهر را نیز تجربه كرد. در ادامه این مقاله شما را با بهترین پارك های مشهد آشنا می كنیم.

معرفی هتل حلما مشهد - هتلی مقرون به صرفه در خیابان امام رضا
ادامه مطلب

پارك ملت مشهد

پارك ملت مشهد

پارک ملت مشهد بزرگترین و قدیمی ترین پارک شهر مشهد در سال 1342 ساخته و طرح ریزی شده است. اولین شهر بازی مشهد در این بوستان ساخته شده و در كنار درختان سر به فلك كشیده و هوای دل انگیز خود می تواند لحظات خوبی را برای هر گردشگری به وجود آورد.
آدرس پارک ملت مشهد: مشهد- بزرگراه وكیل آباد – تقاطع آزادی

خانه ملك

خانه ملك

یكی دیگر از جاهاي ديدني مشهد مقدس خانه ملك است كه از دوران قاجاریه به جای مانده است.بنایی زیبا که با نقوش منبت كاری و مشبك كاری های خود هنر دست ایرانیان زمان خود را به رخ می كشد.
آدرس خانه ملک مشهد: ضلع شرقی خیابان امام خمینی روبروی اداره دارایی

موزه نان مشهد

موزه نان مشهد

موزه نان مشهد نیز یكی دیگر از جا های دیدنی مشهد مقدس است. این موزه كه اولین موزه نان در كشور است كلیه فرایند و ابزار آلات مرتبط با نان، از كاشت و برداشت گرفته تا پخت انواع نان كه همه بر گرفته از فرهنگ ایرانی و احترام ویژه ای كه همگان به نان به عنوان غذای اصلی و بركت سفره از قدیم تاكنون می دانسته اند را گرد آوری و به نمایش گذاشته است.
آدرس موزه نان مشهد: مشهد – بزرگراه آسیایی – بعد از سه راه فردوسی – كوچه شهید یزدی .

سرزمین پروفسور بازیما

پارك علمی پروفسور بازیما
پارک دکتر بازیما
عجیب ترین و منحصر به فرد ترین تجربه های زندگی خود را می توانید در سرزمین پروفسور بازیما تجربه كنید. اولین پارك موضوعی ایران به نام سرزمین پروفسور بازیما که یکی از جدیدترین دیدنی های مشهد است و می تواند شما را برای لحظاتی به درون بدن، به فضای خارج از جو، پرواز در فراز آسمان و دیگر اتفاقات عجیب زندگی ببرد.
آدرس سرزمین پروفسور بازیما مشهد: انتهای بلوار خیام- مجتمع وصال

کارالند

کارالند
شهر مشاغل کودک کارالند، مجموعه است تفریحی – آموزشی که با هدف تجربه مشاغل مختلف در قالب بازی برای کودکان رده سنی 3 تا 12 سال تاسیس شده است. این مجموعه در واقع به شکل یک شهر کوچک ساخته شده است و توسط کودکان اداره می شود و در آن مشاغل مختلفی مثل پزشکی، خلبانی، خوانندگی، آرایشگری و…وجود دارد.
کارالند با درنظر گرفتن اهدافی نظیر آشنایی با مشاغل، تجربه فرآیند درآمد، تقویت استقلال شخصیتی کودک، تجربه عملی، تفکر اقتصادی وتقویت روحیه کار تیمی، مشاغل گوناگون را به صورت بازی ایجاد کرده است.کارالند در دو طبقه در سال 1396 در مرکز خرید آرمیتاژ گلشن واقع در خیابان هفت تیر مشهد افتتاح شده است و با مساحت 1000 مترمربع بیش از 20 شغل را در خود جای داده است
آدرس شهر مشاغل کارالند مشهد: مشهد – هفت تیر- مرکز خرید آرمیتاژ گلشن

پارك های آبی مشهد

پارك های آبی مشهد

علاقه مندان به جاهای تفریحی مشهد و دوستداران تفریحات آبی می توانند در شهر مشهد ازپارک های آبی مشهد لذت ببرند:
  • سرزمین موج های آبی واقع در بلوار اندیشه
  • سرزمین موج های خروشان واقع در ابتدای جاده شاندیز
  • پارك آبی ایرانیان واقع در بلوار حجاب
  • پارك ساحلی آفتاب واقع در بلوار خیام میدان بهارستان
بازارهای ارزان مشهد
ادامه مطلب

پارك و باغ وحش وكیل آباد

پارك و باغ وحش وكیل آباد

پارك وكیل آباد واقع در منطقه خوش آب و هوای وكیل آباد در جنوب مشهد از آن دسته از جاهاي ديدني مشهد است که در مناطق سرسبز با آب و هوایی خوش و میزبان مسافران و زائران و مردم بومی خود در دل طبیعت می باشد. این منطقه زیبا و سر سبز در دل خود باغ وحشی بزرگ و زیبا را نیز جای داده است كه طی سال خانواده ها و به ویژه كودكان زیادی از این مكان بازدید می كنند.
آدرس پارک وکیل آباد مشهد: مشهد- انتهای بلوار وکیل آباد

باغ خونی

باغ خونی

باغ خونی از دیگر اماکن دیدنی مشهد است كه پذیرای گردشگران و مسافران زیادی می باشد. این باغ مربوط به دوره قاجاریه بوده و در دل خود چشمه ای را جای داده و در كنار سه عمارت آن كه البته دو عمارت تخریب شده اند گویای هنر معماری آن دوران است. آدرس باغ خونی مشهد: مشهد- خیابان هفده شهریور- خیابان عنصری

باغ ملی

باغ ملی
در خیابان امام خمینی مشهد یكی از قدیمی ترین باغ ها و پارک های مشهد بنا شده است که یکی از مکانهای تاریخی و دیدنی مشهد است. این باغ زیبا در مركز شهر قرار گرفته و در گذشته محلی برای برگزاری مراسمات فرهنگی و اجتماعی بوده است. اگر محیطی آرام در مركز شهر مشهد را می خواهید تجربه كنید حتما سری به این باغ زیبا بزنید.
آدرس باغ ملی مشهد: مشهد- خیابان امام خمینی- جنب بازار جنت

جاهای دیدنی اطراف مشهد

طرقبه
همانند دیگر نقاط كشور هر استانی جاذبه های زیبایی را در اطراف شهرهای خود و خارج از شهر دارند. استان خراسان رضوی نیز مكان های بسیار زیبایی را در دل خود جای داده كه در بلاگ ایران هتل آنلاین سعی شده مسافران را با مكان های دیدنی مشهد و روستاهای دیدنی اطراف مشهد بیشتر آشنا کنیم. با سفر به مناطق گردشگری مشهد می توان از دیدنی های اطراف مشهد از جمله: شهر توس و آرامگاه فردوسی، پارك هفت حوض، غار زیبای مغان، بند گلستان، سد چالیدره، دهكده شاندیز، طرقبه مشهد، گنبد هارونیه و … دیدن کرد.

شاندیز

شهر شاندیز شهر های سرسبز حومه ی مشهد و از ییلاقات آن محسوب می شود. این شهر دارای دره هایی پرآب و سرسبز با درختانی سر به فک کشیده می باشد. دیدنی های شاندیز شامل رودخانه های شاندیز که از کوه های بینالود سرچشمه می گیرند. مغان، مج، مایان، دِهبار، جاغرق، کَنگ و زُشک میشوند.

پارک میرزا کوچک خان | پارکی زیبا در نزدیکی حرم

پارک میرزا کوچک خان
پارک میرزا کوچک خان که یکی از جاهای دیدنی مشهد محسوب می‌شود پارکی زیبا و هیجان انگیز در نزدیکی حرم مطهر است که در خیابان دانش شرقی واقع شده است. جالب است بدانید این پارک با وجود آنکه مساحت زیادی ندارد اما به دلیل موقعیت قرارگیری آن دارای امکاناتی بسیاری از جمله شهربازی، کتابخانه عمومی و استخر است. لازم به توضیح است بازدید از پارک میرزا کوچک خان رایگان بوده و افراد به راحتی می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز به آن مراجعه کنید.

3.5/5 - (4 امتیاز)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر