خانه >> طبیعت >> ده پارک ملی زیبای آلمان
ده پارک ملی زیبای آلمان

ده پارک ملی زیبای آلمان

برلین، هامبورگ، مونیخ، فرانکفورت؛ درون مرز های کشور آلمان شهر های جذابی وجود دارد که توریست های بیشماری را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کنند. این کشور مملو از تنوع بوده و جاذبه های فراوانی برای بازدید دارد، علاوه بر این تعداد زیادی پارک ملی شگفت انگیز را می توانید در این سرزمین مشاهده کنید. جاذبه های طبیعی آلمان به قدری زیاد است که در کنار بازدید از این پارک ها، بار ها و بار ها آرزوی سفری دوباره و دیدن تمام این زیبایی ها را خواهید داشت. از جنگل های پهناور سیاه گرفته تا سواحل شمالی، گردشگران می توانند از پارک های ملی و زیبای آلمان دیدن کنند. در ادامه برترین و محبوب ترین پارک های آلمان را معرفی می کنیم تا با اطلاعات دقیق هوشمندانه سفر کنید. با ایران هتل آنلاین همراه باشید:
10 – پارک ملی هارتس – Harz National Park:
دوستداران طبیعت که به دنبال بازدید از بکر ترین و پر هیجان ترین قسمت های جهان می باشند، با ورود به پارک ملی جنگلی و شگفت انگیز هارتس شور و نشاط دیگری خواهند یافت. می توان گفت که پارک ملی هارتس از لحاظی به منطقه غیر نظامی یا DMZ) Demilitarized Zone) در مرز کره جنوبی و کره شمالی شباهت دارد، این پارک روزگاری در مرز بین آلمان شرقی و آلمان غربی قرار داشت که به حفظ اکوسیستم پارک کمک کرد. تقریبا سراسر پارک ملی از جنگل پوشیده شده است و قسمتی از رشته کوه هارتس درون این محوطه قرار دارد که زیستگاه حیواناتی مانند وَشَق اوراسیایی و گوزن قرمز به شمار می رود. همچنین سگ راکون که از گروه و خویشاوندان روباه می باشد را می توانید در این زیستگاه پر تنوع تماشا کنید.
9 – پارک ملی آیفل – Eifel National Park:
 Eifel National Park
پارک ملی آیفل، در مرز غربی با کشور بلژیک و در غرب کشور آلمان واقع شده است. در گذشته جهت تولید زغال چوب، این ناحیه به شدت درخت زدایی گردید. امروزه تلاش های زیادی صورت گرفته است تا گونه ی درختان بومی به اکوسیستم اصلی پارک باز گردد. قسمت هایی از معادن تجهیزات جنگی که در طول جنگ جهانی دوم ایجاد شده بودند، در بخشی از پارک به چشم می خورند و به دلیل خطرناک بودن، بازدید از این محوطه توسط گردشگران ممنوع می باشد. مسیر هایی با بیش از 240 کیلومتر مسافت، برای کوه پیمایان و دوچرخه سواران مناسب می باشد تا به کاوش بپردازند و فرصت تجربه ی واقعی در طبیعت را به دست آورند. رودخانه ها و دریاچه های زیادی در اطراف جنگل ها و تپه های پارک پراکنده شده اند که زیبایی و شگفتی آیفل را چند برابر کرده و مناظر تماشایی خلق می کنند.
8 – پارک ملی کلروالد – ادرزه، Kellerwald – Edersee National Park:
Kellerwald-Edersee National Park
پارک ملی کلروالد – ادرزه، با وجود جنگل های ساحلی باستانی و با تپه های سرسبز دوست داشتنی، قدمتی هزار ساله دارد، به همین خاطر این پارک ملی بخشی از تاریخ به شمار می رود. آب های فیروزه ای و چشم انداز های زیبای دریاچه ادرزه، مرکز اصلی پارک به شمار می رود و مسیر های زیادی در این پارک گردشگران را به سوی جنگل هدایت می کنند تا از نزدیک شاهد گوهر های گران بهای طبیعت باشند. اشکال صخره ها قدمتی طولانی داشته و می توان گفت که به عصر یخبندان باز می گردد. قبل از شکل گیری جنگل ها، بوته و نهال ها، این عناصر سنگی در طول زمان تغییر یافته و به مراتع سر سبز تبدیل شده اند. گردشگران می توانند در فعالیت های تفریحی آبی دریاچه شرکت کنند و دوستداران خورشید می توانند در اطراف سواحل حمام آفتاب بگیرند. گردشگران بهتر است که به سوی بیشه ها پیش روند تا فرصت بازدید از حیوانات بومی ناحیه را به دست آورند. پارک ملی کلروالد – ادرزه، زیستگاه حیواناتی مانند گراز وحشی، خفاش ها و انواع گوناگون پرندگان می باشد.
7 – پارک ملی دریاچه غربی پومرانیا – Western Pomerania Lagoon Area:
Western Pomerania Lagoon Area
پارک ملی دریاچه غربی پومرانیا، در نزدیکی ساحل دریای بالتیک واقع شده است و دارای چشم انداز و طبیعتی متفاوت از دیگر پارک های ملی می باشد. پستی و بلندی های جذاب و خط ساحلی متفاوت و در هم ریخته ی این پارک، چشم اندازی زیبا و عجیب خلق کرده است. پارک ملی پومرانیا، با آب های سرد کنار ساحل و امواج بلندی که به صخره ها برخورد می کنند، صحنه هایی از شگفتی، عظمت و قدرت طبیعت را در مقابل چشم های گردشگران نشان می دهند. سواحل کنار دریای بالتیک با دور شدن از دریا به سرزمین های جنگلی تبدیل می شوند، و بنظر می رسد که باد های شدید این بیشه ها را از جای خواهد کند. دور از ساحل، جزیره های زیبایی از دل دریا بیرون آمده اند و پرندگان به طرز شگرفی در پارک حیات وحش آواز سر می دهند. گفتنی است که گردشگران با بازدید از این اکوسیستم بی نظیر و منحصر به فرد خاطرات به یاد ماندنی را تجربه خواهند کرد. گوزن قرمز و گراز وحشی در میان مسیر های جنگلی پرسه می زنند و سالانه حدود 30 هزار درنای مهاجر در این پارک معروف فرود می آیند تا قبل از ادامه ی سفری حماسی در این محوطه استراحت کنند.
6 – پارک ملی دریای وادن هامبورگ – Hamburg Wadden Sea National Park:
Hamburg Wadden Sea National Park
پارک ملی دریای وادن هامبورگ تا چشم قدرت دید دارد، در آبی بی کران گسترده شده است. نقطه ای که شن های ساحلی درون جزر و مد تا دریای شمال ناپدید می شوند به راحتی قابل تشخیص نیست. پارک ملی دریای وادن هامبورگ در حوالی شهر هامبورگ در قسمت شمالی آلمان واقع شده است. این پارک دارای سه جزیره می باشد که زمین های گل آلود وسیعی در اطراف خود دارند. بهترین روش برای تجربه ای متفاوت و لمس این طبیعت زیبا، سفری کوتاه با قایق می باشد که به سوی آب های سرد شمالی حرکت کنید و زیبایی های طبیعی و حیات وحش تماشایی این پارک را نظاره کنید. این منطقه زیستگاه تعداد بیشماری از پرندگان می باشد و با دیدن گونه های مختلف پرندگان که در این ناحیه جفتگیری می کنند تعجب خواهید کرد. در اطراف جزایر درون آب های آبی بی کران خوک های آبی را خواهید یافت که در حال بازیگوشی می باشند. جزیره ی نورک (Neuwerk) مانند آینه ای گذشته را نشان می دهد و گردشگرانی که به تاریخ علاقه دارند بهتر است به سوی این جزیره سفر کرده و از تاریخ جالب جزیره لذت ببرند. در این جزیره برج مستحکم قدیمی را مشاهده خواهید کرد که قدمت آن به دوره ی پیمان هانزایی که بر مناطق اطراف سلطه داشت، باز می گردد. گفتنی است که پارک ملی دریای وادن در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
5 – پارک ملی جنگلی باواریا – Bavarian Forest National Park:
Bavarian Forest National Park
تنوع زیستی در جنگل های پهناور بی پایان، دریاچه های عمیق و کوهستان های بلند در پارک ملی جنگلی باواریا به چشم می خورند و این پارک ملی اولین پارک ملی آلمان به شمار می رود. حیات وحش بکر و دست نخورده، سفری دوست داشتنی را رقم خواهد زد و در این پارک مسیر های جالب زیادی به اعماق جنگل منتهی می شوند که لحظات جالبی را می توانید سپری کنید. پرسه زدن در اعماق جنگل های باستانی مانند این است که وارد داستان های افسانه ای و جادوگرانه ای در زمین های بیشه شوید. قسمت عظیمی از پارک با پوشش جنگلی احاطه شده است و در نقاط کمی می توانید صخره های سنگی بلند و دریاچه های آرام را مشاهده کنید که از دل جنگل بیرون آمده اند و احساس آرامش را به همراه دارند.
4 – پارک ملی جنگل سیاه – Black Forest National Park:
Black Forest National Park
تپه های پیچ در پیچ در جنگل های سر سبز، محیطی بکر در پارک ملی جنگل سیاه است که توریست های بیشماری را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند. سایه های شاخ و برگ های سبز، زرد و قرمز، رنگبندی موزائیکی شکل را تشکیل می دهند. جویبار هایی با آب های شفاف و کریستالی و شرشر نهر ها از دل جنگل عبور کرده و تصویر آسمان ابری را منعکس می کنند. بازدید از این پارک ملی مانند قدم نهادن به دنیای پر از آرامش طبیعت، مملو از رنگ های زیبا و سرشار از زندگی است. پارک ملی جنگل سیاه در طول قرن ها به خوبی نگه داشته شده و از حیات وحش آن محافظت شده است، اکوسیستم پارک در طول قرون گذشته بدون تغییر به حیات خود ادامه داده است و بازدید از این پارک به گردشگران حس فارغ از زمان بودن را می دهد. در میان درختانی با قدمت باستانی، مسیر های پنهانی وجود دارند که بهتر است خود را در دل طبیعت رها کنید و در آرامش به آرامی به مسیر خود ادامه دهید. با ادامه مسیر به سوی آبشار های شگفت انگیز و تماشایی آلیرهایلیگن (Allerheiligen)، پیش بروید. این آبشار ها به طرز جالبی بر فراز تپه های اطراف جاری می شوند و حس خوشی را به ارمغان می آورند. در سفر به بزرگ ترین پارک ملی آلمان لحظات فراموش نشدنی را رقم بزنید.
3 – پارک ملی یاسموند – Jasmund National Park:
Jasmund National Park
پارک ملی یاسموند در ظاهر به صخره ‌های سفید دووِر، در بریتانیا شباهت دارد. از ویژگی های مهم این پارک ملی وجود صخره های سفید رنگ درخشانی است که از دل دریای بالتیک بیرون آمده اند. ارتفاع برخی از این صخره ها به 117 متر (384 فوت) نیز می رسد. این صخره های درخشان و روشن دارای جنگل های ساحلی زیبایی بر فراز خود می باشند که قدم زدن یا دوچرخه سواری در اطراف آنها تجربه ای لذت بخش می باشد. مسیر های مختلف درون پارک ملی یاسموند ارزش کاوش دارند و گردشگران را به سوی اکوسیستم های متنوعی بر فراز صخره ها خواهند برد. بدون بازدید از این پارک باشکوه نمی توان زیبایی و عظمت آن را باور کرد، برای تماشای این جاذبه می بایستی دل به دریا بزنید. موج های آبی عالی و زیبایی در زیر صخره ها و همچنین انعکاس صخره ها و درختان سبز بر روی آب، صحنه های رویایی که تا ابد در ذهن ها ماندگار است را خلق می کند. در این سرزمین رویایی لحظات نابی را می توانید تجربه کنید.
2 – پارک ملی ساکسون سوئیس – Saxon Switzerland National Park:
Saxon Switzerland National Park
پارک ملی ساکسون سوئیس در شرق دور، در نزدیکی مرز های کشور جمهوری چک واقع شده است، و یک طبیعت بکر و زیبایی برای بازدید به شمار می رود. مناظر صخره ای، اکوسیستم متنوع و دره های باریک این پارک ملی محیطی مناسب برای کاوش گردشگران بوده و از تماشای تمام چشم انداز های زیبای آن لذت خواهید برد. برای داشتن دیدی بهتر از این پارک ملی، گردشگران می بایستی به سوی ارتفاعات کارولافلسن پیش روند و از تماشای مناظر شگفت انگیز و جنگل های بکر پارک ملی ساکسون سوئیس لذت ببرند. مسیر های کوه پیمایی با بیش از 100 کیلومتر مسافت را می توانید برای تجربه ای ناب از این حیات وحش بی نظیر طی کنید. در طول مسیر ها چشم انداز های طبیعی جالبی را خواهید یافت. این پارک ملی بهشتی برای علاقه مندان به کوهنوردی به شمار می آید و با گذر از میان کوه ها و تماشای ساختار های زمین شناسی و صخره ها تجربه ای متفاوت به همراه دارد. طبیعت و محیط کوهستانی آن سالانه توریست های زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند.
1 – پارک ملی برشتسگادن – Berchtesgaden National Park:
Berchtesgaden National Park

با سفر به پارک های ملی در شمال، شرق و غرب آلمان، نوبت به سمت جنوب این سرزمین رسیده است جایی که پارک ملی برشتسگادن در آن واقع شده است. دریاچه بزرگ كونيگسی در قلب و مرکز این پارک ملی قرار دارد و اطراف آن را کوهستان هایی با قله های برفی احاطه کرده است. کوهستان ها سر به فلک کشیده آلپ بر فراز این پارک ملی سایه افکنده اند. در زیر چهره ی صخره ای پارک، انبوهی از جنگل های سبز ارتفاعات پایین پارک را پوشانده است. با روبرو شدن و دیدن چشم انداز های مختلف خواهید دید که یکی از دیگری ناب تر و تماشایی تر است و محیط مناسب داشتن عکس های یادگاری نیز می باشد. به سوی کوهستان ها حرکت کنید و از تماشای دره های باریک در کنار صرف ناهار لذت ببرید. برای داشتن تجربه ای متفاوت و خاص در بهترین پارک های ملی آلمان به سوی پارک ملی برشتسگادن سفر کنید.

جاذبه های شگفت انگیز اروپا
ادامه مطلب

امتیاز دهید (چپ بیشترین)

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها :

اشتراک گذاری

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[search_hotel]
  • محبوب ترین ها
  • آخرین مقالات
  • منتخب سردبیر