×

قدرتمندترین پاسپورت دنیا

نویسنده نویسنده ایران هتل در تاریخ ۱۳۹۷/۹/۲۴
دسته بندی اخبار فصلی
قدرتمندترین پاسپورت دنیا
از لحاظ شاخص گذرنامه اکنون امارات متحده عربی صاحب قدرتمندترین پاسپورت دنیا است، پس با بررسی دقیق اطلاعات زیر هوشمندانه سفر کنید.
شاخص زمان واقعی قدرت پاسپورت های 193 کشور عضو سازمان ملل متحد و شش قلمرو دیگر را بر اساس تعداد کشورهایی که دارنده پاسپورت می تواند بدون ویزا یا با اخذ ویزا در هنگام ورود بازدید کند، رتبه بندی می کند.
The United Arab Emirates
با توجه به شاخص گذرنامه، در حال حاضر با پاسپورت امارات متحده عربی مجموعا می توان به 167 کشور سفر کرد که از این بین 113 کشور بدون ویزا و 54 کشور با صدور ویزا اجازه ورود می دهند.
امارات متحده عربی در این جایگاه از سنگاپور و آلمان که در هر دوی آن ها سفر به 166 کشور بدون ویزا امکان پذیر است، پیشی گرفته است. با پاسپورت سنگاپور امکان سفر به 127 کشور بدون ویزا و 39 کشور با ویزا در هنگام ورود وجود دارد در حالیکه با پاسپورت آلمان امکان سفر به 126 کشور بدون ویزا و 40 کشور با اخذ ویزا در هنگام ورود امکان پذیر است.
The United Arab Emirates
توجه داشته باشید که این رتبه بندی ها به طور مرتب بر مبنای روابط دیپلماتیک در حال تغییر هستند.  برای مثال شاخص گذرنامه هتلی، ژاپن قدرتمندترین پاسپورت دنیا را دارد. این شاخص 199 پاسپورت متفاوت را بر اساس دسترسی آن ها به 227 مقصد، استفاده از اطلاعات مراجع حمل و نقل هوایی بین المللی و منابع در دسترس عموم رتبه بندی می کند. بر اساس شاخص گذرنامه هنلی، امارات متحده عربی با امکان دسترسی به 161 کشوربدون ویزا یا با اخذ ویزا در هنگام ورود در جایگاه 21 ام قرار دارد در حالیکه ژاپن با امکان دسترسی به 190 کشور بدون ویزا یا با اخذ ویزا در هنگام ورود همچنان در جایگاه اول قرار دارد.
The United Arab Emirates
اطلاعات و داده های شاخص هنلی بر اساس تحقیقاتی است که از منابع در دسترس عموم و اطلاعات رسمی از سازمان های دولتی گرفته می شود.